Camelot 3000 - Star Comics

Θυμάμαι σίγουρα ένα λεσβοκαρέ που είχε κοπεί, ναι. Τωρα δεν ξερω αν κανει η διαφήμιση, αλλά αφού ρωτάς, το βιβλιο το ειδα αρχικα στο ΦΝΑΚ αλλα ήταν καπου στα 35 ευρω. Τσεκαρα play.com το βρηκα πιο φτηνο και το πηρα απο εκει... Αν δεν επιτρέπεται η αναφορά σε όνομα καταστήματος, σόρυ, απλά απαντάω στον φίλο που ίσως να μην μπορεί να κάνει online shopping.
 
ευχαριστω kuv

Βρηκα το 5ο τευχος αλλα μου ζηταει 30 ευρω ο τυπος..

Παιδες ξερει κανεις τιποτα που να το βρω,αντε μεχρι κανα 20ρικο η να παω να με ...δαγκωσει εκεινος?Και 25 δηλαδη τα δινω οχι για να γλιτωσω τοσο το ταλιρο αλλα γιατι μου την εσπασε αυτος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eπιβεβαιώνω ότι η εκδοση που ανεφερα παραπανω, ειναι τα κανονικα τευχη, κανονικα μελανια, ολα κανονικα, με τα καρε τα αρχικα. Επισης εχει εναν 3σελιδο προλογο σημερινο του δημιουργου και στο τελος αλλες 5-6 με art και σημειωσεις. Χοντρο εξώφυλλο, καλη αγορα.
 
Πόσο βλάκας μπορεί να είμαι όταν θυμάμαι πως από εκέινη την σειρά είχα όλα τα Camelot,Ερίκ Καστέλ και οι Παμπλίτος και Storm και τα χάρισα.

Μήπως μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πόσο ήταν η τιμή τους?Γιατί θυμάμαι οτι ήταν αρκετά ακριβά σε σχέση με άλλα κόμικ της εποχής.

Η δυστηχία μου είναι όπως έγραψα οτι τα χάρισα αλλά η ευτυχία οτι τα διάβασα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
200 ολόκληρες δραχμές, οι οποίες, όντως, ήταν ένα αξιοσέβαστο ποσό για περιοδικό comics!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αξιοσεβαστα ειναι και τα 35? που μου πηρε ο "φαρμακοποιος" για το νουμερο 5...

Στο μοναστηρακι παιζουν στην τιμη των 15? αλλα δεν υπηρχε το 5..

Και με ξενερωσε και σαν κομικ,πολυ ευκολα βρηκαν το δισκοποτηρο πολυ ευκολα το εχασαν..Το χειροτερο απο τα 6 της σειρας..

didie είπε:
Πόσο βλάκας μπορεί να είμαι όταν θυμάμαι πως από εκέινη την σειρά είχα όλα τα Camelot,Ερίκ Καστέλ και οι Παμπλίτος και Storm και τα χάρισα.
Μήπως μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πόσο ήταν η τιμή τους?Γιατί θυμάμαι οτι ήταν αρκετά ακριβά σε σχέση με άλλα κόμικ της εποχής.

Η δυστηχία μου είναι όπως έγραψα οτι τα χάρισα αλλά η ευτυχία οτι τα διάβασα.
Εγω ειχα παντα μανια με τα κομικς καθε ειδους και ποτε δεν πεταγα τιποτα,ισα ισα παντα κατω απο το κρεβατι μου μεσα σε τελαρα και κουτια..

Και σκαω στον βλακα που μου πουλησε το καμελοτ και μενω αγαλμα.. Πουλαγε τη σειρα "κομιξ" σε τρελες τιμες το καθε τευχος και ειχε 4-5 τευχη και αυτα πανω απο το 10 νουμερο.Και κατι αλλα συλλεκτικα σπαθι των παγων κτλ το ιδιο.Και αυτα ολα τα εχω σε αριστη κατασταση απο το νουμερο 1 μεχρι 80-90.Και τα αλλα που πουλουσε.. Και οταν του το πα εχασε το χρωμα του ο τυπος..

Αστα didie ολοκληρη βιομηχανια εχουν στησει με τα παλια κομικς
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
camel είπε:
Εγω ειχα παντα μανια με τα κομικς καθε ειδους και ποτε δεν πεταγα τιποτα,ισα ισα παντα κατω απο το κρεβατι μου μεσα σε τελαρα και κουτια..Και σκαω στον βλακα που μου πουλησε το καμελοτ και μενω αγαλμα.. Πουλαγε τη σειρα "κομιξ" σε τρελες τιμες το καθε τευχος και ειχε 4-5 τευχη και αυτα πανω απο το 10 νουμερο.Και κατι αλλα συλλεκτικα σπαθι των παγων κτλ το ιδιο.Και αυτα ολα τα εχω σε αριστη κατασταση απο το νουμερο 1 μεχρι 80-90.Και τα αλλα που πουλουσε.. Και οταν του το πα εχασε το χρωμα του ο τυπος..

Αστα didie ολοκληρη βιομηχανια εχουν στησει με τα παλια κομικς
Να υποθεσω οτι πηγες σε εκεινο στο [edited] Παγκρατι?

Κριμα...επρεπε να κανεις μια ερευνα αγορας πρωτα....Οσοι γνωριζουμε τι παιζει γενικοτερα στην αγορα,αποφευγουμε τετοιους τυπους.

[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω πω! τι μου θυμήσατε με αυτό το thread!!! Έχω όλα τα Camelot 3000!! Υπέροχη σειρά αλλά τα Storm ήταν τα αγαπημένα μου...ακόμη ψάχνω από το 7 τεύχος και έπειτα και δεν έχω καταφέρει να τα εντοπίσω. Φυσικά μιλώ για μαγαζιά στην Αθήνα και όχι ebay κλπ...Αν έχετε κάτι να προτείνετε είμαι ανοικτός..σε pm's. Θενκς
 
Δυσκολα τα Στορμ μετα το τευχος 6-7 μιας και ο εκδοτης ελλατωνε το τιραζ ανα τευχος...

Ηταν πανακριβο για την εποχη του! 200 δρχ την εποχη που τα υπολοιπα κοστιζαν το πολυ 50 δρχ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
lyggeas είπε:
Να υποθεσω οτι πηγες σε εκεινο [edited] στο Παγκρατι?Κριμα...επρεπε να κανεις μια ερευνα αγορας πρωτα....Οσοι γνωριζουμε τι παιζει γενικοτερα στην αγορα,αποφευγουμε τετοιους τυπους.

[edit]
Μαγος εισαι..? εκει πηγα.. πολυ σπαστικος ο τυπος.Προσπαθησα να κανω ερευνα αγορας απο εδω μεσα αλλα δεν ειχα και πολυ βοηθεια.. Μαλλον δεν ηταν και τοσο δημοφιλες το καμελοτ και δεν ηξεραν πολλοι γιαυτο.

Για στορμ που παιζει να βρω ξερεις?
 
camel είπε:
Μαγος εισαι..? εκει πηγα.. πολυ σπαστικος ο τυπος.Προσπαθησα να κανω ερευνα αγορας απο εδω μεσα αλλα δεν ειχα και πολυ βοηθεια.. Μαλλον δεν ηταν και τοσο δημοφιλες το καμελοτ και δεν ηξεραν πολλοι γιαυτο.Για στορμ που παιζει να βρω ξερεις?
Σου εστειλα ΠΜ με λεπτομερειες!! ;)
 
Αγαπώ Storm, ευτυχώς που πρόλαβα να πάρω την επανέκδοση σε τόμους των δύο τευχών ο καθενας. Σύν τα τεύχη που δεν κυκλοφόρησαν ποτέ στην Ελλάδα :D
 
Δηλώνω ευτυχής (και πάλι ;) ), κάτοχος της σειράς Camelot 3000.

Προσπαθώ να κάνω ανά τακτά χρονικά διαστήματα βήματα προς το παρελθόν και το χαίρομαι ιδιαίτερα.

Υ.Γ. Όντως υπάρχουν σκίτσα τα οποία είχαν «χαθεί» στην ελληνική έκδοση.

Άσχημη η λογοκρισία αυτού του είδους στα comics.
 
Απιστευτο! Το εχω ολοκληρο (αυτα, τα ελληνικα οχι τα ξενα). Τα μαζευα στις αρχες του '90 ενα ενα απο επαρχιες!!! Ενα απο Λαρισα, ενα απο Κορινθο, δυο απο Κατερινη, ενα απο Βονιτσα (μαζι με Σπαιντερμαν της Καμπανας του '70) και τα υπολοιπα απο Μοναστηρακι.
 
Φωτογραφία των εξώφυλλων των τευχών 2,3,4,5

Picture 1163.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για όσους δεν γνωρίζουν, να σας ενημερώσω ότι κυκλοφόρησε σχετικά πρόσφατα συγκεντρωμένο σε πολυτελή hardcover έκδοση...

attachment.php


ΑΞΙΖΕΙ!
 
Δεν το ήξερα αυτό.

Χμμμ, κάτι λιγότερο από 17 λίρες στο Amazon.co.uk...αισθάνομαι ότι ψήνομαι να βγω για ψώνια... :)
 
πριζώθηκα να το πάρω και εγώ τώρα. Μου λείπει ένα τεύχος από την Ελληνική αρχική έκδοση. Το hardback έχει περισσότερα τεύχη συγκεντρωμένα; Για το Storm έχει βγει κάτι ανάλογο;
 
Έχει ολόκληρη την ιστορία των 12 τευχών (χωρίς την ελληνική λογοκρισία βέβαια) μαζί με κάποια έξτρα - σκίτσα και σχέδια - στο τέλος (όχι πολλές σελίδες). Το εξώφυλλο έχει φοβερή ανάγλυφη παράσταση με το Εξκάλιμπερ, αξίζει και με το παραπάνω! :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα