Aγορά Αrcade Καμπίνας !!

α) μπορω να δωσω μεχρι περιπου 300?, αν και θα ηθελα πολυ λιγοτερα, το προσπερναμε..

β)σπιτι δε μπορω να πω οτι δεν εχω χωρο και για ψηλο,δε πολυκαιγομαι..μαλλον ομως,για σιγουρα,και πιο κλασσικα παμε στο νανακι..

γ)επειδη δεν εχω παλιο pc να χαλασω,και δε θελω να μπλεκω με συνδεσμολογιες,χακαρισματα κτλ κτλ, jamma.

δ) μαλλον να παρω μια jamma plug n play πλακετα, με περιπου 400 παιχνιδια, οχι παραπανω απο 100?.

ελπιζω να βοηθησα και να με βοηθησει καποιος..

ευχαριστω για το ενδιαφερον ολους παντως..

Υ.Γ. Η αληθεια ειναι οτι τελευταια εφαγα τρελο σκαλωμα,και ρωταω τους παντες ,σε ολη την θεσσαλια για να βρω κατι..δε παει αλλο!!

περιμενω να παω σε μερικες ακομα αποθηκες απο εμπορους στην Καρδιτσα, μπας και βρω κατι καλο..

μεχρι στιγμης,ειμαι πιο κοντα στο να παρω ενα jamma νανακι,σκετο, 200?.. μετα μου ειπε ο chahn οτι υπαρχουν ετοιμες πλακετες με παιχνιδια,και δε θα δυσκολευτω..

αν τα ειπα καλα η οχι, ενημερωστε με..ειμαι παντελως ασχετος με αυτα..να παιζω πολλα παιχνιδια θελω απλα..

βασικα,ας την παρω μια με το καλο και κοιταω στο μελλον για αυτοκολλητα, modifications, κτλ..οκ??
 
Τι να τα κανεις τα αυτοκολητα αλλα πρεπει να κανεις για να ειναι η καμπινα σου αλανιαρικη,μαγκιορα και να βρωμαει 80ιλα.Αν παρεις κανονικη και οχι νανακι φορα τιποτα μποτακια γκετα η μαρτινς η τιποτα μποτες Whermach στην τελικη και ριξτης μερικα ξεγυρισμενα κλωτσιδια και να σπασει λιγο δεν μας πηραζει.Μετα καψτην και σε πολλα σημεια με κανενα τσιγαρο και εισαι ετοιμος.Η δικεια μου ειναι ετσι γιατι πολυ απλα δεν θα μπορουσε να ειναι αλλιως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχα!! γεια σου ρε συνονοματε αλανιαρη!! :cool:

εγω ευτυχως δεν καπνιζω, και ειμαι παντα ξυπολητος,ειδικα τωρα το καλοκαιρι..! χαχα!! :p

για τα αυτοκολλητα εχεις δικιο, ετσι θα το αφησω..Εκτος,κι ΑΝ παρω ψηλο τελικα(που δε νομιζω παντως)...
 
Κατα την άποψή μου αν είναι να το κάνεις, κάντο σωστά! Μία φορά θα ασχοληθείς να πάρεις καμπίνα στην ζωή σου, δώσε ένα κατοστάρικο παραπάνω και πάρε ψηλή! Εξ'άλλου ένας από τους λόγους για να θες καμπίνα είναι η αίσθηση. Με το "νανάκι" τι αίσθηση να έχεις? Εκτός και αν είχατε τέτοια στο μαγαζί που πήγαινες. Εμείς πάντως μόνο ψηλές είχαμε.

Και αν δεν έχεις χώρο τι πειράζει? Δηλαδή πιο μεγάλη προτεραιότητα έχουν όλα τα άλλα έπιπλα που ήδη έχεις από μία arcade καμπίνα? Δεν μιλάω για τα απαραίτητα, ούτε σου λέω να πετάξεις την ντουλάπα που βάζεις τα ρούχα. Αλλά όλο και κάποιο έπιπλο θα έχεις που μπορεί να φύγει και να γίνει χώρος να μετακινήσεις και άλλα ώστε να μπει η καμπίνα εκεί που θες. Δεν τα έχεις καρφωμένα τα έπιπλα στο πάτωμα φαντάζομαι... Μιλάμε για arcade καμπίνα τώρα.. Δηλαδή καλύτερα είναι να μπαίνει κάποιος στο σπίτι σου και να βλέπει ένα τραπεζάκι με διάφορα μπιμπελό επάνω? Πέτα το και βάλε ένα arcade να μπαίνει ο άλλος μέσα και να γουστάρει! Που αλλού θα το δεις αυτό?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οι ψηλες ειναι μεταγενεστερες, ενω τα νανακια πιο ρετρο και κλασσικα..πιο παλια σε νανακια επαιζα,λιγο αργοτερα και για πιο συγχρονα παιχνιδια,τυπου NBA JAM, TEKKEN, σε ψηλη..

αν αυτη η ψηλη που ειδα ηταν σε καλυτερη κατασταση και jamma, μαλλον θα την επαιρνα..τωρα την εχει με pc μεσα,με 80 παιχνιδια, 300?..
 
viking4a είπε:
οι ψηλες ειναι μεταγενεστερες, ενω τα νανακια πιο ρετρο και κλασσικα..πιο παλια σε νανακια επαιζα,λιγο αργοτερα και για πιο συγχρονα παιχνιδια,τυπου NBA JAM, TEKKEN, σε ψηλη..αν αυτη η ψηλη που ειδα ηταν σε καλυτερη κατασταση και jamma, μαλλον θα την επαιρνα..τωρα την εχει με pc μεσα,με 80 παιχνιδια, 300?..
Φίλε μου οι ψηλές καμπίνες είναι μακράν πολύ πολύ πολύ πιο πριν από τα νανάκια...

Δε ξέρω τι τύπου ψηλές καμπίνες έχει ο τύπος που το παζαρεύεις αλλά εννοείται πως η ρετρό καμπίνα είναι η όρθια ψηλή με μαρκίζα κλπ.
 
Συνονοματε μαλον καποιο λαθος κανεις εδω η τα εχεις μπερδεψει λιγο.Καμπινα νανακι εγω προσωπικα δεν ειδα πουθενα αν και εχω παιξει ηλεκτρονικα σε ολη την ελλαδα που λεει ο λογος και η πρωτη φορα που ειδα νανακι ηταν μια χειροποιητη καμπινα ενος φιλου.Η παλια κλασικη καμπινα απο αυτες που γουσταρουμε και αγαπαμε και made in greece φυσικα ειναι αυτη της παρακατω φοτωγραφιας (με τον μοχλο ομως αριστερα για μενα και οχι δεξια και αποκλειστικα τους στρογγυλους και οχι αυτους τους απαισιους μακροστενους που δεν βολευουν) και σχεδον ιδια ειναι και η δικεια μου που δυστηχως δεν την εχω σπιτι για να την βγαλω φοτωγραφια.Η αλλες ειναι οι ψηλοτερες του τυπου PACMAN,Donkey kong,NBA JAM,Mortal kombat κλπ.Ετσι λοιπον η τα εχεις μπερδεψει λιγο η νανακι εννοοις την καμπινα της παρακατω φοτωγραφιας οποτε λεμε το ιδιο πραγμα.

cab62.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι,μαλλον τα μπερδεψα.. νομιζα οτι αυτη της φωτο Billy λεγεται νανακι.. τελικα, ποσα στυλ υπαρχουν? και πως μοιαζουν, μπορει να μου δειχνει καποιος φωτο απο ολες και να μου λεει πως λεγεται? η ψηλη που βρηκα fred δεν εχει μαρκιζα απο πανω,ειναι πιο..σκετη..
 
Αφου βρηκαμε ακρη φιλε αμα ειναι τετοια η καμπινα παρτην με κλειστα ματια.Τωρα για της καμπινες υπαρχουν διαφορα σχεδια αλλα αυτα που συνηθως εχει καποιος σπιτι του ειναι τα εξης 3.Ειναι η παραπανω που εβαλα η ψηλες τυπου Mortal kombat,pacman κλπ και τα νανακια που μπορεις να τα βαλεις και πανω σε ενα τραπεζακι και να παιζεις.

Οι ψηλες καμπινες ειναι σαν και αυτην

mjwvq.jpg

Τα νανακια ειναι οπως αυτην

p1010080510.jpg
 
τελικα,καλα λενε οτι ο επιμενων και ο υπομενων νικα..

σημερα στην Λαμια, βρηκα εναν κυριο που ειπε θα μου δωσει μια τζαμπα,σε 20 μερες ομως..

και μετα βρηκα παλι κατα τυχη εναν αλλο,σε μια χαροπαιχτικη λεσχη..αυτος με ειπε στην αρχη: εχω εγω, 4-5, θα σου δωσω 2 για 250?, μετα ειπε 150?!! τωρα βεβαια,δε ξερω σε τι κατασταση ειναι,αλλα δε πειραζει..αυτος ο τελευταιος ειπε:θα σου δωσω και πλακετες,τζαμπα,να εχεις,και μονιτορ εχω και πολλα εχω αν θες..και μ αυτον ομως θα βρεθουμε σε καμια βδομαδα..

αρα,υπομονη,τι να κανω..παντως ειναι η τυχερη μου μερα απ ο,τι φιανεται!! χαχα..μακαρι...να δουμε..
 
σε καμια βδομαδα πιστευω θα εχω οχι 1 ,αλλα 2 καμπινουλες φιλε..μετα το προβλημα μου θα ειναι αλλο: ποσο, απο που, και ποια jamma multi game να παρω..
 
Ο προβληματισμός σου μεταφέρθηκε στο σωστό τόπικ!

Και θα το δουν οι κατάλληλοι άνθρωποι για να συνεχιστεί η κουβέντα, και δε θα χαλάμε τα θέματα που αφορούν τα reviews...
 
Και ναι, επιτελους, σημερα ηρθε η πολυποθητη μερα!!!

Βρηκα μια τεραστια αποθηκη με arcades στην Καρδιτσαρα..παιδια,χωρις να υπερβαλω, πρεπει να ειχε μεσα περιπου 300 μηχανακια, διαφορων τυπων..χαζεψα, κοιτουσα περα δωθε σα χανος...χαχα!!

Διαλεξα ενα νανακι,παλιο,κλασσικο, και του ειπα μαλιστα να αλλαξει τα κουμπια με ενα αλλο,παραδιπλανο, καθως αυτο που μου αρεσε και διαλεξα ειχε μονο 3 κουμπια,ενω το αλλο νομιζω 4 η 5..ειπε οτι θα το παρει στο μαγαζι του ,θα το περιποιηθει,θα το καθαρισει,θα του αλλαξει τα κουμπια,θα ανοιξει την οθονη και θα το αφησει να παιζει για κανα δυο μερες,για να σιγουρευτει οτι ειναι καλο..θα κανει δουλιτσα γενικα ο ανθρωπος,δε λεω,μπραβο του..

Η καμπινα θα μου δωθει σκετη, χωρις κανα παιχνιδι,αλλα απ ο,τι με ειπε ο chahn και ακουω που λετε,δεν υπαρχει προβλημα να αγορασω μετα μια jamma multi game plug n play πλακετα,απο το ιντερνετ,να την βαλω και να παιξει, σωστα?

Στο θεμα της τιμης: 150?, επειδη θα κανει και δουλεια,δεν ηθελε να μου την δωσει ετσι απλα,ηθελε να την δει και να την φτιαξει πρωτα..καλος ανθρωπος..

Και παμε στο καλυτερο..φευγοντας,αφου διαλεξα ποια θα παρω,ΑΝ θα παρω τελικα οπως ειχαμε πει τοτε,του ρωτησα αν εχει και καμια καμπινα,να μου την δωσει ετσι,οπως ειναι,να την εχω κι αυτην, τζαμπα..χαχα(δεν εχω τον θεο μου ,με το θρασος που με διακατεχει)!!..

και με ειπε αν θα παρω καμπινα τελικα,θα μου δωσει και μια ακομα..

Αρα,εχουμε 2 καμπινακια..ΓΙΟΥΠΙΙΙ!!! και μαλιστα,το ενα πληρως φτιαγμενο απο αυτον,να επαιζει..μια χαρα πιστευω..σε μια βδομαδα θα τις παρω λογικα...
 
Μπραβο ρε αλανι καλοπαικτη η καμπινα η καλητερα η καμπινες :D
 
ευχαριστβ φιλε,ειμαι πολυ χαρουμενος..ενω δε του ειχα δωσει απαντηση στην αρχη κι αφου εφυγα απο κει,μετα πηρα τον κυριο απο Λαμια που ειχα πει οτι θα με εδινε κι αυτος 2 καμπινες για 150?..τον πηρα τηλεφωνο λοιπον μετα για να βεβαιωθω αν τις εφερε απο κει που τις ειχε,και με τα πολλα με ειπε οτι ε6χαμε πει η 1 150?,οτι δε καταλαβα καλα...εεε,δεν ηθελα και πολυ,με το που κλεισαμε πηρα αμεσως τον Καρδιτσιωτη και του ειπα,οκ,το προχωραμε το θεμα..χαχα!! οχι θα κατσω να σκασω...

το καλο μ αυτον ειναι,οτι θα παει αυριο μεθαυριο να τις παρει(και τις 2),θα τις παει στο μαγαζι που τα φτιαχνει,και θα ασχοληθει με την δικια μου,να την καθαρισει,να την αναψει κτλ,αυτα που ειπα παραπανω..καλα,την αλλη μαλλον δε θα την κανει τιποτα,αλλα δε πειραζει,θα την δω εγω σπιτι οτςν τις φερει..σουπερ ρε φιλε δηλαδη,ασε ασε,ανυπομονω..

Αν βολεψει και ξαναπαω απο την αποθηκη του οταν ειναι να τις φορτωσει,για να μην βαλει την δωρο καμια ο,τι να ναι(εχω και απιτησεις να ειναι καλη το δωρο,τρομαρα μου,χαχα), αν μπορεσω θα βγαλω φωτογραφιες,να σας δειξω,να χαζεψουμε ολοι μαζι..

Και εννοειται,οταν τις παρω θα βγαλω και τις δικιες μου...

Υ.Γ. και να μην ξεχναμε και μια καμπινουλα που θα μου δωσει ΤΖΑΜΠΑ ο αλλος καλος κυριος απο Λαμια,σε 20 μερες..

Απο εκει που δεν ειχα τιποτα κι εφαγα τον κοσμο(την Θεσσαλια) να βρω, σε κανα μηνα συνολο θα εχω 3!!!! χεχε..τελεια!
 
Μπραβο φιλε επιτελους βρηκες ακρη. Καλοπαιχτες!
 
ευχαριστω πολυ..τωρα ομως θα εχω αλλο προβλημα: να βρω φτηνες multigame jamma boards, καλες και φτηνες ,με περιπου 300 παιχνιδια..ξερετε να προτεινετε μερικες?
 
Καποιος που να εχει ομως καμπινα με multigame jamma και να ειναι φτηνη και καλη;; Καποιος;;
 
Viking4a η απάντηση του Chahn εδώ δε σε καλύπτει?
 
Πίσω
Μπλουζα