CAMEO εμφανίσεις ηθοποιών

Καμεο εμφανιση τραγουδιστη κανει ο Κωστας Καρρας στην ταινια Καθε ναυαγιο και μια κολαση. Υποτιθεται οτι τραγουδα το Ειναι νωρις για δακρυα Στελλα.
Λεω "υποτιθεται" γιατι δεν ακουμε τη δικη του φωνη, αλλα του Κωστα Βενετσανου. Δε θα με χαλαγε και η φωνη του Καρρα παντως.
Υπεροχα τραγουδουσε.
 
Νικος Βασταρδης,Μαρια Σοκαλη - ΔΟΥΛΙΚΟ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ
Η Μαρία Σόκαλη έχει τον ρόλο της φίλης της Στυλιανοπούλου.
Ο Νίκος Βασταρδής απλά δεν είναι ο Νίκος. Είναι ο Βασίλης Βασταρδής (συνεπώνυμος) και υποδύεται τον μοντελίστ της Σμάρως Στεφανίδου.

Ένα πέρασμα κάνει και η Κοντού στην ταινία «Ένας Τρελός Γλεντζές». Υποδύεται την τηλεφωνήτρια στο ξενοδοχείο που μένουν οι Τζένη Ρουσσέα και Κάκια Παναγιώτου.

Πρόσφατα έγραψα για την Μαρία Παλαιολόγου (Νίτσα η μανάβισσα από το Κωνσταντίνου και Ελένης). Κάνει την μαθήτρια του Σταυρίδη στην ταινία «Μπετόβεν και Μπουζούκι» αλλά δεν αναφέρεται στους τίτλους.

Κάπου διάβασα για την Δήμητρα Σερεμέτη ως γραμματέα στην ταινία «Η Κυρία του Κυρίου». Δεν το θεωρώ πέρασμα γιατί απλά έχει τον μικρό ρόλο της γραμματέως. Στην ταινία «Ζητείτε Ψεύτης» είναι η κυρία ακούει τα εξ' αμάξης από τον Ηλιόπουλο στο τηλέφωνο. Στον «Ηλία του 16ου» έχει έναν ατέρμονο μονόλογο που εμποδίζει τον Βέγγο να κλέψει την μπότα. Στην «Τζένη Τζένη» είναι η υπηρέτρια των Κωνσταντάρα Λαλοπούλου.
 
βλεπω οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν τι ειναι η εμφανιση cameo
ο ηθοποιος πρεπει να ειναι αν οχι πασιγνωστος τουλαχιστον γνωστος ,αλλιως δεν ειναι
και αυτο ειναι μια απο τις προοιποθεσεις
 
βλεπω οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν τι ειναι η εμφανιση cameo
ο ηθοποιος πρεπει να ειναι αν οχι πασιγνωστος τουλαχιστον γνωστος ,αλλιως δεν ειναι
και αυτο ειναι μια απο τις προοιποθεσεις


Γιατί νιώθω deja vu? Τον ορισμό για την καμέο εμφάνιση τον έχω δώσει στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα.

Με μια λέξη θεωρώ οτι δε μπορεί να αποδοθεί στα ελληνικά. Αν κάποιος γνωρίζει οτι υπάρχει σχετική ορολογία στα αρχαία θεατρικά ας μας το πει…
 
Γιατί νιώθω deja vu? Τον ορισμό για την καμέο εμφάνιση τον έχω δώσει στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα.

Με μια λέξη θεωρώ οτι δε μπορεί να αποδοθεί στα ελληνικά. Αν κάποιος γνωρίζει οτι υπάρχει σχετική ορολογία στα αρχαία θεατρικά ας μας το πει…

ναι το ειδα
εδω ειχα ξεχασει οτι ειχα δωσει και εγω τον ορισμο,ενα ποστ ακριβως πριν απο σας
στην πραγματικοτητα ο συνδυασμος των 2 μας ειναι ο σωστος
 
Δεν ξέρω αν έχει ήδη ειπωθεί αλλά στο τέλος της ταινίας Όλγα Αγάπη μου , στην σκηνή της δεξίωσης όπου παίζουν χαρτιά εμφανίζεται η Μαίρη Χρονοπούλου , δείτε στο 0:11 με 0:13 ,
 
Έχει προσέξει κανείς την αρχή της ταινίας "οι κληρονόμοι" του 1964 όπου ο Ντίνος Ηλιόπουλος οδηγάει και μπλέκει σε έναν καυγά στον δρόμο και μετά συνεχίζει να οδηγάει και πηγαίνει μια κοπέλα που είναι μαζί του στο σπίτι της? Η κοπέλα αν δεν κάνω λάθος είναι η Βέρα Κρούσκα .....
 
Έχει προσέξει κανείς την αρχή της ταινίας "οι κληρονόμοι" του 1964 όπου ο Ντίνος Ηλιόπουλος οδηγάει και μπλέκει σε έναν καυγά στον δρόμο και μετά συνεχίζει να οδηγάει και πηγαίνει μια κοπέλα που είναι μαζί του στο σπίτι της? Η κοπέλα αν δεν κάνω λάθος είναι η Βέρα Κρούσκα .....
Πράγματι... Και ο Δαλιανίδης επίσης... Σκηνοθετικό λάθος τα γυαλιά του Ηλιόπουλου
(άλλα όταν οδηγάει, άλλα όταν μπαίνει στο κουρείο του Χατζηχρήστου).
 
Έχει προσέξει κανείς την αρχή της ταινίας "οι κληρονόμοι" του 1964 όπου ο Ντίνος Ηλιόπουλος οδηγάει και μπλέκει σε έναν καυγά στον δρόμο και μετά συνεχίζει να οδηγάει και πηγαίνει μια κοπέλα που είναι μαζί του στο σπίτι της? Η κοπέλα αν δεν κάνω λάθος είναι η Βέρα Κρούσκα ...
και εσεις τεκνο βρουτε;
και ειναι cameo;
αγνωστη ηταν τοτε,πρεπει ο ηθοποιος να ηταν πασιγνωστος η εστω γνωστος,εκεινη μολις ξεκιναγε
 
και εσεις τεκνο βρουτε;
και ειναι cameo;
αγνωστη ηταν τοτε,πρεπει ο ηθοποιος να ηταν πασιγνωστος η εστω γνωστος,εκεινη μολις ξεκιναγε
Βασικά ήθελα να επιβεβαιώσω ότι είναι όντως η Κρούσκα και δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να κάνω την ερώτηση!!!!!
 
Βασικά ήθελα να επιβεβαιώσω ότι είναι όντως η Κρούσκα και δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να κάνω την ερώτηση!!!!!
μηδεν παρεξηγηση
κατανοω
ναι επιβεβαιωνω και εγω,λοιπον
 
Πίσω
Μπλουζα