Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Γλυκιά Amalia34η μπουλούκα έχει βγει και ρόλερ και όπως σου είπε η fraoulitsa και άλλες!fraoulitsa πράγματι από στολισμό του Μινιόν είναι, μου το έχουν πει και εμένα κοπέλες που παιδάκια τότε είχαν πάει Χριστούγεννα στο Μινιόν.

Όσο για τη φίλη της bibi-bo τη Λίλι Λέι μάλλον την έκαναν έτσι για να φαίνεται ακόμη πιο όμορφη η bibi-bo!

Κάθε κούκλα που έχει φροντίδα και αγάπη είναι όμορφη...βγάζει την ομορφιά του/της ιδιοκτήτη της!

Αφού σας αρέσει τόσο η μπουλούκα, σας την ξαναβάζω φωτογραφία.

picture.php
 
Rapunjel μου, χίλια ευχαριστώ για την πληροφορία! Τώρα πια ξέρουμε από πού κρατάει η σκούφια της κι αυτής της κούκλας! :) Πανεμορφη η μπουλούκα σου, ό,τι κι αν φοράει! :)

Mία Ρόλερ δοκιμάζει καινούργια ρούχα και χτενίσματα...

picture.php


picture.php


Τι λέτε, το πέτυχα???? :)
 
bibi-bo

fraoulitsa μια χαρά πέτυχες το χτένισμα!Μπράβο!!!Οι ρόλερ είναι από τις ομορφότερες bibi-bo.

Η μπουλούκα σε ευχαριστεί!!!Και σου στέλνει μια κοντινή της φωτογραφία...

picture.php
 
Nαι, rapunjel μου, οι Ρόλερ είναι από τις πιο όμορφες bibi-bo, έχουν και πολύ πλούσια μαλλιά! :) Σε ευχαριστώ πολύ για την κοντινή της μπουλούκας, υπέροχη είναι! :)

Ακόμη μία Ρόλερ λοιπόν... Ναι, το ξέρω δε μοιάζει και πολύ, αλλά είχε κάποιες λίγες άκοπες τρίχες από τις οποίες κατάλαβα πως στα.... νιάτα της ήταν Ρόλερ..

picture.php


Με την πρώτη ευκαιρία θα ετοιμάσω και θα φωτογραφίσω και τη δική μου μπουλούκα.. ;)
 
Κορίτσια θα συμφωνήσω μαζί σας για τη Ρόλερ νομίζω πως είναι από τις ωραιότερες Bibibo! Ραπουνζέλ μου η μπουλούκα σου είναι όλα τα λεφτά :) .

Φραουλίτσα απ' ό,τι βλέπω και με κοντό καρέ μαλλί είναι υπέροχη η bibibo σου να τη χαίρεσαι!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Το ίδιο και σένα γλυκιά Amalia34!

Κορίτσια άμα βλέπω κουρεμένη bibi-bo παθαίνω!Ίσως γιατί μία μέρα η αδερφή μου μου κούρεψε μία που αγαπούσα πολύ!Το τι κλάμα έριξα όταν την είδα αφού έκλαιγε και η αδερφή μου από το πολύ κλάμα που είχα ρίξει...

Μετά από είκοσι δύο χρόνια πήρα τη μεγάλη απόφαση και αφού της έβγαλα όλα τα κοντά μαλλιά που είχε, της έβαλα από την αρχή τούφα, τούφα μαλλιά και ξανάγινε μακρυμάλλα!Της έκανα και ανταύγειες...

Η bibi-bo Αλίκη με το νέο της μαλλί και μακιγιάζ...

picture.php
 
Ένα θέμα με τις κουρεμένες κούκλες το έχω κι εγώ rapunjel μου.. Όσες έχω βρει τις έχω χαρίσει, δεν μπορώ να τις βλέπω, πιάνεται η ψυχή μου.... Αυτή ομως μ' αρέσει πολύ, της πάει έτσι το μαλλάκι... Ευτυχως η αδερφή μου κούρευε μόνο τις δικές της κούκλες κι οι δικές μου είχαν γλιτώσει όλες... :p

Kαλά έκανες και την έφτιαξες την κούκλα σου αφού έχει τόσο μεγάλη συναισθηματική αξία για σένα! :)
 
Αλήθεια Ραπουνζέλ μου πού βρίσκεις τα μαλλιά και κάνεις προσθετική στις κούκλες? Να ξέρουμε κι εμείς σε περίπτωση που χάσει μαλλιά κάποια κούκλα τι να κάνουμε.
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa δε θα μπορούσα να την έχω έτσι.Το ίδιο κάνω και με οποιαδήποτε κούκλα έχω.

Γλυκιά Amalia34 μπορείς να προμηθευτείς μαλλιά από το ebay,από κατάστημα καλλυντικών ή κάποιες κούκλες πωλούνται με extra μαλλί!

Δυστυχώς οι οχτώ στις δέκα bibi-bo θέλουν προσθετική λόγων λίγων μαλλιών που έχουν.

Η Νόρα,για παράδειγμα,είχε λίγα μαλλιά και ήθελε προσθετική.Στη φωτογραφία μετά την προσθετική.

picture.php


Η Μαρία,είχε κακοποιηθεί τόσο πολύ,που και τα μαλλιά της ήταν εντελώς κατεστραμμένα.Αντικαταστάθηκαν από καινούργια.

picture.php


Επίσης άμα μπουν καινούργια μαλλιά ακόμη και τα παλιά τα κατεστραμμένα ανακατεύονται με τα καινούργια και δεν μπερδεύουν.

Ένα τέτοιο παράδειγμα είναι η Αλεξία-Βιργινία.

picture.php
 
Rapunjel μου, εγώ όπως ξέρεις ήδη είμαι υπερβολικά πολύ συντηρητική στο θέμα αυτό, νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει κιόλας... :) Ωστόσο, οφείλω να παραδεχτώ ότι το αποτέλεσμα στις κούκλες σου είναι πάρα πολύ καλό! Γεια στα χέρια σου! :)
 
ρουχα Α περιοδου απο την συλλογη του Donkix2000

Ρουχα Α περιοδου απο την συλλογη του Donkix2000! :)

Εδω ειναι η συλλογη στα γρηγορα!

(http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=14274)

Σε ευχαριστουμε πολυ που βρηκες τον χρονο να μας τις δειξεις και μαλιστα ετσι στα κουτια τους!!! :flower:

picture.php


picture.php


picture.php


Τα υπολοιπα εδω σε ξεχωριστες φωτογραφιες!

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=227140&postcount=335
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταπληκτική συλλογή υπέροχες κούκλες υπέροχα ρούχα, μπράβο!!!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Η αρχή είναι δύσκολη,μετά παίρνεις το κολάι που λένε! ;)

Στην Ιωαλιάνα ήθελα να φύγουν εντελώς οι αφέλειες.Έτσι εκτός της προσθετικής της κατάργησα και τις αφέλειες...

picture.php


Υ.Γ.Donkix2000 σε ευχαριστώ που μας έδειξες τη συλλογή σου με τις bibi-bo και θα δω έτσι κάποια ρουχαλάκια που θέλω και δεν τα έχω και θα τα ράψω! ;)
 
Ωραία η Iωαλιάνα σου, rapunjel μου...

Bibi-bo και Τζον Τζον Σταρ... Επιτέλους τα βρήκα κι αυτά τα ρούχα!!! :D :D :D :D :D

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa μπράβο!!!Να τα χαίρεσαι τα πολύ ωραία τα ρούχα! :D

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για την Ιωαλιάνα!

Το δικό μου φόρεμα ταλαιπωρημένο από τα χρόνια και το παίξιμο...

picture.php


picture.php
 
Αυτο το φορεματακι το θυμαμαι καλα, κοριτσια μου, γιατι το φορουσε η χαμενη σουπερ σταρ Bibi-bo της αδερφουλας μου! :)

Θυμαμαι οτι σε καποια φαση αρχισε να γινεται φλουδες το υλικο του... :xm:
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Λατρεμένη Αναστασία το ξέρω.Εμάς το είχε επιδιορθώσει η μαμά μας γιατί είναι από το υλικό που χρησιμοποιήθηκε ευρέως στη Β΄περίοδο και δεν είναι ανθεκτικό.Είχε και σκουλαρικάκια μαζί.

picture.php
 
Χαίρομαι που σας αρέσει, κορίτσια! Rapunjel μου, το δικό σου είναι λίγο διαφορετικό, ε? Βλέπω οι κορδέλες είναι αντίστροφα και πιο λεπτές και το ύφασμα μοιάζει διαφορετικό, ίσως φταίει το φως... :xm: Το κουτί που είχε τα ρούχα δεν είχε τα σκουλαρήκια, δυστυχώς... :(
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa μου το δικό μου το είχε επιδιορθώσει η μαμά μας που έραβε γιατί όπως είπε και η λατρεμένη Αναστασία είχε αρχίσει να αποσυντίθεται! ;)
 
καλησπερα σας μεγιες φραουλιτσα μου τα νεα σου αποκτηματα ....πολυ ομορφο ρουχο το συγκεκριμενο αν κι εχω του τζον τζον αλλα σε αθλια κατασταση.......εχω μια απορια αγαπητη ραπουνζελ δν φαινεται να ειναι το ιδιο υλικο παντως!!!!!!κι εκτος αυτου εχει κι αλλες διαφορες οι κορδελιτσες στην μεση ειναι πιο στενες και σε αντιστροφη θεση κι εκτος αυτου διακρινω και μια αισθητη διαφορα στον ποδογυρο τπυ φορεματος αυτο που μας εχεις ποσταρει ειναι πολυ πιο φαρδυ κι απο οτι θυμαμαι δν αποτελειται απο λαστιχο γιατι τυχαινει να εχω παιξει με αυτο το φορεματακι.....ενα ιδιο εχει βγαλει η ματελ για την βαρβιε.......μπερδευτηκα!!!!!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;;ποιος θα με διαφωτησει αν και ειμαι πολυ σιγουρη γι αυτο που λεω!
 
Πίσω
Μπλουζα