** Call of Duty ** Official Thread

Στο νέο Call of Duty:Advanced Warfare, ο Κέβιν Σπέισι!

 
Έχουν στερέψει τελείως από ιδέες για το πως να τραβήξουν κόσμο μου φαίνεται.
 
Imgema είπε:
Έχουν στερέψει τελείως από ιδέες για το πως να τραβήξουν κόσμο μου φαίνεται.
Κάθε Νοέμβρη, βγάζουν απο μια συνέχεια. Ιδέες δεν χρειάζονται, είναι τέτοιο το είδος του παιχνιδιού που δε χρειάζεται φοβερές ιδέες! Λίγο βελτιώνουμε τα γραφικά, βάζουμε κανένα νέο χαρακτηριστικό και τέλος. Απλά όπως είπες, έχουν αρχίσει και το χάνουν και προσπαθούν να βρουν τρόπους να τραβήξουν κόσμο. Έχω πάρει μέχρι το Black Ops 2 (αυτό δεν ήταν το τελευταίο ή το MW3?). Θα τα συνέχιζα αλλά το κόστος πάει ψηλά για το παιχνίδι και την συνδρομή στο ΧΒΟΧ live.
 
Εγώ αναρωτιέμαι πόσο τους κόστισε για να βάλουν τον Kevin Spacey στο παιχνίδι. Που δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό, απλά έτσι, για να έχουμε να λέμε. Και μετά παραπονιούνται όλοι ότι τα κόστη παραγωγής στις κονσόλες έχουν εκτοξευτεί στα ύψη.
 
δεν φταίει η εταιρεία που τα fps εκ των πραγμάτων είναι κάθε φορά μία από τα ίδια...καλύτερα γραφικά και ήχο έχουμε σε κάθε νέο τίτλο απλά το γεγονός ότι το gameplay παραμένει το ίδιο μας κάνει να τους βρίζουμε! Το πρόβλημα είναι στο ότι δεν ε΄χουμε νέες ιδέες και κατηγορίες παιχνιδιών για να μας ανεβάσουν το ενδιαφέρον! Οι εταιρείες επιδιώκουν το κέρδος! Τι ζητάνε οι πολλοί; Μπαμ μπουμ και εκρήξεις...πάρτε να έχετε λοιπόν αυτό που θέλετε πελάτες μου! Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί διαμαρτύρεστε σε κάθε νέα συνέχεια του cod ή του moh
 
Φυσικά και δε φταίει η εταιρεία, αφού πουλάει σαν τρελή!

Εγώ παραπονέθηκα για το κόστος. Σίγουρα το μεγαλύτερο κοινό με τις περισσότερες ηλικίες κατέχουν τα FPS.

Και σίγουρα πουλάνε τρελά, αφού έχουν λεφτά να βάλουν τον Κέβιν Σπέισι στο παιχνίδι!

Πάντως γενικότερα έχουν συμμετάσχει φίρμες με τον ένα και με τον άλλο τρόπο στη σειρά. (βλέπε Γκάρι Όλντμαν, Κίφερ Σάδερλαντ, Εντ Χάρις κλπ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αν το ψάξεις στο διαδίκτυο θα δεις ότι μιλάμε για κόστος πολλών εκατομμυρίων...μιλάμε για εκατοντάδες εκατομμύρια δολάρια σαν ακριβές κινηματογραφικές παραγωγές!

Δες εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_video_games_to_develop
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wow!!!! 50 μύρια για το development και 150 για το μάρκετινγκ στο MW2!!!!!

Και απ'ότι διαβάζω στη Wikipedia, την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας σε USA και UK, πωλήθηκαν 4,7 εκατομμύρια κομμάτια, που μεταφράζεται σε 310 μύρια!!! Την πρώτη μέρα όλα αυτά, ε?

Πηγή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά Χριστούγεννα με Call of Duty 1 + United Offensive Expansion pack. Είπα να θυμηθώ τα νιάτα μου. Όσα χρονια και αν περάσουν παραμένει παιχνιδάρα!!
 
Παίζω το Call of Duty 2 και το πλησιάζω προς το τέλος. Είπα μετα το -1 να θυμηθω και το -2. Πολύ δυνατος τιτλος.

Θελω να ρωτησω κατι: το -3 γιατι δεν βγηκε σε pc? Υπάρχει η δυνατοτητα να το παιξω με καποιο τροπο σε PC, με ποντικι και πληκτρολογιο?

Δεν τολμω να το κατεβασω για το ps3 λόγω joystick.... Δεν το εχω παιξει ποτε και εχω σπαστει που δεν ειχε βγει σε pc. Από βιντεακια που εχω δει ειναι πολύ δυνατος τιτλος.
 
Some heroes die hard.

Others draw first blood.


O John McLane και ο Rambo θα εμφανιστουν στα παιχνιδια Call of Duty: Warzone, Black Ops - Cold War και Mobile.

 
Aγαπημενο στυλ παιχνιδιου το fps αλλα αυτα τα call of duty μετα το madern warefare του 2007 περισσοτερο αηδια μου προκαλεσαν και με τα μετρια γραφικα τους ουτε λογος να ασχοληθω.O πατος του fps καταντησε η σειρα.

Καπως παει να στρωσει η κατασταση των μετριων γραφικων με το καινουργιο call of duty modern warfare 2.Εχει βεβαια αρκετο δρομο ακομα η σειρα για αρκετες βελτιωσεις.
 
Πίσω
Μπλουζα