Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

χωρις να διαβασω εγραψα το επιδιορθωσε η μαμα σου και που βρηκατε αυτο το υλικο τοτε;;;

ενδιαφερον!!!!!μπραβο
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

bibibo 28 θα τη ρωτήσω και αν θυμάται θα σου πω.Πάντως λάστιχο δεν έχει.Η μαμά μου δούλευε μοδίστρα και έραβε κυρίες.Είχε πολλά υλικά και υφάσματα.Το φόρεμα το επιδιόρθωσε.Αυτό θυμάμαι.Ελπίζω να σε διαφώτισα. ;)
 
σε ευχαριστω πολυ ......αλλα κι η μανα μου μοδιστρα ειναι κι ειχαμε και βιοτεχνια ,η ιδια εραβε πολλα χρονια σε οικο υψηλης ραπτικης στην θεσσαλονικη,αλλα τετοιο υλικο ποτε δν χρησιμοποιησε .....γι'αυτο ρωταω....αλλα επιμενω!!!!τελος παντων.....

εκτος απο τα γραφεια που καθαριζε εραβε κιολας ,πωπω....μπραβο της ρε συ....αξιεπαινη ειλικρινα!!!!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

bibibo 28:εκτος απο τα γραφεια που καθαριζε εραβε κιολας ,πωπω....μπραβο της ρε συ....αξιεπαινη ειλικρινα!!!!

Δεν νομίζω ότι ειρωνεύτηκα ποτέ τη μητέρα κανενός. Λυπάμαι

Μπορεί να καθαρίζαμε γραφεία και εγώ μαζί και να έραβε για να μας μεγαλώσει αλλά δεν επιτρέπω να την ειρωνεύεται κανείς!

Συγνώμη αλλά υπάρχουν και όρια!Δε νομίζω ότι έχει νόημα να συνομιλώ με κάποιους ανθρώπους.Καλή συνέχεια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν ειρωνευτηκα!!!!!!!!!!!!!!!απλα μου εκανε εντυπωση !!!!!!!!!!!!!!!γαιτι ξερω πολυ καλα τι σημαινει να εισαι μοδιστρα οπως η μαμα μου!!!!!!!!!!!!!!λυπαμαι πολυ που παρεξηγησες και εισακουστηκε ετσι !!!!!!!!!!!!εγω την εννοια μανα την σεβομαι απιστευτα ........ποσο μαλλον με την ιδιοτητα που εχω και ξερω τι σημαινει πολυ καλα!!!!!!!!!!!!!!!!και μαθε να μην διαστρεβλωνεις την αληθεια και να ακους αυτο που λεγεται πραγματικα!!!!!λυπαμαι ειλικρινα γιατι απλα εκανα μια παρατηση για ενα φορεμα κι εσυ τα παιρνεις αλλιως.....νομιζω οτι καταλαβαινεις ......κι αν ειναι το κοβουμε εδω γιατι πολυ απλα εδω μιλαμε για μια κουκλα δν θα παρεξηγουμαστε κιολας μεταξυ μας οκ;;;

ας συνεχισουμε λοιπον κι ασε τις παρεξηγησεις !!!!!ελπιζω να συμφωνουμε ολοι!!!!!
 
Φραουλίτσα μου με γεια τα καινούρια ρούχα είναι υπέροχα. Είχες κανένα νέο από τον πωλητή ? Γιατί εμένα ακόμη δεν με ενημέρωσε , την έστειλε δεν την έστειλε?

Αγαπημένη μου Ραπουνζέλ μη μου στεναχωριέσαι, ξέρω πως πληγώθηκες από αυτό που διάβασες, σε καταλαβαίνω γιατί δεν υπάρχει στον κόσμο πιο ιερό πράγμα από τη μανούλα κι εγώ που τη στερούμαι χρόνια τώρα που είμαι μακριά της πονάω πάρα πολύ. Το ωραιότερο πλάσμα στον κόσμο είναι οι μανούλες μας και εύχομαι ο Θεός να τις έχει όλες τους πάντα καλά για να είμαστε κι εμείς καλά...

Τώρα ξέρω από πού πήρες το ταλέντο της ραπτικής :) πάντα οι μανούλες μας κάνουν τα πάντα για μας και για τις αξίες που μας έδωσαν στη ζωή αυτή είναι αξιέπαινες.

Να ' ναι όλες τους καλά :)
 
http://cgi.ebay.com/1983-Crystal-Barbie-NRFB-No-Reserve-/330438972097?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cefb292c1

αυτο εννουσα.......

οσο για το υπολοιπο τι να σας πω !!!!!εγω το ειπα ακριβως ετσι και χωρις να θελω να ειρωνευτω........ισα ισα ξαναλεω λογω ιδιοτητας μου δν θα μπορουσα ποτε να πω κατι αρνητικο για την μανα κανενος παρανοησατε ,......

μπορειτε τελικα να μου εξηγησετε αυτο;;;;γιατι εχω μπερδευτει αρκετα;;;ευχαριστω
 
bibibo 28 η rapunjel δεν παρεξήγησε καθόλου. Το σχόλιο σου ήταν καθαρά ειρωνευτηκό. Εσύ δλδ δεν θα παρεξηγιόσουν με τέτοιο σχόλιο??? Άλλη φορά δεν θα επιτρέψω τέτοιου είδους σχόλια.

Και για να μην παρεξηγηθούμε (από τους κανονισμούς)

2. Απαγορεύεται η προσβλητική, υβριστική, ειρωνική ή προκλητική συμπεριφορά απέναντι σε οποιοδήποτε μέλος (εξαιρούνται βέβαια όσα αποδεδειγμένα γράφονται χάριν αστειεισμού και με την αμοιβαία συγκατάθεση των 2 εμπλεκόμενων μερών). Μέλη που παραβαίνουν τον εν λόγω κανονισμό, θα δέχονται αυστηρή προειδοποίηση. Αν την αγνοήσουν και συνεχίσουν, θα διαγράφονται χωρίς δεύτερη προειδοποίηση.
 
Amalia34 είπε:
Τώρα ξέρω από πού πήρες το ταλέντο της ραπτικής :) πάντα οι μανούλες μας κάνουν τα πάντα για μας και για τις αξίες που μας έδωσαν στη ζωή αυτή είναι αξιέπαινες. Να ' ναι όλες τους καλά :)
Ετσι ειναι Αμαλια μου :)

Μανα ειναι μονο μια.

Rapunjel μου αγαπημενη, δεν θελω να επεκταθω μετα απο το ποστ της Kambia.

Εδω ειναι το θρεντ της bibi-bo και για αυτο πρεπει να γραφουμε.

Θελω μονο να σου πω οτι εισαι η αγαπημενη μου κουκλομανα. :flower: Και οτι οι κουκλες σου εχουν γινει γνωστες μεχρι την Ιταλια. Αυτο δεν θελει και η bibi-bo μας; Να γινει γνωστη στα περατα της γης! :flower: :flower: :flower:
 
Αναστασια το θρεντ της bibibo θα ήταν κενό χωρίς τη Ραπουνζέλ. Από ό,τι έχω καταλάβει αν και καινούριο μέλος εδώ, από παλιότερες συζητήσεις σας κατάλαβα πως η Ραπουνζέλ είναι η ψυχή της παρέας εδώ και κατάφερε μαζί με όλους εσάς εδώ να γίνει γνωστή και αγαπητή η bibibo σε πολύ κόσμο. Έγινε και η πρώτη φίρμα :)
 
Amalia34 είπε:
Αναστασια το θρεντ της bibibo θα ήταν κενό χωρίς τη Ραπουνζέλ. Από ό,τι έχω καταλάβει αν και καινούριο μέλος εδώ, από παλιότερες συζητήσεις σας κατάλαβα πως η Ραπουνζέλ είναι η ψυχή της παρέας εδώ και κατάφερε μαζί με όλους εσάς εδώ να γίνει γνωστή και αγαπητή η bibibo σε πολύ κόσμο. Έγινε και η πρώτη φίρμα :)
Amalia34 μου ετσι ειναι. :) Εγω αγαπησα τις bibi-bo και τις εβαλα σε πιο υψηλη θεση απο ολες τις αλλες κουκλες μου, μονο οταν ειδα για πρωτη φορα στο μονιτορ μου τις καλοχτενισμενες, προσεγμενες, φροντισμενες bibi-bo της Rapunjel μας. :flower: Οι κουκλες που μου εχει χαρισει και κυριως η Φιλια της, ειναι για μενα εικονισμα.

Αυτο πιστευω τα λεει ολα.

Κανεις και τιποτα δεν το αλλαζει αυτο. Το φορουμ εχει αναγκη απο ατομα που ενδιαφερονται αληθινα να διασωσουν τις πολυτιμες παιδικες μας αναμνησεις, και τα παιχνιδια μας, και η Rapunjel μας ειναι ενα απο αυτα τα τοσο ευγενικα και ευαισθητα ατομα. :flower: :flower: :flower:

Σας ποσταρω, σε συνημμενη παντα, μιας και μαλλον μου τελειωσε ο χωρος που μου αναλογει στο αλμπουμ, και το μοναδικο ρουχαλακι Α περιοδου που εχω, σταλμενο απο ενα αλλο καλο φιλαρακι που εφυγε απο το φορουμ...

Το φοραει μια απο τις πιο αγαπημενες μου κουκλες, η Χρυσομαλλουσα Αλικη, χαρισμενη με πολυ πολυ αγαπη απο την μοναδικη μας Rapunjel:)Rapunjel μου σε ευχαριστω χιλιες φορες, και ξερεις τι αξια εχει για μενα η φιλια σου, μην τα ξαναλεμε :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Το πουκαμισακι ειναι για να γελασει ο καθε πικραμενος μιας και το εραψα εγω, που δεν εχω τα χρυσα χερακια της κουκλομανας Ραπουνζελ. Μπορειτε ομως να το δειτε εδω σε οριτζιναλ απο την Φραουλιτσα. Το δικο της ειναι πρασινο σκουρο, το δικο μου ειναι μαυρο.
picture.php


Κι εδω η συνημμενη φωτο απο το ρουχαλακι. :)
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Γλυκιά Amalia34,λατρεμένη Αναστασία σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Απλά προσπάθησα να κρατήσω ζωντανή τη bibi-bo και όχι ένα παιχνίδι που τέλειωσε.Δεν ξέρω αν είναι λάθος ή σωστό αλλά έτσι έκρινα ότι έπρεπε να πράξω.

Γλυκιά Amalia34,λατρεμένη Αναστασία επειδή δεν έχω λεφτά να σας πληρώσω με την οικονομική κρίση ,για τα καλά σας λόγια σας αφιερώνω μία φωτογραφία της bibi-bo... ;)

picture.php


Η λατρεμένη Αναστασία για μένα είναι μία καλλιτέχνης σε ότι ασχοληθεί και οι κούκλες της ξεχωρίζουν!Η Χρυσομαλλούσα είναι υπέροχη!
 
Αναστασία μου, το πουκαμισάκι είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!! Δεν ξέρω τι λες εσύ, εμένα μου αρέσει πάρα πολύ!

Rapunjel μου, θα είμαι απόλυτα ειλικρινής και θα σου πω ότι το ζητούμενό σου το κατάφερες και με το παραπάνω. Νομίζω πως με τις φωτογραφίες σου έκανε πολύ κόσμο να θέλει να ασχοληθεί και πάλι με τις bibi-bο και ανάμεσα σε αυτούς κι εμένα. Οι συζητήσεις σας εδώ πέρσι το καλοκαίρι ήταν αυτές που με ώθησαν να αρχίσω να ψάχνω! :) Πλέον οι bibi-bo δε μένουν ξεχασμένες σε ραφια και αποθήκες, αλλά αναζητούνται, βρίσκονται και συντηρούνται. Α ναι,και χαρίζονται βεβαίως βεβαίως! :) Χθες ενιωσα πως είναι να σου χαρίζουν μια bibi-bo που θελεις και σας καταλαβαίνω πλέον! :)

picture.php
 
Φραουλιτσα μου ειναι σαν πορτοκαλια πεταλουδιτσα αυτη η τσαπερδονα!!! :) Με γεια!!! :) Το ρουχαλακι ειναι Β περιοδου και η κουκλα Α περιοδου, σωστα? Ειναι πανεμορφη!!!

Το πουκαμισακι παιδια που εραψα, της ερχεται σαν ζιπουνακι, μεχρι την κοιλια, αντι να πεφτει ωραια στους γοφους...Και για να της το φορεσεις πρεπει...να της βγαλεις το κεφαλι :xm:

Δεν πειραζει, το φοραει και δεν μιλαει καθολου! :D

Ευχαριστω πολυ Φραουλιτσα μου για τα καλα σου λογια παντως!!! :flower:

Ραπουνζελ μου το εχουμε ξαναπει οτι αυτα που αξιζουν στην ζωη δεν αγοραζονται με λεφτα και η οικονομικη κριση δεν τα επηρεαζει, αντιθετα ωθει τον κοσμο να επιστρεψει στις αξιες αυτες. Η κουκλα σου πχ. ειναι μια αξια σταθερη στον χρονο. :flower:
 
Βρε Αναστασία μου, πολύ γέλασα με το ζιμπουνάκι, αλήθεια! :p :p :p Εγώ η άχρηστη, όχι πουκάμισο, ούτε ραφή δεν μπορώ να ράψω σωστά, ασ' τα να πάνε! :p

Ναι, το φόρεμα είναι β περιόδου και η κούκλα α... Χαίρομαι πολύ που σου αρεσει!!! :D
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa χαίρομαι που πέτυχα το σκοπό μου και ασχολείται πια πολύς κόσμος με τη bibib-bo και με αγάπη! Να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου,πολύ γλυκιά!

Λατρεμένη Αναστασία είσαι σπάνιος άνθρωπος!

Η bibi-bo σε κοντινό για σένα!

picture.php
 
Φραουλίτσα με γεια την κούκλα είναι και αυτή πανέμορφη.

Αναστασια μου μια χαρά τα πας και στη ραπτική και ας λες εσύ. Αυτό που βλέπουμε στη φωτογραφία φαίνεται όμορφο πάνω της, μπράβο σου.

Καλή μου Ραπουνζέλ θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια δεν υπάρχει άλλο δώρο πολυτιμότερο από τη φιλία και από την ανταλλαγή ιδεών και ονείρων έστω και μέσω του υπολογιστή. Και εννοείται πως η Bibibo είναι και θα είναι πάντα μια σταθερή αξία για όλους μας...
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Γλυκιά Amalia34 συμφωνώ μαζί σου και μακάρι να παίρνουμε τη γλυκύτητα της bibi-bo!Τα παιχνίδια έχουν απίστευτη καλή ενέργεια!!!

picture.php
 
Ραπουνζέλ μου, αυτό το φόρεμα είναι τουλάχιστον τέλειο κι η κούκλα που το φοράει πανέμορφη! :D Συμφωνώ σε αυτά που λέτε για τα παιχνίδια, είναι, εκτός των αλλων, και το καλύτερο αντίδοτο σε μια εξοντωτική μέρα (καλή ώρα.... :( )...

Η Bibi-bo που λέγαμε τις προάλλες... Τελικά οφείλω να ομολογήσω πως την περίμενα σε πολύ χειρότερη κατάσταση... Δεν την έχω αγγίξει καθολου ακόμα, ίσα που την πήρα, την έφερα σπίτι, εεε τη φωτογραφισα να σας τη δείξω κι έφυγα πάλι για δουλειά...

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια!Πιστεύω ότι τα παιχνίδια μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους. Η κούκλα είναι σε πολύ καλή κατάσταση και έχει πολύ τύπο!Να τη χαίρεσαι!

Μία παραλλαγή του φορέματος που σου αρέσει...

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα