C64-DTV-Joystick.

pooky(1) είπε:
Εγώ πήγα σε δύο, και ο υπεύθυνος του Χολαργού μου είπε ότι δεν υπάρχει σε κανένα..... Τώρα αν είναι στο δρόμο σου δεν χάνεις τίποτε να περάσεις.....
θεωρώ ότι για να το είπε είδε σε κάποιο υπολογιστή την "αποθήκη" και στο είπε. Δεν έχει νόημα να πάω τότε. Θα αρχίσω μια έρευνα στο internet το βραδάκι να δω που το πουλάνε και τι τιμές μπορούμε να πιάσουμε.
 
Ακριβώς, κοίταξε κωδικό και stock σε αποθήκη αλλά και αν έχει ξεμείνει κάποιο κομμάτι σε κάποιο υποκατάστημα.

Αργήσαμε :(

Αλλά θα το βρούμε! :) :D
 
Τα έχει πάρει το μάτι μου. Κυκλοφορώ σε Jumbo Ρέντη και Αλίμου, θα ρίξω μία ματιά. Ποιο ακριβώς σας ενδιαφέρει, πόσα κομμάτια και σε τί τιμή παίζει. Έχω στο πρόγραμμα να ξαναπάω μία βόλτα, αν και εάν λένε όχι τα κομπιούτερ τους, συνηθίζουν να έχουν δίκιο.

Επίσης, κοιτάχτε και σε MediaMarkt. Κάτι παρόμοιο είχα δει και εκεί εάν δεν κάνω λάθος.
 
ambu_dare είπε:
Τα έχει πάρει το μάτι μου. Κυκλοφορώ σε Jumbo Ρέντη και Αλίμου, θα ρίξω μία ματιά.
Ambu στου Ρέντη έχω πάει εγώ (μένω εκεί κοντά) και δεν το έχει. Αυτό που είδες ήταν C64;

Τιμή δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν το έχω δει πουθενά στην Ελλάδα. Κομμάτια μάλλον 2 από ότι βλέπω ως τώρα.
 
Ambu είναι το μοντέλο C-64 joystick με καμιά 30αριά παιχνίδια. Το Jumbo τα έχει όλα μαζί δίπλα στα ηλεκτρονικά παιχνίδια (Nintendo και Sony). Εκτός από αυτό υπάρχουν και άλλα μοντέλα, σήμερα είχαν μόνο δύο διαφορετικά Megadrive joypads με 6 παιχνίδια το καθένα και ένα μοντέλο Μπόμπ ο Σφουγγαράκης με αντίστοιχα παιχνίδια.

Εκτός από αυτά κατά καιρούς έχουν εμφανιστεί μοντέλα με video games της Namco, Activision και ένα Atari 2600 joystick.

Η τιμή του είναι 19.99 και αν βρεις κάπου πάρε και για μένα ένα.

Ενδιαφέρον (τρελλό) εκτός από εμένα και τον Shock έχει εκδηλώσει και ο φίλος Billy.
 
Εάν μιλάμε για το C64-DTV που γράφει και ο τίτλος, 19,99 pounds = 30 euros

Δεν ξέρω εάν θα το βρείτε σε τέτοια μαγαζιά τελικά. Online στην Ελλάδα το βρήκα εδώ αλλά σε τιμή λίγο φουσκωμένη (47,48 euro).
 
Πω πω φαρμακείο είναι ο τύπος!!!!!!!!

EDIT: Το φακό που δεν θέλει μπαταρίες και αλλαγή λάμπας, τον έχει 23,91 euros (τον μικρότερο) ενώ στο βενζινάδικο της γειτονιάς μου το μεγάλο μοντέλο κάνει 7.

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!!!!
 
Απορώ πως δεν αναφερθήκατε ακόμα στο Hummer Off-Road racing game,

το ξαδελφάκι του C64-DTV.

http://galaxy22.dyndns.org/dtv/

Ακόμα σε 2 παλαιότερες εκπομπές του Retrogaming radio

ειχε συνεντεύξεις της Jeri Ellsworth,

μια απο τις οποίες (εκπομπές)

, μπορειτε να κατεβάσετε

http://www.retrogamingradio.com/theshow/listen.php?filename=rgr1105.mp3

Η συνεντευξη δώθηκε στην Classic Gaming Expo 2005 .
 
@Nemo. Με έφτιαξες ακόμα περισσότερο.

Μουστάκας τζίφος. Οι πωλητές δεν είχαν ιδέα για τι πράγμα τους μίλαγα οπότε έρειξα μια ματιά πίσω από τους πάγκους και είδα ότι είχε την ίδια ποικιλία με τους υπόλοιπους.
 
...παίδες, αν τελικά αποφασίσετε να παραγγείλετε το εν λόγω "εργαλείο" απο εξωτερικό, εννοείται ότι είμαι και πάλι "μέσα".

Τον "φαρμακοτρίφτη" μπορούμε να τον έχουμε υπόψιν μας ως έσχατη λύση, σε περίπτωση που δεν καρποφορήσει καμμία απο τις άλλες μεθόδους...
 
Παιδιά, δεν ψάχνω παραπάνω. Πιστεύω ότι στο παρακάτω site, όπως θα καταλάβετε και μόνοι σας, υπάρχουν τα πάντα, και όταν λέω τα πάντα εννοώ τα ΠΑΝΤΑ!!!!!! :D :) :D

http://www.vesalia.de/

Μάλλον θα βγάλω τελικά μια πιστωτική γιατί στην τελική, στο εξωτερικό βρίσκεις ότι τραβάει η ψυχή σου, ενώ αν περιμένεις από την ντόπια αγορά, σώθηκες. Και δεν εννοώ μόνο το C-64 joystick!!!!!

Για τσεκάρετε και εσείς...............
 
pooky(1) είπε:
Παιδιά, δεν ψάχνω παραπάνω. Πιστεύω ότι στο παρακάτω site, όπως θα καταλάβετε και μόνοι σας, υπάρχουν τα πάντα, και όταν λέω τα πάντα εννοώ τα ΠΑΝΤΑ!!!!!! :D :) :D
http://www.vesalia.de/

Μάλλον θα βγάλω τελικά μια πιστωτική γιατί στην τελική, στο εξωτερικό βρίσκεις ότι τραβάει η ψυχή σου, ενώ αν περιμένεις από την ντόπια αγορά, σώθηκες. Και δεν εννοώ μόνο το C-64 joystick!!!!!

Για τσεκάρετε και εσείς...............
Pooky έγραψες. Εγώ έχω κάρτα αν θέλετε να σας παραγγείλω πείτε μου. Ως τώρα είμαστε 3. Εγώ, ο pooky και ο billy. Αν θέλει και άλλος πείτε.
 
Φίλε shock check your PM.!!!

Αν παραγγείλεις το C-64 joystick, χωρίς σκέψη πάρε και για μένα ένα. Έχε υπόψη σου ότι στοιχίζει περίπου 25 EUROS ενώ από Αγγλία έχει 25 ΛΙΡΕΣ.

Η διαφορά είναι τεράστια!!!!!!!!!

Κι άλλο!!!!!!!!!! Κι άλλο!!!!!!!!!!!!! :D :D

http://www.sintech-shop.de/shop.htm

Ρε παιδιά, τι γίνεται στη Γερμανία; :eek: Θα χαζέψω!!!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά το λένε οι Γερμανοί το "Deutschland uber alles" μου φαίνεται :eek:

Φοβερό το site που βρήκες, pooky !! ...τι να πρωτοδιαλέξεις απο εκεί μέσα; Σε βάζει σε πειρασμό να "στραγγίξεις" την πιστωτική σου...

Μιά που λέμε για πιστωτικές, δίνω και εγώ το "οκ" στον shock για παραγγελία C64DTV απο εξωτερικό.

shock, σε ευχαριστούμε πολύ για την εξυπηρέτηση !! :)
 
Για να μαθαίνουν οι "φαρμακοτρίφτες" ότι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές........
 
Πριν την αγορά τσεκάρετε ότι στέλνουν και στην Ελλάδα και πόσο θα είναι τα μεταφορικά!... Πολλές φορές έχω βρει e-shop να μην στέλνουν Ελλάδα.
 
Χμ.. Στέλνουν σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης άρα λογικά θα στέλνουν και στην Ελλάδα. Τώρα αν είμαστε, τελικά, τόσο Ουγκάντα και δεν μας συμπεριλαμβάνουν, τι να πεις.......:rolleyes:

Και ο σκοπός της ομαδικής παραγγελίας είναι και το μοίρασμα των μεταφορικών. Δεν νομίζω να πάει παραπάνω από όσα ζητάει ο "φαρμακοτρίφτης"!!!! :D
 
Το είπα, γιατί όταν ήθελα να πάρω ένα τηλεκατευθυνόμενο και επέλεξα Greece (υπήρχε στην λίστα) μου είπε οτι δεν στέλνουν Ελλάδα λόγο μεγάλων προβλημάτων με κλοπές καρτών!

Τώρα για τα μεταφορικά άλλοι χρεώνουν fix μέχρι ένα βάρος και άλλοι ανάλογα του όγκου/βάρους. Από το pixmania ας πούμε δεν έχουν όλα τα αντικείμενα τα ίδια μεταφορικά!..

Τα λέω αυτά γιατί έχω αγοράσει πολλές φορές απ'έξω ακόμα και από Αμερική.

Υ.Γ.

Μήπως η έκφραση "Πωπω φαρμακείο είναι" που αναφέρεται για τα ακριβά προϊόντα θα έπρεπε να αλλάξει σε "Πωπω Βενζινάδικο είναι" για να είμαστε στο πνεύμα των καιρών μας; :D
 
Αν ο βενζινάς ήταν κάποτε φαρμακοποιός.......
 
Έχει κανείς σας το παρακάτω...

The Encyclopedia of Game Machines

rb_encyclopedia.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα