Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Ελ Γκρέκο σε ευχαριστούμε που μας δείχνεις τα ρούχα της ντουλάπας της bibi bo.
 
Φίλες katerinak,spirtoulis σας ευχαριστώ και χαίρομαι που σας αρέσουν.

Φίλη katerinak αυτή η φόρμα βρέθηκε μαζί με άλλα ρούχα μαζί με μία ντουλάπα. Η αλυσίδα και η τσάντα καθώς και τα παπούτσια είναι από άλλη φόρμα.Η ζώνη είναι από το σύνολο αρμονία μιας και η χρυσή ζώνη της άλλης φόρμας έλιωσε από τα χρόνια.Οι φόρμες της συγκεκριμένης κούκλας συνοδευόταν από αυτά τα αξεσουάρ συνήθως σε χρυσό χρώμα. Τέτοιες φόρμες αλλά από διαφορετικό ύφασμα φορούσαν και οι bibi-bo ρόλερ(φωτογραφία).

http://retromaniax.gr/album.php?albumid=1673&attachmentid=36238

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστουμε πολυ φιλε EL GRECO για τις πληροφοριες σου και την υπεροχη φωτογραφια με τη ρολερ!!!!

δηλαδη τη συγκεκριμενη φορμα την ειδαμε σε δυο χρωματα εδω στο φορουμ :)
 
Πανέμορφες και οι δύο φόρμες φίλε ελ γκρέκο και τα αξεσουάρ τους επίσης πολύ ταιριαστά.
 
Φίλη katerinak αυτή τη φόρμα την έχω συναντήσει μόνο σε αυτά τα δύο χρώματα. Ενδεχομένως να υπάρχει και σε άλλα.

Φίλη Amalia σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
 
EL GRECO, σ'ευχαριστούμε για τις όμορφες φωτογραφίες! Οι κούκλες σου είναι πανέμορφες!
 
mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
 
H bibi-bo φοράει το σύνολο Πάρτυ. Το σύνολο βρέθηκε χωρίς το μπλουζάκι του και έραψα ένα παρόμοιο.

attachment.php


 
φιλε EL GRECO να το χαιρεσαι το συνολο "παρτυ" !!! το μπλουζακι ειναι τελεια ραμμενο!!! πολλα συγχαρητηρια και σ ευχαριστουμε πολυ για τη φωτογραφια :)
 
Φίλη katerinak σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Εγώ ευχαριστώ για την καλοσύνη και για την ευγένειά σου.
 
Φίλε ελ γκρέκο πανέμορφη φορεσιά την είχα κι εγώ μικρή και είναι πολύ ωραία, σε ευχαριστώ που μου την ξαναθύμισες. Από ό,τι έχω δει έχει βγει και αυτή η φορεσιά σε 3 παραλλαγές με πράσινο που είναι η δικιά σου με κίτρινο και με κόκκινο μπούστο.
 
Φίλη Amalia και lollipopmerenta σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Ναι έχει βγει πράγματι σε διάφορες αποχρώσεις το σύνολο πάρτυ που με το μεγάλο του καπέλο μου θυμίζει Ιταλία.
 
EL GRECO, με γειά το σύνολο ΠΑΡΤΥ, πολύ ωραίο το μπουστάκι που έραψες, εύχομαι να βρεις και το αυθεντικό! :)

H bibi-bo με την φορεσιά ΠΑΡΤΥ ήταν η πρώτη μου bibi-bo! Δυστυχώς, με τα χρόνια και τις μετακομίσεις το ρούχο χάθηκε, αλλά ο αγαπημένος μου makisimos φρόντισε να το αποκτήσω ξανά, όταν μια μέρα, χωρίς να το περιμένω, μου το χάρισε! :flower: Αφιερωμένη λοιπόν σε όλους η φωτογραφία, με άπειρα ευχαριστώ στον makisimo γι'αυτό το ρούχο, ξέρει γιατί. Το ΠΑΡΤΥ είναι το πιο πολύτιμο κομάτι της "συλλογής" μου, το πιο αγαπημένο! :)

attachment.php
 
mytinyworld να το χαιρεσαι κι εσυ το συνολο "παρτυ" !!!

με αυτες τις δυο φωτογραφιες ειδαμε τα δυο διαφορετικα μπλουζακια που εχει το συνολο αυτο :)
 
mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευχή σου. Πολύ ωραίο το σύνολο πάρτυ στο ροζ και με μεγάλη συναισθηματική αξία για σένα. Να το χαίρεσαι και πολύ ευγενικό εκ μέρους του makisimo να σου το χαρίσει.

Φίλη katerinak το μπλουζάκι το αυθεντικό είναι αυτό που έχει το σύνολο της mytinyworld. Το δικό μου το έραψα εγώ μιας και το αυθεντικό του το πράσινο δε βρέθηκε.
 
Να'στε καλά, σας ευχαριστώ! EL GRECO, μ'αρέσει πολύ έτσι που της έχεις φορέσει το μαντήλι να δένει στο λαιμό! Είναι πολύ ρετρό και μου θυμίζει παλιές ελληνικές ταινίες!
 
EL GRECO είπε:
Φίλη katerinak το μπλουζάκι το αυθεντικό είναι αυτό που έχει το σύνολο της mytinyworld. Το δικό μου το έραψα εγώ μιας και το αυθεντικό του το πράσινο δε βρέθηκε.
εμενα μ αρεσουν πολυ και τα δυο μπλουζακια!! τα χειροποιητα εχουν βεβαια ακομη μεγαλυτερη αξια αφου φτιαχνονται με αγαπη για να ντυσουν την πιο ομορφη και γλυκια κουκλα του κοσμου :)

Να σου ευχηθω κι εγω φιλε EL GRECO να βρεις και το αυθεντικο μπλουζακι για να της τα αλλαζεις : μια φορα το πρασινο και μια το ροζ :flower:
 
Φίλη katerinak σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Άμα το βρω καλώς, άμα δε το βρω πάλι καλώς. Κάποτε ήθελα να έχω μία bibi-bo. Είμαι υπερευχαριστημένος με ότι έχω γιατί αλλιώς θα ήμουν αχάριστος. Μακάρι να έχω να χαρίζω και σε άλλους.
 
Ναι και οι ντουλάπες μας, η δική μου και της αδερφής μου η οποία έχει διαλυθεί από το βάρος!

Επειδή δεν είμαι καλή σαν τα κορίτσια εδώ να ντύνω και να βγάζω ωραίες φωτογραφίες,

τις παραθέτω όπως είναι :)

DSC07420.jpg

DSC07414.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα