Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Εξαιρετικά κομμάτια zouzou και πανέμορφες κούκλες! Με την αλλαγή των λάστιχων θα γίνουν σαν καινούριες! Μην τις κολλήσεις!
 
όταν δεν βλέπω βρες παιδιά να γραφει εδω μέσα ο EL GRECO πραγματικά με πιάνει η καρδιά μου..!! όλα μπορουν να γκρεμιστουν, να χρεοκοπησουμε, να ερθουν σεισμοι και καταποντισμοί...αλλά όταν κάνω την βόλτα μου εδω μέσα, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να βλέπω τον θεματοφυλακα-άγγελο της bibi-bo να έχει ποσταρει μια απο τις εκατοντάδες όμορφες φωτογραφιες που μονο αυτος ξέρει και βγάζει,μεταφέροντάς μας την αθωότητα αυτης της κουκλας..!!

ΕL GRECO μην μας ξεχνάς..!! :( Μπορεί να μην γράφουμε συχνά, αλλά να ξέρεις ότι ο θαυμασμος μας για την δουλεια που εχεις ρίξει σε αυτην την κούκλα και στο θρεντ της bibi-bo, είναι εκεί, δυνατός και χωρίς να μειώνεται ποτέ στο ελάχιστο..!! :flower:
 
makisimo σε ευχαριστώ πολύ για τα πάρα πολύ καλά σου λόγια. Και εσύ και τα άλλα παιδιά έχετε κάνει πολλά για αυτή την κούκλα.

Το σημερινό σύνολο της bibi-bo μου έκανε εντύπωση γιατί το ζακετάκι-μπολερό που έχει είναι ενωμένο με το σορτάκι-εσώρουχο του ρούχου. Ακόμη παρατήρησα ότι η el greco είχε κάμποσα υφάσματα που έφτιαχνε τα ρούχα της bibi-bo και συναντάμε τα ίδια υφάσματα αρκετές φορές σε άλλα σχέδια ρούχων.

attachment.php


attachment.php
 
Φίλε ελ γκρέκο θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο μακίσιμο η συνεισφορά σου εδώ είναι πολύτιμη και σε ευχαριστούμε για άλλη μια φορά. Όσο για το σύνολο αυτό είναι από τα ωραιότερα της α περιόδου κατά τη γνώμη μου. Και η κούκλα σου αυτή είναι από τις ομορφότερες που έχω δει!
 
φιλε EL GRECO μας ελειψαν τοσον καιρο οι καταπληκτικες φωτογραφιες σου :flower: τι καλα που επεστρεψες :cheers: :cheers: :cheers:

πολυ ομορφο και εντυπωσιακο το συνολο αυτο!!!!! να το χαιρεσαι :) οσο για την κουκλα : πανεμορφη!!!!!

πρωτη φορα το βλεπουμε; το διαφανο μπλουζακι ειναι ξεχωριστο απ το ζακετακι-μπολερο ή ειναι κι αυτο ενωμενο με το σορτσακι-εσωρουχο;
 
Φίλες Amalia και katerinak σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Εγώ σας ευχαριστώ για όλα.

Η συγκεκριμένη κούκλα είναι από τις αγαπημένες μου.

Φίλη Amalia αυτό το σύνολο είναι ιδιαίτερο και χαίρομαι που σου αρέσει.

Φίλη katerinak αυτό το σύνολο δεν το έχουμε ξαναδεί από όσο θυμάμαι. Το διάφανο μπλουζάκι είναι ξεχωριστό από το ζακετάκι-μπολερό που ενώνεται με το σορτσάκι-εσώρουχο.
 
EL GRECO είπε:
Φίλη katerinak αυτό το σύνολο δεν το έχουμε ξαναδεί από όσο θυμάμαι. Το διάφανο μπλουζάκι είναι ξεχωριστό από το ζακετάκι-μπολερό που ενώνεται με το σορτσάκι-εσώρουχο.
φιλε EL GRECO ευχαριστουμε πολυ για την πληροφορια!!οποτε μπορει να γινει κι αλλος συνδυασμος με το διαφανο μπλουζακι :)

τα δυο κομματια ενωνονται μεταξυ τους με λαστιχακι ή με κουμπακια στην πισω πλευρα;
 
Φίλη katerinak εγώ σε ευχαριστώ. Το ζακετάκι-μπολερό είναι ενωμένο με το σορτάκι-εσώρουχο και στη μέση έχει λάστιχο.

Η φούστα έχει το κλασικό κούμπωμα.
 
EL GRECO είπε:
Φίλη katerinak εγώ σε ευχαριστώ. Το ζακετάκι-μπολερό είναι ενωμένο με το σορτάκι-εσώρουχο και στη μέση έχει λάστιχο.Η φούστα έχει το κλασικό κούμπωμα.
φιλε EL GRECO ευχαριστουμε και παλι για την πληροφορια!!φανταζομαι θα εχει μια καποια δυσκολια για να το φορεσει η bibi bo αφου τα δυο κομματια ειναι ενωμενα με λαστιχο

χαιρομαι που μας εδωσες την ευκαιρια να δουμε αυτο το πρωτοτυπο συνολο :) :) :)
 
EL GRECO πολύ πρωτοτυπο αυτο το σορτακι που ειναι ενωμενο με το μπολερό..!! Και πολύ ωραία η φωτογραφία σου, όπως κι όλες αυτες που βγάζεις κάθε φορά..!!Αυτη η εταιρια δεν σταματαει να μας εκπλησει..!!! Αυτο το ρουχαλακι δεν υπαρχει σε κανεναν καταλογο η καποιο διαφημιστικό, σωστά??
 
Φίλη katerinak να σαι καλά,πράγματι δεν είναι το συγκεκριμένο σύνολο ευκολοφόρετο.

Φίλε makisimo σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όχι δεν το έχω δει αυτό το σύνολο σε κάποιο κατάλογο ή σε κάποιο διαφημιστικό. Το έχω δει μόνο σε κούκλα κουτιού φορεμένο. Το σύνολο αυτό έχει και μια μεγάλη φούξια τσάντα και ασορτί κορδέλα με το φόρεμα στα μαλλιά. Εγώ το βρήκα σε ένα σακουλάκι μέσα χωρίς την τσάντα και την κορδέλα. Τέτοια σακουλάκια με ρούχα όπως έχουμε αναφέρει ξανά πουλιόνταν μόνα τους ή μαζί με τη ντουλάπα της κούκλας.
 
makisimos είπε:
όταν δεν βλέπω βρες παιδιά να γραφει εδω μέσα ο EL GRECO πραγματικά με πιάνει η καρδιά μου..!! όλα μπορουν να γκρεμιστουν, να χρεοκοπησουμε, να ερθουν σεισμοι και καταποντισμοί...αλλά όταν κάνω την βόλτα μου εδω μέσα, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να βλέπω τον θεματοφυλακα-άγγελο της bibi-bo να έχει ποσταρει μια απο τις εκατοντάδες όμορφες φωτογραφιες που μονο αυτος ξέρει και βγάζει,μεταφέροντάς μας την αθωότητα αυτης της κουκλας..!!ΕL GRECO μην μας ξεχνάς..!! :( Μπορεί να μην γράφουμε συχνά, αλλά να ξέρεις ότι ο θαυμασμος μας για την δουλεια που εχεις ρίξει σε αυτην την κούκλα και στο θρεντ της bibi-bo, είναι εκεί, δυνατός και χωρίς να μειώνεται ποτέ στο ελάχιστο..!! :flower:

Συμφωνω κι επαυξανω!!!! :thanx2:
 
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια φίλοι Αναστασια και makisimo και μόλις βρω χρόνο θα βάλω καινούργιες φωτογραφίες της αγαπημένης μας κούκλας. Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας.
 
Πω πω πω!!!!!:animeek::animeek::dribble::dribble:Δεν ξέρω τι να πρωτοθαυμάσω!!!! Έχουν αναρτηθεί πράγματα και θαύματα εδω μέσα!!!

Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στον EL GRECO για την εξαιρετική δουλειά στο ΣΕΝΤΕΝΙΑΛ!! Υπέροχο επίσης και το σετ με το μπολερό! Το ύφασμα αυτό το έουμε ξαναδεί και σε ένα φουστανάκι που μας είχε δείξει η mytiny εδώ

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14060-Bibi-bo-A-%F0%E5%F1%DF%EF%E4%EF%F2-%28%F1%EF%FD%F7%E1-%E1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%29&p=223375&viewfull=1#post223375

Δεν είναι βέβαια η πρώτη φορά που η EL GRECO χρησιμοποιεί το ίδιο ύφασμα και σε άλλα σύνολα.

zouzou δεν έχω λόγια!!!! :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: Φανταστική ανακάλυψη!!!!! Και σε ευχαριστούμε τόσο πολύ που μοιράστηκες μαζί μας αυτή τη σπάνια συλογή!!! Θα περιμένουμε με αγωνία τις υπόλοιπες φωτό!!!! Το μάτι μου συνέλαβε (και θαμπώθηκε!!!) από το πανέμορφο ΣΚΑΡΛΕΤ σε ροζ απόχρωση που δεν το έχουμε ξαναδεί ποτέ, καθώς και πολλά άλλα υπέροχα και σπάνια κομμάτια!! Εύχομαι να ξεμπερδέψετε γρήγορα με τις δουλειές και να μπορέσουμε να τα θαυμάσουμε όλα!!!! Μη στεναχωριέσαι για τα λαστιχάκια!! Είναι από τις πιο κοινές ''αναποδιές'' που συναντάμε σε αυτή την κούκλα και από τις πιο εύκολα διαχειρίσιμες!! Για τα χεράκια έχουμε περάσει διάφορα tutorials από τα οποία μπορείς να πάρεις ιδέες για αντικατάσταση..
 
Soufle σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Σύντομα θα τα φωτογραφήσω ένα ένα, αλλά μόνα τους γιατί δεν είμαι και πολύ καλή στις επιδιορθώσεις κουκλών...
 
Η bibi -bo σας εύχεται καλές γιορτές και ευτυχισμένο το 2013 με υγεία και αγάπη!

attachment.php


The bibi-bo wishes you happy holidays and a happy 2013 full of health and love!


attachment.php




Φίλη soufle σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Φίλοι και φίλες Αμαλία, katerinak, spirtouli,Αναστασία , mytinyworld, makisimo, zouzou,kambia , soufle,bernard.c, Candy4ever,Fasuletos, Lne να έχετε υγεία και αγάπη. Καλή χρονιά. 2013 ευχές και σε όλα τα υπόλοιπα παιδιά του retromaniax.
 
φιλε EL GRECO χρονια πολλα και καλα και σε σενα με υγεια πανω απ ολα και ο,τι επιθυμεις!!!!

πανεμορφο το γιορτινο φορεμα της bibi bo :) λαμπει ολοκληρη!!!!

ευχαριστουμε πολυ για την υπεροχη φωτογραφια :)

χρονια πολλα σε ολους και καλες γιορτες να εχουμε!!με υγεια και ο,τι καλυτερο για το νεο ετος
 
Παιδια καλά Χριστούγεννα σε όλους, να περάσετε υπέροχα και να μας βρει ο καινούριος χρόνος με υγεία...
 
Χρόνια πολλά και από εμένα σε όλους/ες!!!

Να περάσετε όμορφα τις γιορτές και ο καινούριος χρόνος να σας φέρει ό,τι καλύτερο!!!
 
Χρόνια πολλά και από μένα παιδιά!!! EL GRECO μου συγχαρητήρια για μία ακόμη υπέροχη φωτό και ναχαίρεσαι το πανέμπρφο ΣΚΑΡΛΕΤ!!!!!!!!!!!:dribble::dribble::dribble::dribble:

Είχε τελικά μεγάλη ποικιλία σε ρώματα, γαλάζιο, πράσινο, ροζ και κοκκινο!!!! Δεν σταματάνε ποτέ οι εκπλήξεις με αυτήν την κούκλα πολύ χαίρομαι!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα