Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Zouzou, έχετε πολύ όμορφα κομάτια! :) Και η κουκλίτσα είναι πανέμορφη! Βλέπω το Φεστιβάλ και τη στολή σκι που δεν έχουμε δει πολλές φορές, θα ήταν ωραίο να προσπαθούσες να μας τας δείχνεις ένα ένα, φορεμένα ή όχι! Βγάζεις καθαρές φωτογραφίες και θα ήταν ωραίο να τα δούμε. Προσωπικά έχω μόνο δύο από αυτά (αν βλέπω καλά) και θα ήθελα να μας τα δείξεις! Μπράβο που τα κρατήσατε! Η barbie είναι και αυτή παιδική σας?
 
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Αφού το θες τόσο πολύ, θα το προσπαθήσω και θα τα βγάλω φωτογραφίες φορεμένα.Αυτό με το κόκκινο μπουφάν και το παντελόνι είναι στολή του σκι αν δεν κάνω λάθος και ήταν η πρώτη που έκαναν δώρο στην αδερφή μου (αν και μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκε αφού θα προτιμούσε κάποιο φόρεμα...)Η Barbie είναι κι αυτή παλιά, βέβαια όχι όσο η BIbibo.
 
zouzou πανέμορφες οι κούκλες σας και τα ρούχα της ντουλάπας. Να τα χαίρεστε και θα περιμένουμε τις φωτογραφίες. Η στολή του σκι όπως και τα υπόλοιπα είναι πολύ ξεχωριστά ρούχα και αγαπημένα. Αυτό το μπλε τι ρούχο είναι;
 
Το μπλε στην πρώτη φωτογραφία είναι η τούλινη φουσκωτή παντελόνα της σταρ, που μας έχει δείξει και η σουφλέ. Στη δεύτερη φωτογραφία μήπως είναι η κάπα της νοσοκόμας? Είναι συγκεντρωμένα τα περισσότερα από τα πρώτα ρούχα της bibi-bo στις ντουλάπες σας zouzou! Περιμένω κι εγώ να δω τις πιο αναλυτικές φωτογραφίες!
 
Σωστά, στη δεύτερη φωτογραφία η μπέρτα είναι της νοσοκόμας!

Θα ακολουθήσουν σύντομα φωτογραφίες.
 
mytinyworld σε ευχαριστώ. Δεν μπορούσα να διακρίνω τη μπέρτα της νοσοκόμας. Πράγματι στις ντουλάπες υπάρχουν από τα πρώτα ρούχα της bibi-bo, τα πολυδιαφημισμένα ρούχα της Σταρ και το κόκκινο φόρεμα της bibi-bo Πάρτυ.
 
Φίλη zouzou καταπληκτική συλλογή έχεις πολύ σπάνια ρούχα μπράβο σου που τα κράτησες με την αδερφή σου.Αλήθεια στην πρώτη φωτογραφία διακρίνω μια πανέμορφη ροζ φούστα που δεν την έχω ξαναδεί πουθενά, την ξέρει κάποιος?

Ανυπομονώ κι εγώ να δω κοντινές φωτογραφίες των ρούχων σου και σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Σ' ευχαριστώ Amalia! Έχω την εντύπωση ότι η ροζ φούστα είναι της Barbie μιας που μέσα στην ντουλάπα είναι και μια κούκλα Barbie και το φόρεμα "Φωτεινό όνειρο" που δε φαίνεται. Θα ρωτήσω την αδερφή μου όμως για να είμαι σίγουρη.

Οι φωτογραφίες θα αργήσουν λίγο, γιατί γίνονται εργασίες στο δωμάτιο εξ' ου και βρέθηκαν κι αυτές!
 
Zoyzoy έχεις κανει μια τιτάνια ανακάλυψη..!!!! Περιμένουμε να δούμε φωτό αναλυτικά...! :)
 
attachment.php


[h=5]Η bibi-bo φοράει τη φούστα από το σύνολο ΣΕΝΤΕΝΙΑΛ. Η πουκαμίσα και το μπουστάκι ράφτηκαν με βάση τα αρχικά.[/h]
 
Πολύ όμορφη! Ευχαριστούμε για τη φωτογραφία!
 
zouzou σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
 
πολυ ωραιο το συνολο ΣΕΝΤΕΝΙΑΛ φιλε EL GRECO!!!!!!!!!!!!!!

πολλα συγχαρητηρια και για το ραψιμο,το εφτιαξες καλυτερο κι απ αυτο της ελ γκρεκο :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
Φίλη katerinak σε ευχαριστώ πολύ για την καλοσύνη σου και για την ευγένειά σου. Καλύτερο από της el greco δεν ξέρω αν είναι πάντως ταίριαξε πολύ.
 
Φίλε ελ γκρέκο υπέροχη δουλειά τέλειο το πουκάμισο και το καφέ μπούστο και ταιριάζει πολύ και είναι σαν το πρωτότυπο δε βλέπω διαφορά καμία! Υπέροχο με τη φούστα και το καπέλο. Σε ευχαριστούμε για την υπέροχη φωτογραφία!
 
Φίλη Amalia σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Να σαι πάντα καλά.

Του λείπει μόνο ένα κορδονάκι που έχει το πρωτότυπο που θα το προσθέσω κάποια στιγμή στο μπούστο απλά όταν το έραβα δεν το είχα προσέξει στη φωτογραφία.
 
Καλησπέρα!

Λοιπόν, έκανα απόπειρα και παρά τις δυσκολίες (εξάρθρωση χεριών και στις δύο κούκλες και κεφαλιού στη μία ) κατάφερα να τις ντύσω και να σας παρουσιάσω κάποια σετάκια.

Όμως τα λάστιχα έχουν διαλυθει τελείως, με αποκορύφωμα η μία κούκλα να κοπεί και στη μέση της :angry: Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι γι' αυτό...

Τα υπόλοιπα ρουχαλάκια όπως καταλαβαίνετε, θα σας τα παρουσιάσω μόνα τους!

DSC07472.jpg

DSC07457.jpg

DSC07465.jpg

DSC07466.jpg

DSC07471.jpg
 
zouzou πολύ όμορφες οι κούκλες και τα ρουχαλάκια τους. Να τις χαίρεσαι και εσύ και η αδερφή σου. Τα λάστιχα αλλάζουν με καινούργια και με λίγη συντήρηση θα είναι σαν καινούργιες πάλι.
 
Σ' ευχαριστώ! Νομίζεις ότι μπορεί να φτιαχτεί και στη μέση κάπως; Δεν ξέρω πώς στερεωνόταν αλλά κόπηκε στα δύο!!!
 
zouzou μπορείς να αλλάξεις όλα τα λάστιχα και να γίνει σαν καινούργια.
 
Πίσω
Μπλουζα