Arcade games longplays by Metalcandyman

@Metalcandyman, πάλι δεν παίζεις τις bonus πίστες; Αφού δεν είναι -no shuriken- το ongplay
O λογοι που δεν παιζω της bonus πιστες ειναι στην ουσια δυο.Ο πρωτος και σημαντικοτερος ειναι γιατι της βαριεμαι σε τεραστιο βαθμο ποτε δεν της επαιζα ουτε καν πιτσιρικας που ξημεροβραδιαζομουνα στα ηλεκτρονικα και ο δευτερος λογος ειναι γιατι απλα δεν τα χρειαζομαι.Δεν χρειαζομαι της εξτρα ζωες που δινει πχ στην arcade εκδοση αφου τα longplay μου κατα 95% ειναι No Death οποτε δεν της χρειαζομαι και σε αυτο το longplay της Master System εκδοσης που στην ουσια δινει μαγειες αφου το longplay αυτο εκτος απο No Death ειναι και No Magic.Στο παλιο καναλι το ειχα γραψει αυτο κατω απο το βιντεο του Shinobi στα arcades πως βαριεμαι της Bonus Πιστες κλπ απλα τωρα στο νεο καναλι εχω ξεχασει να το γραψω.
 
Kλασσικοτατο παιχνιδακι. Ενταξει δεν ημουν ποτε επιπεδου "metalcandyman", αλλα υπηρξα κι εγω φανατικος σινομπιακος
 
Eνταξει, ποτε δεν ημουν καλος σε ποδοσφαιρακια μπασκετακια κτλ. Ομως δεν εχανα αγωνα, οταν ειχα το μαγαζυ κι επαιζαν διπλακι, τιποτα πιτσιρικαδες. Ουτε πραγματικο ποδοσφαιρικο αγωνα στην τηλεοραση να παρακολουθουσα. Ασε το γελιο που εριχνα.
Σε καμια περιπτωση, δεν θα συγκρινω τα μοντερνα παιχνιδια με τα παλαια και βεβαια εχω και παιζω καποια. Που και που παιζω κανενα αταρι η σεγκα. Εκεινο που θελω να πω ειναι οτι οταν παιζω η βλεπω καποιο απο εκεινα τα παλαια παιχνιδακια, ξεχνιεμαι. Η πλακα και το γελιο που εχουν αλλο πραγμα. Δεν με ενοχλει ουτε η πιξελιασμενη εικονα, ουτε ο μπλικ μπλικ και πιου πιου ηχος. Ειληκρινα, με αυτα τα παιχνιδακια, "ξεσκαω"
 
Πολύ ωραίο διασκεδαστικό ποδοσφαιράκι, σε εντελώς arcadίστικο ύφος. Το έχω ταίσει αρκετά (στα διαλείματα του Tenka), και έχω σηκώσει το τρόπαιο όπως ο Βασίλης, ναι ναι. Φοβερό NEO-GEO, τι παιχνιδάρες έχει, πιο arcade και απο τα arcade. :thumbdown:
 

Super Sidekicks - Longplay - 1CC (Arcade)​



Ένας φίλος μου ήταν εξπέρ σε αυτό το παιχνίδι. Επέλεγε την Ολλανδία και το πιο δύσκολο παιχνίδι ήταν ο ημιτελικος με Αργεντινή ή σπανιότερα Βραζιλία, παρα ο τελικός.

Υπήρχε και εύκολος τρόπος να σκοράρεις με το να περιμένεις ο παίκτης να είναι στην πάνω γωνία του τέρματος και με πάσα έβαζε γκολ χωρίς να αντιδρά ο τερματοφυλακας.
Ή από συγκεκριμένο σημείο κάνεις διαγώνιο ευθυβολο σουτ και η μπάλα μπαίνει πάλι χωρίς ο τερματοφυλακας να αντιδρά.
 

Wild West C.O.W. Boys of Moo Mesa - Longplay 1CC - No Death (Arcade)​


Τι χρώματα έχει αυτό το Wild West, οργιάζει η Konami ακόμα και στο ξεκίνημα των 90s. Το θυμάμαι καλά, το έπαιζα αυτό, με πήγες αρκετά πίσω Bill.
 
Το θυμάμαι καλά, το έπαιζα αυτό, με πήγες αρκετά πίσω Bill.
Χαιρομαι γιαυτο φιλαρακι μου.Εξαλου ειναι και αυτος ενας απο τους λογους που κανω αυτα τα longplays να ξυπνανε αναμνησεις δηλαδη απο εκεινα τα ωραια χρονια.
 
Χαιρομαι γιαυτο φιλαρακι μου.Εξαλου ειναι και αυτος ενας απο τους λογους που κανω αυτα τα longplays να ξυπνανε αναμνησεις δηλαδη απο εκεινα τα ωραια χρονια.
Αναμνήσεις που, μερικές φορές, φέρνουν μια γλυκιά μελαγχολία. Για τα χρόνια που πέρασαν. Όμως για αυτό έγινα μέλος του retromaniax.
 
Είναι σπάνιο arcade, από την Ιταλική Playmark. Θυμάμαι το World Beach Volley επίσης από Playmark. Είχε και άλλα που όμως είναι bootleg όλα, το μοναδικό original δικό της arcade ήταν το Dr.Tomy. Όπως σωστά γράφει ο Βασίλης το Hard Times είναι hack του Blood Bros.
 
Απαιχτος ο παιχτης παλι! Αμα εισαι μαφιοζος, ρε παιδι μου
 
Πίσω
Μπλουζα