BLACK SABBATH...Επανασύνδεση!!!

καλα,εκει θα παμε,αλλα ρε μαγκες,το βαλανε το λαιβ ημερα και ωρα τελικου EURO...

αν θες να μαζεψεις λαο,τα κοιτας αυτα..

(αφηστε δευτερες σκεψεις...δεν γινεται δευτερη φορα..)
 
Δεν πάει να έχει και τελικό 3ου Παγκοσμίου πολέμου. Θα τον γλεντήσουμε τον μουστάκια & τον Οζ για μια ακόμη φορά!
 
σημερα πηγα και πηρα το εισητηριακι

και πιο πριν παιζει και το αγαπημενο μου συγκροτημα και τυχαινει να εχω γενεθλια την ιδια μερα

ωραιο δωρο μου εκανε η τυχη
 
θανος είπε:
ασχημα νεα για τον tony iommi ελπιζω να μην επηρεασει την περιοδεια τους η κατασταση http://rockoverdose.gr/news_details.php?id=8404
Ωωωωω.... Κρίμα! Μακάρι & εύχομαι να πάνε όλα καλά & ας ελπίσουμε πως ισχύει η θεωρία ότι, αφού είναι στα αρχικά στάδια, είναι ιάσιμο....
 
Maddog είπε:
ΙΜΟ, με όλα αυτά τα γερόντια που επανασυνδέονται για συναυλίες, είναι θέμα χρόνου να έχουμε τον πρώτο θάνατο επί σκηνής. Κάποιος θα κλατάρει, δεν μπορεί...
Νααααα πάρει, ούτε δύο μήνες δεν πέρασαν από την "προφητεία" μου. Τον έφαγα τον ανθρωπάκοοοοο...
 
Του ευχόμαστε ολόψυχα ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!! Κυρ Αντώνη από το Μπέρμπιγχαμ .... είμαστε σίγουροι ότι την 1η Ιουλίου θα είσαι στα μέρη μας γερός & δυνατός για να μάς "ταξιδέψεις" και να μας μαγέψεις με τα υπέροχα ριφ σου [που απ' την εφηβεία μας ως σήμερα αποτελούν σάουντρακ της καθημερινότητάς μας] και τις "ηλεκτροκιθαριστικές" ψιλοβελονιές σου !!! Σού ευχόμαστε ολόψυχα να ξεπεράσεις τα προβλήματα με την υγεία σου .... Τον Ιούλη θα είμαστε εκεί για να σε απολαύσουμε "στο σανίδι" !!! Να ξέρεις κι εσύ [αλλά και η υπόλοιπη "αλανιάρικη σαμπαθο - παρέα"] ότι είναι μεγάλη μας τιμή που θα δούμε τους "τίτλους τέλους" αυτής της καταπληκτικής ιστορίας - που λέγεται Black Sabbath και έγινε και ... δική μας ιστορία - να "πέφτουν" στα δικά μας μέρη ........
 
imperium είπε:
δυστηχως ακυρωθηκε η εμφανιση των Black Sabbath και στην θεση τους θα παιξουνo Ozzy and friends
Εμείς που ήδη βγάλαμε εισιτήριο για Sabbath θα μπορέσουμε να πάρουμε πίσω τα λεφτά μας ??? Προσωπικά, έβγαλα εισιτήριο για Sabbath και θα ήθελα να δω Sabbath, όχι "Όζζι και η παρέα του" ......
 
krem13 είπε:
και εγώ βιάστηκα να βγάλω εισιτήρια....:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Κι εγώ βιάστηκα να βγάλω εισιτήρια επειδή τα πρώτα εισιτήρια ήταν στην πολύ καλή και συμφέρουσα τιμή των 45 ΕΥΡΩ !!! Αν, όμως, είναι "εντάξει" απέναντί μας η διοργανώτρια εταιρία, κανονικά θα πρέπει να δεχθεί να της επιστρέψουμε εισιτήρια και αυτή να μάς επιστρέψει τα λεφτά !!!

Όταν πληρώνω για .... πορτοκάλια, θέλω να μού δίνουν πορτοκάλια κι όχι νεράντζια !!! 'Οταν πληρώνω για .... μπαρμπούνια, θέλω να μου δίνουν μπαρμπούνια κι όχι ... κοκοβιούς !!!

Με τον ίδιο τρόπο, όταν πληρώνω για Black Sabbath θέλω να μού δίνουν Black Sabbath, όχι "Ο Όζζι, η Sharon και η παρέα του" !!!

Για να δούμε .... η διοργανώτρια εταιρία θα "ξηγηθεί" σωστά απέναντί μας ???
 
μπα δεν νομίζω,έχει μπει ήδη η δικιά μας συναυλία στη λίστα αυτών που θα παίξει ο ozzy και οι...φίλοι του :angry: ...

ελπίζω να πέσει μια ωραιότατη μήνυση/καταγγελία και να πάρουμε τα χρήματά μας πίσω γιατί όπως και εσύ πλήρωσα για να δω τους black sabbath,ΟΧΙ τον ozzy που στο κάτω-κάτω μπορεί να έρθει όποτε του κα...ώσει
tinysmile_angry2_t.png
.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά Ozzy με Geezer και Slash και Zakk αντί για Tony θα είναι... θα παίξουν κανονικά το setlist που θα έπαιζαν ως Sabbath.

Δεν είναι και τόσο φιάσκο δηλαδή, ειδικά αν σκεφτείς τον Slash! Πιστεύω πως είναι απείρως προτιμότερο από το τίποτα.
 
λογικα πιστευω να δινουν τα λεφτα πισω γιατι δεν θα δουμε αυτο που ανακοινωσαν

οταν τα αγορασαμε τα εισητηρια.

Εγω δεν θα το επιστρεψω γιατι θελω να δω Machine Head
 
Προσωπικά κι ο OZZY χωρίς τους "Friends" μια χαρά θα μου έκανε.

Όσο θυμάμαι εκείνο το απίστευτο live στη Μαλακάσα παθαίνω κατιτίς...
 
και τελικα εφτασε η μερα που θα δουμε ozzy and friends στην μαλακασα για να δουμε τι θα δουμε....επειδη παντως ειναι τελευταια συναυλια της περιοδειας περιμενω καλα πραγματα....
 
λοιπον αν εξαιρεσετε το ξυλο που επεσε στους machine head που παιζαν πριν (φευγαν ατομα μπροστα μου μες τα αιματα) η συναυλια ηταν πολυ καλη δυστυχως ο οζζυ δεν το ειχε με την φωνη και σε μερικα σημεια πηγαινε να μιλισει και δεν μπορουσε(ευτυχως τραγουδουσαμε εμεις τα τραγουδια) απο sabbath επαιξε τα iron man,fairies wear boots,war pigs,nib,paranoid και τα υπολοιπα που ειπε ηταν δικα του πολυ ωραιος ο geezer butler το εχει ακομα πραγματικα....
 
ας βαλουμε ενα βιντεο σε πολυ καλη ποιοτητα για οσους ελειπαν

 
Rock legends Black Sabbath have announced the title of their new album, '13', which will be released this June (exact date to be announced).

 


The original Black Sabbath -- Ozzy Osbourne (vocals), Tony Iommi (guitar) and Geezer Butler (bass) -- have recorded the album primarily in Los Angeles and were joined at the sessions by drummer Brad Wilk (Rage Against The Machine). Original drummer Bill Ward will not be part of the album as he was involved in a contract dispute with the band in early 2012, saying at the time that he is "unable to continue unless a 'signable' contract is drawn up; a contract that reflects some dignity and respect toward me as an original member of the band."


 


Produced by Rick Rubin (seven-time Grammy winner, two of those as 'Producer of the Year'), the album will be released on Vertigo (worldwide) and Vertigo/Republic in the U.S. '13' marks the Grammy-winning, Rock and Roll Hall of Fame inductees' return to Vertigo, the band's original label; it's the group's first studio album together since 1978's 'Never Say Die!' They have sold over 70 million albums together.


 


In advance of the album's release, Black Sabbath will head to New Zealand, Australia and Japan for live performances. Additional tour plans will be revealed in the coming months.



 
Πίσω
Μπλουζα