Best GRM Post of... 2010!

Κοινωνικό σχόλιο dokken για καλογυμνασμένα αγόρια στα γυμναστήρια:

εφεδρα,στρομπα,ντεκατουραμπολιν,πριμομπολαν,λασιξ κ.α. πολλα.


ετσι χτιζοταν
[edit]...ο homo toumbanus που αποτελει μερος της πανιδας ενος ελληνικου γυμναστηριου..




Εδώ

:rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Omenforever

Βασικά αυτό που πιστεύω ότι θα γίνει, είναι ότι σε κάποια φάση θα μπει ο Αντίμαχος, θα κάνει άλλο ένα και μοναδικό ποστ για φέτος, το οποίο και θα ανακηρυχθεί το καλύτερο του 2010.
 
Αρχικό μήνυμα απο leykh




επίσης αποτυχημένη επανεκτέλεση του Over the hills and far away του Gary Moore...
Ή εγω είμαι κολλημένη στις παλιές κασέτες ή οι επανεκτελέσεις είναι αηδία!





Και σχολιάζει ο αγαπητός exetlaios:

Αν και ομολογώ ότι δεν έχω ακούσει τα πρωτότυπα, κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι εκπληκτικές διασκευές !

 


(Θα μπορούσε να είναι "μεζεδάκι" στα γνωστά μπλοκάκια με φαεινά και αστεία αποφθέγματα!)
 
Στο thread Alli-in-one VS συναρμολογούμενα PCs Christos says:

ChrisTOS είπε:
Έχοντας υπόψιν ότι όλοι είναι ξετρελαμένοι με τα Apple, δηλαδή με πισιά κλειστής αρχιτεκτονικής και συμπεριλαμβανομένου και του γεγονότος ότι το 99% των προβλημάτων εντοπίζονται ανάμεσα στο πληκτρολόγιο και την καρέκλα, αναμφισβήτητα είμαι υπέρ των συναρμολογούμενων μηχανημάτων.
Έλιωσα λέμε !!!! :rofl: :rofl: :rofl:
 
Μπα, η ατάκα είναι κλεμμένη οπότε μάλλον δεν πιάνει...
 
γράφει ο Desperado289:




"Παιδιά μήπως θυμάται κανείς σας ενα RPG της Psygnosis πως λέγεται γιατι θέλω να το κατεβάσω κυκλοφόρησε καπου το 94 με 95 plz! "

απαντάει ο billy:

"..για την περίοδο '94-95 δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά υπήρχαν δύο αρκετά γνωστοί τίτλοι που κυκλοφόρησαν το '93: Hired Guns & Perihelion. Mήπως πρόκειται για κάποιον απο αυτούς; "

και συμπληρώνει ο Paspartoo:




"Δεν τα παω καλα με το amiga software οποτε και εμπιστευομαι τη γνωμη του billy - αλλα πες μου και εσυ βρε Desperado289 ενα μοντελο της Ford του 83, ηταν hatchback θυμαμαι, γιατι θελω να κλεψω ενα "

παραλίγο να μείνω απο τα γέλια.. αρε Ηρακλή έγραψες πάλι

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?p=203295&posted=1#post203295
 
TZANNSPY είπε:
Το πιο Retro αντικείμενο στον εργασιακό μου χώρο, είναι χωρίς αμφιβολία ο προϊστάμενος μου.
Θα ανέβαζα και φωτογραφία για να μοιραστώ μαζί σας την "χαρά" μου αλλά δεν κάθετε να του βγάλω καμία, ούτε ξαπλώνει στο scanner...

Επιφυλάσσομαι για κάποια άλλη φορά.
Από το thread

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=12819
 
Στο topic της Krios Το άνοιξα να δω τι έχει μέσα..., στο οποίο μας καλούσε να θυμηθούμε αν ανοίγαμε παιχνίδια και άλλα αντικείμενα μικροί από περιέργεια, ο pooky(1) έδωσε την εξής απάντηση:

pooky(1) είπε:
Συνεχώς!
Εδώ άνοιξα laptop 1600 ευρώ πριν καν το βάλω για πρώτη φορά στο ρεύμα, τι λέμε τώρα......
 
Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο tanan

Υπέροχη σειρά και ευτυχώς τα έχω ακόμα όλα...

Το μόνο που λείπει είναι και το αγαπημένο μου το ''βιβλίο της ιστορίας'' το οποίο και είχε φάει ο σκύλος μου...(μαζί με πολλά άλλα)..

Βιβλιοφάγος όνομα και πράγμα δηλαδή ο σκύλος. :D

Tάδε έφη Stakovios στο θέμα "Τα χρυσά μου βιβλία"...

εδώ... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο "Νοσοκομείο για κούκλες" που άνοιξε η Κριός, ο Exetlaios αναρωτιέται αν παίζει φακελλάκι... :rofl:

Here... :p
 
Στο thread "ρετρό εκμετάλευση" :

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=13172

γράφει ο Paspartoo :

Ειδατε ομως τι ειστε ?
Εχετε ριξει καποιοι 300 ωρες γραψιματος για να αποδειξετε την ανωτεροτητα του C64 απεναντι σε ολα τα αλλα fake 8bitα μηχανακια των 80ς και οταν εμφανιζεται ενας ανθρωπος να τον πουλησει 1500 ψωροευρουλακια σκετο και χωρις κουτι - πεφτετε πανω του να τον φατε....τσ τσ τσ τσ
http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=210160&postcount=13

το link του thread!!!!

Ε, έχει και άδικο εδώ που τα λέμε;;; ;) ;) :D :D
 
Μάλλον βρέθηκε νωρίς νωρίς ο φετινός νικητής!

Omenforever είπε:
Άραγε ο ΠΑΜΜΕΓΙΣΤΟΣ Εχετλαίος, όταν ήταν στη σκοπιά, να φώναζε "ΑΛΤ" ή "ΚΑΛΤ"; :rofl:
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ!!!! Από τις καλύτερες ατάκες!!!!
 
Εγώ πάντως πιστεύω το δεύτερο, αν είχε δε και το αλυσοπρίονο μαζί του....εγγύηση.
 
:animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:
 
Pooky, σχολιάζοντας το multiplayer gaming γενικότερα και το WoW ειδικότερα:

Το δοκίμασα. Αυτό που μου την έδωσε ήταν το "στις 5 να είσαι εκεί έχουμε να κάνουμε το τάδε. " ή το "αν αύριο δεν είσαι παρών είσαι εκτός klan" . 


Εδώ δεν ανέχομαι ωράριο στην εργασία, στο gaming θα έκανα κάτι τέτοιο; Οπότε τη δεύτερη φορά τους είπα να πάνε να αναπαραχτούν και βρήκα την υγειά μου.
http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=221384&postcount=32

Πόσο δίκιο έχεις...gaming με ωράριο. :sealed:

Και η...αναπαραγωγή για κερασάκι. :diablotin:
 
Tywien στο thread "γρηγορότερο loading", απαντώντας σε post που λέει για την χρήση spectrum emulator σε pc αντί του spectrum επειδή έτσι αποφεύγουμε τον μπελά.

Η εμπειρία του να παίζεις παιχνίδια spectrum σε PC emulator για να αποφεύγεις "τον μπελά", είναι συγκρίσιμη με αυτή του να χρησιμοποιείς πλαστική φουσκωτή κούκλα ως υποκατάστατο γυναικάς, γιατί είναι ευκολότερα διαθέσιμη προς χρήση "χωρίς μπελά".
:D
 
Κι αλλο καλοοοο

Παράθεση:Αρχικό μήνυμα απο pooky(1) Πού πάει ο κόσμος κύριοι; Ο Μάνος πήζει.

Άσε τις δουλειές και άρχισε τα απανωτά ραντεβού. Πιπινοθεραπεία χρειάζεσαι!!!!!!!!!!

Maddog είπε:
Προς το παρόν κάνει τονπινοθεραπεία... :diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα