Athens Digital Week 2008 [2009]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.798
Αντιδράσεις
4.306
13-19 Οκτωβρη στη Τεχνοπολη εχουμε μια σειρα απο ενδιαφεροντα events

Ξεχωρισα τα εξης

Πέμπτη 16 Οκτωβρίου 2008

12.00-13.30 ʽDarkfall' Παρουσίαση παιχνιδιού, Συνέντευξη Τύπου

19.30-22.30 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Game Developers

Show reel 20-30 νέων παιχνιδιών

Συζητήσεις και προτάσεις για συνεργασίες, δυνατότητες προώθησης, εκδηλώσεις, εκθέσεις, συναντήσεις.

Παρασκευή 17 Οκτωβρίου 2008

16.30-18.00 Ψηφιακές κοινότητες εν δράσει

Συντονιστής: Νίκος Βασιλάκος, εκπρόσωπος Ομάδας Πίεσης Internet Now!

Ομάδα Πίεσης Internet Now! ,fedora ,helllug ,Second Life ,Athens Wireless Metropolitan

18.00-20.00 Συνεδρία: Το λειτουργικό του μέλλοντος

Συντονιστής: Καθηγητής Διομήδης Σπινέλλης (ΑΣΟΕΕ)

Νίκος Ρούσσος, Μέλος από ΔΣ Ηellug (ένωση Ελλήνων χρηστών linux. Linux: ένα ελεύθερο λειτουργικό σύστημα

Χρήστος Παναγόπουλος, Apple Certified Support Professional 10.5, Αdmin Macephemera. MacOS: Το παρελθόν, το παρόν και το μέλλον

Patrick Malone, Διευθυντής Τεχνολογίας, Microstoft Hellas, 'Windows v. Future'

Γιώργος Κεραμίδας, Εκπρόσωπος FreeBSD

Λευτέρης Τσουρέας, Κοινότητα Φίλων της Amiga-To νέο λειτουργικό σύστημα OS4.1

20.00-21.30 Max Spevack, Fedora Project leader, Open Software: The beginning of a new revolution.

Ολα το προγραμμα ΕΔΩ
 
Α, θα μιλήσει κι ο Λευτέρης βλέπω. Ωραία!
 
Γνωριζει καποιος αν η εισοδος ειναι δωρεαν η οχι; Δεν βλεπω κατι στις πληροφοριες του pdf, και τις προηγουμενες φορες ηθελε αρκετα χρηματα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Πολύ ωραίο event μπράβο Πάνο για το Post.

Τα λέμε εκεί...
 
Νικο δε ριχνεις μια ερωτηση στο Walkero μην εχει καμια 60αρα εισητηριο και μελαγχολησουμε? :D
 
Σε ευχαριστούμε Wally για την πολύ χρήσιμη πληροφορία. :cool:

Το Event πρέπει να έχει μεγάλο ενδιαφέρον, αλλά ναι για τιμή εισόδου δεν γράφει πουθενά στο site. Καλό θα ήταν να ξέραμε.
 
Προς αποφυγη παρεξηγησεων, ειχαν γινει αντιστοιχα φεστιβαλ στον ιδιο χωρο με αντιστοιχο περιεχομενο, και θελανε ενα σοβαρο χρηματικο ποσο. Πχ σε μια διαλεξη για τα παιχνιδια ηταν 50?!

Δεν γνωριζω αν για το συγκεκριμενο θελει καποιο ποσο για εισοδο και γιαυτο ρωτησα αν γνωριζει καποιος τι παιζει.
 
Ξέρω σίγουρα οτι οι συναυλίες Παρασκευή (Fotonovela), Σάββατο (Marsheux) και Κυριακή (MIKRO) είναι δωρεάν.
 
Wally είπε:
Νικο δε ριχνεις μια ερωτηση στο Walkero μην εχει καμια 60αρα εισητηριο και μελαγχολησουμε? :D
Δεν τα βάζω προκαταβολή για κανά μεταχείρω A3020 καλύτερα; :D :D

Ρώτησα στο αντίστοιχο θρεντ στο Amigahellas. Πάντως το ότι δεν αναφέρεται πουθενά εδώ, κάτι μου λέει ότι θα είναι δωρεάν, αλλά αυτό δεν είναι και λόγος να μην αναγράφεται καθόλου.
 
Υγ. Σε παλαιοτερη, αντιστοιχη εκθεση, για να εισαι παρων σε καποιες ομιλιες επρεπε πλυν της τσιμπημενης εισοδου, να εισαι και "μεσα στο χωρο".

Δλδ δημοσιογραφος, σπουδαστης πανω στο αντικειμενο η επαγγελματιας στο χωρο. Ελπιζω να μην ειναι αυριο ετσι γιατι θελω να παρακολουθησω καποιες συζητησεις.
 
Νο LAN party? No Beer War? :D

Not for me.

Thanks Wally αλλά την Παρασκευή προτιμώ να είμαι στο ΣΕΦ και όχι σε ομιλίες που κανένα νόημα δεν έχουν για μένα.

ΡΕ ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

(Αν είναι να ακυρωθεί ανακοινώστε το τουλάχιστον..... ) :wait2:
 
Η συνάντηση παραμένει ως έχει και κανονίστε να αρχίσετε να ακυρώνετε μη σας παρει και σας σηκώσει :mad:

Λοιπόν, το event εχει ελευθερη είσοδο. Εξαιρούνται events μετά συναυλίας.
 
Α, αφού έχει ελέυθερη είσοδο, δεν θα παρευρεθώ στη συνάντηση. Θα πάμε με το Wally να ακούσουμε τον απεσταλμένο της M$.

Ενδιαφέρον.....

:D :D:D:D:D:D
 
Εγώ θα είμαι εκεί για το 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Game Developers, αφού κι εγώ... από αυτούς είμαι ως ιδιοκτήτης της Atropos Studios.
 
Και φτιάχνετε και πολύ ωραία adventures ;)
 
Αναμένουμε τον νέο τίτλο!!!
 
Να υπενθυμισω οτι σημερα ειναι η τελευταια μερα της Athens Digital Week 2009 η οποια δυστυχως περασε απαρατηρητη απο το φορουμ. Εγω παντως θα παω σημερα το πρωι.

Εκτος των αλλων θα διαθετει υποεκθεσεις Gaming και Ρομποτικης

Περισσοτερα εδω
 
H "υποέκθεση gaming" είναι ένα δωμάτιο με 6 PS3 και άλλα τόσα XBOX360 να παίζουν παιχνίδια...
 
Πίσω
Μπλουζα