Cult αντικείμενα

Δεν νομίζω ότι υπήρχε πιο cult παιχνίδι από την ......ΑΠΛΗ ΞΥΛΙΝΗ ΣΒΟΥΡΑ!

1ha1.jpg


Παρέα με τα γιογιο :)
 
Φίλε μου βλέπω ότι έχεις ποσότητα, θέλω μία για την μικρή μου.

Έχω την μεταλλική σβούρα με τις τρύπες που όταν γυρίζει σφυρίζει...
 
ambu_dare είπε:
Φίλε μου βλέπω ότι έχεις ποσότητα, θέλω μία για την μικρή μου.
Έχω την μεταλλική σβούρα με τις τρύπες που όταν γυρίζει σφυρίζει...
Ναι τις θυμάμαι. Συνήθως κόκκινες και με βάση για να γυρίζουν. Εκανες πάνω κάτω το εμβολο και έδεινε περιστροφή στην σβούρα.

Θα σου φέρω μια ξυλινη την παρασκευή.
 
Περιγραφή ακριβέστατη.

Εάν έρθεις από την Χίο, φέρε...

Έκτακτο - επείγον επαγγελματικό ταξίδι.

Δυστυχώς. Π - Π - Σ

Κράτα την σε ασφαλές μέρος.

Μέχρι την επόμενη φορά...

ThanX
 
Έχει δει κανένας ψηφιακά ρολόγια χειρός σαν κι εκείνα που φοράγαμε τότε; Είχα ένα casio που δεν το αποχωριζόμουν ποτέ. Τώρα ψάχνω να βρω κάτι παρόμοιο που να θυμίζει λίγο το πνεύμα της εποχής.
 
Εγώ θυμάμαι τα ρολόγια-ηλεκτρονικό παιχνίδι !

Έτσι και σε βλέπαν τα άλλα παιδιά να φοράς τέτοιο,

συνεχώς σε ζαλίζανε :

"βγάλτο λίγο ρε συ, να παίξω ένα" !

Αποτέλεσμα ; Το ρολόι δεν ήταν ποτέ στο χέρι σου !!!
 
Λιγο ο "ιπποτης της ασφαλτου",λιγο και η ανηψια του ΣαΪνη,εκαναν το ρολοι αυτο απαραιτητο αξεσουαρ εκεινης της εποχης
 
......η ανηψιά του Σαϊνη; Ωπα! Εκδηλώθηκες!!!!!! Μόνο που έχασες φίλε μου! Η ανηψιά του Σαϊνη δεν υπάρχει. Έχεις δει πουθενά εσύ ξανθιά και έξυπνη;

Μπαααα............
 
Καλώς ήρθες Φίλαράκο.....Όλοι το ίδιο πάθαμε δεν είσαι ο μόνος!!
 
Φίλε maxouli καλώς ήρθες και από εμένα.

Το ρολόι που αναφέρεις μπορεί να έχει ιδιαίτερη συλλεκτική αξία και πραγματικά αστρονομική τιμή. Ιδιαίτερα κατατοπιστικό άρθρο μπορεί να βρει κανείς στο τεύχος 29 του περιοδικού "Retro Gamer" που περιγράφει με λεπτομέρειες την ιστορία των πρώτων led και LCD ρολογιών χειρός, αλλά και την σημερινή τους αξία.

Α, μια ερώτηση.... Στην φωτό που παραθέτεις εκτός από το PSP ποιές άλλες φορητές παιχνιδομηχανές εικονίζονται; Αν δεν κάνω λάθος η μία πρέπει να είναι το N-CAGE της ΝΟΚΙΑ;;;;
 
Prokalo ton AA+, na brei kai na scanarei ...KALEIDOSCOPIA !!!
 
Χάρηκα ιδιαίτερα για την ανταπόκριση και σας χαιρετώ ξανά όλους. Οι κονσόλες είναι οι PSP, GP2X, N-Gage QD και το ρολογάκι. Δυστυχώς το GameBoy το GameGear, το MegaDrive, τον 6128 τα χάρισα :mad: κατά την :banghead: :banghead: προσφιλή μου μέθοδο. Θα ψάξω εκεί που μου είπες φίλε μου για το ρολόι. Έλεγα να το χαρίσω παλιά αλλά με κράτησε η μάνα μου. Υπάρχουν και εξαιρέσεις στις μανάδες.
 
Φίλε dont worry...όταν θα θελήσεις να τα ξαναβρείς έχουμε άτομα εδώ που μπορούν να σου βρούν αρκετά retro μηχανάκια σε πολύ καλές τιμές!!
 
exetlaios είπε:
Prokalo ton AA+, na brei kai na scanarei ...KALEIDOSCOPIA !!!
Εχω αντικατασταθεί εδώ και καιρό από την Arduinna :animrolleyes: Επίσης η ToDo λίστα έχει μεγαλώσει τόσο πολύ.........:nervous:
 
AA+ είπε:
Εχω αντικατασταθεί εδώ και καιρό από την Arduinna :animrolleyes: Επίσης η ToDo λίστα έχει μεγαλώσει τόσο πολύ.........:nervous:
Δεν πειράζει αγαπητέ ! :)

1) Άφησες άξιο αντικαταστάτη

2) Ήδη έχεις καταθέσει πολύ και αξιόλογο έργο !

:thumbup:
 
Πως μπορεις να σκανάρεις καλειδοσκόπια καλε??Εκτος αν εννοείς να βγάλεις φωτο και να ανεβάσεις...Χμ...η θεία μου έχει δυο καλειδοσκόπια τώρα που το σκεφτομαι..
 
Να σας θυμίσω κάτι γυναικείο αλλά πολύ retro για εκείνη την περίοδο: τα αυτοκόλλητα σκουλαρίκια, τα οποία κυκλοφορούσαν σε πολλά σχέδια και χρώματα (φεγγαράκια, αστεράκια, καρδούλες,νότες). Όπως και τα αυτοκόλλητα αστεράκια που κολλούσες στον τοίχο και φωσφορίζανε το βράδυ.Να προσθέσω και τα μαύρα βραχιολάκια φυσικά, που ήταν τρελή μόδα τότε και ιδιαίτερα στον κύκλο των μεταλάδων (ποζεράδων και μη). :D
 
Βάλε και τα στρας που γεμίζαμε τις μπλούζες μας με αυτά.
 
Πίσω
Μπλουζα