Amigathering πρόσκληση

shock είπε:
Σκεφτόμουν να φέρω μια 1000 και μία CDTV άλλα όλο το Σάββατο θα πήζω. Αν κάποιος θέλει έρχεται τις παίρνει και τις επιστρέφει πριν τις 0:00.Εεεε συγνώμη απλά τις έχω σαν παιδιά μου :)
:D :D:D

δεν θα μπορεσω να ερθω σαββατο μονο κυριακή. απο οτι βλέπω πάντως και οι περισσοτεροι κυριακη μπορουν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
miko63 είπε:
δεν θα μπορεσω να ερθω σαββατο μονο κυριακή. απο οτι βλέπω πάντως και οι περισσοτεροι κυριακη μπορουν
Εγώ δεν είμαι στους περισσότερους :D :diablotin:

Θα είμαι εκεί από Παρασκευή για να στήσω τα όργανα.

shock είπε:
Εεεε συγνώμη απλά τις έχω σαν παιδιά μου
:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Βασικά για να φέρει κάποιος κάτι, πρέπει να το έχει δηλώσει. Τώρα, νομίζω ότι μάλλον, χωρίς και να είμαι απόλυτα σίγουρος, η διαίσθησή μου μού λέει, ίσως να πέφτω κι εξω, πιθανόν, μπορεί,.... να είναι αργά. Δε θα υπάρχει άλλος χώρος. Θα ειμαστε τίγκα στα μηχανήματα και στους ιδιοκτήτες αυτών, κι αναρρωτιέμαι πως θα χωράει κοσμος να μπει να τα δει. Οποιος μπει το πρωί μέσα, θα πάει για κατούρημα το βράδι :D
 
Εγω θα ειμαι σιγουρα Σαββατο με μια μικρη υπονοια και για Κυριακη πρωι. Θα φερω το cd32 με ολα τα οριτζιναλ παιχνιδακια.
 
ego den tha eimai kamoia mera :p

distixos simpeptei me thn synaulia ton Helloween-GammaRay opote tha eimai salonika apo thn Pempth
 
Oι Helloween όπως είναι τώρα ή με τίποτα Kiske και Hansen, καμια επανένωση δηλαδή κλπ κλπ. Αλλά τί λέω, οι Gammaray είναι ο Hansen :D
 
Παιδιά εγώ που δουλεύω κοντά εκει στο γκάζι κάπου αυτό το σαβ/κο και τελειώνω κατα τις 12 το βράδυ θα προλάβω τίποτα?Έχω msx2 με πάρα πολλά original cartridge παίζει να μπορέσω να τα φέρω μετά?
 
Παιδιά, όποιος δεν είχε συνεννοηθεί εδώ και καιρό με τα παιδιά του Amigahellas, δε θα μπορεί να φέρει κάποιο μηχάνημα, δυστυχώς. Ο χώρος είναι μικρός και full στα μηχανήματα πια. Εγώ ο ίδιος, που ήμουν μαζί τους στην DTE, θα φέρω μόνο δύο μικρά πράγματα (Vectrex και κάτι άλλο, μάλλον κανένα καλό tabletop).
 
Κι εγώ αναρρωτιέμαι τί θα μπορέσω να φέρω:nervous:

Σίγουρα το 6128 και μακάρι να μπορέσω να χωρέσω μια 1200 και το 7800 με την LCD TV του. Θα δούμε, ίσως τα 2 τελευταία να τα έχω εναλλάξ και on-demand.
 
Rygar είπε:
Κι εγώ αναρρωτιέμαι τί θα μπορέσω να φέρω:nervous:Σίγουρα το 6128 και μακάρι να μπορέσω να χωρέσω μια 1200 και το 7800 με την LCD TV του. Θα δούμε, ίσως τα 2 τελευταία να τα έχω εναλλάξ και on-demand.
φέρε τουλαχιστον τη δισκέτα του install:rolleyes::rolleyes:
 
Eγώ θα επιτέλους δέν θα δουλέυω την ώρα που θα γίνεται κάτι που με ενδιαφέρει (!!! αφήστε τα....) και άρα θα είμαι απο τους πρώτους. Άμα λέει το όλο πράγμα και έχει χαβαλέ και κανά διπλό, μπορεί και να μήν φύγω !!

Ελπίζω το Pacman να περνάει χωρίς άδεια :) :) :)
 
θα παίξει μάλλον πρωταθληματάκι kick off αν σε ενδιαφέρει...
 
Λοιπόν το 6128 είναι ετοιμοπόλεμο, με μια ΜΕΓΑΛΗ λεπτομέρεια. Οι μεταφορές αρχείων DSK δε μου έπαιξαν από 3 λαπτοπ 3 διαφορετικών γενεών, Core Duo, P3 και Pentium 133. ΟΜΩΣ, παίζει μια χαρά από το PC το οποίο και θα αναγκαστώ να φέρω μαζί με μια 15άρα οθόνη και μονο για να κάνω την παρουσίαση για τις μεταφορές αρχείων, δηλαδή μόνο το Σάββατο και για λίγες ώρες. Εκτός και εάν τελικά υπάρξει περισσότερος χώρος και ίσως το αφήσω παραπάνω. Εχω φτιάξει αρκετές δισκέτες (5 ώρες τις παλεύω γιατί οι περισσότερες ήθελαν ξανα φορμάτ) με τα πιο γνωστά παιχνίδια. Εάν κάποιος έχει να μου προτείνει κάποια λίστα, ας τη βάλει εδώ. Αυριο έχω άδεια, θέλω να κάνω κάποιες δοκιμές ακόμα και στο αμιγκάκι. Ελπίζω να υπάρχει χώρος για το 7800:nervous: Πάντως εάν όχι, θα το έχω στο αμάξι, θα κατασκοπεύσω το χώρο και εάν η 1200 δε χρειάζεται (πολύ πιθανόν), θα φέρω αυτό αντί αυτής.

ΑΑ+ ετοιμάσου!!!!
 
τη δισκετα του install μη ξεχασεις. θα φέρω τη νέα μου 1200 με καινουργιο δισκο και μαλλον πρεπει να μου δείξεις πως θα χτισω πάνω της ¨-)))
 
Εγω θα εχω προχειρη μια 1200 PPC, BVISION στο αυτοκινητο μπας και μπορεσουμε να τη στησουμε γιατι μου κανει νουμερα η IDE και δε βλεπει δισκο, ενω σιγουρα θα φερω και μια desktop 1200, 68030, 4way ide, hd, cf στην οποια αφενος δε μπορω να στησω το εσωτερικο cd rom λογω ελλειψης προγραμματων (IDEFIX κλπ) αφετερου δε παιζει η cf. Αν καποιος εχει κατι σχετικο ωστε να βοηθησει τον παρακαλω να το φερει μαζι του γιατι και οι 2 Α1200 μου ειναι σε πληρη αχρηστια εφοσον ειναι μη λειτουργικες (δε μπορω τα floppy πλεον). Rygar μαλλον μπορεις να κανεις κατι ετσι; Εχεις στησει κατι αναλογο. Ποτε θα εισαι εκει για να τα πουμε και απο κοντα;

Επισης για οποιον δεν το ειδε, στο amigathering θα γινεται και pre-order για το πολυαναμενομενο OS4 οπως και παρουσιαση του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελπιζω αυριο να προλαβω να περασω...
 
Λοιπόν το 7800 είναι Up and running σε LCD τηλεόραση, το 6128 επίσης όπως επίσης και η 1200 σε ενα κάτασπρο 1084. Για περάστε!!!!

Από 11 το πρωί μέχρι 11 το βράδι. Καφεδάκι έχει στο ισόγειο, προτιμήστε ζεστή σοκολάτα, είναι κορυφαία. "Βρωμιές" όμως δεν έχει κάπου πολύ κοντά για να γεμίσετε το στομάχι σας. Δυστυχώς.
 
Όταν ξυπνήσω θα περάσω! Για φαγητό έχει στο γκάζι που είναι κάπως ποιο κάτω. Ωραία πάλι καλά που θα γίνει στο υπόγειο γιατί θα έχουμε ησυχία από τους πάνω και περισσότερο χώρο μια και το BIOS έχει και πίσω από το μπάρ χώρους. Τα λέμε σε λίγες ώρες....
 
Εχω φαει πακετο μιας και με εχουν χωσει να ειμαι σε μια εκθεση (και για τριτη φορα στη ζωη μου φοραω κοστουμι!)

Εχω ερωτηση μιας και θελω να στριμωξω οπωσδηποτε μια επισκεψη.

Μετα τις 11 το βραδυ "κλεινει" ο χωρος του Gathering?
 
Πίσω
Μπλουζα