Bibi-bo Μέρος 5ο

Καλησπέρα ξανά. Θα ήθελα αν ήταν δυνατό την βοήθεια σας με το που θα μπορούσα να βρώ άλλα άτομα η συλλέκτες οπού να έχουν κρατήσει και αυτοί η να συλλεγουν αυτή την κούκλα με σκοπό να αγόραζα η και να ανταλλάζαμε κάποιες κούκλες. Μπορώ να βάλω κάποια αγγελία εδώ η υπάρχουν άλλα sites γι αυτήν την δουλειά?

Σας ευχαριστώ πολύ!
 
captain_harlock είπε:
Καλησπέρα ξανά. Θα ήθελα αν ήταν δυνατό την βοήθεια σας με το που θα μπορούσα να βρώ άλλα άτομα η συλλέκτες οπού να έχουν κρατήσει και αυτοί η να συλλεγουν αυτή την κούκλα με σκοπό να αγόραζα η και να ανταλλάζαμε κάποιες κούκλες.
Προτού απαντήσουν οι ειδήμονες, απλά μια παράκληση αυτή η κουβέντα να γίνει μέσω προσωπικών μηνυμάτων (pm).

captain_harlock είπε:
Μπορώ να βάλω κάποια αγγελία εδώ η υπάρχουν άλλα sites γι αυτήν την δουλειά?Σας ευχαριστώ πολύ!
Εδώ, μπορείς να βάλεις αγγελίες μόνο για το κομμάτι της ανταλλαγής (θα έχεις το δικαίωμα ν' αναρτήσεις αγγελία σε 3 μέρες). Αγορές & Πωλήσεις δεν υφίστανται πλέον.

Οι αγγελίες διέπονται από ξεχωριστούς κανονισμούς, τους οποίους θα βρεις εδώ.

Για οποιαδήποτε απορία / διευκρίνιση, είμαι στη διάθεσή σου! ;)
 
άλλη μία βασανισμένη υπο κατασκευή :)

602785_10151211411253837_593752259_n.jpg


το αρχικό της φόρεμα που δε το έχω πια ήταν αυτό http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=14604 και θυμάμαι πως είχε μαζί μια βλακεία που εβαζες 2 τουφες μαλλιων και στις γυρναγε (γι'αυτο διαλυσα και τα κανονικά της μαλλια)
 
marcha πολύ όμορφη η bibi-bo ρόλερ σου. Δεν το ήξερα πως η ρόλερ είχε κυκλοφορήσει και με το συγκεκριμένο φουστάνι. Πολύ όμορφο και το πλεκτό φουστάνι που φοράει.
 
EL GRECO κι εγώ λιγο μπερδευτηκα όπως έψαχνα γιατι τη bibi-bo με αυτο το φουστάνι την είχατε μαζι με τζον τζον και βαλιτσα κι εγώ είμαι εντελώς σίγουρη πως δεν είχα τζον τζον. Το πρόβλημα είναι οτι δε θυμάμαι και ποια χρονιά κυκλοφόρησε.

Το φουστάνι που φοράει τώρα είναι εντελώς vintage μεγαλύτερο κι από μένα, κάπου 45-50 ετών. Ήταν της μοδός κάποτε αυτά τα χειποποιήτα πλεχτά φουστάνια φορεμένα σε κούκλες ως διακοσμητικά (μαλλον στη Γερμανια γιατί οσους ξερω που έχουν ήταν μετανάστες)). Ειχαν και βάσεις για τις κούκλες που τα βάζαν, σαν καρφιά που μπαίναν στα πόδια
 
marcha αυτή που είδες με το φόρεμα και την ντουλάπα την αγόρασα φορώντας αυτό το φόρεμα και ήταν μέσα στη ντουλάπα. Τον Τζον Τζον τον πρόσθεσα εγώ μιας και η συγκεκριμένη ντουλάπα είναι και δική του.

Η δική σου πρέπει να κυκλοφόρησε γύρω στο 1984.

Τα χειροποίητα πλεκτά φορέματα και σετ μπλούζα και παντελόνι ήταν πολύ της μόδας και εδώ στην Ελλάδα.
 
δε θυμαμαι αν εχουν ξαναμπει φωτογραφιες με το σκαφος της bibi bo :flower:

attachment.php
attachment.php


οι φωτο ειναι απ το ιντερνετ

1.jpg

2.jpg
 
Φίλη katerinak πολύ ωραίες οι φωτογραφίες του σκάφους της bibi-bo. Τόσο κοντά δεν το έχουμε ξαναδεί. Σε ευχαριστώ πολύ που το έβαλες.
 
Το ημερολόγιο του 2014 με τη bibi-bo!

Έφτιαξα ένα ημερολόγιο με τη bibi-bo και σας το βάζω να το μοιραστούμε και όποιος θέλει να το κατεβάσει να το έχει.

attachment.php


bibi-bo ημερολόγιο 2014.jpg
 
Φίλε ελ γκρέκο πολύ όμορφο παραμυθένιο το ημερολόγιο αυτο. Σε ευχαριστούμε πολύ και καλές γιορτές !
 
Να σαι καλά EL GRECO. Ευχαριστούμε πολύ :)
 
φιλε EL GRECO πανεμορφο το ημερολογιο που εφτιαξες!!!ειναι οτι πρεπει για τη νεα χρονια που αρχιζει σε λιγες μερες

ευχαριστουμε πολυ,να εισαι καλα και καλες γιορτες με υγεια :)
 
Φίλες Amalia, Kambia, katerinak χαίρομαι που σας άρεσε και που το μοιράστηκα μαζί σας. Καλές γιορτές με υγεία και χαρα!
 
20131212_102943.jpg

Xρόνια Πολλά σε όλους σας!

[edit] done :) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλη Αμαλία πολύ όμορφη και ατμοσφαιρική η φωτογραφία σου! Χρόνια πολλά και καλά και σε σένα και σε όλο τον κόσμο!
 
Αμαλια μου πολυ ομορφη η bibi bo ντυμενη "Αγιος Βασιλης",εσυ της εραψες τη στολη;

μου αρεσουν πολυ και τα στολιδια του δεντρου σας :)

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!
 
Πανέμορφη φωτογραφία! :)

Και πανέξυπνο concept! :flower:

Χρόνια πολλά & καλή ρετρο-χρονιά να έχουμε!
 
Φίλοι μου ελ γκρέκο, Κατερίνακ και d@redevil σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια. Κατερίνα μου το φόρεμα είναι της μπάρμπι από το τζάμπο και είχε και σκούφο κόκκινο που δυστυχώς δε χωράει στο κεφάλι της μπιμπιμπό μας.
 
Amalia34 είπε:
Φίλοι μου ελ γκρέκο, Κατερίνακ και d@redevil σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια. Κατερίνα μου το φόρεμα είναι της μπάρμπι από το τζάμπο και είχε και σκούφο κόκκινο που δυστυχώς δε χωράει στο κεφάλι της μπιμπιμπό μας.
Αμαλια μου τωρα που το λες μου φαινεται οτι καπου ειχαμε δει φωτογραφια με Μπαρμπι ντυμενη "Αγιος Βασιλης" αλλά δεν το θυμομουν
 
Γεια σας παιδιά!! Είμαι εδώ και καιρό εγγεγραμμένο μέλος στο forum σας και σας διαβάζω με μεγάλη λαχτάρα και συγκίνηση.. Καταρχάς θέλω να σας συγχαρώ για την ονειρεμένη δουλειά που κάνετε και να σας ευχαριστήσω για το υπέροχο νοσταλγικό ταξίδι που προσφέρετε.. Σε αντάλλαγμα, σας αφιερώνω τη δική μου συλλογή με την κούκλα των παιδικών μας χρόνων. Μετά από πολλές ώρες «ρετουσαρίσματος» υπό τη δική σας καθοδήγηση και με αρκετούς δικούς μου αυτοσχεδιασμούς, σας παρουσιάζω τις δικές μου «πιο γλυκιές του κόσμου»… ;) #)

DSCN1184.jpg

Ναʼστε καλά!

DSCN1200.jpg

DSCN1176.jpg

DSCN1187.jpg

DSCN1189.jpg

DSCN1192.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα