Aγαπημένο ποπ συγκρότημα των 80s

Aγαπημένο ποπ συγκρότημα των 80s

  • Pet Shop Boys

    Ψηφοφορίες: 1 6,7%
  • Roxette

    Ψηφοφορίες: 1 6,7%
  • O.M.D.

    Ψηφοφορίες: 1 6,7%
  • Duran Duran

    Ψηφοφορίες: 3 20,0%
  • Spandau Ballet

    Ψηφοφορίες: 1 6,7%
  • Wham

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Tears for fears

    Ψηφοφορίες: 3 20,0%
  • Modern Talking

    Ψηφοφορίες: 2 13,3%
  • Frankie goes to Hollywood

    Ψηφοφορίες: 1 6,7%
  • Depeche Mode

    Ψηφοφορίες: 2 13,3%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    15
AEON είπε:
Aν και σιχαίνομαι το pop των 80s (μιλάμε για παθολογικό μίσος - τους ντισκόβιους οι μεταλλάδες τότε κανονικά τους δέρναμε, με ιδιαίτερη αδυναμία στους οπαδούς τον Wham, Duran duran, Wet Wet Wet, Modern Talking :D ), αν θα έπρεπε να διαλέξω με το πιστόλι στον κρόταφο και με απειλή καταπακτής να ανοίξει κάτω από τα πόδια μου, θα έλεγα ότι ότι οι Pet Shop Boys ήταν απλώς οι πιο ανεκτοί.
80s pop...μπλιαχ..πάω να πλύνω τα δάχτυλα μου...
Αφού συμφωνήσω με τον ιδρυτή του forum (γλύψιμο...) θα ψηφίσω και εγώ με την σειρά μου το αουτσάιντερ Frankie Goes to Hollywood με μοναδικό κριτήριο το ότι από όλους τους απεχθείς στο δημοψήφισμα ήταν οι μοναδικοί που είχαν κριθεί ικανοί να βγουν σε videogame, το οποίο μάλιστα κατέχω αυθεντικό. :)
 
θα εβαζα τους Depeche Mode αλλα εχουν περασει το φραγμα της δεκαετιας του 80 οποτε εβαλα μια ψηφο στους Spandau Ballet
 
Οι Pet shop Boys είναι ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα! Εχω σχεδόν όλη τη δισκογραφία τους!
 
mandark είπε:
Οι Pet shop Boys είναι ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα! Εχω σχεδόν όλη τη δισκογραφία τους!
Όμοίως, γιαυτό και η ψήφος μου θα πάει σ αυτούς.
 
Pet Shop Boys.Μόνο ένα best of έχω,αλλά κυρίως έχω τα κομμάτια τους σε mp3.Μ'αρέσουν πολύ οι 7'' versions των κομματιών τους!
 
Pet Shop Boys και Depeche Mode είναι 2 από τα καλύτερα group στο χώρο της electropop η synthpop!!!

Η ψήφος μου πάει Pet Shop Boys στα σιγουρα ;) ;) ;)
 
Ήμουν ανάμεσα σε Pet Shop Boys και Ο.Μ.D. και τελικά ψήφισα τους πρώτους... :xm:

Λατρεμένα συγκροτήματα και τα δύο... :cheers:
 
Εν τω μεταξύ, έχει βγει μια βρώμα εδώ στην Πάτρα, εδώ και λίγες μέρες, οτι θα έρθει ένα από τα συγκροτήματα της λίστας...

Όταν και αν θα έχω περισσότερα, θα σας ενημερώσω...
 
Μεταξυ των δοθεντων 10 επιλογων

Depeche Mode ασυζητητι .

μετα.... Tears for fears & Pet Shop Boys .

Πολυπλευρη και αντιπροσωπευτικοτατη εως σολομωντεια η επιλογη Top10 .

Υ.Γ.

θα μπορουσαν καλλιστα να συμπεριληφθουν στο Τop10 και οι Eurythmics - New Order και οι Α ΗΑ (βεβαια τι να πρωτοχωρεσεις σε ενα Top10 .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Roxette - Listen to your heart (official video)

Το επίσημο videoclip του τραγουδιού

 
Pet shop boys φυσικά! (μου αρέσει και ως μαγαζί χαχαχα)
 
Πολύ μεγάλη συμμετοχή είχε και αυτή η δημοσκόπηση του forum. Κλείνει το βράδυ και έχει μόλις 6 ψήφους συνολικά λιγότερες από αυτές για την "Ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου" που ψηφίσαμε πρόσφατα.

Η δική μου ψήφος πήγε στους Wham! (έτσι είναι ο σωστός τρόπος γραφής, όχι "Wham") που πιστεύω ότι έγραψαν ιστορία στα 80s.

Δυσκολεύτηκα πολύ να επιλέξω συγκρότημα. Ήμουν μεταξύ Wham!, Duran Duran και Pet Shop Boys... Οι άλλες επιλογές αρκετά καλές φίλε tsalk, με μόνη "ένσταση" τους Roxette που επειδή έγιναν γνωστοί το 1988/89, τους θεωρώ περισσότερο 90s και όχι τόσο αντιπροσωπευτικούς των 80s.

Αν και οι Pet Shop Boys πήραν πολλές ψήφους τις τελευταίες μέρες και "έκλεισε λίγο η ψαλίδα" με τους πρώτους, εντούτοις, οι Depeche Mode έκαναν ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα και δικαίως (από ό,τι φαίνεται) πάνε για την πρωτιά! Αν μη τι άλλο, τόσο οι Depeche Mode, όσο και όλες οι άλλες επιλογές, χαρακτήρισαν μουσικά (pop, electro-pop, new wave, κτλ) τη δεκαετία των 80s... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ χαρουμενη ειμαι που η πρωτια πηγαινει κατα πασαν πιθανοτητα στους Depeche Mode!! Αντε το πολυ πολυ να χασουν απο τους Pet Shop Boys που θα τους ψηφιζα κι αυτους αν ειχα δευτερη ψηφο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαίρομαι που συμφωνούμε Bambi!!!
 
Πίσω
Μπλουζα