Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

  • Nintendo Gamecube

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sega Dreamcast

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Atari Jaguar

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 1

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Neo Geo

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • CD32

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    3
Αρα ευτυχως που ειχες ψηφισει και δεν ψηφιζεις τωρα :)
 
johnny19818 είπε:
Εδώ λοιπόν έχει συμβεί το εξής κωμικοτραγικό. Ενώ έχω ψηφήσει, δεν θυμάμαι τί έχω ψηφήσει! Αν ήταν να επιλέξω ξανά τώρα, μόνο και μόνο λόγω περισσότερου χρόνου ενασχόλησης θα διάλεγα PS2.
Αυτό που έχεις ψηφίσει, είναι με Italics... ;)

Wally είπε:
Αρα ευτυχως που ειχες ψηφισει και δεν ψηφιζεις τωρα :)
Όλοι δικαιούμαστε μια δεύτερη ευκαιρία σε αυτή τη ζωή...

Ο άνθρωπος είδε το φως το αληθινό!
 
DINO είπε:
Αυτό που έχεις ψηφίσει, είναι με Italics... ;)


Όλοι δικαιούμαστε μια δεύτερη ευκαιρία σε αυτή τη ζωή...

Ο άνθρωπος είδε το φως το αληθινό!
Σωστό κι αυτό με τα Italics! Κοίτα να δεις, ενστικτωδώς ήθελα να γράψω ότι η αγαπημένη κονσόλα μου ήταν το Saturn (την οποία είχα ψηφίσει) αλλά τελικά όταν το σκέφτηκα ξανά και για το λόγο που έγραψα λέω το PS2. Τεσπα γουστάρω και τις δύο και ανάλογα τα κέφια παίζω.
 
Απο οτι δειχνει και η δημοσκοπηση, τις περισσοτερες συμπαθειες εχει το Playstation 1. Θα ειθελα να πω οτι κι εμενα παρεμεινε η μεγαλη αγαπη μου. Περασαν πολλες κονσολες απο τα χερια μου πριν το PSX, αλλα και μετα. Ολες τις ευχαριστηθηκα δεν μπορω να πω και αυτος ειναι ο λογος που προσπαθω να αποκαταστησω οσες βρηκα. Οπως και να το κανουμε το PSX ειναι σταθμος στην γενικοτερη κονσολοιστορια, παρολλο που στην εποχη του υπηρξαν καλλιτερα μηχανηματα με περισσοτερες δυνατοτητες, π.χ. Dreamcast.

Οι λογοι νομιζω ειναι βασικα η χαμηλοτερη τιμη του και η μεγαλη γκαμα σε τιτλους παιχνιδιων. Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι συνεβαλλε τα μαλλα και η σχετικα ευκολη προσθηκη"'τσιπακιου'' Οπως και να το κανουμε το τσιπακιον εδινε την δινατοτητα αποκτησης ενος παιχνιδιου με κοστος περι τις 2000 δραχμουλες εναντι καποιων 15-17000 των οριτζιναλς. φανταστειτε τωρα μια οικογενεια με δυο πιτσιρικια που καταβροχθιζαν απο ενα παιχνιδι την εβδομαδα. δεν υποστηριζω, ουτε κατηγορω τον εν λογω τροπο, απλα υπογραμμιζω οτι υπηρχε. Με τις συνγχρονες κονσολες δεν εχω ασχοληθει, χρησιμοποιω πλεον Η/Υ για gaming δεδομενου οτι με εξυπηρετει και για διαφορετικες χρησεις. Στο ΠιΕσΕξακι μου παντως θα ξαναπαιξω κανενα παιχνιδακι μολις βρω καποια τουβουλα καταλληλη για τον χωρο
 
Πίσω
Μπλουζα