Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

kornizoliza είπε:
Ολο το παιδικο μου δωματιο βρίσκεται σε αυτον τον ιστότοπο, παει και τελειωσε. Ειχα θυμαμαι μια μπιμπιμπο με στολη μπαλαρινας. Την αγαπουσα τρομερα και πρεπει να την ειχα καπου στο 1986 αν θυμαμαι καλα, γιατι τοτε ηταν που εχασα την μαμα μου και ηταν και το τελευταιο της Χριστουγεννιατικο δωρο. Βεβαια το ειχε φερει ο Αγιος Βασιλης τοτε,λεμε τωρα, αλλα μετα εμαθα απο τον πατερα μου οτι μου την ειχε διαλεξει εκεινη. Και τι χαζη που ημουν, πηγα και την χαρισα σε μια φιλη μου γιατι εκεινη μου ειχε χαρισει τα παιδια της μπιμπιμπο. Αλλα για να πω την αληθεια, μου αρεσαν πιο πολυ η μπαρμπι . αγορασα μια μπαρμπι οταν ημουν 10 χρονων γυναικα πια.. Και την εχω ακομη αυτην. Τουλαχιστον ετσι πιστευω. Πρεπει να κανω μια ανασκαφη στην αποθηκη μου για να σας δειξω και φωτογρφιες απο οτι μου εχουν απομεινει. Αποθημενο μεγαλο ειχα για τον Τζον τζον . Γι αυτο κι εγω επελεξα συντροφο με ονομα Γιαννη χαχαχα
Πολυ συγκινητικο και τρυφερο αυτο που μας εγραψες kornizoliza. Εκεινη η bibi-bo της μανουλας σου πρεπει να ηταν πολυ μοναδικη! Αναμενουμε φωτο απο την ανασκαφη σου στην αποθηκη. Και οτι παιχνιδια βρεις να μας τα ποσταρεις και θα δεις οτι μεσα απο το φορουμ και ολες τις οδηγιες που εχουμε μαζεψει θα τα συντηρισεις και θα γινουν σαν καινουρια!!!
 
Έχω μία απορία, έχω δει στο ιντερνετ δύο ντουλάπες της bibi-bο, η μία έχει από πίσω την bibi-bo μπαλάρίνα και η άλλη έχει πίσω την bibi bo σε τεσσερις φωτογραφίες με τον τζον-τζον. Γνωρίζει κανείς λεπτομέρειες για την χρονολογία τους?
 
Μετα από πολύ καιρό το ευτυχές ζεύγος...σε στιγμές αποχαιρετισμού..!! Να ευχαριστήσω πολύ πολύ την φίλη μου σουγλέ (κατά κόσμο σουφλέ) που μου έστειλε το ρουχαλάκι που φοράει η bibi-bo... Είναι το "σαλούν" το οποίο τελειοποίησε η πολυτάλαντη σουβλέ μας...!!Τύφλα να χουν οι εργαζόμενες στην Ελ Γκρέκο..!!

Το καπελάκι το δανείστηκε απο τα πόνυ της Ελ Γκρεκο..!! ;) Και ιδού...

attachment.php
 
Μακισιμακο μας, η φωτογραφηση ειναι απλα απιστευτη!!! Ειμαι περηφανη για σενα, ειδες που ειχα δικιο να σε πρηζω να παρεις φωτογραφικη?!!! Εισαι ταλεντο!!! :cool:

(μεταξυ μας, εχεις γινει και εξπερ στον φιογκο!!! Πολυ χρησιμο αυριο μεθαυριο που θα εχεις και καμια κορουλα και θα ξερεις να φτιαχνεις και κοτσιδακια με φιογκακια. :D Να μην τα φορτωνουμε ολα στις μαμαδες, τι να πρωτοπρολαβουνε και αυτες οι δολιες... :flower: )

Η Σουγ/φλε μας ειναι απο τις πιο χρυσοχερες κουκλομανες εδω, μας το εχει αποδειξει με το παραπανω. :)
 
Χαιρετώ την retro-παιχνιδοπαρέα! :D

Διάφορα έκτακτα γεγονότα με κράτησαν για λίγο μακριά σας, αλλά δεν βλέπω την ώρα να τα ξαναπούμε και να μοιραστούμε τα νέα μας! Ηδη σας έχω μερικές εκπλήξεις, μιας και η αναζήτηση δεν σταμάτησε όλο αυτό τον καιρό!

Makisime, η φωτογραφία είναι απλά εκπληκτική! :flower: Μα καλά, κι αυτός ο έρμος πού νομίζει ότι πάει με τα κυριλέ σακάκια τα λαμέ? Δεν βλέπει ότι το κορίτσι είναι πιο... freestyle? Είναι να μην τον διώξει μετά? ;)

Λοιπόν, η πρώτη έκπληξη που σας έχω είναι το "ΣΑΝΕΛ" φορεμένο! :cool:

Με τσάντα made by soufle και καπελαδούρα made by mytinyworld! :) Ολα τα υπόλοιπα είναι made by el greco! :p

Προβολή συνημμένου 32943

chanel.jpg
 
Αναστασία μου εσύ με έπεισες για να πάρω φωτογραφική :flower: , και η mytiny άνοιξε τον δρόμο για το φόντο με το χαρτόνι :flower: ..!! Και το αποτέλεσμα μας δικαιώνει όλους..!! :)

Καλά για την Σουγλέ δεν ειχα την παραμικρή αμφιβολία ότι φτιάχνει αριστουργήματα , μας το έχει δείξει άπειρες φορές..!! Αλλά κι εσύ mytiny??? Αριστούργημα η φωτό σου..!! Πραγματικα το έχω ξαναπει, δεν διαφέρουν απο της Ελ Γκρεκο, αυτά που εσείς φτιάνετε..!! Οπότε αν ποτέ ανοίξουμε και πάλι την Ελ Γκρεκο, για υπάλληλο ένδυσης της bibi bo έχουμε την Σουβλέ μας που φτιάχνει άρτια ρουχαλάκια, αρτιότερα των πρωτοτύπων..!!!Art director έχουμε την ΜΥΤΙΝΥ η οποία και μας έχει δώσει τις καλύτερες και πιο προσεγμένες φωτογραφίες..! Μακιγιάζ και προσθετική μαλλιών η Αναστασία μας που κάνει πραγματικά μεταμορφώσεις..... κι εγώ...ο Βακάκης..!! :p :p:p:p:p:p:p

Bέβαια μόλις σκέφτηκα και την θέση της προισταμένης, η οποία δεν είναι για άλλην παρά για την Ραπουνζέλ που ξανα-θύμισε τόσο δυναμικά την ΒΙΒΙ ΒΟ σε όλους μας..!!

Μπρος κορίτσια ...δουλειά..!!! Και τέρμα τα διαλείμματα, δεν πληρώνεστε υπερωρίες, κομμένα τα επιδόματα λοχείας και γάμου, το 8ωρο γίνεται 12ωρο και θα με πληρώνετε κιόλας που έχετε την τιμή να δουλεύετε στην El Grecο....!!Αλλά θα σας δίνω μια bibi-bo δώρο στο τέλος κάθε μήνα..!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχμ, κύριε Βακάκη, να σας θυμίσω ότι αύριο τελειώνει ο μήνας???:biglaugh:
 
Γιούπι γιούπι και πάλι γιούπι!!!! Πόσο χαίρομαι που ξαναβλέπω την παρέα μας μαζεμένη παιδάκια μου!!! Αυτή η φωτογραφία δεν θα έπρεπε να λέγεται αποχαιρετισμός αλλά ''Τhe big comeback 2'' !!:biglaugh:

Πρώτα από όλα θα ήθελα να περάσω μία φωτό από ένα υπέροχο δώρο, από έναν ακόμη υπέροχο άνθρωπο. Πρόκειται για το ναυτικό σύνολο σε όλο του το μεγαλείο και στο πρώτο μου κουτί α περιόδου!! (Η αγαπημένη mytiny είχε την απίστευτη καλοσύνη να μου στείλει και τα κουτιά δεύτερης περιόδου που ετοιμάζονται για το θρεντ :thanx2: :thanx2:)

Να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου το μέλος bibi-bo γι' αυτό το μοναδικό δώρο και εύχομαι ειλικρινά να μπορέσω να του το ανταποδώσω!! ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

makisimako μου με γεια σου και να τα χαίρεσαι τόσο το ρουχαλάκι όσο και τη φωτογραφική μηχανή!!! Την οποία θα χρειαστούμε οπωσδήποτε για το νέο σίριαλ!! :D :D Το καπελάκι ταιριάζει θαυμάσια και εύχομαι και στο αυθεντικό οσονούπω!! Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και φυσικά και από το Αναστασάκι μας!! Είναι μεγάλη χαρά για μένα να μπορώ να συμπληρώσω τα χαμένα κομμάτια!!

Βρε makisimako μου πολύ καλό το πρόγραμμα οργάνωσης της νέας el greco αλλά χωρίς να θέλω να φανώ αχάριστη δεν βρίσκεις ότι είμαστε λίγο, όσο πατάει η γάτα, ριγμένες??? Κάντο 4 bibi bo και 2 Τζον Τζον και το συζητάμε!! Α! Και σχόλια τύπου δε βγαίνω μάνα μου, με σφάζεις, είμαι ήδη κάτω από το κόστος, φταίει και αυτή η οικονομική κρίση ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ να εξηγούμαστε!!!! :nono: (ελπίζω ότι αυτό το ανθρωπάκι κουνάει το δείκτη έτσι?? Τουλάχιστο εγώ με αυτή την έννοια το έβαλα...) Και θέλουμε και ΙΚΑ!! XA!! Είπα και ένα ανέκδοτο να περνάει η ώρα βρε αδελφέ!!

Κορίτσάκι μου απίθανο το Σανέλ να το χαίρεσαι!!! Το δε καπελάκι σκέτο αριστούργημα!!!!!!!!!!!!! :dribble:Αν δεν έλεγες ότι το έφτιαξες εσύ χαμπάρι δε θα το έπαιρνα!!!Χρυσοχέρα και ταλαντούχα!!!!!!!!! :bow: Περιμένουμε με αγωνία τις νέες εκπλήξεις και ελπίζω να σε ξαναδούμε σύντομα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιούπι γιούπι και πάλι γιούπι!!!! Πόσο χαίρομαι που ξαναβλέπω την παρέα μας μαζεμένη παιδάκια μου!!! Αυτή η φωτογραφία δεν θα έπρεπε να λέγεται αποχαιρετισμός αλλά ''Τhe big comeback 2'' !!:biglaugh:

Πρώτα από όλα θα ήθελα να περάσω μία φωτό από ένα υπέροχο δώρο, από έναν ακόμη υπέροχο άνθρωπο. Πρόκειται για το ναυτικό σύνολο σε όλο του το μεγαλείο και στο πρώτο μου κουτί α περιόδου!! (Η αγαπημένη mytiny είχε την απίστευτη καλοσύνη να μου στείλει και τα κουτιά δεύτερης περιόδου που ετοιμάζονται για το θρεντ :thanx2: :thanx2:)

Να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου το μέλος bibi-bo γι' αυτό το μοναδικό δώρο και εύχομαι ειλικρινά να μπορέσω να του το ανταποδώσω!! ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: Δεν μου κάνει την καρδιά ακόμη να το βγάλω από το κουτί του... Δώστε μου λίγο χρόνο ακόμη παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!

attachment.php


DSC02117.JPG

makisimako μου με γεια σου και να τα χαίρεσαι τόσο το ρουχαλάκι όσο και τη φωτογραφική μηχανή!!! Την οποία θα χρειαστούμε οπωσδήποτε για το νέο σίριαλ!! :D :D Το καπελάκι ταιριάζει θαυμάσια και εύχομαι και στο αυθεντικό οσονούπω!! Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και φυσικά και από το Αναστασάκι μας!! Είναι μεγάλη χαρά για μένα να μπορώ να συμπληρώσω τα χαμένα κομμάτια!!

Βρε makisimako μου πολύ καλό το πρόγραμμα οργάνωσης της νέας el greco αλλά χωρίς να θέλω να φανώ αχάριστη δεν βρίσκεις ότι είμαστε λίγο, όσο πατάει η γάτα, ριγμένες??? Κάντο 4 bibi bo και 2 Τζον Τζον και το συζητάμε!! Α! Και σχόλια τύπου δε βγαίνω μάνα μου, με σφάζεις, είμαι ήδη κάτω από το κόστος, φταίει και αυτή η οικονομική κρίση ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ να εξηγούμαστε!!!! :nono: (ελπίζω ότι αυτό το ανθρωπάκι κουνάει το δείκτη έτσι?? Τουλάχιστο εγώ με αυτή την έννοια το έβαλα...) Και θέλουμε και ΙΚΑ!! XA!! Είπα και ένα ανέκδοτο να περνάει η ώρα βρε αδελφέ!!

Κορίτσάκι μου απίθανο το Σανέλ να το χαίρεσαι!!! Το δε καπελάκι σκέτο αριστούργημα!!!!!!!!!!!!! :dribble:Αν δεν έλεγες ότι το έφτιαξες εσύ χαμπάρι δε θα το έπαιρνα!!!Χρυσοχέρα και ταλαντούχα!!!!!!!!! :bow: Περιμένουμε με αγωνία τις νέες εκπλήξεις και ελπίζω να σε ξαναδούμε σύντομα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το "Σανελ" αυτο φτιαγμενο απο τετοια συνεργασια πιστευω ειναι πιο πολυτιμο και απο αυτο της Coco Chanel!!! :)

μόδα περνάει, μόνο το στυλ μένει πάντα το ίδιο." ειχε πει αυτη η φοβερη γυναικα. Kαι μην μου πειτε οτι δεν εχει στυλ η bibi-bo μας!!!

Συγχαρητηρια!!!

Πολυ σικατο και το ναυτικο συνολο!!! Πω πω μοιαζει με ενα ρουχαλακι που εχω δει εδω στον οικο Luisa Spagnoli. Πολυ ιταλικο ντηζαιν. Ο bibi-bo μας ειναι πολυ μπροστα σε αυτα τα θεματα!!! Με γεια Σουφλε μας!!!

Κυριε διευθυντα, μηπως θα μπορουσατε να προσθεσετε στον μισθο μου στο τελος του μηνα μαζι με την bibi-bo να μου στελνετε με κουριερ καμια ελληνικη σπανακοτυροπιτα? Την αποθυμησα μαμωτο... :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld είπε:
Εχμ, κύριε Βακάκη, να σας θυμίσω ότι αύριο τελειώνει ο μήνας???:biglaugh:
Να σαι καλά με έκανες και γέλασα τόοοσο πολύ..!! Ακούς εκεί αύριο τελειώνει ο μήνας..!! χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχ Λυπάμαι αλλά βαράω πτώχευση..!! Δεν βγαίνω μάνα μου.... (Σουγλέ είπες κάτι??? :D )

Βλέπω κυκλοφορεί και σαλεύει νέο πράγμα στον βιβι βο κοσμο ...!! Από την μία το ΣΑΝΕΛ της mytiny, από την άλλη το νέο απόκτημα της Σουγλέ, που το συνοδεύει ένα εικονίδιο που μας κουνάει τον δείκτη του?? :eek: :nono::biglaugh:..!!!

Αχ Σουβλέ μου πόσο σε καταλαβαίνω με τα κουτιά αυτά..!!! Εγώ πάλι, όπως λέει και η Ανέστω :p , δεν μπορώ να τα ελευθερώσω με τίποτα...σε αντίθεση με εσάς που τις θέλετε ελεύθερες χωρις περιοριστικούς όρους..!! χαχχα Είμαι σίγουρος ότι θα το έχεις φυλακισμενο το ρουχαλακι για λίγο ακόμη, και μετά θα σε πιάσει η μανία που λέγεται "ρουχα ερμητικά ανοιχτά" :p όσο για τον bibi-bo μου έχει βρει κι εμένα εκπληκτικά πράγματα με αποκορύφωμα τα κάστρα ..!! Ε τι να πει κανεις..!!!! :) :dribble:

ΥΓ Ανέστω, Σπανακοτυρόπιτα να έρθεις στην Ελλάδα να την φας μόνη σου...μπας και σε δούμε κι εμεις καθόλου..!! Διότι εσύ πεθύμησες την τυρόπιτα...αλλά κι εμείς εσένα..!!Άντε καλοκαίριασε τι περιμένεις?? :flower: :flower: :flower: :flower: Πάρε παραμάσχαλα τις bibi bo σου κι έλα..!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mytinyworld υπεροχη η φορεσια σανελ να τη χαιρεσαι! Κι εσυ σουφλε να χαιρεσαι τη ναυτικη φορεσια που σου χαρισαν :)

Υπαρχει μια θεση εργασιας μακισιμε και για μενα? Για μια μπιμπιμπο α περιοδου ευχαριστως θα δουλευα και 20 ωρες το 24ωρο :)
 
Τι να σας πω υπεροχες φωτογραφησεις. Ειστε πολυ τυχεροι που εχετε τετοια αποκτηματα. Και απ οτι βλεπω εχετε γινει μια μεγαλη παρεα και κανετε δωρα ο ενας στον αλλον. Αυτο πραγματικα δεν το εχω ξαναδει πουθενα αλλου και δειχνει οτι εδω μεσα υπαρχουν ευγενικες καρδιες, παιδικες θα ελεγα. Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους. Τελικα εγω την μπιμπι μπο μου δεν την βρηκα ΑΛΛΑ βρηκα αλλα παιχνιδια και ειδικα μια μεγαλη κουκλα που γραφει ελ γκρεκο αλλα δεν ξερω ποια ειναι οποτε θα σας την ανεβασω συντομα να μου πουν οι ειδικοι.

Επισης θελω την βοηθεια καποιου απο εδω μεσα να μου εξηγησει πως ανεβαζουμε φωτογραφιες σε μεγαλο μεγεθος που ειδα οτι ανεβαζουν καποιοι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδώ οι οδηγίες για το πώς θα ανεβάσετε φωτογραφίες στα ποστ σας.

Amalia34 οι φωτογραφίες σου δεν φαίνονται. Μόλις τις βάλεις σε άλμπουμ πες μου να σου διορθώσω το ποστ.
 
Soufle μου με γεια το ναυτικό συνολάκι, να το χαίρεσαι! Είναι από τις πιο κομψές φορεσιές της bibi-bo μας! :)

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια για το ΣΑΝΕΛ! Αυτό το ρουχαλάκι ήταν ένα... παιδικό απωθημένο #) , εύχομαι κάποια στιγμή να βρω και τα αξεσουάρ του! :xm:
 
soufle είπε:
Γιούπι γιούπι και πάλι γιούπι!!!! Πόσο χαίρομαι που ξαναβλέπω την παρέα μας μαζεμένη παιδάκια μου!!! Αυτή η φωτογραφία δεν θα έπρεπε να λέγεται αποχαιρετισμός αλλά ''Τhe big comeback 2'' !!:biglaugh:Πρώτα από όλα θα ήθελα να περάσω μία φωτό από ένα υπέροχο δώρο, από έναν ακόμη υπέροχο άνθρωπο. Πρόκειται για το ναυτικό σύνολο σε όλο του το μεγαλείο και στο πρώτο μου κουτί α περιόδου!! (Η αγαπημένη mytiny είχε την απίστευτη καλοσύνη να μου στείλει και τα κουτιά δεύτερης περιόδου που ετοιμάζονται για το θρεντ :thanx2: :thanx2:)

Να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου το μέλος bibi-bo γι' αυτό το μοναδικό δώρο και εύχομαι ειλικρινά να μπορέσω να του το ανταποδώσω!! ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: Δεν μου κάνει την καρδιά ακόμη να το βγάλω από το κουτί του... Δώστε μου λίγο χρόνο ακόμη παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!

attachment.php


Προβολή συνημμένου 32991

makisimako μου πολύ καλό το πρόγραμμα οργάνωσης της νέας el greco αλλά χωρίς να θέλω να φανώ αχάριστη δεν βρίσκεις ότι είμαστε λίγο, όσο πατάει η γάτα, ριγμένες??? Κάντο 4 bibi bo και 2 Τζον Τζον και το συζητάμε!! Α! Και σχόλια τύπου δε βγαίνω μάνα μου, με σφάζεις, είμαι ήδη κάτω από το κόστος, φταίει και αυτή η οικονομική κρίση ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ να εξηγούμαστε!!!! :nono: (ελπίζω ότι αυτό το ανθρωπάκι κουνάει το δείκτη έτσι?? Τουλάχιστο εγώ με αυτή την έννοια το έβαλα...) Και θέλουμε και ΙΚΑ!! XA!! Είπα και ένα ανέκδοτο να περνάει η ώρα βρε αδελφέ!!


Να σαι καλά soufle μου, Στα αλήθεια ήταν μεγάλη χαρά μου! :) Από τότε που είδα στο φόρουμ ότι το αναζητούσες από τα παιδικά σου χρόνια, και επειδή σαφώς γνωρίζω πόσο ενθουσιασμό μπορεί να προκαλέσει μια τέτοια απόσμενη έκπληξη - ανακάλυψη. :D Ένιωθα σχεδόν ενοχές που το είχα καινούργιο σε καρτέλα, αλλά πιο πολύ επειδή το Ναυτικό σύνολο, δεν ήτανε κάποιο απο τα ας πούμε Τοπ 10 αγαπημένα ρουχαλάκια της λίστας μου. :[ Αυτό νομίζω πώς τα λέει όλα. :p Επίσης μη ξεχάσω, το ξέρεις πία πως είμαι πιστός θαυμαστής των θεμάτων σου στο Ρετρο και λατρέυω να βλέπω τις όμορφες δημιουργίες σου. :clap: Αν το σκέφτεσαι ακόμα για το εργοστάσιο τύπου Βακακη με Μακισιμο αφεντικό, να ζητήσεις διπλό μισθό και τριπλά δώρα τα Χριστούγεννα και το Πάσχα. Χεχε…. Και πάλι χαίρομαι που μπόρεσα να σε κάνω τόσο χαρούμενη με μία τόσο απλή πράξη. :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγόρασα μία ντουλάπα bibi bo, είναι άδεια όμως, όχι ότι με πειράζει, μου δίνει την ευκαιρία να ψάξω για ρούχα και μία κούκλα, γιατί μία bibi bo που είχα πήγε στην ανηψιά. Ρωτάω τους ειδικούς, πληροφοριακά, η ντουλάπα πουλιόνταν με ρούχα στα καταστήματα?
 
Διαβάζοντας το θρεντ μ' έπιασε κατάθλιψη. Τι ωραίες που είναι όλες οι bibi bo που έχετε ρε παιδιά.
 
Με γεια τη ντουλαπα σπιρτουλη να τη χαιρεσαι, εισαι τυχερος που τη βρηκες ειναι και αυτη πολυ σπανια. Λυπαμαι δεν ξερω αν πουλιοταν με ρουχα δεν την ειχα ποτε και δεν ξερω...
 
Πίσω
Μπλουζα