Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

Aγαπημένη Κονσόλα [1991-2001]

  • Nintendo Gamecube

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Sega Dreamcast

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Atari Jaguar

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 1

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Playstation 2

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Neo Geo

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • CD32

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    3
Βασικά το N64 είναι η κονσόλα με τα περισσότερα παιχνίδια στην συλλογή μου (15). Αν είχα μόνο Playstation θα είχα λιγότερα από 10. Οπως είπα και πριν δεν με ενδιαφέρουν τα JRPG.
 
DINO είπε:
Φυσικά και αυτές οι παιχνιδάρες είναι διαμάντια για το Playstation, αλλά τελειοποιήθηκαν με την έλευση του Playstation 2.Οι εμπειρίες των MGS 2,Silent Hill 2, Final Fantasy X, όπως και του RESI 4, ήταν εξωπραγματικές..

Επαναλαμβάνω γιατί ψήφισα Playstation 2:
Πιστεύω πως το ps2 χάνει στον rpg τομέα, το ffx δεν έχει σχέση με το vii όπως και δεν έβγαλε chrono cross και castlevania symphony of the night.Kατα τα άλλα όντως, έχει αρκετούς τοπ action adventure τίτλους και καλύπτει την διαφορά, εκεί όντωνς παίζει ρόλο η υποκειμενική άποψη τους καθενός.
 
Tupamaro είπε:
όπως κάποιος πιστεύει πως ο ολυμπιακός είναι μεγαλύτερος σύλλογος απο την Μίλαν, απλά εγώ δεν παίρνω στα σοβαρά την άποψη του.
εννοειτε οτι ο Ολυμπιακος ειναι καλυτερος απο την Milan!! :p (πλακιτσα :D )

Ρε παιδια διαβαζω σελιδες που γραφοντε με τις ωρες και δεν προκειται να καταληξει πουθενα αυτο το θεμα νομιζω , αφου η ερωτηση ειναι ποια ειναι η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ κονσολα το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο αφου ολα ειναι θεμα γουστου και προτιμησεων των παιχνιδιων που παιζει ο καθενας. Ακομα και το θεμα να ηταν για την καλυτερη κονσολα παλι ειναι υποκειμενικο αφου ειναι θεμα τι παιχνιδια αρεσουν στο καθενα και ποια κονσολα τον γεμιζει ποιο πολυ. Αλλιως θα βαζαμε κατω τα specs και θα λεγαμε τελος αυτη ειναι η καλυτερη και δεν τιθεται θεμα. εδω και ποσες σελιδες τα ποστ γραφουν πχ. : " το N64 ειχε τα καλυτερα fps και τα καλυτερα 3d platforms " , "ναι αλλα το ps1 ειχε τα καλυτερα rpg και μεγαλη ποσοτητα παιχνιδιων" και ξανα και ξανα το ιδιο.. ολα ειναι θεμα γουστου αν καποιος γουσταρει να παιζει πχ. Mario και Zelda και δεν μπορει χωρις αυτα θεωρει το N64 το καλυτερο , αν καποιος ηθελε πχ. Final Fantasy , Crash bandicoot κτλ θεωρει το ps1 καλυτερο .. Δεν μπορει να συνεχισει η συζητηση ετσι...Οσο για την ψηφοφορια εγω τελικα ψηφισα ps1... οσο και αν δεν τρελαινομαι για την sony το ps1 ειχε πολλα αγαπημενα μου παιχνιδια περισσοτερα και απο το ps2 και απο το N64(το οποιο δεν το ειχα κιολας αλλα το ειχανε φιλοι μου) με τα υπολοιπα της λιστας δεν ασχοληθηκα ποτε αρκετα για να εχω γνωμη :xm: ...

υγ. sorry στους φιλους του dreamcast μολις σας περασαμε 23 - 22 :D
 
Άμα θέτε κάνουμε και τις προσθέσεις:

Saturn + Dreamcast και Playstation + Playstation 2... :D
 
Το ps2 εχει πολλα RPG'S και μερικα απο αυτα ειναι φανταστικα.Εχει το Final fantasy X ασχετα που για μενα ειναι απο τα χειροτερα final fantasy και ενα σωρο αλλα οπως final fantasy x-2,Kingdom hearts 1,2,final fantasy XII,Dragon quest VIII,star ocean till the end of time,Dark cloud 1,2,Disgaea hour of darkness,Disgaea cursed memories,shadow herts και shadow hearts covenant,suikoden III,IV,V,Wild arms III,Rogue galaxy,Grandia III,Valkyrie profile 2,Breath of fire dragon quarter,Wild arms 4,Tales of the abyss,Tales of legendia,τα xenosaga οπως και καποια αλλα ακομη που δεν με ερχονται τωρα στο μυαλο.Ενα σωρο RPG'S εχει για ολα τα γουστα ασχετα αν αυτα που αξιζουν πραγματικα ειναι λιγα.
 
metalcandyman είπε:
Συμφωνω για τα RPG'S γιατι και γω ειμαι μεγαλος οπαδος και εχω τερματισει τα παντα σχεδον σε ολες της κονσολες αλλα ρε φιλε για τα αλλα θα με πεσουν και οι τριχες απο της μασχαλες μαυτα που ακουω.Το the adventures of lomax ειναι απο τα χειροτερα παιχνιδια ολων των εποχων και στο gameplay και στης πολυ μικρες πιστες γενικα στα παντα και ωσο για τα γραφικα αν ηταν σε 16αμπιτη κονσολα ισως να τα ελεγα καλουτσικα.Ωσο για το Tomba η καλητερα και τα 3 tomba ειναι καλα παιχνιδια σε γενικες γραμμες αλλα δεν φτανουν ουτε στο μικρο τους δαχτυλακι παιχνιδια οπως τα Donkey kong 64,banjo kazooie,banzo tooie κλπ.
Το lomax έχει αριστουργηματικά γραφικά , το ότι καποιοι διάλεξαν να φτιάξουν μόνο άσχημα 3d γραφικά δεν σημαίνει πως είναι ανώτερα.Όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις, το θέμα είναι πως λέτε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια 10 παιχνίδια, όσα δηλαδή κορυφαία rpg έχει το psx, αν χώσεις μέσα και τα υπόλοιπα που ανέφερα η ιστορία τελειώνει.Αφου φάγατε κόλλημα με το lomax ξανααναφέρω

Castlevania symphony of the night

castlevania chronicles

Resident evil 1,2,3

Silent hill

Spyro the dragon

Crash bandicoot

Blood omen:legacy of kain

Soul reaver

Medievil

Metal gear solid

Alundra

Tomb raider

Tekken

Gran turismo

Klonoa

Oddworld: Abe's Oddysee

Megaman x4,x5,x6

Μία κονσόλα είναι, τι άλλο να βγάλει;

Ajax87 είπε:
εννοειτε οτι ο Ολυμπιακος ειναι καλυτερος απο την Milan!! :p (πλακιτσα :D )
Ρε παιδια διαβαζω σελιδες που γραφοντε με τις ωρες και δεν προκειται να καταληξει πουθενα αυτο το θεμα νομιζω , αφου η ερωτηση ειναι ποια ειναι η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ κονσολα το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο αφου ολα ειναι θεμα γουστου και προτιμησεων των παιχνιδιων που παιζει ο καθενας. Ακομα και το θεμα να ηταν για την καλυτερη κονσολα παλι ειναι υποκειμενικο αφου ειναι θεμα τι παιχνιδια αρεσουν στο καθενα και ποια κονσολα τον γεμιζει ποιο πολυ. Αλλιως θα βαζαμε κατω τα specs και θα λεγαμε τελος αυτη ειναι η καλυτερη και δεν τιθεται θεμα. εδω και ποσες σελιδες τα ποστ γραφουν πχ. : " το N64 ειχε τα καλυτερα fps και τα καλυτερα 3d platforms " , "ναι αλλα το ps1 ειχε τα καλυτερα rpg και μεγαλη ποσοτητα παιχνιδιων" και ξανα και ξανα το ιδιο.. ολα ειναι θεμα γουστου αν καποιος γουσταρει να παιζει πχ. Mario και Zelda και δεν μπορει χωρις αυτα θεωρει το N64 το καλυτερο , αν καποιος ηθελε πχ. Final Fantasy , Crash bandicoot κτλ θεωρει το ps1 καλυτερο .. Δεν μπορει να συνεχισει η συζητηση ετσι...Οσο για την ψηφοφορια εγω τελικα ψηφισα ps1... οσο και αν δεν τρελαινομαι για την sony το ps1 ειχε πολλα αγαπημενα μου παιχνιδια περισσοτερα και απο το ps2 και απο το N64(το οποιο δεν το ειχα κιολας αλλα το ειχανε φιλοι μου) με τα υπολοιπα της λιστας δεν ασχοληθηκα ποτε αρκετα για να εχω γνωμη :xm: ...

υγ. sorry στους φιλους του dreamcast μολις σας περασαμε 23 - 22 :D
To θέμα δεν είναι αν είναι καλυτερα τα zelda ή τα mario, αλλά πως το n64 είχε μόνο αυτά κι άλλα 7 παιχνίδια, αδιανόητο για τον διάδοχο του SNES, εδώ μιλάμε για όνομα βαρύ σαν ιστορία, όχι αστεία. :p

metalcandyman είπε:
Το ps2 εχει πολλα RPG'S και μερικα απο αυτα ειναι φανταστικα.Εχει το Final fantasy X ασχετα που για μενα ειναι απο τα χειροτερα final fantasy και ενα σωρο αλλα οπως final fantasy x-2,Kingdom hearts 1,2,final fantasy XII,Dragon quest VIII,star ocean till the end of time,Dark cloud 1,2,Disgaea hour of darkness,Disgaea cursed memories,shadow herts και shadow hearts covenant,suikoden III,IV,V,Wild arms III,Rogue galaxy,Grandia III,Valkyrie profile 2,Breath of fire dragon quarter,Wild arms 4,Tales of the abyss,Tales of legendia,τα xenosaga οπως και καποια αλλα ακομη που δεν με ερχονται τωρα στο μυαλο.Ενα σωρο RPG'S εχει για ολα τα γουστα ασχετα αν αυτα που αξιζουν πραγματικα ειναι λιγα.
Συμφωνώ πως έβγαλαν πολλά πάρα πολύ καλά, απλά δεν έπιασαν την κορυφή του ff vii και του chrono cross, όπως και του ff vi και του chrono trigger.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tupamaro είπε:
Συμφωνώ πως έβγαλαν πολλά πάρα πολύ καλά, απλά δεν έπιασαν την κορυφή του ff vii και του chrono cross, όπως και του ff vi και του chrono trigger.
Αυτο εννοοιται ειδικα oταν μιλαμε για final fantasy VI μιλαμε για ενα απο τα καλητερα Final Fantasy ολων των εποχων oπως και το crono trigger που ειναι θρυλος.Τωρα για το chrono cross προσωπικα για μενα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ουτε εκανε και καλες πωλησεις απλα ειχε την φορα απο το chrono trigger αυτο ειναι ολο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Αυτο εννοοιται ειδικα oταν μιλαμε για final fantasy VI μιλαμε για ενα απο τα καλητερα Final Fantasy ολων των εποχων oπως και το crono trigger που ειναι θρυλος.Τωρα για το crono cross προσωπικα για μενα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ουτε εκανε και καλες πωλησεις απλα ειχε την φορα απο το crono trigger αυτο ειναι ολο.
πωλήσεις κάνει και ο justin bieber, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.Εγω πιστέυω πως πραγματικά είναι αριστούργημα, τέλειο σε όλους τους τομείς.
 
Tupamaro είπε:
To θέμα δεν είναι αν είναι καλυτερα τα zelda ή τα mario, αλλά πως το n64 είχε μόνο αυτά κι άλλα 7 παιχνίδια, αδιανόητο για τον διάδοχο του SNES, εδώ μιλάμε για όνομα βαρύ σαν ιστορία, όχι αστεία. :p
Σωστα ο διαδοχος του snes αλλα το θεμα ειναι οτι δεν το στηρηξαν οι 3rd party εταιριες αρα εμεινε με τα δικα του πολυ καλα παιχνιδια και καποια απο τις 3rd party. Το snes εβγαζε τιτλους για ολους + τα 1st party .Με βαση αυτα το N64 για μενα δεν τα καταφερε να ειναι ανταξιος διαδοχος του Snes που προσωπικα ειναι η καλυτερη μου κονσολα. Snes rulezZ!! :D
 
Tupamaro είπε:
πωλήσεις κάνει και ο justin bieber, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.Εγω πιστέυω πως πραγματικά είναι αριστούργημα, τέλειο σε όλους τους τομείς.
Kαθενας εχει την αποψη του ετσι ειναι αυτα.Εσυ το θεωρεις τελειο και γω ελειπεστατο και σπαστικο.
 
metalcandyman είπε:
Kαθενας εχει την αποψη του ετσι ειναι αυτα.Εσυ το θεωρεις τελειο και γω ελειπεστατο και σπαστικο.
Πρεπει να το τιμάς μόνο και μόνο που δεν είχε random encounters, ένα χαρακτηριστικό των ps2 rpgs που είναι όντως πολυ σπαστικό. :p
 
Επειδή διαβάζω για "7 καλά παιχνίδια" και αφού γράφουμε λίστες....

Killer Instinct Gold

Pilotwings 64

Super Mario 64

Wave Race 64

Blast Corps

Diddy Kong Racing

Doom 64

Extreme-G

GoldenEye 007

International Superstar Soccer 64

Mace - The Dark Age

Mario Kart 64

Mischief Makers

Star Fox 64

Top Gear Rally

Turok - Dinosaur Hunter

1080 Snowboarding

Banjo-Kazooie

Body Harvest

F-1 World Grand Prix

F-ZERO X

Kobe Bryant's NBA Courtside

Legend of Zelda - Ocarina of Time

Mystical Ninja Starring Goemon

Space Station Silicon Valley

Star Wars - Rogue Squadron

Top Gear Overdrive

Turok 2 - Seeds of Evil

Yoshi's Story

Castlevania - Legacy of Darkness

Donkey Kong 64

Duke Nukem - ZER0 H0UR

Conker's Bad Fur Day

Hybrid Heaven

Jet Force Gemini

Rayman 2 - The Great Escape

Resident Evil 2

Rocket - Robot on Wheels

Shadow Man

Star Wars Episode I - Racer

Super Smash Bros.

Top Gear Rally 2

World Driver Championship

007 - The World is Not Enough

Banjo-Tooie

Excitebike 64

Indiana Jones and the Infernal Machine

Kirby 64 - The Crystal Shards

Legend of Zelda, Majora's Mask

Perfect Dark

RR64 - Ridge Racer 64

Star Wars Episode I - Battle for Naboo

Conker's Bad Fur Day.

Αυτά θεωρούνται τα καλύτερα, υπάρχουν και άλλα καλά που εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν, τα περισσότερα από αυτά τα είχα παίξει αφού νοίκιαζα κιόλας. Οπότε δεν χρειάστηκε να παίξω Banjo 100 φορές. Το ότι το N64 δεν έχει παιχνίδια είναι ένα στερεότυπο που το λένε όσοι δεν έχουν ασχοληθεί με το μηχάνημα κυρίως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Επειδή διαβάζω για "7 καλά παιχνίδια" και αφού γράφουμε λίστες....
Killer Instinct Gold

Pilotwings 64

Super Mario 64

Wave Race 64

Blast Corps

Diddy Kong Racing

Doom 64

Extreme-G

GoldenEye 007

International Superstar Soccer 64

Mace - The Dark Age

Mario Kart 64

Mischief Makers

Star Fox 64

Top Gear Rally

Turok - Dinosaur Hunter

1080 Snowboarding

Banjo-Kazooie

Body Harvest

F-1 World Grand Prix

F-ZERO X

Kobe Bryant's NBA Courtside

Legend of Zelda - Ocarina of Time

Mystical Ninja Starring Goemon

Space Station Silicon Valley

Star Wars - Rogue Squadron

Top Gear Overdrive

Turok 2 - Seeds of Evil

Yoshi's Story

Castlevania - Legacy of Darkness

Donkey Kong 64

Duke Nukem - ZER0 H0UR

Conker's Bad Fur Day

Hybrid Heaven

Jet Force Gemini

Rayman 2 - The Great Escape

Resident Evil 2

Rocket - Robot on Wheels

Shadow Man

Star Wars Episode I - Racer

Super Smash Bros.

Top Gear Rally 2

World Driver Championship

007 - The World is Not Enough

Banjo-Tooie

Excitebike 64

Indiana Jones and the Infernal Machine

Kirby 64 - The Crystal Shards

Legend of Zelda, Majora's Mask

Perfect Dark

RR64 - Ridge Racer 64

Star Wars Episode I - Battle for Naboo

Conker's Bad Fur Day.

Αυτά θεωρούνται τα καλύτερα, υπάρχουν και άλλα καλά που εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν, τα περισσότερα από αυτά τα είχα παίξει αφού νοίκιαζα κιόλας. Οπότε δεν χρειάστηκε να παίξω Banjo 100 φορές. Το ότι το N64 δεν έχει παιχνίδια είναι ένα στερεότυπο που το λένε όσοι δεν έχουν ασχοληθεί με το μηχάνημα κυρίως.
Tα περισσότερα που ανέφερες είναι μετριότητες, αν πιάσουμε τώρα παιχνίδια με τζετ σκι, μπάσκετ και ποδόσφαιρα, καληνυχτα.Εγώ αναφερα τίτλους τοπ και κάποιους πολύ καλους, αν χώσεις μέσα και 10 τοπ rpg και δέκα αντίστοιχα πολύ καλά, βάλεις και παιχνίδια τύπου lomax,tomba,megaman legends,ape escape,fear effect,syphon flter κλπ, μία 60αρα που σκίζει για να ασχολεισαι στο νερό.
 
Tupamaro είπε:
Tα περισσότερα που ανέφερες είναι μετριότητες, αν πιάσουμε τώρα παιχνίδια με τζετ σκι, μπάσκετ και ποδόσφαιρα, καληνυχτα.Εγώ αναφερα τίτλους τοπ και κάποιους πολύ καλους, αν χώσεις μέσα και 10 τοπ rpg και δέκα αντίστοιχα πολύ καλά, βάλεις και παιχνίδια τύπου lomax,tomba,megaman legends,ape escape,fear effect,syphon flter κλπ, μία 60αρα που σκίζει για να ασχολεισαι στο νερό.
Οπως κι εσύ κάποια που ανέφερες ήταν μετριότητες. Για σένα μπορεί να μην είναι αλλά για μένα είναι. Όπως και για μένα δεν είναι μετριότητες αυτά που έγραψα. Είδες που όλα είναι υποκειμενικά? Και δεν κατάλαβα, γιατί να μην πιάσουμε Jet Ski? μήπως γιατί το Waverace είναι το καλύτερο που υπάρχει? Γιατί να μην πιάσουμε μπάσκετ και ποδόσφαιρα? Εσύ πως πιάνεις JRPG? Όπως κι εσένα δεν σε ενδιαφέρουν αυτά, έτσι και πολλούς δεν ενδιαφέρουν τα Jrpg. Εγώ τα σιχαίνομαι να σου πω την αλήθεια. Τα πάντα είναι υποκειμενικά αλλά για κάποιο λόγο προσπαθείς να μας πείσεις ότι η καθαρά προσωπική σου άποψη είναι και αυτή που μετράει.
 
Imgema είπε:
Οπως κι εσύ κάποια που ανέφερες ήταν μετριότητες. Για σένα μπορεί να μην είναι αλλά για μένα είναι. Όπως και για μένα δεν είναι μετριότητες αυτά που έγραψα. Είδες που όλα είναι υποκειμενικά? Και δεν κατάλαβα, γιατί να μην πιάσουμε Jet Ski? μήπως γιατί το Waverace είναι το καλύτερο που υπάρχει? Γιατί να μην πιάσουμε μπάσκετ και ποδόσφαιρα? Εσύ πως πιάνεις JRPG? Όπως κι εσένα δεν σε ενδιαφέρουν αυτά, έτσι και πολλούς δεν ενδιαφέρουν τα Jrpg. Εγώ τα σιχαίνομαι να σου πω την αλήθεια. Τα πάντα είναι υποκειμενικά αλλά για κάποιο λόγο προσπαθείς να μας πείσεις ότι η καθαρά προσωπική σου άποψη είναι και αυτή που μετράει.
Γιατί δεν μπορεί να πει κάποιος πως οκ, to pc έχει τα baldurs gate και το gothic αλλά τι με νοιάζει, εγώ στην κονσόλα μου παίζω nba live 2005.Όχι,δεν έχουν ίδια αξία δημιουργίες όπως το skyrim ή το legend of dragoon με κάτι τύπους που σκοτώνονται με τα μηχανάκια τους ποιος θα περάσει τον άλλον.Συγνώμη. Δεν ανέφερα καθόλου τέτοιου είδους παιχνίδια άλλωστε για το ps1, είπα μην χαμηλώσουμε το επίπεδο της συζήτησης.Και γράψε λάθος, το ps1 έχει 30 rpg της προκοπής, το ότι εσύ δεν τα γουστάρεις δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν.Κι εγώ σιχαίνομαι τα 3d top down platform τύπου donkey kong που κάθεσαι με τις ώρες να μαζεύεις όλων των χρωμάτων τις μπανάνες αλλά οκ, είναι αξιοπρεπές παιχνίδι.
 
Ajax87 είπε:
εννοειτε οτι ο Ολυμπιακος ειναι καλυτερος απο την Milan!! :p (πλακιτσα :D )
Ρε παιδια διαβαζω σελιδες που γραφοντε με τις ωρες και δεν προκειται να καταληξει πουθενα αυτο το θεμα νομιζω , αφου η ερωτηση ειναι ποια ειναι η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ κονσολα το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο αφου ολα ειναι θεμα γουστου και προτιμησεων των παιχνιδιων που παιζει ο καθενας. Ακομα και το θεμα να ηταν για την καλυτερη κονσολα παλι ειναι υποκειμενικο αφου ειναι θεμα τι παιχνιδια αρεσουν στο καθενα και ποια κονσολα τον γεμιζει ποιο πολυ. Αλλιως θα βαζαμε κατω τα specs και θα λεγαμε τελος αυτη ειναι η καλυτερη και δεν τιθεται θεμα. εδω και ποσες σελιδες τα ποστ γραφουν πχ. : " το N64 ειχε τα καλυτερα fps και τα καλυτερα 3d platforms " , "ναι αλλα το ps1 ειχε τα καλυτερα rpg και μεγαλη ποσοτητα παιχνιδιων" και ξανα και ξανα το ιδιο.. ολα ειναι θεμα γουστου αν καποιος γουσταρει να παιζει πχ. Mario και Zelda και δεν μπορει χωρις αυτα θεωρει το N64 το καλυτερο , αν καποιος ηθελε πχ. Final Fantasy , Crash bandicoot κτλ θεωρει το ps1 καλυτερο .. Δεν μπορει να συνεχισει η συζητηση ετσι...Οσο για την ψηφοφορια εγω τελικα ψηφισα ps1... οσο και αν δεν τρελαινομαι για την sony το ps1 ειχε πολλα αγαπημενα μου παιχνιδια περισσοτερα και απο το ps2 και απο το N64(το οποιο δεν το ειχα κιολας αλλα το ειχανε φιλοι μου) με τα υπολοιπα της λιστας δεν ασχοληθηκα ποτε αρκετα για να εχω γνωμη :xm: ...
πεστα το κεφαλι μου με επιασε να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια.. χαχααχα προσπαθει να πείσει ο ενας τον αλλον χωρις αποτέλεσμα φυσικα.. σεβαστείτε την αγαπη του αλλου.. και επανέρχομαι.. GEX, KILLING TIME,

ROAD RASH.

NEED FOR SPEED

Return Fire

Super Street Fighter II Turbo

Shockwave 2: Beyond the Gate

Super Wing Commander

Wacky Races

Corpse Killer

Crash 'N Burn

Cyberia

FIFA International Soccer

Mad Dog II: The Lost Gold

Olympic Summer Games: Atlanta 1996

Star Wars: Rebel Assault

Wing Commander III: Heart of the Tiger

και τα μιαλα στα καγκελα :p
 
Tupamaro είπε:
Γιατί δεν μπορεί να πει κάποιος πως οκ, to pc έχει τα baldurs gate και το gothic αλλά τι με νοιάζει, εγώ στην κονσόλα μου παίζω nba live 2005.Όχι,δεν έχουν ίδια αξία δημιουργίες όπως το skyrim ή το legend of dragoon με κάτι τύπους που σκοτώνονται με τα μηχανάκια τους ποιος θα περάσει τον άλλον.Συγνώμη. Δεν ανέφερα καθόλου τέτοιου είδους παιχνίδια άλλωστε για το ps1, είπα μην χαμηλώσουμε το επίπεδο της συζήτησης.Και γράψε λάθος, το ps1 έχει 30 rpg της προκοπής, το ότι εσύ δεν τα γουστάρεις δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν.Κι εγώ σιχαίνομαι τα 3d top down platform τύπου donkey kong που κάθεσαι με τις ώρες να μαζεύεις όλων των χρωμάτων τις μπανάνες αλλά οκ, είναι αξιοπρεπές παιχνίδι.
Δεν είπα τίποτα για NBA live ή Fifa. Τα sport games που ανέφερα είναι exclusive Ν64 games και είναι ανώτερα από αντίστοιχα του PS1. Λες όμως να μην αναφέρουμε sport games και μετά να μην αναφέρουμε Jet Ski, άσχετα αν το Waverace είναι παιχνιδάρα. Μην αναφέρουμε το ένα, μην αναφέρουμε το άλλο δηλαδή τι, μόνο τα JRPG να αναφέρουμε? Εμένα η ένστασή μου είναι ότι λες πως το N64 έχει παιχνίδια μετρημένα στα δάχτυλα λες και μιλάμε για Jaguar. Προφανώς δεν έχεις ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το μηχάνημα και εγώ που έχω ασχοληθεί και με τα δύο σου απέδειξα ότι είσαι λάθος καθώς υπάρχουν αρκετά καλά games. Εντάξει τώρα αν ο άλλος θέλει να αγοράζει 10 αντιγραφές από ότι νάναι games την εβδομάδα σαφώς και δεν είναι πολλά αλλά δεν το μετράω έτσι. Ναι δεν έχει Jrpg, το καταλάβαμε. Αλλά δεν είναι το μοναδικό genre που έχει σημασία.
 
Imgema είπε:
Δεν είπα τίποτα για NBA live ή Fifa. Τα sport games που ανέφερα είναι exclusive Ν64 games και είναι ανώτερα από αντίστοιχα του PS1. Λες όμως να μην αναφέρουμε sport games και μετά να μην αναφέρουμε Jet Ski, άσχετα αν το Waverace είναι παιχνιδάρα. Μην αναφέρουμε το ένα, μην αναφέρουμε το άλλο δηλαδή τι, μόνο τα JRPG να αναφέρουμε? Εμένα η ένστασή μου είναι ότι λες πως το N64 έχει παιχνίδια μετρημένα στα δάχτυλα λες και μιλάμε για Jaguar. Προφανώς δεν έχεις ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με το μηχάνημα και εγώ που έχω ασχοληθεί και με τα δύο σου απέδειξα ότι είσαι λάθος καθώς υπάρχουν αρκετά καλά games. Εντάξει τώρα αν ο άλλος θέλει να αγοράζει 10 αντιγραφές από ότι νάναι games την εβδομάδα σαφώς και δεν είναι πολλά αλλά δεν το μετράω έτσι. Ναι δεν έχει Jrpg, το καταλάβαμε. Αλλά δεν είναι το μοναδικό genre που έχει σημασία.
Kαι στα fighting έχει το psx έχει tekken, soul blade,dead or alive,Capcom vs SNK 2, στα racing έχει ιστορικές σειρές όπως need for speed,gran turismo, colin mcrae, είναι πραγματικά ολοκληρωμένη κονσόλα με πολλούς γαμάτους τίτλους σε όλους τους τομείς!Το ότι το n64 έχει ένα sport game παραπάνω ισοφαρίζει το ότι το n64 δεν έχει 30 rpg που έχει το psx, εντάξει, δεν είναι τώρα αυτό σοβαρό και το καταλαβαίνεις και ο ίδιος.
 
Μα που παει το Ν64 χωρις καποιον απο τους κορυφαιους τιτλος: να μην εχει ενα SF ? το ps1 ειχε καμια δεκαρια, το SF2 collection, SFA3, SF VS Capcom, X-men, SF EX, SF EX 2, SF EX 2 plusA, Super SF2, SF VS Marvel και οσα ξεχναω.
 
Amigos είπε:
πεστα το κεφαλι μου με επιασε να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια.. χαχααχα προσπαθει να πείσει ο ενας τον αλλον χωρις αποτέλεσμα φυσικα.. σεβαστείτε την αγαπη του αλλου.. και επανέρχομαι.. GEX, KILLING TIME,ROAD RASH.

NEED FOR SPEED

Return Fire

Super Street Fighter II Turbo

Shockwave 2: Beyond the Gate

Super Wing Commander

Wacky Races

Corpse Killer

Crash 'N Burn

Cyberia

FIFA International Soccer

Mad Dog II: The Lost Gold

Olympic Summer Games: Atlanta 1996

Star Wars: Rebel Assault

Wing Commander III: Heart of the Tiger

και τα μιαλα στα καγκελα :p
Κάτι ξέχασες...

Another World

Samurai Showdown

Space Hulk

Star Control II

DeathKeep

Και εγώ έχω ξεχάσει ένα μετασχηματιστή 100Kw για να παίζει σωστά το cd, κάποια στιγμή θα τον τσιμπήσω για να τα παίξω όλα αυτά αφιέρωμα...
 
Πίσω
Μπλουζα