A1200 CDrom + HD βάλτε ένα χεράκι...

mporeis na syndeseis ton disko sou sto pc, kai na ton fortoseis meso winUAE... einai mia lysh poly praktiki... ektos kai an einai scsi opote trexa-gyreue... den to exo kanei install xoris winuae to CWB...

mhpos na rikseis mia matia sto AmigaSYS mpas kai sou paiksei pio eukola?
 
SCSI ο σκληρός, οπότε....Θα το δοκιμάσω, thanks, άν και μου φαίνεται λίγο κάπως...Απ'ότι έίδα μπλέκει και αυτό με σκληρούς στον Winuae, αλλά απ'ότι κατάλαβα μπορώ και με το cd να κάνω δουλειά. Θα το παλαίψω λίγο ακόμα με το classic, και μετά amigasys...
 
Tζίφος, έχω δοκιμάσει τα πάντα, κανένα απο τα 2 δέν μπαίνει. Με τα χίλια ζόρια κατάφερα να φτάσω στο workbench screen του ClassicWB, αλλά μόλις πήγα να ανοίξω ένα φάκελο πήρα ένα reboot !....

Έκανα manual unzip μέσα στο Dopus μέσω winuae, και μετά έκαψα σε cd τα περιεχόμενα. Aνακάλυψα ένα 68040 lib το οποίο κόλλαγε την Amiga στο boot (Guru med.)

Έπειτα φόρτωνε άλλα μου ζήταγε μιά workbench lib, την έβαλα απο τις δισκέττες, bootαρα, δούλεψε μέχρι να κάνω την κίνηση να ανοίξω ένα απο τα partition, οπότε και κόλλησε !

Το amigasys μου βγάζει ένα σκέτο Workbench screen χωρίς να φορτώνει τίποτα...

Τα παρατάω γιατί μου έχουν σπάσει τα νέυρα σε απίστευτο βαθμό ....Θα βάλω το 3.1 με το γκρί wallpaper να ηρεμήσω....
 
ma ma ma.... bale to 3.9 na eisai poio kala!

ola auta pou les mporei na ofeilontai sta 060 libs, bale mia foto apo ton accelerator!
 
Πίσω
Μπλουζα