Amigathering πρόσκληση

Δέν θέλω να το γρουσουζέψω, αλλά ελπίζω να τα καταφέρω να κάνω εμφάνιση με T-shirt "χεράκι με την δισκετούλα", και μιά Amiga να τρέχει ProTracker και τα mods μου ....που θα μου πάει θα σταυρώσω κανα αμιγκάκι μέχρι τότε...Ακόμα ελπίζω να δουλεύουνε οι δισκέττες με τα demo, (State of the art, Jesus on E's, 9 Fingers Spaceballs κλπ)...Και εννοείται ότι θα πρέπει να γίνει disk swapping νομίζω...Τί λέτε ?
 
Α ωραία θα έρθω κι'εγώ μια και το περσυνό το είχα χάσει! Ειδατε τις φωτογραφίες απο προηγούμενα;

Σ'αυτή είναι και ο Λεκόπουλος του Pixel ?!

http://www.amigathering.gr/ag_viewpic.php?pic=ag7_23.jpg

[edit] Πρέπει να είναι αυτός που κρατάει το Pixel, αφου έχει και μπλουζάκι από το Moto [/edit]
 
O μόνος λόγος για να κατέβω στην Αθήνα..... :D

Αλήθεια ? Παίζει καμιά αφισούλα του AMIGATHERING 8?

Maddog είπε:
Θα βάλω μια μπλούζα Atari ST και θα έρθω :diablotin:
XAXA !!! Και εγώ μαζί σου .....:biglaugh::biglaugh:

Rygar θες και εσύ μία ?????? :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AA+ είπε:
Α ωραία θα έρθω κι'εγώ μια και το περσυνό το είχα χάσει! Ειδατε τις φωτογραφίες απο προηγούμενα;
Σ'αυτή είναι και ο Λεκόπουλος του Pixel ?!

http://www.amigathering.gr/ag_viewpic.php?pic=ag7_23.jpg

[edit] Πρέπει να είναι αυτός που κρατάει το Pixel, αφου έχει και μπλουζάκι από το Moto [/edit]
ναι αυτός είναι. the legend leko90!!! (το θυμάστε; έτσι ήταν το nickname του στα highscore του kick off)
 
teflon είπε:
Rygar θες και εσύ μία ?????? :D
Εγώ ούτως ή άλλως θα είμαι εκεί με 3 συστήματα μου. Μετά το πέρας, θα κυκλοφοράω με μπλούζα "Been there done that" :D

Θα έρθεις ρε;

A, BTW, ψάχνω για monitor-TV γιατί θέλω να βάλω επάνω ενα Atari 7800 και πιθανόν και εναν C64. Εάν παιδιά, εχει κάποιος κάτι τέτοιο και μπορεί να το δανείσει για 2 μέρες θα του ήμουν ευγνώμων. Αναλαμβάνω την πλήρη ευθύνη, και αν το πάρει έστω με μια γρατζουνιά θα του πληρώσω καινούργιο.
 
εγω μάλλον θα έρθω light κουβαλώντας μόνο μια amiga 1200... σκεφτόμουν να φέρω την 1000 μου αλλα φοβάμαι ότι θα μου την ματιάσουν ;-)))
 
Εγω θα πειραζω τα συστηματα του Rygar (και τις τυχον κοπελες-Αmiga-fans) και κατα την εξοδο θα δανειστω για παντα το 7800...δικαια πραγματα

Ειχα σκοπο να φερω και εγω κανα συστημα αλλα οσο πλησιαζουν οι μερες τοσο πιο πολυ αντιλαμβανομαι ποσο τεμπελης εχω γινει...:biglaugh:
 
miko63 είπε:
εγω μάλλον θα έρθω light κουβαλώντας μόνο μια amiga 1200... σκεφτόμουν να φέρω την 1000 μου αλλα φοβάμαι ότι θα μου την ματιάσουν ;-)))
Ρε τρελέ!!! :animeek: Το 90% θα έχει φέρει Α1200. Εσύ μπορεί και να είσαι ο μοναδικός, εάν τη φέρεις.

@Wally, έτσι και καταφέρω και βρω TV για να βαλω το 7800, θα κάνω ασφαλιστικά μέτρα εναντίον σου. Από τα 10 μέτρα θα κοιτάς :D
 
Θα έρθω και εγώ!

Δεν είχα ποτέ εγώ ή οι φίλοι μου amiga , και είναι η πιο κατάλληλη

στιγμή να δω από κοντά πραγματική amiga σε λειτουργία!!

Μπορεί να φέρω και κανέναν φίλο που δεν είχε ποτέ amiga.
 
Rygar είπε:
Ρε τρελέ!!! :animeek: Το 90% θα έχει φέρει Α1200. Εσύ μπορεί και να είσαι ο μοναδικός, εάν τη φέρεις.
@Wally, έτσι και καταφέρω και βρω TV για να βαλω το 7800, θα κάνω ασφαλιστικά μέτρα εναντίον σου. Από τα 10 μέτρα θα κοιτάς :D
λες ε;;; ε τοτε θα φέρω μια 500 που έχω εύκαιρη για να πρωτοτυπήσω :eek:
 
Να σου πω, εχεις ενημερώσει κανέναν ή θα πας έτσι ξεκάρφωτος;;
 
ποιόν να ενημερώσω δηλαδή;; για δωσε ινφο!
 
ΧΑΧΑΧΑ!!! Οπως θα ερχόσουν με την Α500 στα χέρια έτσι θα έφευγες. Οι σεκιουριτάδες θα νομίζανε ότι την έκλεβες και θα σε μπαγλαρώνανε.

Για πληροφορίες εδώ. Η ανακοίνωση έχει ήδη βγει εδώ και 1.5 μήνα. Δεν ξέρω εάν θα μπορείς(είτε) να έρθεις με δικά σου πραγματα.

Στο θέμα μας τώρα. ΒΡΗΚΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ LCD 20+":mastoras: και θα την έχω στην έκθεση μαζί με το 7800 :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
 
για φερε να δούμε τι ψάρια πιάνει και αν δουλευει καλα θα παω να αγορασω κι εγω μια για τις αμιγκούλες μου
 
Λοιπόν κατέληξα στο τί θα φέρω:

  • 1 A1200 με σκληρό δίσκο και τίγκα στο WHDLOAD. Θα έχω και σειριακό καλώδιο για να δει ο κόσμος τί εύκολο είναι να φτιάχνεις ADF on the fly με το Amiga Explorer (θα έχω και 2 φλοπια εξωτερικά για μούρη)
  • 1 C64C με MMC64, φλοπυ 1571 και καλώδιο για να μεταφέρω κανένα image (το 1571 βασικά το θέλω επίσης για μούρη)
  • 1 κάτασπρο 1084 για να παίξουν τα πιο πάνω
  • 1 Schneider 6128 με το πράσινο μονιτόρι του, ενα 2ο φλοπυ για να κάνω επίδειξη αλλαγής ιμάντα και καλώδιο για δημιουργία δισκετών 3" από λαπτοπ
  • 1 Atari 7800
  • 1 TV LCD για να παίξει το 7800
  • 4-5 τζοϋστίκια:eek:
     


Γιατρέ είμαι καλά; Θα ζήσω;;; Πόσο έχω ακόμα;
 
λοιπόν τέλεια. εγω απλά θα περιμένω πότε θα πας τουαλέτα και μετα....
 
Θα βάλει πάπια. Δεν θα σηκωθεί ούτε για τσισάκια!!!!!!!!
 
xaxaxa! san ton Cartman otan eixane kollhsei me to WoW ! LOL
 
Χαχα! Εγώ θα περιμένω πότε θα φύγετε όλοι σας και να βουτήξω όλο τον πάγκο !!

Πέρα από την πλάκα τώρα, με το hardware που θα φέρει ο Rygar, θα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για τον κόσμο να δει πως γίνεται η μεταφορά disk images σε πραγματικές δισκέτες, και σε εμάς τους νεώτερους να δούμε real retro hardware (θα προσπαθήσω να φέρω φίλους μου που δεν έχουν ιδέα απο amiga και commodore )
 
Δεν έρχεστε στο σπίτι μου για ένα amigathering; Έχω κανα δυο amiga να δείτε. :D
 
Πίσω
Μπλουζα