Bought stuff!

ggn είπε:
Λίγες πληροφορίες εδώ:
http://justclaws.atari.org/devcats/h...e/crossdev.htm

Αυτό που δεν λέει εκεί είναι ότι υπάρχουν καμιά 10αριά κομάτια στον πλανήτη ;) (ίσως λίγα παραπάνω, αλλά πάλι λίγα είναι )

Εννοείται βέβαια ότι δεν αγοράστηκε για συλλεκτικούς λόγους και ότι θα χρησιμοποιηθεί για κάτι παραγωγικό :)
Whatever that will be, sell it for $59.95. 79.95 for 1-1 8-bit ports.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ETA: May 4 2008.

mymegastewv7.jpg


Not exactly bought though ;)
 
Χρήστο είσαι ο telonio των Atari :)

Αν και δε νομίζω να έχεις περάσει τους 16 ακόμα...
 
Το προβλημα μου ειναι οτι υπάρχει όριο 20 Kgr αλλιώς γύρευε τι αλλο θα έφερνα. Σίγουρα έναν 520 ST+.
 
Καλώς να τον δεχτείς!!! :thumbup:

Φαίνεται να είναι σε top condition!
 
Δεν θα τον δεχτώ, θα τον φέρω.
 
O telonio των atari. Moυ άρεσε αυτό. :D

Christos βλέπω μαζεύεις λευκά (όχι κιτρινισμένα) atari. Εύγε! :thumbup:

*έχω ένα μικρό κόλλημα με το την κατάσταση των μηχανημάτων!
 
Α, δεν με ενοχλεί αυτό, η κοσμητική κατάσταση των μηχανημάτων μου είναι ψιλοαδιάφορη. Αυτό που θέλω είναι να βρω έναν ST να πάρω ένα μαύρο σπρέι και να τον βάψω... Το ξέρετε ότι ο falcon ήταν αρχικά να βγει σε μαύρο χρώμα ε?

Βασικά μου ήρθε και μια καινούρια καταπληκτική ιδέα, ένα παλιό χαλασμένο XC12 που έχω να το modαρω σε SCSI HD case...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChrisTOS είπε:
Α, δεν με ενοχλεί αυτό, η κοσμητική κατάσταση των μηχανημάτων μου είναι ψιλοαδιάφορη. Αυτό που θέλω είναι να βρω έναν ST να πάρω ένα μαύρο σπρέι και να τον βάψω... Το ξέρετε ότι ο falcon ήταν αρχικά να βγει σε μαύρο χρώμα ε?
To έχω σκεφτεί - θα γινόταν ΠΟΛΥ μουράτος με ένα καλό σπρέυ, αλλά τί κάνεις με τα γράμματα πάνω στα πλήκτρα; Ή τα κρατάς λευκά;
 
Hmm... έχω την τύχη να έχω το πληκτρολόγιο του Falcon, ο οποίος τώρα έχει PS2 οπότε απλά θα αλλάξω το πάνω μέρος...
 
It came yesterday night. Total cost... 50 Euros (including mouse). Το πληρωσα λιγακι ακριβα αλλα αξιζε. Εχει και 1 gb σκληρο μεσα, αλλαγμενο ajax chip etc.

megaste1an4.jpg


megaste2kf6.jpg
 
Γιατι δεν το βαζεις στη Gallery να μην βουλιαζει το thread απο το πολυπαθο imagesack? :D
 
Niiiice! Δεν νομίζω ότι είναι και πολλά τα €50... Με γεια!
 
Gryzor είπε:
Niiiice! Δεν νομίζω ότι είναι και πολλά τα ?50... Με γεια!
Ναι οκ, θα μπορούσα να το πάρω και για αρκετά λιγότερα αλλά με αυτά που έχουν γίνει στο μηχάνημα δεν μου πήγαινε να κάνω παζάρια. Έπειτα ο πωλητής είναι καλός φίλος.... Πάντως θα μπορούσα να πάρω και ένα 1040 STFM με 4MB RAM τζάμπα αλλά δεν χωρούσε στη βαλίτσα.
 
Σε τόσο καλή κατάσταση; Φτου και μή το σκέφτεσαι...
 
Παντως το εντυπωσιακοτερο στοιχειο ειναι το RF shield tou Mega STE. Δεν εχει τη γνωστη αλουμινενια θωρακιση αλλα ειναι χαλκινη επικαλυψη πανω στο πλαστικο της θηκης ο_Ο!
 
Καλώς τον έφερες λοιπόν! ;) :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα