Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

rapunjel

RetroNuts!
Joined
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.741
Αντιδράσεις
14
Η bibi-bo των κίτρινών κουτιών, η bibi-bo της πρώτης διαφήμισης με το κίτρινο φόρεμα και το χρυσό μαγιό, η bibi-bo μέχρι το 1985.Η Ρόλερ,η star και όλες οι άλλες που αγαπήσαμε και μεγαλώσαμε μαζί τους...

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρα πολύ ωραία ραπουνζέλ μου! Ετσι τακτοποιημένα, δεν θα έχει κανείς αμφιβολίες για το τι είναι αυθεντικό πρώτης περιόδου και τι όχι! :)

Μια μικρή συμβολή από τα πρώτης περιόδου που εχω, η bibi-bo ρόλερ (έκδοση μπουλούκας) :D

picture.php


picture.php


Σημείωση: η κούκλα φορούσε χρυσά παπούτσια, αλλά προτιμώ το σύνολο με άσπρα!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη mytinyworld πάνγλυκια η μπουλούκα.Βάλε μας την και με το χρυσό παπουτσάκι.Θα σε παρακαλέσω πολύ :bow: να μας βάλεις εκείνα τα μοναδικά ρούχα τα αυθεντικά της Α΄περιόδου που έχεις...Το χρυσό που έφαγε το σκυλάκι μου :cry: και το μαύρο το βικτωριανό το δαντελωτό της ξαδέρφης σου...και ότι άλλο υπέροχο έχεις... #)

Είναι ονειρικά ρούχα...

Ένα ονειρικό ρούχο λουλουδένιο ...

picture.php
 
Υπέροχο κι αυτό! :)

Μια ευγενική προσφορά από την ξαδέρφη μου:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Σημείωση: τα χρυσά παπούτσια είναι αυτά που φοράει η παιδική μου bibi-bo στην πρώτη φωτό ραπουνζέλ μου! ΚΑΝΕΝΑ από τα παραπάνω ρούχα δεν είναι δικό μου. Η παιδική μου bibi-bo σε αυτές τις φωτογραφίες έχει σώμα sindy pedigree (basic).
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld:sweet_kiss: :sweet_kiss: :sweet_kiss:

Είναι υπέροχα!!!!!!!Σε ευχαριστώ πολύ!Να σου πω κάτι; Εγώ την παιδική σου κουκλίτσα με αυτό το σώμα την αγάπησα... ;)

Το γιουσουφάκι που λες κι εσύ...

picture.php
 
Πολύ ωραίο κι αυτό! Το είχε μια φίλη και συνάδελφος όταν ήταν μικρή, αλλά το χάρισε πριν τρία χρόνια (μαζί με την κούκλα) σε ένα παιδάκι

:( :) (το χαμόγελο για το παιδάκι!)

Το ξέρω ραπουνζέλ μου ότι την αγάπησες με εκείνο το σώμα ;)

Και κάτι από τα ελάχιστα δικά μου!

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld είναι πάρα πολύ όμορφο το φόρεμα αλλά και η κούκλα είναι έτοιμη να μιλήσει.Πώς να μην την αγαπήσουμε; ;)

Η δικιά μου bibi-bo Ρόλερ που μου την κάνανε δώρο πριν λίγα χρόνια μιας και ήταν πάρα πολύ ακριβή τότε...για το πορτοφολάκι μας.

picture.php
 
Πανέμορφη κούκλα! Φοράει τη φόρμα της ραπουνζέλ μου?

Το καραμελοφόρεμα που αρέσει στην Αρτεμις και το οποίο είναι το μοναδικό bibi-bo ρούχο που έχω βρει σε παλιατζίδικο

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld ναι είναι η φόρμα της η αυθεντική καθώς και η καρέκλα που κάθεται η αυθεντική,μιας και είπαμε εδώ μπαίνουν μόνο αυθεντικά ρουχαλάκια bibi-bo Α΄περιόδου.Για όλα τα υπόλοιπα στο bibi-bo 3.Απλά η χρυσή της ζώνη κολλούσε και ήταν χάλια μισολιωμένη και την πέταξα.Η ασημένια φαρδιά ζώνη είναι από τη bibi-bo αστροναύτη κι αυτή Α΄ περιόδου.

Το φορεματάκι το πουά που βρήκες στο παλαιοπωλείο είναι υπέροχο.Πολύ πουά αυτή η el greco!!!

Μιας και είπαμε για την αστροναύτη ας μπει και αυτή με τη στολή της που παρεπιπτόντως παρατήρησα ότι όποια τη φοράει δεν λιώνει από τον ήλιο...στα χέρια και δεν κολλάνε τα πόδια!

picture.php
 
rapunjel είπε:
Πολυαγαπημένη μου mytinyworld ναι είναι η φόρμα της η αυθεντική καθώς και η καρέκλα που κάθεται η αυθεντική,μιας και είπαμε εδώ μπαίνουν μόνο αυθεντικά ρουχαλάκια bibi-bo Α΄περιόδου.
Γι'αυτό ρώτησα ραπουνζέλ μου, μην έχει κανείς την απορία ;)

Η στολή του αστροναύτη είναι υπέροχη και η μπουλούκα σου πανέμορφη! :)

Κι ένα σύνολο από τα παιδικά μου που σώθηκε σχεδόν ολόκληρο, και λέω σχεδόν, μιας και νομίζω ότι είχε και μια φαρδιά κορδέλα/ζώνη, σαν αυτές που έβαζε σχεδόν σε όλα τα σετ της εποχής η el greco!

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld έχω πειστήρια ότι είναι το αυθεντικό της Ρόλερ απλά δεν είναι δικές μου οι φωτογραφίες.Αν χρειαστεί θα πάρω άδεια από τον ιδιοκτήτη και θα τις ανεβάσω.Τη στολή του αστροναύτη θα στη στείλω κάποια στιγμή,στο έχω τάξει.Την έχω διπλή! ;)

Ένα φόρεμα που το έχω δει να το φοράνε στην Α΄περίοδο κούκλες σε κουτί αλλά εμένα το υλικό Β΄περίοδο μου κάνει...πάντως σε κίτρινο κουτί ήταν!

picture.php
 
Αυτό το ίδιο φόρεμα το έχω αγορασμένο σε ροζ κουτί και είναι με σκρατς! Το δικό σου ραπουνζέλ έχει κουμπιά ή σκράτς? :wait2:
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld σκρατς. Μάλλον τους είχαν ξεμείνει τα κουτιά έ; Καλά και στο κουτί που την είχανε με το πόστερ δώρο τι να πω;Τελικά μόνο από τα υλικά καταλαβαίνουμε την αλήθεια...:mad:
 
Ραπουνζέλ μου, θα το τοποθετούσα στη δεύτερη περίοδο αν έχει σκρατς!! :cool:

Αβυσσος η ψυχή της el greco!:biglaugh:

Λατρεμένο παιδικό μου ρούχο, νομίζω ότι έχω κόψει το καπέλο! #)

picture.php


Σημείωση: η ζώνη ΔΕΝ είναι αυθεντική bibi-bo, αλλά αυθεντική vintage barbie! Συγνώμη για την... παρεμβολή! :p :D
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld υπέροχο ρουχαλάκι με υπέροχο καπέλο και ζώνη που εγώ δεν θα το καταλάβαινα ότι ήταν barbie.

Η πίσω πλευρά της κοινής ντουλάπας...

picture.php
 
... και το οπισθόφυλλο από το κουτί ρούχων του τζον τζον Α' περιόδου!

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld πού όμορφη και καθαρή φωτογραφία!Είναι οι ίδιες πόζες με αυτές της κοινής ντουλάπας!!!

Ένα πολύ αγαπημένο μου φόρεμα Α' περιόδου...

picture.php
 
... η ντουλάπα....

picture.php


ΥΓ: παραμυθένιο φόρεμα ραπουνζέλ!!

Τα ρούχα που έχει μέσα δεν είναι όλα αυθεντικά bibi-bo και δεν είναι όπως πουλιόταν φυσικά, καθώς την έχω 30 χρόνια και που να θυμάμαι τι είχε μέσα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld υπέροχη η ντουλάπα σου!την έχει πάρα πολύ ωραία τακτοποιημένη!!!

Μιας και μιλήσαμε για τη ντουλάπα η πίσω της πλευρά που είχε βγει και σε πόστερ είναι η μπαλαρίνα σε μία ονειρική πόζα...

picture.php


Υ.Γ. είναι πράγματι παραμυθένιο και το αγαπώ πολύ!χαίρομαι που σου αρέσει!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω βρε κοριτσια!!!! Επαθα μιλαμε!!!! Και η μπαλαρινα στο τελος με την ολοσωμη δαντελα....με αποτελειωσε #)

Να στε καλα!!!! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα