Aγαπημένες σκηνές από ταινίες...

Ξεκαρδιστικη σκηνη απο το "Τhe Nanny"

O butler Niles μενει μονος στο σπιτι, και θυμαται τον Tom Cruise και το Risky Business.... Kορυφαια σκηνη.....

[yt]S30iTcwKqJ0&feature=related[/yt]
 
Μετα απο καμια 20αρα χρονια (και βαλε)...φιλοδοξω σημερα να ξαναδω το

dragonslayerver2jz9.jpg
 
Oι τελευταιες σκηνες απο το Midnight Express......

Tα λογια αδυνατουν να περιγραψουν............ Mακραν, πολυ μακραν, οι συγκλονιστικοτερες σκηνες που εχω δει. Ειδικα οταν παει να βγει εξω απο την πορτα ο πρωταγωνιστης και ο δεσμοφυλακας τον περναει για συναδελφο του και του πεταει τα κλειδια να ανοιξει..... Τι ειρωνεια............ Τοτε ξεκιναει και το υπεροχο μουσικο θεμα του Giorgio Moroder..... ONEIΡΟ........

[yt]KL-8EIflocM&feature=related[/yt]
 
Οι καλύτερες σκηνές μου είναι οι εξής:

το φιλί του Burt στη Kim στις ακρογυαλιές της Hawai.


(From here to eternity ή Όσο υπάρχουν άνθρωποι)

[yt]1W6AGM-LxGY[/yt]

η αποθέωση που γνωρίζει ο John Keating στα χέρια


των μαθητών του με την Ωδή της Χαράς να ακούγεται



(Dead poets society)

[yt]7hXjHkI_Pco[/yt]

από το θρυλικό "Excalibur" η σκηνή που ο Βασιλιάς πεθαίνει


και επιστρέφεται το ξίφος στην Κυρά της Λίμνης


[yt]0GOe5SUlPPY[/yt]

και από το πολυαγαπημένο μου "Lord of the rings" όλο!!!

[yt]Nz9uB5oaJlw[/yt]
 
The Time Machine [yt]pRy1aCC37Fs[/yt]
 
RAMBO 1

It`s a long road...

[yt]G56Uf85YydE&feature=related[/yt]

Επειδή σέβομαι τους ήρωες των παιδικών μου χρόνων οφείλω να δω και το Rambo 4 και ας είναι και κακή ταινία.

Εξάλλου καινούργιους ήρωες από τα Brockeback Mountain κλπ, δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσω κι ας τους δώσουν 1.000 oscar…
 
Monty Pythons & The Holy Grail

The Killer Rabbit

[yt]XcxKIJTb3Hg[/yt]

... απο την κορυφαία ίσως κωμωδία ever ;)
 
Χα χα χα χα!!!! Καταπληκτική ταινία!

Από την πρώτη κιόλας σκηνή, μπαίνεις στο νόημα!!!

[yt]ujZYitdXRrs[/yt]
 
Alucard είπε:
RAMBO 1
It`s a long road...

[yt]G56Uf85YydE&feature=related[/yt]

Επειδή σέβομαι τους ήρωες των παιδικών μου χρόνων οφείλω να δω και το Rambo 4 και ας είναι και κακή ταινία.

Εξάλλου καινούργιους ήρωες από τα Brockeback Mountain κλπ, δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσω κι ας τους δώσουν 1.000 oscar…
Aψογος...........
 
Οι περιπέτειες του Βαρόνου Μυγχάουζεν (The Adventures of Baron Munchhausen, 1988) του Τέρρυ Γκίλλιαμ (Terry Gilliam). Αξέχαστη η πρώτη εμφάνιση της θεάς Αφροδίτης, σε μια σκηνή που αντιγράφει πιστά τον διάσημο πίνακα του Μποττιτσέλλι. Θεά η Ούμα Θέρμαν (Uma Thurman), η οποία έκανε τα εφηβικά μου μάτια να γουρλώσουν... :animeek:

Φοβερές επίσης όλες οι σκηνές με τον Χάροντα που προσπαθεί να πάρει την ψυχή του Βαρόνου!

Πολύ ευφάνταστη η ταινία συνολικά, την θεωρώ από τις καλύτερες του Γκίλλιαμ. Ιδανικός ο Τζων Νέβιλλ (John Neville) στον πρωταγωνιστικό ρόλο!
 
μια έντονη σκηνή μου μ άρεσε αλλά με χάλασε κιόλας,ήταν στο Ι M LEGEND ο θάνατος της Σαμ (της μοναδικής παρέας του πρωταγωνιστή) :(
 
Ήρα είπε:
μια έντονη σκηνή μου μ άρεσε αλλά με χάλασε κιόλας,ήταν στο Ι M LEGEND ο θάνατος της Σαμ (της μοναδικής παρέας του πρωταγωνιστή) :(
αχ αχ.. spoiler.. Ήρα, θα σε μαλώσω..
 
¨Ας γραψω και εγω για πρωτη φορα εδω μεσα για μια ταινια των 80ς απο τις αγαπημενες.

"Red Heat" με Αρνι και Μπελουσι.

Η δικια μου αγαπημενη σκηνη δεν ειναι αυτην του βιντεο ,αυτη ερχεται 2η, αλλα εκεινη που βρισκονται οι 2 πρωταγωνιστες στο αμαξι με του Ρωσου Αρνι να χτυπαει το ξυπνητηρι και ο διαλογος να πηγαινει περιπου ως εξης.

Χτυπαει ξυπνητηρι.

Αρνι- Time to feed the parrot.

Belousi- What is this, russian for "jurking off". :D

Αυτην απο κατω ερχεται 2η και θα ηταν ακομα πιο αστεια για του αμερικανους επειδη η "Μiranda" ειναι σχετικα γνωστη με καποια νομοθεσια.

[yt]61nYwoswwyI[/yt]
 
bruce lee vs chuch norris

κορυφαια σκηνη....
 
"Commando", ο τύπος με τον ανώδυνο: "Die Mot#$ F#%*aaaa!!!"
 
αλλο ωραιο οι σκηνες με τις μηχανες στο tron ,οι μοτο παλι στο ακιρα που μοιαζουν τα φωτα σα του tron και στο τελευταιο παλι εκει που τους κυνηγανε τα ψηφιακα τανκ
 
Predator 1 όπου ο άρνι με τον ανώδυνο στα χέρια κάνει τον ξυλοκόπο στην ζούγκλα... και όποιος θυμάται, κατάλαβε ;)
 
Καταλαβε καταλαβε :)

Ωραια σκηνη απο το John Rambo, ειναι τo ασπρομαυρο flashback την στιγμη που ακουει το ονομα του, μεσα στον υπνο του...

Ειπα flashback και μου'ρθε στο μυαλο η παιχνιδαρα. Μεγαλο κολλημα, ποτε δεν καταφερα να τελειωσω το reality και να φυγω απο τον πλανητη. Ποτε ομως δεν ειναι αργα.
 
Eπειδη τυγχανει να το εχω δει προσφατα ο αρνι τον "ανωδυνο" δεν τον πιανει στα χερια του. :D

Καταπληκτικη σκηνη by the way. :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα