Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Η πήγαινε δανείσου ρε φίλε καμιά ντουλάπα αλλουνού, τα βάζεις τώρα με μια σταρ?? Που έχει κι ένα καραβάνι ρούχα??

Ραπουνζέλ μου, έχεις δει ποτέ το άλογο της bibi-bo? Είμαι περίεργη πόσο μεγάλο ήταν...

Το φόρεμα star είναι αυτό στη φωτογραφία παρακάτω, όμως με μη αυθεντικά γάντια και γουνάκι... Ραπουνζέλ μου, δυστυχώς η φωτογραφία είναι παλιά, χωρίς το κόσμημα... :(

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

:biglaugh:Λατρεμένη πέθανα στα γέλια με τη σακούλα!!!Έγραψες!!!

Κοιμάται στο χαλί,καθαρίζει το σπίτι, έχει κι απαιτήσεις;Σα δε ντρέπεται!!!

Στη φώτο με τρόπο η bibi-bo τον έβαλε να βάλει τα γαμπριάτικα,προσφορά πολυαγαπημένης mytinyworld και με τρόπο τον βγάζει από το σπίτι και την ντουλάπα.Το νυφικό εδώ της bibi-bo δεν είναι το αυθεντικό.

picture.php


Υ.Γ.Η φωτογραφία είναι αφιερωμένη στη λατρεμένη Αναστασία...

Πολυαγαπημένη mytinyworld δεν το έχω δει ποτέ το άλογο.Εδώ για να πάρουμε μια bibi-bo περνούσαμε πολύ δύσκολα.Το άλογο της ήταν υπερπολυτέλεια για μας!!!Θέλω φωτογραφία με φόρεμα και κόσμημα χωρίς γουνάκι και να το φοράει η ντίβα...ζητάω πολλά;ναι,ναι,ναι,ναι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
rapunjel είπε:
Θέλω φωτογραφία με φόρεμα και κόσμημα χωρίς γουνάκι και να το φοράει η ντίβα...ζητάω πολλά;ναι,ναι,ναι,ναι
Θα την βγάλω μια φωτογραφία όπως τη θέλεις ραπουνζέλ μου, ειδικά για σένα, αλλά φοβάμαι μην τη δω στα περίπτερα δίπλα από κανένα dvd! :p Και είναι κορίτσι από σπίτι, μη ξεφτιλιστούμε κιόλας! :eeek: :eeek:

Ρωτάω για το άλογο, γιατί μου κάνει εντύπωση που το άλογο της sindy του 1983, αν και μεγάλο (πολύ μεγαλύτερο από ένα άσπρο της barbie του 1994 που έχω) είναι πολύ μικρό για να δεθεί πάνω του το σύστημα δεσίματος της καρότσας τέξας.... Μα, πόσο μεγάλο να ήταν πια!! 8)

Το ζευγαράκι τέλειο!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld από τη bibi-bo πια τα περιμένω όλα!Ακόμη και να είχε τεράστιο άλογο!!!

Η Ανθισμένη πρέπει να ήταν από τις πρώτες bibi-bo.Οι πρώτες είχαν μικρό κούτελο και πορτοκαλί χείλη...(εγώ της τα έβαψα εδώ ροζ μιας και μου πήγαινε με το μακιγιάζ της.Σήμερα πάντως έχει κόκκινα χείλη.)

Εδώ με ένα σύνολο Α΄περιόδου πολύ μοντέρνο της εποχής τότε...Εμένα προσωπικά μου θυμίζει δεκαετία 70 τέλη...

picture.php


picture.php
 
Αυτό είναι πολύ όμορφο ρουχαλάκι ραπουνζέλ μου! :) Το τοπάκι είναι η κορδέλα που είχαν όλα αυτά τα ρούχα? Η είναι στράπλες μπλουζάκι? :xm:

Εγώ κάποτε είχα αυτό το ρούχο στο διαφημιστικό που λέγεται "Ακαπούλκο". Επειδή όμως μου χάλασε, το έκοψα και το έκανα φούστα! Εδώ φαίνεται η φούστα που προέκυψε, το πουκάμισο δεν είναι bibi-bo! Ούτε οι γόβες!

picture.php


picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld το τοπάκι πρέπει να είναι η κορδέλα αν κρίνω πως τα περισσότερα είχαν κορδέλα αλλά λόγω ελλείψεως του πάνω μέρους έγινε τοπ.Πολύ ωραίο το Ακαπούλκο και το έκανες υπέροχη φούστα!Γειά στα χέρια σου!!!

Ένα φορεματάκι Α΄περιόδου που φοριέται πιστεύω και ως μακριά μπλούζα, επιφυλάσσομαι, με την τσαντούλα του...

picture.php


picture.php
 
Ναι, θα μπορούσε να είναι μακριά μπλούζα!

Αλλο ένα φόρεμα bibi-bo πρώτης περιόδου, φορεμένο από μια πολύ αγαπημένη μου κούκλα, τη σταχτοπούτα μου :wub:

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά την bibibo28 που με βοήθησε να έχει αυτή η κούκλα και πάλι το αριστερό της χεράκι! :thanx2:

Το ρούχο αυτό σήμερα το έχω επιδιορθώσει, σουρώνοντας τα μανίκια, μιας και ανακάλυψα ότι αρχικά είχε λάστιχο το οποίο όμως είχε χαλαρώσει.

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld τη θυμάμαι τη Σταχτοπούτα!Τι γλυκιά κουκλίτσα!

Η αδερφή μου όταν ήταν μικρή δύο bibi-bo ήθελε πολύ:τη Ρόλερ και τη bibi-bo show.Καμιά από τις δύο δεν είχαμε λόγω του ότι ήταν πολύ ακριβές.Τα τελέυταία χρόνια τις απόκτησα δώρο και τις δύο.Όταν τις είδε καθότανε και έπαιζε μαζί τους σαν παιδί...

Η bibi-bo show λοιπόν,από τις τελευταίες άσπρες bibi-bo που ο χρόνος στάθηκε γενναιόδωρος μαζί της και δεν την αλλοίωσε σε τίποτα...αφιερωμένη στην αδερφή μου!

picture.php


picture.php
 
Αυτή η κούκλα έχει ένα πολύ όμορφο πρόσωπο (που αν θυμάμαι καλά μας είχες πει ότι είναι πιο μικρό από της κανονικής bibi-bo? :xm: ), όμως κάπως μου κάνει το σώμα της.... :eeek:

Η αδερφή σου δικαιούται μια κοινή φωτογράφιση ρόλερ και σόου!!

Το ρούχο αυτό ήταν σε κίτρινο κουτί, αλλά έχω δει να το φοράει μια rocker. Το βάζω εδώ, γιατί νομίζω ότι είναι στο τελείωμα της πρώτης περιόδου. Και το τοπ και η φούστα έχουν τα κλασικά μεταλλικά κουμπώματα. Πίσω διακρίνεται το κουτί του ρούχου.

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld πολύ ωραίο συνολάκι!Από αυτό έχω μόνο το χρυσό μπλουζάκι,μιας και η πέτσινη φούστα χάλασε και την πράσινη ζακετούλα τη χάρισα στην ανηψιά μου μαζί με μία bibi-bo.To φορούσε η bibi-bo Μαντόνα.

Ένα έθνικ,σαν ινδιάνικο, είναι το παρακάτω φουστανάκι της bibi-bo!

picture.php


picture.php
 
Κι αυτό το ινδιάνικο πρωτότυπο!!

Ιδού η μπομπονιέρα της νύφης πρώτης περιόδου! Με είχαν καλέσει σε γάμο και μου την έδωσαν!!

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld πολύ όμορφη η μπομπονιέρα!Τα κουφέτα μέσα τι είναι;

Η Νόρα νύφη σε καλεί και στον δικό της γάμο... ;)

picture.php
 
Ομορφη η νυφούλα! :)

Τα κουφέτα είναι από ένα απροσδιόριστο υλικό, σαν σκληρό φελιζόλ, το οποίο μάλιστα έχει ψιλοαποσυντεθεί από τα χρόνια... :xm: Δεν το έχω ανοίξει ποτέ!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld σε ευχαριστώ για την πληροφορία για τα κουφέτα!Φαίνονται τόσο αληθινά!!!

Η Ανθισμένη με ένα συνολάκι εποχής που τώρα τελευταία γύρισε στη μόδα...

picture.php


picture.php
 
Ειναι πολυ μοδατο αυτο το ρουχαλακι Α περιοδου! :D Το ειχα δει και το φοραγαν πολλες κοπελες, κολακευει πολυ το σωμα! Ειδικα αν εχει καποιος μπουτακια. Αχ ηξερε η bibi-bo τι φοραγε!!! :)
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Λατρεμένη Αναστασία συμφωνώ απόλυτα πως κολακεύει το συγκεκριμένο ρούχο το σώμα και κρύβει και κάποιες ατέλειες!!! ;)

Η bibi-bo με ένα φορεματάκι με καρό φουστίτσα και μποτούλες!!!

picture.php
 
Ατελείωτη η μόδα της el greco! :)

Και ο τζον τζον πρώτης περιόδου στο κουτί του!

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld είναι κούκλος!!!Ξέρει η bibi-bo ποιον διάλεξε για να γίνει ο καλός της...

Η bibi-bo με απλό φορεματακι άσπρο-γαλάζιο Α΄περιόδου και ποδίτσα..για την ποδίτσα έχουν διατυπωθεί ενστάσεις για το αν είναι bibi-bo αυθεντικό ρούχο...

picture.php
 
Εμένα μου αρέσει και η ποδίτσα, ότι και να'ναι!! :)

Και επειδή, όπως πολύ σωστά έχει πει και η Αναστασία μας, είμαι μια... αξεσουαρομαζώχτρα, ορίστε και η μηχανή της bibi-bo!!

Η ΑΣΤΡΑΠΗ!!

picture.php


Σημείωση: συγχωρέστε μας που φοράμε τα ρούχα της sindy και τα γυαλιά της fleur, καβαλάμε όμως την αυθεντική... ρόδα!! :D :cool:
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld τι μηχανάρα είναι αυτή;Πως την καβαλά η bibi-bo;

Πολύ άγρια μας βγήκε!Μη ζητάς συγνώμη για τα υπέροχα ρούχα της Sindy!

Η Νόρα με μαγιό και παντελονάκι.Μάλλον αυτό το μαγιό πάει σετ με τη μακριά φούστα και το τοπ που έβαλα σε προηγούμενη φωτογράφηση...προς το παρόν συνδυάζεται με το παντελονάκι... ;)

picture.php


Υ.Γ. Η ποδιά πράγματι είναι πολύ ωραία!Σε ευχαριστώ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα