Aγορά Αrcade Καμπίνας !!

diablo13 είπε:
Το μόνο που θα έπαιρνα είναι το TEHKAN και μαλιστα θα του αφαιρούσα με καποιο τρόπο την κόκκινη επιφάνεια για να μοιάζει πιο ρετρό. Τα υπόλοιπα είναι πολύ νεώτερα, υπολογίζω από το 95 και ύστερα. Χάρισμά σας :D
 
εχω ενα προβλημα..

βρηκα καμπινα νανακι,ολα πανω,χωρις ομως την πλακετα με τα παιχνιδια,δηλαδη την οθονη,χειριστιρια,κουμπια ,κερματοδεκτη, το κομπιουτερ,ολα πανω, μια χαρα..

μου ειπε 200 ευρω και ειπα οκ,θα περασω εγω τα mameμε καποιον τροπο..και μου ειπε οτι να το ξεχασω,δε γινεται αυτο,τζαμπα θα το παρω..

τελικα,γινεται αν το παρω να τα περασω,με καταμπερδεψε αυτος..

δωστε μια βοηθεια ρε αδερφια,τι να κανω..??
 
Mια χαρά γίνεται. Υπάρχει αντίστοιχη περίπτωση παλιότερα που το έκανε. Ψάξε λίγο το θέμα στις περασμένες σελίδες.
 
Kambia είπε:
Mια χαρά γίνεται. Υπάρχει αντίστοιχη περίπτωση παλιότερα που το έκανε. Ψάξε λίγο το θέμα στις περασμένες σελίδες.
αρα η δεν ηξερε η μεδουλευε,γιατι θελει να παρω και την πλακετα του με τα mame, αλλα 500 ευρω λεει εχει,συνολο 700..

δηλαδη να την παρω,με συμφαιρει? μετα τα παιχνιδια γινεται να τα περασω ολα, ποσο θα μου στοιχησει?

υποψην οτι δε ξερω τιποτα απο κομπιουτεριστικα κτλ,πως να περασω οτιδηποτε,πως να σεταρω τις κινησεις που με εοπε αυτος,και δε θελω να ξοδεψω πολλα επιπλεον μετα..

200 ευρω και πολλα,κι αυτα με το ζορι..καθε συμβουλη τι να κανγ κι αν ειναι να την παρω,θα βοηθησει παιδια..εσεις ξερετε καλυτερα κι απο αυτους,σας εμπιστευομαι οσο κανεναν..
 
Και πόσα παιχνίδια έχει αυτή η πλακέτα που σου πουλάει? Τελικά το νανάκι έχει jamma πλακέτα ή δουλεύει με υπολογιστή? Ή και τα 2 ?

Τα λεφτά είναι πολλά πάντως.

Όσο για τα υπόλοιπα υπάρχουν ένα κάρο οδηγοί και στο διαδίκτυο και εδώ μεσα που μπορούν να σε βοηθήσουν για το οτιδήποτε.
 
δεν εχει κανενα παιχνιδι μεσα kambia, αυτο ειπα.. ολα τα αλλα τα εχει.. μου ειπε οτι μπορει να μου βαλει μεσα το πολυ 2 παιχνιδια,2 πλακετες δηλαδη..και με ενα κουμπακι να το γυρναω σε οποιο θελω.. αρα τα γνησια ,τα παλια,μονο για arcades που ηταν,εξειδικευμενα, οχι pc, καταλαβες? αν θελω να ειναι πολυπαιχνιδο με ειπε,θα παει συνολο 700-800?!!!! δηλαδη 200 ευρω το νανακι,και 500 η πλακετα με τα πολλα παιχνιδια..αν μπορω να τα βαλω μονος τα παιχνιδια,μου πειτε οτι γινεται δηλαδη,χωρις πολλα εξοδα και κοπο,νομιζω οτι δεν ειναι ακριβα που λες,γιατι η καμπινα δεν ειναι φτηνιαρικια,απο τις παλιες,ειναι ψιλο πιο συγχρονη..

βρηκα και ενα αλλο,οχι νανακι,απο αυτα που θελει σκαμπο..μου ειπε οτι το επιπλο μονο μου το δινει 100?,,κι αν μου δωσει κι ενα προγραμμα με cd, με τα 80 καλυτερα και πιο πολυπαιγμενα παιχνιδια, θα το παρω συνολο 300,κομπλε τελειως,ετοιμο για να παιζω..

δε ξερω τι να κανω, περιμενω κι αλλα ραντεβου απο βδομαδα,να παω σε αποθηκες διαφορων,να μου δειξουν τι εχουν και να παρω κι αλλες προσφορες..

αλλα αυτος ο τελευταιος ,οταν του ειπα να μου δωσει μονο το επιπλο,για να βαλω εγω μονος μου μεσα πραματα,μου ειπε οτι πρεπει να αγοραζω χειριστηρια ps2,για να βαλω καθε κουμπι εκει που πρεπει μετα,να τα σεταρω,και ειναι δυσκολο και παλι πρεπει να ξοδευτω..ενω αυτος θα μου το δωσει ετοιμο(αυτο που θελω,δεν ειμαι να φτιαχνω τωρα,δε κατεχω)..

απλα,ολα αυτα,με τα jamma,πλακετες, setup, ιστοριες,ολο και πιο πολυ μπερδευομαι..!!

απογοητευση,δε ξερω τι να κανω..και δε βλεπω και βοηθεια,ανταποκριση εδω,μονο απο την πατριωτισσα...
 
viking4a είπε:
δεν εχει κανενα παιχνιδι μεσα kambia, αυτο ειπα.. ολα τα αλλα τα εχει.. μου ειπε οτι μπορει να μου βαλει μεσα το πολυ 2 παιχνιδια,2 πλακετες δηλαδη..και με ενα κουμπακι να το γυρναω σε οποιο θελω.. αρα τα γνησια ,τα παλια,μονο για arcades που ηταν,εξειδικευμενα, οχι pc, καταλαβες? αν θελω να ειναι πολυπαιχνιδο με ειπε,θα παει συνολο 700-800?!!!! δηλαδη 200 ευρω το νανακι,και 500 η πλακετα με τα πολλα παιχνιδια..αν μπορω να τα βαλω μονος τα παιχνιδια,μου πειτε οτι γινεται δηλαδη,χωρις πολλα εξοδα και κοπο,νομιζω οτι δεν ειναι ακριβα που λες,γιατι η καμπινα δεν ειναι φτηνιαρικια,απο τις παλιες,ειναι ψιλο πιο συγχρονη..βρηκα και ενα αλλο,οχι νανακι,απο αυτα που θελει σκαμπο..μου ειπε οτι το επιπλο μονο μου το δινει 100?,,κι αν μου δωσει κι ενα προγραμμα με cd, με τα 80 καλυτερα και πιο πολυπαιγμενα παιχνιδια, θα το παρω συνολο 300,κομπλε τελειως,ετοιμο για να παιζω..

δε ξερω τι να κανω, περιμενω κι αλλα ραντεβου απο βδομαδα,να παω σε αποθηκες διαφορων,να μου δειξουν τι εχουν και να παρω κι αλλες προσφορες..

αλλα αυτος ο τελευταιος ,οταν του ειπα να μου δωσει μονο το επιπλο,για να βαλω εγω μονος μου μεσα πραματα,μου ειπε οτι πρεπει να αγοραζω χειριστηρια ps2,για να βαλω καθε κουμπι εκει που πρεπει μετα,να τα σεταρω,και ειναι δυσκολο και παλι πρεπει να ξοδευτω..ενω αυτος θα μου το δωσει ετοιμο(αυτο που θελω,δεν ειμαι να φτιαχνω τωρα,δε κατεχω)..

απλα,ολα αυτα,με τα jamma,πλακετες, setup, ιστοριες,ολο και πιο πολυ μπερδευομαι..!!

απογοητευση,δε ξερω τι να κανω..και δε βλεπω και βοηθεια,ανταποκριση εδω,μονο απο την πατριωτισσα...
Θα στα πω απλα και κατανοητα φιλαρακι γιατι αν δεν εχεις νυχια να ξυστεις μην περιμενεις να σε ξυσει αλλος και δεν μιλαω για την βοηθεια εδω μεσα αλλα για το θεμα σου με της καμπινες και τι σε λεει ο καθενας απο αυτους που συναντησες για να αγορασεις καμπινα.Καταρχην το πολυ με 200 ευρω καμπινα πληρως λειτουργικη με ολα τα mame μεσα κλπ δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις ουτε μια στο εκκατομυριο εκτος και αν εχει καποιος τοσο μεγαλη αναγκη που να την δεινει ωσο ωσο.Καταρχην απο κατι 700 και 800 ευρω που ακουω και jamma πλακετες φυγε μακρια και η δουλεια σου δεν θα γιννει οπως την θες αλλα και δεν θα καθεσαι να ασχολεισαι με διοαφορους που ψαχνουν να βρουν κανεναν χωρις ιδιαιτερες τεχνικες γνωσεις να του πουλησουν παπα.Αν πχ ειχες καποιον να σε φτιαξει την καμπινα,να παραγγηλει δηλαδη τα κουμπια τους μοχλους και οτι αλλο χρειαζοταν θα βολευε να παρεις αυτη που λες με τα 100 ευρω αλλα θα ηθελες και pc οποτε και εναν pentium 4 πχ να εβρισκες μαζι με τα εξαρτηματα που θα χρειαζοταν η καμπινα φυσικα και δεν θα εβγαινε συνολο το πολυ 200 ευρω οποτε απο μεσα θα ησουνα παλι και δεν νομιζω οτι μπορει να σε καληπτει αυτο που σε ειπε για τα 300 ευρω με μονο 80 παιχνιδια την στιγμη που λογικα θα υπαρχουν εκατονταδες που θα ηθελες να εχεις στην διαθεση σου να παιζεις.
Οποτε αμα θες ντε και καλα καμπινα να ξερεις οτι με 200 ευρω δεν βρισκεις ωστε να την παρεις να την στεισεις να ξεκινησεις να παιζεις και μεσα να εχει το συνολο των mame απλα ειναι τα πραγματα.Aμα γουσταρεις απλα να παιζεις τα παιχνιδια και δεν σε καιγεσαι για την καμπινα σταματα να ψαχνεις για καμπινα και ψαξε να βρεις ενα μεταχειρισμενο laptop και αν εχεις συγχρονη τηλεοραση κοιτα να εχει αν γεινεται μια HDMI θυρα αλλα και να μην εχει θα κανεις δουλεια με την VGA.Περνεις λοιπον το laptop κατεβαζεις ολα τα mame αγοραζεις και ενα joystic η gamepad Pου εχει εξαιρετικα και σε πολυ καλες τιμες και καθαρισες.Αραζεις στον καναπε σου περνεις και της μπυρες σου και παιζεις τα αγαπημενα σου παιχνιδια στην τηλεοραση σου χωρις να καθεσαι να σπας το κεφαλι σου για την καμπινα και θα σε μεινει και το laptop για αλλες δουλειες.

Εγω αυτο σε προτεινω γιατι καμπινα για να παρεις με τα λεφτα που θες πληρως λειτουργικη δεν προκυται να βρεις και δεν ειναι μονο αυτο αλλα υπαρχουν και καποια αλλα θεματακια.Δεν ειναι περιεργο πραμα να σε χαλαει καποιο κουμπι η μοχλος η οτιδηποτε αλλο οποτε αν δεν εχεις καποιον γνωστο που να κατεχει απο αυτα βρομα η δουλεια δεν λεει να πληρωνεις λεφτα και για επισκευες σε περιπτωση που χαλασει κατι και δεν ξερεις να το κανεις εσυ προσωπικα.ΠΧ εγω μπορω να σε πω οτι γουσταρεις απο οποιοδηποτε παιχνιδια αλλα απο τεχνικα θεματα δεν ειμαι και φωτεινος παντογνωστης αλλα εχω καμπινα εδω και παρα πολλα χρονια γιατι ο κολητος μου που ειναι expert με την εφτιαξε και οτιδηποτε θελησω τζαμπανταν με τα διορθωνει και με τα φτιαχνει ολα οποτε δεν εχω καποιο προβλημα.Οταν ομως δεν μπορεις να εχεις μια τετοια βοηθεια αν την χρειαστης η απλα να παρεις 100 ευρω την καμπινα αδεια και να στην στησει και να ταιριαξει καποιος φιλος σου πχ χωρις λεφτα τοτε η μονο λυση για να γουσταρεις τα παιχνιδια που θελεις ειναι να παρεις ενα λαπτοπ και για το που θα βρεις τα mame,joystic κλπ ειναι το μονο ευκολο να στο πω εγω η οποιοσδηποτε αλλος θελησει.
 
@ viking4a

Αν και δεν εχω μεγαλη γνωση πανω στο θεμα αυτο που καταλβαινω ειναι οτι η πρωτη περιπτωση ειναι μια κανονικη arcade καμπινα με jamma και σου δινει την δυνατοτητα να την κανεις με πολλα παιχνιδια μεσω της επιπλεον πλακετας που σου την δινει 500 ευρω.Υπολογιστη και Mame δεν βλεπω να εχει απο αυτα που ειπες. Αρα για να την κανεις εσυ Mame Καμπινα θες PC ,κατι που να συνδεσεις τα joystick με το PC (i-pac το λενε;; ή να ξυλωσεις καποιο αλλο usb χειρηστιριο και να τα συνδεσεις πανω,για λεπτομεριες σε αυτους που ξερουν :p ) και ισως καποιο συστημα για να συνδεσεις το παλιο Crt μονιτορ της καμπινας με την Καρτα γραφικων του PC.Αρα αν εχω καταλαβει καλα θεωρητικα γινεται απλα θελει καποια δουλεια και καποια χρηματα. Την πλακετα με τα πολλα παιχνιδια και τα 500 ευρω δεν νομιζω οτι αξιζει δεν ξερεις αν θα παιζουν ολα τα παιχνιδια, δεν μπορεις να βαλεις δικα σου και ειναι πολλα λεφτα!

Για την 2η περιπτωση απο τι καταλαβα και για να σου ειπε για CD λογικα μεσα εχει PC και για να παιζει , που σημαινει οτι ειναι ολα ετοιμα φτιαγμενα . Σε αυτη την περιπτωση αν ειναι ετσι οπως τα λεω 300 ευρω μου φαινοντε Νορμαλ και θα ειναι ετοιμη και θα μπορεις να βαλεις και εσυ επιπλεον παιχνιδια.

Παντως να εχεις στο νου σου οτι αν κατι παθει βλαβη θα πρεπει να ξερεις να το φτιαξεις!Οποτε θα ηταν καλο να μαθεις λιγο πως λειτουργουν ολα αυτα!

Να σημειωσω οτι δεν ειμαι γνωστης του αντικειμενου , εδω στο φορουμ εχω διαβασει καποια πραγματα και εχω καταλαβει μια κεντρικη ιδεα!(μπορει να ειναι και λανθασμεη και να εχω γραψει και βλακιες! :D ) Ελπιζω να βοηθησα.

Edit. με προλαβε και ο Βασιλης απο πανω :p (δεν ειμαι και πολυ προπονημενος στα μεγαλα ποστ :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
[...]Αρα για να την κανεις εσυ Mame Καμπινα θες PC ,κατι που να συνδεσεις τα joystick με το PC (i-pac το λενε;; ή να ξυλωσεις καποιο αλλο usb χειρηστιριο και να τα συνδεσεις πανω,για λεπτομεριες σε αυτους που ξερουν :p ) [...]
Αν μπορείς να βρεις ένα απλό χειριστήριο USB (όχι πάνω από 10 eur - ας με διορθώσει η Kambia, αν κάνω λάθος στις τιμές) και να ψιλοπιάνουν τα χέρια σου με τις κολλήσεις (πραγματικά θέλει λίγη προσπάθεια - δεν είναι κάτι το δύσκολο), τότε δε χρειάζεσαι ούτε την i-pac, η οποία είναι σαφέστατα πιο ακριβή....

Ταπεινή μου γνώμη, κυνήγησε τη λύση του υπολογιστή + usb και όχι των jamma. Ο υπολογιστής αναβαθμίζεται εύκολα, ενημερώνεται ακόμα ευκολότερα ενώ ανά πάσα στιγμή μπορείς να βρεις ανταλλακτικά. Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει για τις jamma (απ' όσο ξέρω).

Στα τρομερά πλεονεκτήματα, το κόστος είναι πάρα πολύ μικρό σε σχέση με αυτά που αναφέρεις...
 
Το gamepad hacking είναι δύσκολο και ας πιάνουν καλά τα χέρια σου. Καταρχήν χρειάζεται να κατέχεις την χρήση του κολητηριού, το κολλητήρι , τη τέχνης της κόλησης, της κόλας που χρειάζεται και βασικές γνώσεις ηλεκτρονικών πλακετών για να εντοπίσεις τον ουδέτερο(άντε το τελευταίο το βρήσκεις και στο internet.

Δεν λέω ότι είναι κάτι το αδύνατον, αλλά δεν αρκεί μόνο να πιάνουν τα χέρια σου (IMO πάντα)
 
Δεν έχει τίποτα να χάσει πάντως! :)

Είναι πολύ χαμηλό το κόστος που πρέπει να επενδύσει σε σχέση με αυτό που θέλει να κάνει. Χώρια ότι θα του μείνει και η γνώση!

Από την άλλη, πιστεύω ότι είναι τόσο εκτεταμένες κι αναλυτικές οι οδηγίες στο internet (ειδικά με το youtube μπορείς να βρεις σχεδόν τα πάντα), οπότε είναι κι αυτό μια ελκυστική ιδέα!

Ας υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού του σαν εναλλακτική - δεν χάνει τπτ! ;)
 
Chahn είπε:
Πάρε τη καμπίνα όσο-όσο χωρίς παιχνίδι,πάρε και αυτή τη πλακέτα jamma εδώ http://www.jammaboards.com/store/485-in-1-game-elf-horizontal-arcade-multigame-jamma-pcb-485in1.html και καθάρισες.Oύτε πολλά λεφτά,ούτε να σκας με το mame,τίποτα.
Chahn θ αμπορούσες να μου πείς με τι συνδέονται αυτές οι πλακέτες για να λειτουργήσουν?

Daredevil.

Σίγουρα αν κάποιον τον ενδιαφέρει να μάθει κολλητήρι... δεν το συζητάμε gamepad hacking for the way!!!!

Αν κάποιος όμως είναι άσχετος με το θέμα τότε το κόστος 2 gamepad + κολλητήρι (ένα σοβαρό όχι καμιά κουμούτσα) + το ενδεχόμενο της αποτυχίας, το κόστος δεν είναι και χαμηλό. Η γνώμη μου είναι ότι το ipac(ή τύπου ipac http://www.ebay.com/itm/Zero-Delay-USB-Encoder-PS2-PS3-PC-to-Joystick-for-Arcade-Game-Controls-2pin-/171018138307?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27d179b2c3 ) είναι μια πολύ καλή λύση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dkssprs είπε:
Chahn θ αμπορούσες να μου πείς με τι συνδέονται αυτές οι πλακέτες για να λειτουργήσουν?
Πάνε κατευθείαν στο jamma,είναι plug and play για τις καμπίνες.

Σα να βάζεις μια κανονική πλακέτα δηλαδή.
 
Άρα θα πρέπει να υπάρχει "υποδομή" jamma? To jamma με τι συνδέεται?
 
dkssprs είπε:
Άρα θα πρέπει να υπάρχει "υποδομή" jamma? To jamma με τι συνδέεται?
Aν έχεις αγοράσει κανονική καμπίνα,το jamma είναι ήδη έτοιμο.

Είναι μια υποδοχή που ενώνει μαζί την οθόνη,το τροφοδοτικό,το ηχείο,τους μοχλούς και τα κουμπιά και τον κερματοδέκτη και βγαίνει σε μια φύσσα όπου συνδέεις πάνω τη πλακέτα και παίζεις.

Αν πάλι η καμπίνα σου είναι χειροποίητη και δεν είναι jamma,πάλι μπορείς να την κάνεις εύκολα.
 
'Εχεις κάποιο καλό link. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Σημερινή τηλεόραση μπορεί να συνδεθεί με jamma?
 
dkssprs είπε:
'Εχεις κάποιο καλό link. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Σημερινή τηλεόραση μπορεί να συνδεθεί με jamma?
Βεβαίως και μπορεί με ειδικό αντάπτορα από jamma RGB σε VGA. http://www.arcadespareparts.com/arcade_parts/video_converter/rgb_jamma_vga_converter_board/13052.html

H συγκεκριμένη πλακέτα με τα παιχνίδια που έδειξα,δε χρειάζεται τέτοιο αντάπτορ γιατί έχει και έξοδο vga από μόνη της.

Όσο για links,κατανοήστε πρώτα τι είναι το jamma εδώ:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιδια ειστε φανταστικοι ολοι που με βοηθατε..πραγματικα..

τωρα,στο θεμα μας..απο ο,τι διαβασα, μου φαινεται πιο ελπιδοφορο αυτο που ειπε ο φιλος chahn, αν ισχυει οντως..

λοιπον,η καμπινα που βρηκα με 200?, απ ο,τι μου εδωσε να καταλαβω ο αλλος,ειναι επαγγελματικη, προορισμενη για μονο ενα παιχνιδι, οριτζιναλ, δε ξερω πως αλλιως να το πω για να γινω κατανοητος..οχι με pc παντως μεσα..

αρα, αν γινεται να την αγορασω,οπως ειναι, χωρις δηλαδη το εκαστοτε παιχνιδι που εχει,και μετα να γινεται να παρω καρτα jamma με πολλα παιχνιδια κι απλα να την συνδεσω,τοτε αυτο θα με βολευε,οντως..αρκει να ειναι φτηνη σχετικα,και να μπορω εγω σαν πληρως ασχετος μ αυτα να την συνδεσω και να κανω και τις καταλληλες ρυθμισεις..

αυτο που μπορω να κανω,ειναι να αγορασω τελικα την καμπινα,να την φωτογραφησω απο παντου,κι εσεις,σαν ειδικοι να μου πειτε τι παιρνει,τι μπορω να την κανω,κτλ..πως θα ξερω αν η καμπινα ειναι jamma(απ,ο,τι καταλαβα που ειπε και ο chahn)η...τι αλλο μπορει να ειναι ,pc ε?να τον ρωτησω,για να ειμαστε σιγουροι?..

ευχαριστω ολους σας παντως..τωρα που εβαλαμπρος,τιποτα δε με σταματαει..θα εχετε νεα μου συνεχεια,θα σας πρηξω!! χαχα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
viking4a είπε:
παιδια ειστε φανταστικοι ολοι που με βοηθατε..πραγματικα..τωρα,στο θεμα μας..απο ο,τι διαβασα, μου φαινεται πιο ελπιδοφορο αυτο που ειπε ο φιλος chahn, αν ισχυει οντως..

λοιπον,η καμπινα που βρηκα με 200?, απ ο,τι μου εδωσε να καταλαβω ο αλλος,ειναι επαγγελματικη, προορισμενη για μονο ενα παιχνιδι, οριτζιναλ, δε ξερω πως αλλιως να το πω για να γινω κατανοητος..οχι με pc παντως μεσα..

αρα, αν γινεται να την αγορασω,οπως ειναι, χωρις δηλαδη το εκαστοτε παιχνιδι που εχει,και μετα να γινεται να παρω καρτα jamma με πολλα παιχνιδια κι απλα να την συνδεσω,τοτε αυτο θα με βολευε,οντως..αρκει να ειναι φτηνη σχετικα,και να μπορω εγω σαν πληρως ασχετος μ αυτα να την συνδεσω και να κανω και τις καταλληλες ρυθμισεις..

αυτο που μπορω να κανω,ειναι να αγορασω τελικα την καμπινα,να την φωτογραφησω απο παντου,κι εσεις,σαν ειδικοι να μου πειτε τι παιρνει,τι μπορω να την κανω,κτλ..πως θα ξερω αν η καμπινα ειναι jamma(απ,ο,τι καταλαβα που ειπε και ο chahn)η...τι αλλο μπορει να ειναι ,pc ε?να τον ρωτησω,για να ειμαστε σιγουροι?..

ευχαριστω ολους σας παντως..τωρα που εβαλαμπρος,τιποτα δε με σταματαει..θα εχετε νεα μου συνεχεια,θα σας πρηξω!! χαχα!!
Κατά 99% είναι jamma,δες από πίσω αν έχει τη φύσσα που σου έστειλα στο video(ή μαύρο χρώμα θα είναι ή μπλε).

Η πλακέτα που σου έδειξα ισχύει γιατί είναι jamma και είναι για αυτή τη δουλειά ακριβώς και είναι δοκιμασμένη,δε χωράει αμφιβολία.
 
Πίσω
Μπλουζα