Battlestar Galactica (2004 TV series)

Ειδα χθες τα 3 τελευταια επεισοδια (4, αν υπολογισει κανεις το τελευταιο ως διπλο). Απιστευτο φιναλε. Κι εγω και το ετερον ημισυ παθαμε πλακα... Ανατριχιλα. Θα αγορασω το BR σετ οταν βγει με τη μια κι ας μην το δω για καποια χρονια.

Σνιφ...
 
Απίστευτο cop out. H τελική μάχη ήταν καλή αλλά καμιά σχέση με αυτά για τα οποία μας προετοίμαζαν. Τα τελευταία επεισόδια ήταν, το έβαζα να το δω, στο πεντάλεπτο πήγαινα να κάνω καφέ χωρίς να πατήσω pause. Ξενερωσα. Too much airtime too little budget and no ideas.

Το τέλος πάντως με τα ρομποτάκια μου άρεσε πάρα πολύ
.
 
Δηλαδη βρε συ Χρηστο περιμενες shoot-em-up?

ΟΚ, οντως η μαχη δεν ηταν το κατι το επικο η οσο δυνατη θα μπορουσε, αλλα αυτο για μενα δεν ειχε καμμια επιπτωση στο θεμα. Αρκετα γραφικα εχουμε δει. Νο αιντιας; Σοβαρα μιλας τωρα; Τι θα ηθελες δηλαδη, Αγγελοπουλο; :D
 
Gryzor είπε:
Ειδα χθες τα 3 τελευταια επεισοδια (4, αν υπολογισει κανεις το τελευταιο ως διπλο). Απιστευτο φιναλε. Κι εγω και το ετερον ημισυ παθαμε πλακα... Ανατριχιλα. Θα αγορασω το BR σετ οταν βγει με τη μια κι ας μην το δω για καποια χρονια.
Σνιφ...
Δε λέω καλό ήταν και το τέλος ήταν έξυπνο αν και κατά τι παράλογο...

Ποιος θα πέταγε όλη τη γνώση και την τεχνολογία που έχει για να ξεκινήσει από την αρχή; Και το κυριότερο: Ξεχνώντας το παρελθόν είσαι καταδικασμένος να το επαναλάβεις, άρα υπό αυτή την έννοια δεν έχει λογική η επιλογή τους.

Και βέβαια το παράκαναν με το μεταφυσικό, τους Αγγέλους και το Θεό. Νομίζω ότι δεν χρειαζόταν και η σειρά θα μπορούσε να προχωρήσει και να έχει παρόμοια κατάληξη χωρίς αυτά.
 
Πίσω
Μπλουζα