Bibi-bo Μέρος 2ο

Μια από αυτές που είχε η αδερφή μου ήταν κερδισμένη από κουπόνι παγωτού!Είχε ένα άσπρο φόρεμα σαν νυφικό
 
bibi-bo

Αυτά ήταν δώρα παγωτών! Σήμερα τι δίνουν; Νομίζω ότι χάσαμε πια τη μαγεία από τη ζωή μας και το παραμύθι, για αυτό αναπωλούμε τα παλιά...

Σου στέλνω φωτογραφία bibi-bo με άσπρο φόρεμα νυφικό!
 
rapunjel είπε:
Καλή μου Domniki, αφού την αγαπάς τόσο θα της δώσω το όνομά σου! Σου στέλνω λοιπόν κι αλλές φωτογραφίες από τη συνονόματη σου!!!
Σ'ευχαριστω πααααρα πολυ rapunjel :thanx2: :thanx2: :thanx2:

H δευτερη φωτογραφια ειναι καταπληκτικη :wub: Πολυ ωραιο αυτο το ροζ φορεμα. Στο πισω μερος βλεπω κατι σαν πορτα? Εχεις και το σπιτι της? Πριν ποσα χρονια αγορασες αυτη την πανεμορφη Bibi-bo? Φοβαμαι μην στη ματιασω, τοσο που την θαυμαζω :hurrah:

@makisimos, κολλησες το σωμα και το κεφαλι οπως μας ειπε η rapunjel? Βαλε καμια φωτογραφια να δουμε πως εγινε ;)

@thebest20, ομολογω οτι εδωσα ολα τα κουζινικα μου σε ενα κοριτσακι (γειτονισσα μας) πριν καμια 10αρια χρονια και η αδερφη μου δεν το εχει ξεπερασει, παρολο που οταν ειμασταν μικρες ηταν μαστροχαλαστης και τα εσπαγε ολα. Τις κουκλες ομως δεν θα τις εδινα ποτε #) Ειναι πιο ιδιαιτερες :p Ειδικα οι Bibi-boυδες μου -αυτος ηταν ο πληθυντικος της Βibi-bo :p
 
Καλή μου Domniki αυτό είναι το διαμαντένιο κάστρο τηςbarbie που είδες πίσω από τη bibi-bo. Το σπίτι της bibi-bo ήταν χάρτινά δωμάτια με έπιπλά. Το θυμάσαι; Το είχα αλλά από το πολύ παιξιμο με την αδερφή μου χάλασε... :cry:

Στο στέλνω φωτογραφίες από το κρεβάτι της bibi-bo καθώς και την αγαπημένη σου....το πρωί όταν ξυπνάει!

Καλέ μου Makisime, καλά λέει η Domniki μας: βάλε μας φωτογραφίες από τις επισκευασμένες bibi-bo και την Πατατούφα.

Σας στέλνω σε φωτογραφίες τα έπιπλα της bibi-bo που βρήκα. Αυτά είναι της Β' περιόδου. Τότε είχε βγει και το μηχανάκι της το ροζ, το λεγόμενο παπίνι. Δεν έχουν σχέση με τα τέσσερα πρώτα χάρτινα δωμάτια με τα παχιά χαλιά, που ομολογουμένως ήταν ονειρικά!

bibibo3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
simonkey είπε:
εγω μικρος επαιρνα την bibi bo και τον jonjon τηs αδερφης μου και εκανα καμα σουτρα..........! :)
μπήκε κι ένας άντρας στην παρέα εκεί που εμείς-αθώα κοριτσάκια-μιλούσαμε για Bi Bi Bo και δείτε τι πόσταρε...χαχαχχ!!!!

την είχα κι εγώ την ντουλάπα της BIBIBO, δεν μ άρεσε ποτέ η Μπάρμπι!! Δεν ξέρω τι απέγινε, κάπου θα είναι καταχωνιασμένη...
 
bibi-bo

Snoopitsa άμα τη βρεις τη ντουλάπα βάλε μας μια φώτο. Όσο για τον μήνυμα του κυρίου δε θα το σχολιάσω...

Σου στέλνω μια φωτογραφία από τη δικία μου ντουλάπα.
 
makisimos είπε:
Domniki φαντάζομαι ότι εννοείς πως είχες αυτόν τον αγκαλίτσα..!!!!!!!
picture.php


picture.php


Ax μα γιατί η νέα γενιά να μην παίξει με τέτοια παιχνίδια??? Ειλικρινά νιώθω τόσο τυχερός που ανήκω στα παιδιά του '80...!!!!!
Δεν κοιμόμουν χωρίς τον αγκαλίτσα μου! Πολύ ωραίες φωτογραφίες, ευχαριστούμε!
 
bibi-bo

Snoopitsa δε μπορείς να πεις έχουμε φτιάξει μια πολύ ωραία παρέα με πολύ ωραία μηνύματα και σπάνιες φωτογραφίες... Είμαστε παιδικές ψυχές σε ένα ενήλικο κόσμο...

Βάζω φωτογραφίες: τη τελευταία bibi-bo που κυκλοφόρησε με τα σκυλάκια , μία από τις πρώτες και την αγαπημένη της domnikis bibi-bo...
 
Απο τα δωματια της Bibi-bo ειχαμε με την αδερφη μου την κρεββατοκαμαρα, το σαλονι και την κουζινα. Η κρεβατοκαμαρα ηταν ροζ, το σαλονι πρασινο και η κουζινα κιτρινη. Τα εχουμε ακομα ολα, τα εχει τακτοποιησει η αδερφη μου στο παταρι μας :) Ειναι πανεμορφα! Αν καταφερω να την πεισω να τα βγαλουμε και να τα στησουμε, θα τα φωτογραφισω! Ειναι πολυ σπανια :)
 
bibi-bo

Καλή μου Domniki σε ευχαριστώ.

Πως μπορώ να μη σου στείλω την αγαπημένη σου Mary;

Φωτογραφίες για την καλή μου Domniki....
 
Domniki, το χρωστάς στο retro-κοινό σου μια φωτογραφία από τα δωμάτια..!!!!!!

Είναι ιερό σου καθήκον, να γνωρίσουμε και τα δωμάτιά της, μιας και ποτέ δεν έχω δει..!!!!!!!

Rapunjel, σύντομα θα ανεβάσω φωτό από την διόρθωση 2 ΒΙΒΙ ΒΟ σύμφνα με τις οδηγίες σου..!!!! Την είχα για τελειωμένη κατάσταση και όντως η μία επανήλθε σε πλήρη κίνηση..!!

Βεβαια η άλλη δυστυχώς ήταν σε τέτοια κατάσταση που μπορούσα μονο να την κολλήσω αλλα οριστικα χωρίς να μπορεί να κινηθεί τίποτε άλλο εκτος των χεριών..!

Η παταπούφα ζωντάνεψε στην κυριολεξία..! Τα χρώματά της επανήλθαν πλήρως..!!!

Οι συμβουλές σου για όλα ήταν σωτήριες και σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ..!!

Snoopitsa καλώς όρισες στην παρέα..!!!!! Όπως είπε και η φίλη rapunjel, πραγματικά έχουμε φτιάξει μια πολύ ωραία παρεά και τα λέμε σχεδόν καθημερινά..!!!!

Θα περιμένουμε ότι φωτό έχεις κι εσύ να μας τις ανεβάσεις..!!!

Σύντομα θα έχω και κάποια άλλα ρετρο-πραγματακια στην συλλογή μου.. με το που τα παραλάβω θα τα φωτογραφίσω και θα τα μοιραστούμε..!!

Παρακάτω μια πολύ παλιά ΒΙΒΙ ΒΟ-αστροναύτης..!!!!Δείτε και βιβλίο που είχε κυκλοφορήσει και κούκλα και φορεσιά και αν προσέξετε από το κουτί της φορεσιάς ανήκει στις ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΕΣ ΒΙΒΙ ΒΟ που ειχαν κυκλοφορήσει..! ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΕΣ..!!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Δειτε το αλμπουμ μου!
 
Όντως σπανιότατη φαίνεται!Πλάκα έχει,δεν περίμενα ποτέ να δω bibi-bo αστροναύτη!
 
bibi-bo

Καλέ μου Makisime αυτή τη φορεσιά βρήκες; Είδα κι έπαθα να τη βάλω στη bibi-bo να σας τη δείξω. Πράγματι είναι πολύ παλιά. Που τη θυμήθηκες... Μη με ευχαριστείς. Είσαι φίλος και σε ότι μπορώ ευχαρίστως να σε βοηθήσω. Περιμένω φώτο από τις όμορφες επιδιορθωμένες κούκλες σου...

Σου παραθέτω τη bibi-bo αστροναύτη!!!

Επειδή η bibi-bo είναι νομοταγής πολίτης έχει πάει και στρατό, και μάλιστα ξηράς! Δεν βρήκα το μπερέ της αλλά σας την παραθέτω με την υπόλοιπη στολή της!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
E όχι που δεν θα την είχες και αυτή Rapunjel μου...!!!!!!

Μα καλά τι απίστευτη συλλογή έχεις τελικά..!!!!!!!!!

Όσο για την ΒΙΒΙ ΒΟ ΕΠΟΠ, ε τι να πω πια..!! Πολυ προχωρημένη η EL GRECO για τη εποχή της..!!!
 
rapunjel ποσες φορεσιες εχεις?? :clap: :clap: :clap:

Κ'εγω που νομιζα οτι ειχα πολλες!! Μα εσυ εισαι απιστευτη! Πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κανονισουμε συναντηση για να δω απο κοντα τις φορεσιες σου!!! Ειμαι κατενθουσιασμενη!!! Θα κανονισω να φερω και τις δικες μου να παιξουμε!!!! Αχου, εχω ξετρελαθει :hurrah: (οχι οτι δεν ημουν τρελη απο μονη μου!!). Θα σου στειλω pm!!!!

Η Βibi-bo αστροναυτης και στρατιωτης ειναι απιστευτη!


@makisimos
, θα ειχα ηδη ποσταρει τα δωματια της Bibi-bo, αλλα ειναι λιγο δυσκολη η προσβαση (τα εχει πακεταρει ολα η αδερφη μου και ειναι στο παταρι) και δυστυχως ειναι 513km μακρια απο την πολη οπου δουλευω :cry:
 
bibi-bo

Καλή μου Domniki σε ευχαριστώ πολύ! Είμαστε λίγο μακριά! Όμως ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

Makisime, κι εσυ καλέ μου έχεις μεγάλη συλλογή.

Ελπίζω να 'στε καλά με τις φωτιές.

Θα βάλω κι άλλες φωτογραφίες ίσως αύριο γιατί λόγω των φωτιών που βλέπω στην τηλεόραση δεν είμαι σε καλή συναισθηματική κατάσταση...

Καλό βράδυ
 
bibi-bo

Καλοί μου φίλοι Domniki, Makisime και οι υπόλοιποι γεια σας ξανά! Τώρα που πάνε καλύτερα τα πράγματα με τις φωτιές σας στέλνω κι άλλες φώτο με τη bibi-bo τις φορεσιές της και μια με τον αγαπημένο της μαζί Τζον Τζον και μια μουτρίτσα την αγαπημένη της Domnikis!
 
rapunjel, οπως παντα, με εχει μαγεψει το γλυκο μουτρακι της Bibi-bo :hurrah: Μ'αρεσουν οι ποζες που χρησιμοποιεις, ειδικα για το ζευγος Bo :wub: Εχεις πολυ ωραιο background, με την Bibi-bo μπαλαρινα και το οπισθοφυλλο του κουτιου των φορεσιων :clap: Αυτη η εικονα με την μπαλαρινα ηταν στο πισω της ντουλαπας μου (και στης αδερφης μου την ντουλαπα). Απο τις 4 φορεσιες που εχει στο οπισθοφυλλο, η αδερφη μου ειχε και τις 4 φορεσιες, ενω εγω ειχα το νυφικο και το μωβ φορεμα (τα εχω ηδη ποσταρει). Τωρα που θυμαμαι καλυτερα, η αδερφη μου ειχε πολλες περισσοτερες φορεσιες απο μενα (μαλλον η μαμα με "εριχνε" στα παιχνιδια, πρεπει να της διαμαρτυρηθω με καθυστερηση 25-30 χρονια, χαχαχαχαχα).

Μου κανει παντως εντυπωση που δεν εχω δει πουθενα αυτα τα φορεματα που εχεις. Τα δικα μου ηταν ολα παρομοια με αυτα που ειχε ποσταρει ο Aardvark στα χαρτακια. Θυμαμαι οτι υπηρχε και ενα πολυ μικρο βιβλιαρακι με τις φορεσιες της Bibi-bo και αυτο δεν περιειχε καμια απο τις δικες σου φορεσιες! Μπορεις να μας αναφερεις ποια περιοδο τα αγορασες? Οι δικες μου ηταν ολες της περιοδου '80-'85.

Σ'ευχαριστουμε για τις ωραιες φωτογραφιες. Ειναι παρα πολυ σπανιες :clap:
 
Υπήρχε κάποιο διαφημιστικό που έβγαινε κάθε χρόνο και περιείχε όλες τις Bibi-Bo που κυκλοφορούσαν και τα έπιπλά τους?
 
bibi-bo

Καλή μου Domniki εσύ έχεις και ξέρεις τα ρούχα της Α΄περιόδου. Τα κόκκινα τα κουτιά με τα ρούχα δεν τα ξέρεις. Τα περισσότερα είναι μετά το 1985. Σου στέλνω φωτογραφίες αρχικά με τα ρούχα στα κουτιά τα κίτρινα bibi-bo star, οι φωτογραφίες των κουτιών είναι από το ιντερνετ και παράλληλα φορεμένα από τη bibi-bo μου. Δεν ξέρω το βιβλιαράκι. Πρέπει να είναι πριν το 1985. Στην τελευταία φοράει την μπλούζα που φορούσε η bibi-bo Sandra (υπάρχει στη σελίδα 6 αυτού του forum φωτογραφία της μαζί με τη Madonna και τον Τζον Τζον rocker ) από το μέλος Aardvark.

thebest20 υπήρχε πολλή διαφήμιση στα περιοδικά θυμάμαι για έπιπλα και για ρούχα.
 
Πίσω
Μπλουζα