Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Αχ μπιμπιμπο!!! Οτι και να βαλεις κουκλα εισαι!!!

Αυτην την φωτο με την Αστραπη την εχει ζηλεψει κοσμος και κοσμακης και μονο σε μπλουζακι σταμπα δεν την εχουν βαλει!!! Ειναι και πρωτο εργαλειο η μηχανη της!!!
 
bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία πράγματι η bibi-bo είναι κούκλα!

Ο φίλος bibi-bo μου έστειλε τη στολή της μπαλαρίνας και τον υπερευχαριστώ για αυτό!

picture.php


picture.php


Υ.Γ. Γιατί γίναμε έτσι;Κανείς και καμιά να μη φύγει.Μας ενώνουν περισσότερα από όσα μας χωρίζουν! ;)
 
Μονο μια κουκλα της Rapunjel μας φοραει αυτην την στολη με τοση χαρη!!! :)

Rapunjel μου, οταν εχεις χρονο, θα ηθελα να μου βαλεις μια φωτο με μονο το ολοσωμο καλσον της μπαλαρινας, μπρος και πισω, να το δειξω στην γνωστη ιταλιδα χρυσοχερα, μηπως υπαρχει περιπτωση να μπορει να ραφτει παρομοιο, για την MytinyWorld μας!

Σε ευχαριστω! Και η κουκλα σου ειναι ενας αγγελος της ειρηνης. :flower:
 
Συμφωνώ κι εγώ πως τα ρούχα της α περιόδου ήταν τα καλύτερα γιατί είχαν έναν ρομαντισμό μέσα τους. Αυτά τα μακριά φορέματα με τα καπέλα και τις δαντέλες... Τώρα τα ρούχα της Barbie και γενικά σε όλες τις καινούριες κούκλες είναι πολύ σεξουλιάρικα θα έλεγα και καθόλου ρομαντικά...
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Amalia34 πράγματι η σημερινή εποχή έχει πιο φτηνά ρούχα και έτσι λιγότερο ποιοτικά.Πάλι όμως αν ψάξεις βρίσκεις ωραία αλλά πιο ακριβά!

λατρεμένη Αναστασία με την πρώτη ευκαιρία θα στο φωτογραφίσω το ολόσωμο καλτσόν! ;)

Μια bibi-bo Β΄περιόδου ,η χρυσή, με φόρεμα Α΄περιόδου ταλαιπωρημένο από τα χρόνια...η άσπρη γούνα είναι νεώτερη και matell...

picture.php
 
Αχ Rapunjel μου, σαν να βγαινει απο τα Οσκαρ ταινιων ειναι αυτη η κουκλα σου!!! :)

Amalia34 ειναι αληθεια οτι οσο περναν τα χρονια η ποιοτητα χανεται σε βαρος της ποσοτητας. :( Για αυτο φταινει οι κινεζοι. :D Ομως εγω τους αγαπαω και αυτους γιατι αν δεν πεφτει εκμεταλλευση και τους αφηνουν να δημιουργησουν υπο ανθρωπινες συνθηκες, φτιαχνουν αριστουργηματα στις κουκλες και στα ρουχα τους. :)
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Κορίτσια υγεία και καλή καρδιά!Πάντα βρίσκουμε το καλύτερο ή το δημιουργούμε.Ακόμα και στους Κινέζους υπάρχουν όμορφα ρούχα και κάποια καλύτερα ποιοτικά!

Μία bibi-bo της Β΄περιόδου,που πάλι την παραμερίσαμε την Β΄περίοδο, με ρούχα του τέλους της Α΄περιόδου(ζακέτα και μπλούζα) ενώ το σετ συμπληρώνεται από φουστίτσα και μπερεδάκι που δεν είναι bibi-bo αλλά είναι πολύ αγαπημένα κομμάτια...

picture.php
 
Αυτη η μπουλουκα της mytinyworld εχει το ιδιο προσωπο με την κουκλα της οικογενεια bo με τη μονη διαφορα οτι η μια εχει ξανθα μαλλια και η αλλη σαντρε
 
rapunjel μου αυτο το λουλουδενιο φορεμα που εχεις ανεβασει στη σελιδα 1 ειναι αυθεντικο bibi bo πρωτης περιοδου?
 
Ναι ναι! Ετσι ειναι Artemis! Χρησιμοποιησαν το ιδιο καλουπι και αλλαξαν το μαλλι! Αν δεις στο αλμπουμ της Μytinyworld μας, εβαλα και το λινκ, εφτιαξαν και την Σαντρα, με το ιδιο χαμογελαστο προσωπακι τυπο μπουλουκα αλλα με πρασινα μαλλια και αλλαγμενο το μακιγιαζ! :)

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=223390&postcount=14

Rapunjel μου ετσι ντυμενη ειναι ιδια η Βουγιουκλακη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η αλήθεια είναι ότι τα κινέζικα δεν είναι τόσο καλής ποιότητας, αλλά εγώ δεν άντεξα μπήκα στον πειρασμό και παρήγγειλα μερικά στο ebay σε καλή τιμή γύρω στα 5 δολλάρια το καθένα, μόνο που θα κάνουν ένα μήνα να έρθουν, οπότε είμαι σε αναμονή.

Φανταστικά τα ρούχα με το κόκκινο μπερεδάκι σαν γαλλιδούλα είναι αυτή η Bibibo με αυτά τα ρούχα φοβερή! Μπράβο σου Rapunjel έχεις πολύ μεράκι !
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Ναι Artemis μου είναι αυθεντικό bibi-bo.Σε αυτό το θρεντ δεν έχει κάτι μη αυθεντικό που να μην έχει δηλωθεί.

Λατρεμένη Αναστασία επειδή την έντυνα συνέχεια Βουγιουκλάκη τη bibi-bo,βρήκα τη Βουγιουκλάκη σε κούκλα να ντύνω εκείνη... ;)

Η Ρόλερ με γυαλί μαύρο που δεν είναι bibi-bo.Βλέπετε έχει γαλάζια μάτια αλλά κανείς δε σκέφτηκε όταν έβγαινε να της τα προστατεύσει από τον ήλιο...

picture.php


Υ.Γ.Amalia34 σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Με το καλό να δεχτείς τα όμορφα ρουχαλάκια και να μας τα δείξεις!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld σε ευχαριστω που ξαναποσταρεις στη πρωτη σου σελιδα το καραμελοφορεμα. Δε ξερω γιατι αλλα ειναι το πρωτο που θυμαμαι και που μου εχει κανει τοσο μεγαλη εντυπωση.

rapunzel μου η κουκλα σου αστροναυτης ειναι η αυθεντικη με αυτο το βαψιμο αν μου πεις ναι θα παυω ζημια!!! Ειναι θεα!!!
 
Rapunjel μου πολύ ευχαρίστως να σας τα δείξω όταν έρθουν ! Πόσο της πάνε τα γυαλιά ηλίου της κούκλας σου!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Καλή μου φίλη Artemis το μακιγιάζ της bibi-bo μπουλούκας έτσι τη λέω εγώ,το έκανα εγώ.Της ζωγράφισα φρύδια και της έβαψα χρυσές τις βλεφαρίδες.Επίσης της έκανα αφέλειες.Στη φωτογραφία με λίγη παραπάνω χρυσόσκονη στις βλεφαρίδες από ότι έχει σήμερα...

picture.php


Υ.Γ.Amalia34 δεν ξέρω γιατί η el greco δεν έβγαλε ποτέ γυαλιά ηλίου στις bibi-bo.Συμφωνώ μαζί σου ότι της πάνε τα γυαλιά!!! ;)
 
Amalia34 είπε:
μόνο που θα κάνουν ένα μήνα να έρθουν, οπότε είμαι σε αναμονή.
Φανταστικά τα ρούχα με το κόκκινο μπερεδάκι σαν γαλλιδούλα είναι αυτή η Bibibo με αυτά τα ρούχα φοβερή! Μπράβο σου Rapunjel έχεις πολύ μεράκι !
Amalia34 σε εμενα εχουν κανει και 2 μηνες, και 2 μισι αλλα εφτασαν οταν πια τα ειχαμε για χαμενα!!! :D

Η Rapunjel μας ειναι η πιο μερακλου στις bibi-bo, γιατι εκτος του οτι τους ραβει ρουχα, τους κανει και τρελα χτενισματα, και εχουν και το δικο τους θιασο στο θρεντ Τα παραμυθια της bibi-bo!
 
rapunjel είπε:
Υ.Γ.Amalia34 δεν ξέρω γιατί η el greco δεν έβγαλε ποτέ γυαλιά ηλίου στις bibi-bo.Συμφωνώ μαζί σου ότι της πάνε τα γυαλιά!!! ;)
Kαλησπέρα! Rapunjel μου, γυαλιά ηλίου είχε βγάλει η Ελ Γκρέκο, απλά ήταν λίγο... εχμ.. ναι.... περίεργα... Τα έχω σε κόκκινο χρώμα από τη bibi-bo με το χρυσό μαγιώ και σε καφέ από τον Τζον Τζον Σεϊχέλες.

Και για του λόγου το αληθές...

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa σε ευχαριστώ που μου το θύμησες.Ναι ήταν σαν διαστημικά!Δεν μου άρεσαν.

Η καλή φίλη Candy4ever μου χάρισε τη μηχανή της bibi-bo και τα έπιπλα εξοχής!Την ευχαριστώ από καρδιάς!!! :thanx2:

Η Ιωαλιάνα μηχανόβια...

picture.php


Υ.Γ. Λατρεμένη Αναστασία σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και πιο πολύ που ξέρω ότι τα εννοείς και τα νιώθεις! ;)
 
Να σου πω την αλήθεια.... ούτε κι εμένα μου αρέσουν, αλλά τι να γίνει... :p Ωραία η μηχανή, με γειες! :D

Nα βάλω κι εγώ ολόκληρη την προηγούμενη φωτογραφία; Χθες τη σκάρωσα και μου άρεσε πολύ! Άνοιξε ο καιρός κι η Βibi-bo έβαλε το μαγιώ της, πήρε την τσάντα και την πετσέτα της και πήγε παραλία...

picture.php


Α ναι! Να μην το ξεχάσω... Η κούκλα αυτή πρέπει να βγήκε το 1984 και όχι το 1982, όπως είχαμε πει τις προάλλες... Ανακάλυψα ότι υπάρχει αντίστοιχη Barbie (Sun Gold Malibu Barbie) η οποία βγήκε τότε.. Και το χρυσό μαγιώ αντιγραφή από Barbie λοιπόν... :( :( :( Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ δεν το περίμενα...
 
Αναστασία μου σε ευχαριστώ για την πληροφορία που μου έδωσες για τα κινέζικς α ρούχα τουλάχιστον θα είμαι προετοιμασμένη για μεγάλη αναμόνη αλλά δε θα απογοητευτώ!

Fraoulitsa εχεις δίκιο ο καιρός είναι για παραλία και τι καλύτερο από το να έχεις αυτή την κουκλίτσα να σε ξεσηκώνει για καλοκαιρινές διακοπές.

Rapunjel και πάλι μπράβο σου για τις τροποποιήσεις στη Bibibo, αν και μπουλούκα είναι πάλι τέλεια και με χρυσές βλεφαρίδες επίσης!
 
Πίσω
Μπλουζα