Bibi-bo Μέρος 2ο

bibi-bo

Η bibi-bo μάθαμε ότι έγινε στα πρότυπα της Αλίκης. Ο Τζον Τζον με βάση ποιον έγινε, γιατί Παπαμιχαήλ δε θυμίζει..

Είδα στο e-bay να πωλείται η bibi-bo ρόλλερ 141 ευρώ! Πολύ ακριβή! Πιστεύω ότι ή αγαπάς τη bibi-bo και την κρατάς , όπως εμείς ή την πουλάς σε κάποιον που την αγαπά αλλά σε λογική τιμή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ απόλυτα..!!!!!! Δυστυχώς το έχουμε ξαναπεί είναι θλιβερό ότι κάποιοι το έχουν δει σαν επάγγελμα και μάλιστα άκρως παράνομο και κερδοφόρο σε υπερβολικό βαθμό να ξεπουλάνε με τέτοιο τρόπο παιχνίδια που έχουν συναισθηματική αξία για κάποιους..!!

Αξιολύπητοι πραγματικά..!!! Αλλά νομίζω θα ικανοποιούμουν να τουσ καταγγείλουν γιατί αυτή η πώληση χωρίς αποδείξεις και σε τέτοια ποσά είναι ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ..!!!!!!!!!
 
bibi-bo

Αν κανείς δεν αγόραζε τη bibi-bo σε αυτές τις τιμές τι θα έκαναν? Πιστεύω ότι το κέρδος τους είναι τρελά λεφτά. Τέλοσπάντων αρκετά ασχοληθήκαμε. Και αυτωνών λιώνουν τα χέρια και κολλάνε τα πόδια κι έτσι σε λίγο καιρό δεν θα τους πουλιούνται... Η bibi-bo χωρίς πια συντήρηση θα διαλύει .
 
Κ'εγω εχω δει ποσο ακριβες ειναι οι Bibi-bo στο ebay. Μια και υπαρχει ζητηση, και η προσφορα ειναι ελαχιστη, οι τιμες θα ειναι ψηλα. Δεν νομιζω οτι αυτοι που τις πουλανε εχουν καποιο συναισθηματικο δεσμο με τις κουκλες. Τις βλεπουν απλα σαν προϊοντα.

@rapunjel, φοβερη η φωτογραφια με τις 3 Bibi-bo kαι τον Τζον-Τζον! Τυχερος ο Τζον-Τζον: περιβαλλεται απο αιθεριες παρουσιες :hurrah:
 
bibi-bo

Και στο e-market πωλείται 150 ευρώ η bibi-bo με τα σκυλάκια. Οι άνθρωποι που αγοράζουν μια κούκλα τόσα ευρώ πόσο πολύ την προσέχουν και πόση επιδιόρθωση θα θέλει ,μιας και ο χρόνος είναι αμείλικτος...

Καλή μου Domniki χαίρομαι που σου άρεσε ο Τζον Τζον και οι τρεις bibi-bo.
 
Παιδια καλο χειμωνα!!! Διαβασα προσεχτικα ολα οσα γραψατε τοσο καιρο που λειπω και τρελλαθηκα με τις φανταστικες φωτογραφιες της Rapunjel και του Makisimou!!! Εξαιρετικες οι πληροφοριες που ποσταρησαν και τα παιδια για την κουκλα Αλικη!!! Συγχαρητηρια!

Μετα απο μερες ερευνας στο σπιτι μου στην Ελλαδα δυστυχως καταληξαμε στο απελπιστικο αποτελεσμα.... :( ουτε σαλιο απο Bibibo... ουτε τριχα απο Sindy... κι οχι μονο αυτο...ο Αγκαλιτσας εχαθη αφηνοντας πισω του μονο το καπελο του!!! Μονο την σκουφιτσα του βρηκα...

Το μονο που κατορθωσα να διασωσω ηταν μια Πατατουφα...

Α ρε μανα κακουργα...

Ευτυχως που εχω εσας και χαζευω τις υπεροχες φωτογραφιες σας παιδια!!! :)
 
bibi-bo

Καλή μου Αναστασία καλώς ήρθες. Λυπάμαι για τα παιχνίδια σου. Αχ αυτές οι μαμάδες!!! Μη στενοχωριέσαι όμως.

Σου στέλνω μερικές φωτογραφίες της αγαπημένης μας!

Μόλις έχω χρόνο θα σου κάνω τη φθινοπωρινή κολεξιόν με τη bibi-bo και θα βάλω τις φωτογραφίες της με ρούχα φθινοπωρινά bibi-bo και μη...
 
bibi-bo

Η καλή μας φίλη bibi-bo μας εύχεται καλό φθινόπωρο και καλή σχολική χρονιά!
 
Ετσι μου ρχεται να παω να παρω και μια σχολικη ποδια να την βαλω να παω σχολειο!!! Τι ομορφες που ειναι Rapunjel!!!! :) :)
 
bibi-bo

Λοιπόν σας παρουσιάζω τη φθινοπωρινή κολεξιόν της bibi-bo. Τα ρούχα είναι νεότερα από την κούκλα. Στην επόμενη φωτογράφιση θα της βάλω τα αυθεντικά της με μοντέλο την αγαπημένη της Domnikis.
 
bibi-bo

Η bibi-bo ντυμένη ρομαντικά και φθινοπωρινά...
 
Χαιρετώ! Εδώ και καιρό σας διαβάζω, αλλά όλο διστάζω να γράψω... Έχετε βάλει πολύ όμορφες φωτογραφίες εδώ, παιδιά! Έχω κι εγώ μια μικρή συλλογή, την οποία σιγά σιγά βάζω σε άλμπουμ εδώ. Παραθέτω ως δείγμα μια πολύ αγαπημένη μου κουκλίτσα.
 
Γεια σας παιδιά! Τέλειο το forum σας, έψαχνα καιρό κάτι τέτοιο! Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας, εγώ δυστυχώς έχω μόνο μία bibibo και αυτή είναι με σώμα sindy που αγόρασα πρόσφατα στο ebay! Για όσους έχουν μόνο κεφάλι της αγαπημένης μας κούκλας, να ξέρουν ότι το σώμα της sindy pedigree ταιριάζει τέλεια! Αν δεν σας πειράζει το.... ελαττωματάκι της, θα αρχίσω και εγώ να βάζω φωτογραφίες της γιατί από ρούχα της αυθεντικά έχω αρκετά! Πείτε μου αν είναι σωστό...
 
bibi-bo

Καλή μου mytinyworld καλωσόρισες στην παρέα μας! Βεβαίως να βάλεις φωτογραφίες. Κι εγώ το έχω σκεφτεί αν διαλύσει το σώμα της bibi-bo θα βάλω το κεφάλι της στο σώμα της Sindy!

Καλή μου fraoulitsa καλώς ήρθες και εσύ! Πολύ όμορφη η bibi-bo σου!!!
 
Καλως ηρθατε στην παρεα μας mytinyworld και fraoulitsa! Θα παθετε πλακα με τις Bibibo της Rapunjel, αλλα το σημαντικο ειναι οτι μια κουκλα ομορφη την εχετε! Αλοιμονο απο μας, τα θυματα της μαμαδικης εκκαθαρισης που δεν αφησε τιποτα στο περασμα του! :)

Περιμενουμε φωτογραφιες!!!
 
bibi-bo

Καλή μου Αναστασία μη μου στενοχωριέσαι!

Σου ετοίμασα μια φθινοπωρίνη φωτογραφίση της bibi-bo με γυαλιά, ομπρέλα και κινητό τηλέφωνο! Ελπίζω να σε κάνω να χαρείς λίγο...
 
Κορίτσια ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! :D Αναστασία μου υπήρξα κι εγώ θύμα της.. μαμαδικής εκκαθάρισης και από τις Bibi-bo που είχα μικρή δε σώθηκε ούτε τρίχα (αχεμ, οκ, τις μισές τις χάρισα μόνη μου όταν θεώρησα πως είχα... μεγαλώσει αρκετά :zip: ).

rapunjel αυτή σου η Bibi-bo με τα γυαλάκια πολύ μου αρέσει! Να σας ρωτήσω... η ιδέα μου είναι ή όντως οι πρώτες είχαν πιο μεγάλο κεφάλι από τις μεταγενέστερες; :xm:
 
bibi-bo

Καλή μου fraoulitsa με τις bibi-bo συμβαίνει κάτι παράξενο. Καθεμία έχει και κάποιες μικρές διαφορές. Μπορεί να βρεις και της ίδιας χρονικής περιόδου bibi-bo και να έχουν μικρή διαφορά στο κεφάλι. Πάντως και οι τελευταίες μεγάλο κεφάλι είχαν, απλά τις είχαν λίγο χαλάσει και είχαν λιγότερα μαλλιά. Ίσως το νομίζεις αυτό γιατί μετά το 1986 περίπου άλλαξε μακιγιάζ η bibi-bo στα μάτια και έφυγαν και οι αληθινές βλεφαρίδες. Με το να είναι τεράστιο το μακιγιάζ ματιών το κεφάλι φάνηκε μικρότερο σε σχέση με παλιότερα.

Σου βάζω, για του λόγου το αληθές, φωτογραφίες από μία bibi-bo που είναι από τις πρώτες και μία, ίσως και η τελευταία, από τις τελευταίες.
 
Σαν να έχεις δίκιο... Δεν πρέπει να είναι θέμα χρονολογίας το μέγεθος του κεφαλιού! Αλήθεια, τόσο νωρίς άλλαξε το μακιγιάζ; Έχω την αίσθηση πως αυτό πρέπει να έγινε αργότερα, γιατί εγώ που είμαι γεννημένη το '85 είχα αρκετές κούκλες με βλεφαρίδες, αν κ σκουρόχρωμες οι περισσότερες. :xm: :xm: Κ για να υποστηρίξω τον ισψυρισμό μου περί... μικρότερου κεφαλιού, παραθέτω μια Bibi-bo μου ντυμένη νύφη που μου φαίνεται πως έχει μικρότερο μέτωπο. :p
 
Αχ Rapunjel μου, παλι με συγκινησες, εισαι παρα πολυ καλη!!! Σε ευχαριστουμε πολυ!!! :sweet_kiss:

Θελει και καποιον χρονο να την ετοιμασεις την Bibibo, να της βαλεις τα ρουχαλακια, τα αξεσουαρ, να της αλλαξεις χτενισμα! Ολοκληρη δουλεια ειναι!

Fraoulitsa και εσυ επεσες "θυμα" μαμαδικης Bibibo-εξολοθρευσης ε; Και τωρα μαζευεις φωτογραφιες τους σαν και μενα; :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα