Aυτοκόλλητα "Κουκουρούκου"

Πρέπει να ήταν αρχές-μέσα δεκαετίας 80.. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι μία χρονιά τις πετούσαν στο καρναβάλι της πάτρας και είχα τρελαθεί να της μαζεύω από τους δρόμους για να μαζέψω τ'αυτοκόλλητα!! :)

Μιχάλης
 
Λορένα είπε:
Ενα διαστημα εβγαιναν κατι με φιδια...
Θυμαμαι ενα χαρακτηριστο με δυο φιδια (αγορι-κοριτσι υποτιθεται) και το σχολιακι απο κατω :

"Δεν ειναι βοας δεν ειναι κροταλιας.. ειναι ο ερωτευμενος ο Ηλιας"
Το είχα το συγκεκριμένο, 1986 πήγαινα Έκτη δημοτικού...

mytinyworld είπε:
Είχα στείλει γράμμα και μου έστειλαν μια αφίσα με τη Σακοράφα, τη χρονιά που είχε πάρει το χρυσό!Προβολή συνημμένου 3528Προβολή συνημμένου 3529
Έγραψες!!! Είχα κερδίσει κι εγώ αφίσα με την Σακοράφα, νομίζω όμως οτι την έδειχνε να πετάει το ακόντιο, αν θυμάμαι καλά, 1984 πρέπει να ήταν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ τη δεκαετία του ΄80 είχα κερδίσει μια αφίσα που έδειχνε τον Μίκυ, τη Μίνυ και όλη την παρέα (αν θυμάμαι και τον Μαύρο Πητ). Ήταν πολύ όμορφη, δυστυχώς δεν έμεινε... Χαρά που έκανα όταν βρήκα το αυτοκόλλητο :D

Εννοείται ότι συνεχίζω να τρώω έστω κι αν δεν είναι ακριβώς η ίδια και απέκτησα και μαξιλάρι Looney Tunes με τα περιτυλίγματα!
 
εγω κερδισα ενα ρολοι τοιχου και ενα USB με τα τελευταια

στο φετινο δεν βρισκω το αλμπουμ και πρεπει να παω στον Γερακα για να το παρω απο την εταιρεια
 
Θυμαμαι οτι ειχε γαλαζια συσκευασια κ τα μαζευα τα χαρτακια σαν τρελος!!! Αχ!

 


80's 4 ever!!!
 
Από ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ, θυμάμαι πολύ καλά τους FLINTSTONES (τους έμαθα από αυτά, δεν έβλεπα πριν τη σειρά, κακώς βέβαια...) και τους Power Rangers Ninja (νομίζω πριν φτάσει στα επεισόδια αυτά ο ΑΝΤ-1). Βέβαια, τα αυτοκόλλητα με τις γελειογραφίες ήταν φοβερό must αρχές 90!
 
Θυμάμαι που τέλη '80 είχε βγάλει η κουκουρουκου τα αυτοκόλλητα με τις σημαίες των κρατων, και μετα εβγαλε αυτοκόλλητα με θέμα τα αυτοκίνητα και την οδήγηση...Ειχα μαζέψει αρκετά αυτοκόλλητα και μαζί με τα ξαδέρφια μου, μας είχε πιάσει μανία.

Καθημερινά παίρναμε από 3-4 κουκουρουκου για να εμπλουτισουμε την συλλογή μας...

Δεν μου εχει μείνει ούτε δείγμα απο ενα ''πάκο'' αυτοκόλλητα που είχαμε μαζέψει...

Θυμάμαι όμως ενα στιχακι που έλεγε ''Μπρος γκρεμός και πίσω φρένα''...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι και γω ένα στοιχάκι με τον Garfield."Βάζω κέτσαπ και μουστάρδα ακόμη και στη φασολάδα"! Εννοείται θυμάμαι το Max και τα πλασματάκια αυτά. Κι ένα στοιχάκι τους, "Σε άλλον το λάκο έσκαβε κι άλλος την πάτησε".
 
mk193 είπε:
Από ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ, θυμάμαι πολύ καλά τους FLINTSTONES....
Μου εχουν μεινει 2 απο αυτα.... :)

Ενα κολλημενο στο κρεβατι μου,στο εξοχικο...

attachment.php


Κι ενα κολλημενο στη ντουλαπα μου...

attachment.php
 
Ωραία πράματα Σταύρο! Να είμαι ειλικρινής Flintstones αυτοκόλλητα δε θυμάμαι να έχει η Κουκουρούκου.
 
Eιχαμε κουκουρουκου στο μαγαζι και της ειχα ξεσκισει οποτε ειχα τονους (που λεει ο λογος) απο αυτοκολητα.Ειδικα αυτα του MAX πρεπει να τα ειχα ολα.Νομιζω οτι ειχα και αλμπουμ με τον ΜΑΧ αλλα μπορει και να μπερδευομαι με κανενα αλλο και να κανω λαθος.
 
metalcandyman είπε:
Eιχαμε κουκουρουκου στο μαγαζι και της ειχα ξεσκισει οποτε ειχα τονους (που λεει ο λογος) απο αυτοκολητα.Ειδικα αυτα του MAX πρεπει να τα ειχα ολα.Νομιζω οτι ειχα και αλμπουμ με τον ΜΑΧ αλλα μπορει και να μπερδευομαι με κανενα αλλο και να κανω λαθος.
Τις έτρωγες κιόλας ή απλά μάζευες τα αυτοκόλλητα? Ρωτάω γιατί από γεύση ήταν λίγο χάλια...
 
Φίλε Stavro είσαι μεγάλος. Τα είχα ξεχάσει τελείως αυτά τα αυτοκόλλητα με τους Φλίνστοουνς. Πολύ αγαπημένα!!!
 
Εδώ είναι κι από μένα κάποια αυτοκόλητα. Τα μάζευα μανιωδώς αυτά με τον Garfield. Δυστυχως τα κόλησα σε ένα τετράδιο και αργότερα που ήθελα να τα ξεκολλήσω έκοψα τις άκρες τους.

DCFC0264.jpg

DCFC0266.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
snakeyes08 είπε:
Μόλις βρήκα κι εγώ ένα!
P6130013.jpg
Πωπω..τι μου θύμησες τώρα!!

Αυτό το άλμπουμ το έχω και με αρκετά διπλά!

Ποτέ δεν βρήκα το 13 (τυχαίο?) να το συμπληρώσω!!!

EDIT Μόλις κοίταζα το άλμπουμ! :D

1.jpg

2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα