Candy Candy (το κομικ)

misspepper77 είπε:
Όταν λες Χουανίτα μου ,άθλια η συνέχεια των Ιταλών αναφέρεσαι στα σχέδια,την ιστορία ή τα "κατάφεραν" και στα δύο.;

Και τα δύο, με την ιστορία να μπάζει από παντού άρα και να "κερδίζει" στα σημεία. Ακολουθεί spoiling

 


Ο Τέρρυ έχρηζε ψυχιατρικής παρακολούθησης, η Σούζυ και ο Άλμπερτ μας άφησαν χρόνους, η Κάντυ με την Πάττυ γλίτωσαν την μηνιγγίτιδα στο τσακ αλλά στο τέλος Κάντυ και Τέρρυ φιλήθηκαν :D

 
 
Η αδερφή μου τα έχει όλα της κάντυ κάντυ! Από το πρώτο μέχρι το τελευταίο! Μόνο που πρέπει να ανακαλύψω που τα έχουμε αποθηκεύσει... [Edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάντι Κάντι

Με αφορμή τη φωτογραφία από περιοδικό που βρήκα στην αποθήκη και αναφέρει το περιοδικό με το όνομα Κάντι Κάντι θα ήθελα να ρωτήσω αν θυμόσαστε αυτό το περιοδικό.
 
Από το περιοδικό!

Καντυ-Καντυ 1 mytinyworld.jpg

Καντυ-Καντυ 2 mytinyworld.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χεχεχε... η Κάντυ με τον Πρίγκηπά της (Άλμπερτ) ον φας :p και όλους τους άλλους σε δεύτερη μοίρα...

Η καλύτερη απόδειξη για τις προθέσεις της Μιζούκι με τη συγκατάθεση της Ιγκαράσι... ::)

Tι;;;; 8) Είμαι οφ τόπικ;;;; :eek:

Το ξέρω... αλλά δεν συγκρατήθηκα... :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάποια comics από την συλλογή μου

Candy-Candy 1 telios-s.jpg

Candy-Candy 2 telios-s.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εάν σας λείπουν τεύχη, ίσως να μπορώ να βοηθήσω! :)
 
Γεια χαρά και από μένα είμαι κι εγώ θαυμάστρια της Κάντυ Κάντυ έχω τα περιοδικά της αλλά μου λείπουν πολλά και θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει πού υπάρχει περίπτωση να βρω και να αγοράσω όσα βρω και δεν τα έχω.
 
Αμαλία μου, αν μένεις Αθήνα, ίσως μπορέσεις να βρεις κάποια τεύχη στο Μοναστηράκι. Κατά καιρούς, υπάρχουν κάποια νούμερα στα παλαιοβιβλιοπωλεία στην Άστιγγος... :)
 
Κορίτσια το Μοναστηράκι το όργωσα πριν κάνα μήνα και δεν βρήκα ούτε ένα τεύχος για τη σύζυγο. Δυο ρετροπράγματα μου έχει ζητήσει όλα και όλα, και εγώ δεν έχω καταφέρει να βρώ κανένα από αυτά...

κλαψ.......
 
Εμμμ... εγώ λίγες μέρες πριν είχα βρει κάποια τεύχη... :xm:

Αν θες πες μου ποιά τεύχη αναζητάς μήπως υπάρχουν...
 
Κάτι τέτοια θέματα βλέπω και αναρωτιέμαι πόσο μεγάλωσα αχχχ τί μου θυμησατε!!

Πρέπει κάποια στιγμή να κατέβω στην αποθήκη να τα ξεθάψω απο το μπαούλο που τα είχα βάλει (μαζί με πολλά Μίκυ Μάους).
 
κορίτσια έπαθα σοκ με το thecandyingreekproject. Ειμαι πάρα πολύ χαρούμενη που τα ξαναβλέπω!!!!!!!! Μήπως υπαρχουν κάπου σκαναρισμένες και οι ιστορίες της Λουνα;(ήταν ένθετο μαζί με την ιστορία της καντυ)
 
Τουλάχιστον στο Retromaniax δε θα βρεις σκαναρισμένες τις ιστορίες της Λούνα
 
Επειδή με έχει πιάσει μια ''ρετρίωση'' έχω τρελαθεί στην ανασκαφή σπιτιού,αποθήκης, παταριού και ότι άλλο υπάρχει!!

Σήμερα ανακάλυψα και αυτά:

picture.php


Η αλήθεια είναι ότι τρελαινόμουν μικρή για την Κάντυ αν και δεν ήταν και παιδικό εδώ που τα λέμε...

Ξαναβλέποντάς το τώρα τελευταία παρατηρώ πως όσο γλυκό κοριτσάκι και αν ήταν όπου πατούσε χορτάρι δε φύτρωνε :( . Κλασική βέβαια δυστυχία των γιαπωνέζικων καρτούν αλλά ο Άντονι σκοτώθηκε, η Σούζαν έμεινε ανάπηρη, ο Τέρι καταστράφηκε και έχασε τον έρωτα της ζωής του, η Άννι έχασε τον άντρα της στον πόλεμο, για τον άντρα της Άννι δεν το συζητώ και πάει λέγοντας...

Ε, δεν θα την έπαιρνα να μου κάνει και ποδαρικό την Πρωτοχρονιά... #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
soufle είπε:
Η αλήθεια είναι ότι τρελαινόμουν μικρή για την Κάντυ αν και δεν ήταν και παιδικό εδώ που τα λέμε...

Ξαναβλέποντάς το τώρα τελευταία παρατηρώ πως όσο γλυκό κοριτσάκι και αν ήταν όπου πατούσε χορτάρι δε φύτρωνε :( . Κλασική βέβαια δυστυχία των γιαπωνέζικων καρτούν αλλά ο Άντονι σκοτώθηκε, η Σούζαν έμεινε ανάπηρη, ο Τέρι καταστράφηκε και έχασε τον έρωτα της ζωής του, η Άννι έχασε τον άντρα της στον πόλεμο, για τον άντρα της Άννι δεν το συζητώ και πάει λέγοντας...

Ε, δεν θα την έπαιρνα να μου κάνει και ποδαρικό την Πρωτοχρονιά... #)

Nαι, αλλά μετά από τα τόσα δράματα που είχε περάσει η μικρή ορφανή (προτού καταλήξει ευτυχισμένη στην αγκαλιά του Πρίγκηπά της ::) ) δεν αισθανόσουν ευνοημένη από τη μοίρα;;;; :p
 
Καλή μου Juanita συμφωνώ μαζί σου, ίσα ίσα είναι υπέροχο μήνυμα ότι ένας άνθρωπος που βασανίστηκε τόσο στη ζωή του κατάφερε τελικά να βρει την ευτυχία. Η ένσταση μου είναι ότι τελικά μπορεί η Κάντι να τα κατάφερε αλλά όλοι οι άλλοι περιμένουν ακόμη να χιονίσει για να ξαναδούν άσπρη μέρα!! Εξού και ο φόβος για το ποδαρικό... :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έπεσαν στα μάτια μου πολλά από τα τεύχη της ΚΆΝΤΥ και πήρα μερικά..!! Επειδή είναι πολλά σκανάρω στα γρηγορα 2 για να μου πείτε-επειδή δεν ξέρω ΚΑΘΟΛΟΥ και δνε εχω ασχοληθει ποτέ άλλοτε- αν ειναι αυτά τα αυθεντικά περιοδικά της κάντυ του 80...! :)

Candy-Candy 1 makisimos.jpg

Candy-Candy 2 makisimos.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και τα δυο ειναι αυθεντικα τευχη
 
Πίσω
Μπλουζα