Bud Spencer και Terence Hill

Wally είπε:
Bud και Terence το διδυμο δυναμιτης...χαιρομαι να βλεπω fans στο GRM! (και μαλιστα και συμφορουμιτισες!!)
Φτάνει να μην είστε τόσο fan που να μας τουλουμιάσετε στο ξύλο! :D

Bud και Terence θεοί... :)
 
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Δεν φταίμε εμείς. Αυτοί οι δύο ήταν υπέροχοι, γελούσα πάρα πολύ με τις ταινίες τους. Ήμουν παιδί όταν είχα δει αυτή την ταινία και την ξαναείδα αργότερα και ως έφηβη.

Αυτό το κόκκινο αυτοκινητάκι δεν θα το ξεχάσω ποτέ...

Θυμήθηκα επίσης πως ξεκίνησε όλο το στόρυ. Καθώς οι δύο πρωταγωνιστές, έτρωγαν τα λουκάνικα και έπιναν τις μπύρες για να δουν ποιος θα κερδίσει, κάτι έκαναν οι κακοί και κατέστρεψαν το αυτοκίνητο.

Γιαυτό και άρχισαν να τους κυνηγούν. Μέχρι που στο τέλος τους έδωσαν πάλι ένα αυτοκινητάκι για να τους αφήσουν ήσυχους.

Και αυτοί πήγαν και πάλι και έπιαναν μπύρες και έτρωγαν λουκάνικα για να δουν ποιος θα κερδίσει! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Η ταινια ειναι φυσικα η κλασικη "Το νου σας και σας φαγαμε!" ("Watch out,we are mad")
 
Wally είπε:
Η ταινια ειναι φυσικα η κλασικη "Το νου σας και σας φαγαμε!" ("Watch out,we are mad")

Μπράβο! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Ναι, αυτή είναι. ;)

Θα ήθελα πολύ να τη ξαναδώ...
 
Οτι βρηκα στο youtube...στην αρχη εχει κακη εικονα αλλα μετα στρωνει.Ουσιαστικα ειναι το τελος μαζι με το τραγουδακι...ωραιο στιγμιοτυπο
 
Αθα\άνατοι . Και εγώ είχα περάσει πολλες ωραίες ώρες με τις ταινίες τους .
 
Mariadelmar είπε:
Μπράβο! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
Ναι, αυτή είναι. ;)

Θα ήθελα πολύ να τη ξαναδώ...
Mariadelmar και η μουσικη απο την ταινια.......

[edit] O λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κυκλοφορεί σε dvd το Double Trouble (αν το είδα καλά στο video club)
 
Εχω σε VHS(αντιγρφη) το "Sheriff and the satellite kid",δεν ηξερα μεχρι τωρα τον τιτλο του!... Ειχα κολλησει μικρος μ'αυτην την ταινια,ειδικα με τον μικρο και το παιχνιδι του, που εμοιαζε με τριγωνικο τηλεκοντρολ!...
 
εχουμε και thread με δημοψηφισμα

btw εχω και εγω ενα κολλημα με τη συγκεκριμενη ταινια
 
Γιατι δεν βαλατε και το Sheriff... στη δημοσκοπηση? Εγω αυτο θα ψηφιζα!...
 
ο πατερας μου μου εχει πει οτι οταν επαιζαν αυτες οι ταινιες στο σινεμα μετα βγαιναν εξω και παιζανε ξυλο μιμουμενοι τους ηθοποιους ο terence hill ζει ο υιοθετιμενος γιος του ειχε πεθανει ενω γυριζε το Luky luke το οποιο αφιερωσε στην μνημη του
 
eyxaristo alla pos tha tis broyme aytes kai na tis katebasoyme help my
 
Το πιο αγαπημένο μου δίδυμο ηθοποιών!

Όταν ήμουν μικρός το βίντεο υπήρχε μόνο για να παίζει ταινίες τους.

Συνεχίζω να βλέπω ταινίες τους με μεγάλη ευχαρίστηση.
 
Είχαν βγει και ταινίες με "αντίγραφα" των Spencer-hill. Έβαζαν δυο που τους έμοιαζαν και τους πλάσαραν σαν τους κανονικούς. Μάλιστα, ο ηθοποιός που έκανε τον Spencer ήταν ο Paul Smith, ο γιγαντόσωμος αρχιδεσμοφύλακας από το Εξπρές του μεσονυκτίου...
 
οριστε ενα θεικο εξωφυλλο απο τοτε

attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα