90s Top Models

H σκλεναρικοβα είναι ή πρώτη; Πω πω πόδια!
 
Σίντυ η απόλυτη θεά! Τι να λέμε τώρα...
Tην κόρη της την έχετε δειιι; Της μοιάζει πολύ , είναι επίσης γνωστότατος μοντελο στα 18 αν και ειναι πιο αδύνατη από την Σιντυ.
 
Έκανε καριερα και ή Μπελουτσι το 90 ως μοντέλο , περίεργο δεν την βαλατε στην δημοσκόπηση την ωραία των ωραίων. Εδώ με την Γιασμιν, ποια προτιμάτε;
 

Συνημμένα

  • IMG_20200823_082831.png
    IMG_20200823_082831.png
    1,7 MB · Προβολές: 6
90s Super model - Κριστι Τερλινγκτον

newego_LARGE_t_1401_106928699.JPG


christy-turlington-style-245713-1515085658691-promo.700x0c1.jpg


GettyImages-80900753.jpg


fashion-2014-01-claudia-schiffer-naomi-campbell-christy-turlington-supermodels-main-1024x661.jpg


Τι θυμάστε Βρε παιδιά; Εγώ πάντως όχι.

Φαίνεται πολύ όμορφη στο περιοδικό vogue αλλα σίγουρα έχει περάσει και κάποια επεξεργασία η φωτογραφία της για να φαίνεται πιο καθαρό το πρόσωπο της.

Βρίσκεται αυτές τις μέρες στη χώρα μας.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Yeap! Τώρα την θυμήθηκα! :) :love:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το παρακάτω βίντεο μου ήρθε χθες στα προτεινόμενα από το ΥΤ. Ειλικρινά με καθήλωσε! Όχι μόνο για το ότι ο μακαρίτης ο Gianni τις μάζεψε σχεδόν όλες στην επίδειξή του (έλειπαν βέβαια κάποιες όπως η Cindy, η Christy, η Tatjana και η Stephanie, αλλιώς θα ήταν ΤΟ υπερθέαμα) αλλά επίσης γιατί μέσα σε ένα 20λεπτο καταλαβαίνει κανείς γιατί αυτά τα κορίτσια έμειναν στη μνήμη του κοινού ως οι απόλυτες θεές της πασαρέλας. Λεπτές και ψηλές μεν όμως είχαν καμπύλες και κυρίως έναν αέρα που τα σημερινά καχεκτικά μοντέλα δεν θα μπορεσουν να αποκτήσουν ποτέ. Μου έκανε εντύπωση η συμμετοχή του κοινού που όχι απλώς χειροκροτούσε αλλά οι επευφημίες έδιναν κι έπαιρναν.
Όσο για τα ρούχα του Versace που παρουσιάζονται σε αυτή την κολεξιόν (Άνοιξη - Καλοκαίρι 1995) και που προσωπικά τα βρίσκω πολύ θηλυκά, είμαι σίγουρη ότι οι περισσότερες γυναίκες θα ήθελαν να τα φορέσουν και σήμερα, τουλάχιστον τα περισσότερα από αυτά. Ο άνθρωπος έκανε διαχρονική μόδα, όχι αστεία!
Enjoy!
,
(Με τη σειρά που εμφανίζονται στο βίντεο μέχρι το 3.33 : Claudia Schiffer, Linda Evangelista, Karen Mulder, Naomi Campbell, Carla Bruni, Kate Moss, (το μοντελο στο 1.24 δεν το γνωρίζω), Nadège du Bospertus, Emma Sjöberg, Nadja Auermann, Brandi Quinones, Helena Christensen, Shalom Harlow, Amber Valletta, Yasmeen Ghauri, Kirsty Hume και στο 4.40 η Meghan Douglas. Όλες υπέροχες!)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Ρε παιδιά τι κάνει η Σίφερ και είναι τόσο φρεσκαδουρα , είναι συνομιληκη με την Μόνικα η λίγο μικρότερη, πάντως baby face.
gettyimages-1133790893.jpg
 
Πρέπει να είναι και η πιο καλοδιατηρημένη νομίζω απο όλες μαζί με την Κλωντια
images (4).jpeg
 
Αν ήσουν τότε τοπ μοντελ την δεκαετία του 90 ρόλο έπαιζαν και πόσα εξώφυλλα vogue είχε η καθεμία, μεγάλη σημασία και πολύ όμορφη αισθητική είχε το περιοδικό τότε. Ποιότητα.
voguecoveroct89_xl.jpgcindy-crawford-vogue-57a247043df78c3276158fb5.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα