CAMEO εμφανίσεις ηθοποιών

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.884
Σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα* για να προσθετουμε εδω τα συντομα περασματα των ηθοποιων μπροστα απ το φακο,οι CAMEO εμφανισεις τους μπορει να συνοδευονται απο καποια ατακα αλλά μπορει και οχι.Εξαιρουνται απ το παρον θρεντ οι εμφανισεις σκηνοθετων γιατι γι αυτους εχει ανοιχτει ηδη θρεντ απ τον tonytony εδω

* αφορμη υπηρξε ενα screenshot απ την ταινια "ο ουρανοκατεβατος",εκει εντοπισα το Νικο Γαλανο ο οποιος ειχε μια μικρη ατακα

attachment.php
(η φωτογραφια προστεθηκε και εδω )

Προσθετω αλλες δυο εμφανισεις που εγιναν στην ταινια "Περαστε την πρωτη του μηνος"

Θανασης Βεγγος (εχει και μια ατακα)

attachment.php


Αλικη Βουγιουκλακη (πολυ γρηγορο περασμα μπροστα απ το φακο)

attachment.php
 
Ωραίο θέμα, Κατερίνα. :)

Προσθέτω κάτι που είδα την Κυριακή: Στους Μακρυκωσταίους και Κοντογιώργηδες κάνει ένα πέρασμα ο Αντώνης Παπαδόπουλος.

Τον εντόπισα μετά από μόλις ...400 φορές που έχω δει την ταινία!!!! :D

maklrykostaioikaikontog.jpg
 
miki-mik7 συγχαρητηρια που ανακαλυψες την CAMEO εμφανιση του Αντωνη Παπαδοπουλου,ηταν πολυ δυσκολο να βρεθει ειδικα με στολη αστυνομικου(ποτε δεν επαιξε τετοιου ειδους ρολους)

Να προσθεσω και το Χρηστο Πολιτη στην ταινια "η λεωφορος του μισους", δεν εχει καμμια ατακα αλλά μαθαινουμε οτι το ονομα του ειναι "Ζεραρ",ετσι τον αποκαλει η Νονικα Γαληνεα(ειναι ενας απ τους βοηθους της μαλλον)

attachment.php
attachment.php



ΥΓ: Η συμμετοχη του δεν αναφερεται ουτε στους τιτλους εναρξης ουτε στη
retrodb

leofmisous.JPG

leofmis.JPG
 
Cameo του Κώστα Βουτσά στην Παριζιάνα

βουτσας.jpg
 
Η εθνικη σταρ σε μια απροσμενη εμφανιση 20 δευτερολεπτων στην ταινια Ο παρας και ο φουκαρας (ριμεϊκ του Σαντα Τσικιτα).

http://www.youtube.com/watch?v=iftr1nGw5kQ
 
Ο Κώστας Χατζηχρήστος , ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ και ο Μάνος Κατράκης στο "Η Αλίκη δικτάτωρ".


Επίσης οι Μάρω Κοντού , Λάμπρος Κωνσταντάρας , Ελένη Ανουσάκη και Σταύρος Ξενίδης στο "Δημήτρη μου Δημήτρη μου".


 


81.jpg
81.jpg

80.jpg
80.jpg
 
Ο "θρύλος" Κώστας Γκουζγκούνης στην ταινία, "Η θεία από το Σικάγο"...

Ε τουλάχιστον το πάλεψε στην αρχή... :)

Chicago.jpg
 
tonytony είπε:
Ο Κώστας Χατζηχρήστος , ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ και ο Μάνος Κατράκης στο "Η Αλίκη δικτάτωρ".
Επίσης οι Μάρω Κοντού , Λάμπρος Κωνσταντάρας , Ελένη Ανουσάκη και Σταύρος Ξενίδης στο "Δημήτρη μου Δημήτρη μου".
Να προσθεσω Αντωνη οτι στην ταινια "Δημητρη μου Δημητρη μου" εμφανιζεται και ο Νικος Ριζος

attachment.php


και μαλλον η ηθοποιος Ερση Δοξακοπουλου ;

attachment.php


Fred Madison είπε:
Ο "θρύλος" Κώστας Γκουζγκούνης στην ταινία, "Η θεία από το Σικάγο"...Ε τουλάχιστον το πάλεψε στην αρχή... :)

Προβολή συνημμένου 77958
βρηκα και το σχετικο βιντεο:[yt deadlink]

Επισης ο Γκουσγκουνης εμφανιστηκε και στην ταινια "μια ζωη την εχουμε" ως καφετζης

dim,rizos.JPG

d4.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
CAMEO εμφανιση της Μαρθας Καραγιαννη στην ταινια "5000 ψεματα"

attachment.php
με
attachment.php
και ανευ τσιχλοφουσκας ;)

5000 psem,karagiann.JPG

5000.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συντομη εμφανιση του Φραγκισκου Μανελλη στην ταινια "Καημοι στη φτωχογειτονια"

attachment.php
attachment.php


manelkaimiftoxog.JPG

manel.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
CAMEO εμφανιση της Νορας Βαλσαμη στην ταινια "ο καζανοβας" ,δεν εχει καμμια ατακα,κανει γυμναστικη μαζι με τις αλλες κοπελες στο σχολειο Θηλεων

attachment.php
attachment.php


nora,kazanovas.JPG

kaz.JPG
 
Έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο δεν ανήκει στα λεγόμενα "περάσματα", γιατί η Βαλσάμη ήταν τελείως άγνωστη τότε. Ήταν απλώς μία κομπάρσος.
 
miki-mik7 είπε:
Έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο δεν ανήκει στα λεγόμενα "περάσματα", γιατί η Βαλσάμη ήταν τελείως άγνωστη τότε. Ήταν απλώς μία κομπάρσος.
:wait2: μαλλον εχεις δικιο,δηλαδη η επισημη πρωτη εμφανιση της Νορας Βαλσαμη ειναι στην ταινια "Τζενη-Τζενη"
 
CAMEO εμφανιση αλα Χιτσκοκ του Βελισσαριου Κοντογιαννη σε ταινιες της Φινος Φιλμ(βλεπε "κουιζ του πορτραιτου 2 σε 1")

Μαλιστα στην ταινια "Ο θησαυρος του μακαριτη" το πορτραιτο του Χαριλαου(Βελισσαριος Κοντογιαννης)"ζωντανευει" αφου πεταει ρυζι δινοντας ετσι την ευχη του στους Βασιλη Αυλωνιτη και Γεωργια Βασιλειαδου

attachment.php


th2.JPG
 
Στην ταινια "γαμος αλα ελληνικα" βλεπουμε την εμφανιση "αστραπη" του Φαιδωνα Γεωργιτση

attachment.php
δανειζομαι τη φωτογραφια απο ενα ποστ του Αντωνη γιατι στα screenshots που ειχα δεν ηταν και τοσο αναγνωρισιμος ο ΦΓ

147.jpg
 
Ο Νικος Γαλανος εχει μια συντομη εμφανιση στην ταινια "Οργη",αυτη τη φορα ομως δεν εχει καμμια ατακα(σε αντιθεση με την ταινια "ο ουρανοκατεβατος")

attachment.php
attachment.php


galanos.JPG

galanos,orgi.JPG
 
Η Οργη ειναι η 1η του εμφανιση, ο Ουρανοκατεβατος ειναι 3 χρονια μετα!
 
Η Γκελυ Μαυροπουλου κανει μια CAMEO εμφανιση στην ταινια "20 γυναικες κι εγω",τη βλεπουμε στην τηλεοραση υποτιθεται σε μια σκηνη της σειρας "Αγνωστος πολεμος",ο atanasio εξηγει λεπτομερειες εδω

attachment.php


20g.JPG
 
Πρέπει να έχει αναφερθεί σε άλλη ενότητα, αλλά δεν θυμάμαι... Ο Δημήτρης Νικολαΐδης εμφανίζεται για μερικά δευτερόλεπτα στον Παπατρέχα.
 
miki-mik7 είπε:
Πρέπει να έχει αναφερθεί σε άλλη ενότητα, αλλά δεν θυμάμαι... Ο Δημήτρης Νικολαΐδης εμφανίζεται για μερικά δευτερόλεπτα στον Παπατρέχα.
:thanx2:miki-mik7 εχει αναφερθει σ αυτο το ποστ και ισως και σε καποιο αλλο σημειο,δε μπορω να θυμηθω πού..

Προσθετω κι εδω το στιγμιοτυπο

attachment.php


papatrnikol.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα