Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Η bibi-bo Κοντεσίνα φωτογραφίζεται στο Ενετικό λιμάνι στα Χανιά.

attachment.php


 
'Οσο πας και βελτιώνεσαι στην φωτογραφία Ελ Γκρέκο. Από τις πιο ωραίες που έχεις βγάλει.
 
Φίλη spirtoulis σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αφιερωμένη σε σένα λοιπόν και η επόμενη φωτογραφία:

attachment.php


 
ΧΡΥΣΗ ΟΠΤΑΣΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Φανταστικές φωτογραφίες EL GRECO μου!!! Αγαπημένη μου εκείνη με το ΣΑΛΟΥΝ η οποία είναι τόσο ζωντανή!! Ειλικρινά συγχαρητήρια!!! Σε ευχαριστώ επίσης για τα καλά σου λόγια!!!

Λοιπόν! Σήμερα θα περάσω ένα project που επιτέλους ολοκληρώθηκε. Πρόκειται για την αποκατάσταση ενός ακόμη ρούχου: το ΧΡΥΣΗ ΟΠΤΑΣΙΑ. Το ρούχο δεν είχε το αυθεντικό ''στόλισμα'' του μπούστου με τις πούλιες σε σχήμα φύλλων και λουλουδιού. Εντελώς στην τύχη βρήκα σε ένα μαγαζί τις ίδιες πούλιες σε διαφορετικό χρώμα βέβαια αλλά την κάνουν την δουλειά τους!!! ;) :D

Εδώ το φόρεμα πριν την αποκατάσταση:

bibi bo Α ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΧΡΥΣΗ ΟΠΤΑΣΙΑ 5.jpg

Και εδώ μετά:

attachment.php


bibi bo Α ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΧΡΥΣΗ ΟΠΤΑΣΙΑ 3.jpg

Σημειώνω ότι: η χρυσή κορδέλα στη μέση δεν είναι αυθεντική απλά μιμήθηκα τη διαφήμιση των ρούχων STAR που παρουσιάζει το ΧΡΥΣΗ ΟΠΤΑΣΙΑ με ένα χρυσό κορδελάκι.
 
Σουφλέ, έδειξε ακόμη περισσότερο το φόρεμα. Να κάνω μία ερώτηση (μπορεί να φανεί χαζή η ερωτησή, αλλά δεν ξέρω από αυτά) τα φύλλα τα κόλλησες ή τα έραψες πάνω στο φόρεμα?
 
EL GRECO οι φωτογραφίες σου είναι όλες πανέμορφες! Ειδικά αυτές που έχουν τραβηχτεί σε φυσικό περιβάλλον είναι υπέροχες!! Σ'ευχαριστούμε που τις μοιράζεσαι μαζί μας.

Soufleδάκι μου, :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Ο,τι και να πω είναι λίγο για την αποκατάσταση και συμπλήρωση που κάνεις στα ρούχα της bibi-bo!!!! Πραγματικά, τρελαίνομαι να βλέπω τα σύνολα που συμπληρώνεις με τόση αγάπη και φροντίδα!! Να τα χαίρεσαι όλα!
 
Φίλες soufle, mytinyworld σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Οι φωτογραφίες και ιδίως οι εξωτερικού χώρου έχουν σκοπό να κεντρίσουν το ενδιαφέρον για την αγαπημένη μας κούκλα, μπας και κυκλοφορήσει ξανά!

Φίλη soufle κάνεις επαγγελματική δουλειά! Πολύ όμορφη η οπτασία και πολύ γλυκιά η κούκλα σου. Πολλά,πολλά συγχαρητήρια!!!

 
Η bibi-bo πήρε το σακίδιο της και πήγε στην εξοχή.

attachment.php


 
Η bibi-bo πήγε βόλτα στο πευκοδάσος.

attachment.php


 
Η bibi-bo φοράει ένα γαλάζιο φόρεμα Α' περιόδου ποζάροντας δίπλα στη θάλασσα.

attachment.php


 
Lili Lei

Η Λίλη Λέι (Lili Lei) είναι η αγαπημένη φίλη της bibi-bo.

attachment.php


 
Η bibi-bo Φεστιβάλ ήταν στο ημερολόγιο της bibi-bo του 1981 και 1982 στο μήνα Αύγουστο.

Ευχαριστώ πάρα πολύ τη φίλη mytinyworld που μου χάρισε το τσαντάκι. :thanx2: :worship: :clap: :hurrah: :bow:

Η φωτογραφία είναι αφιερωμένη σε κείνη που την ευχαριστώ ακόμη μία φορά!

attachment.php


 
bibi-bo Φιφθ Άβενιου

Η bibi-bo Φιφθ Άβενιου που συναντάμε στο βιβλιαράκι διευθύνσεων της bibi-bo.

attachment.php


 
:dribble::dribble::dribble: Ωραίο φόρεμα και το τσαντικό σούπερ.
 
Φίλη spirtoulis σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πράγματι η τσάντα είναι από τις πιο όμορφες της bibi-bo.

Η bibi-bo Λα βη αν ροζ :

attachment.php


 
Βρήκα αυτό στο ebay και το αγόρασα. Το κουτί είναι ίδιο με αυτό της bibi-bo. Μόνο η κούκλα αλλάζει μου φαίνεται. 'Οταν έρθει θα σας βγάλω πιο λεπτομερείς φωτογραφίες. Το κουτί γράφει tomy dream dancer και κυκλοφόρησε το 1985. Το έχουμε ξαναναφέρει στο φόρουμ? Και η διαφήμιση της κούκλας στο παρακάτω λινκ.

http://www.retrojunk.com/commercial/show/3176/tomys-dream-dancer-doll

Τώρα που διάβασα το θρεντ είδα πως το έχουν ξαναπεί οι πιο παλιοί.

TOMY.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή σχολική χρονιά!

Φίλη spirtoulis πολύ ωραία η μπαλαρίνα σου. Να μας τη φωτογραφίσεις όταν έρθει στα χέρια σου.

Η bibi-bo σας εύχεται καλή σχολική χρονιά!

attachment.php


 
Η bibi-bo φοράει ένα φόρεμα που υπήρχε πολύ συχνά στις ντουλάπες της πρώτης περιόδου.

attachment.php


 
Το φυλλάδιο της bibi-bo "Πάμε διακοπές" έχει φωτογραφία και τη bibi-bo "Ακαπούλκο".

attachment.php


 
Η bibi-bo είναι πάντα κομψή και προσεγμένη στο ντύσιμό της.

attachment.php


 
Πίσω
Μπλουζα