Disco των 80's!!!!!

sexo_bomba είπε:
Καλησπέρα,
μόλις γύρισα από μία άλλη DISCO που πήγα με ένα φίλο.

Αρχικά πήγαμε στην BOOM BOOM που διαφημίζει και ο αγαπημένος μου σταθμός blue space FM 107,2.

φτάνουμε στην ΒΟΟΜ ΒΟΟΜ και βλέπουμε Bachelor Party ταμπελίτσα και μερικά μπαλονάκια. Ο πορτιέρης όμως μας λέει ότι πρέπει να έχουμε ντάμα για να μπούμε!!!!

Πρώτη φορά ακούω για Bachelors party με ντάμα!!!! σιγά μην φέρω και βαλέ.

Απαντώ ότι σε χώρους μαζικής εστίασης έρχεσαι για να γνωρίσεις κόσμο χωρίς βέβαια να γίνεσαι ενοχλητικός και να ακούσεις και την μουσικούλα σου και να διασκεδάσεις.

Όχι μου λέει δεν μπορείς να περάσεις γιατί θα ενοχλήσεις την κόρη μου ή την αδελφή μου και άλλες τέτοιες βλακείες.

Η κατάσταση βέβαια ήταν κωμικοτραγική και μόνο αν την πάρεις στα αστεία τελικά μπορείς να βγεις κερδισμένος.

Από εκεί και πέρα όποιος επιθυμεί ας πάει να δώσει τα ?15 στην BOOM BOOM και να κάτσει σε ένα τραπέζι και να μην μιλά σε κανένα γιατί μπορεί να ενοχλεί.
πιστεύω πως θα μπορούσες να το κυνηγήσεις δικαστικά για διάκριση βάσει φύλου.. κάποια στιγμή θα πρέπει να σταματήσουμε να τα αφήνουμε αυτά να πέσουν κάτω..
 
Το κάθε μαγαζί είναι γνωστό στους θαμώνες του, τι "αναλογία" έχει.

Οπότε είμαι ελεύθερος να επιλέξω ότι "αναλογία" θέλω.

Όταν έτρωγα "πόρτα" επιδή είμασταν 2 αγόρια, απλώς δεν ξαναπήγαινα ΠΟΤΕ !

Απλά πράγματα.
 
Παιδια τι να σας πω, πηγα στο boom boom και δεν μου αρεσε καθολου

Σαν την ''μποεμισα'' ηταν , αλλα σε disco

Βινυλιο rulez για την ωρα απο αυτα που εχω παει

Η barbarella υπαρχει ακομα?Εχω ακουσει καλα λογια

Αν ναι, πειτε μου και που ειναι

Α, επισης ουτε το club notia μου αρεσε, πολυ κακοφτιαγμενο κατα την γνωμη μου, και μουσικη που δεν μου αρεσε(οι επιλογες)
 
timoros είπε:
υ
Η barbarella υπαρχει ακομα?Εχω ακουσει καλα λογια

Αν ναι, πειτε μου και που ειναι
Η Barbarella έκλεισε το 1991 αν θυμάμαι καλά... την είχε ένας φίλος του μπαμπά μου... Φοβερό μαγαζί!!! Αν και πιτσιρίκι, με έπαιρναν μαζί τους συχνά οι γονείς μου και καθόμουν πάνω στο μπαρ για να παίζω με τα πλαστικά διάφανα στολίδια των ποτών (μαιμουδάκια, σπαθάκια, ομπρελίτσες, κτλ...)
 
Death2Eliza είπε:
αυτο ακριβως εχει τυχει κ σε μενα. ημουν με 3 αντρες κ μας ειπαν την παραμυθα για το bachelor party.. ok, ειναι η πιο γελοια δικαιολογια γα πορτα που εχω ακουσει εβερ!μετα πηγαμε στο βινυλιο κ τα σπασαμε ομως..
Πάρε να'χεις...

[yt]d9qctTSzTzg&feature=related[/yt]

[yt]a_SCN-h4qWY&feature=related[/yt]
 
MamaMyrto είναι τέλεια!!!!! Καραγουστάρω!!!!
 
Αυτά τα φαινόμενα που περιγράφετε δεν τα συναντάς μόνο στο Boom boom, αλλά και σε άλλα μέρη (κυρίως ψευτο-κυριλέδικα).

Πριν απο πολύ καιρό, είχα αποφασίσει να πάω στο boutique στο Σύνταγμα (μια απο τις πολύ σπάνιες φορές που θα πάω σε τέτοια μέρη), με μεγάλη παρέα (άντρες και γυναίκες). Είχαμε κλείσει μερικά τραπέζια μέσω τηλεφώνου, αλλά όταν πήγαμε δεν μας άφησαν να μπούμε, γιατί τάχα δεν ήμασταν ντυμένοι "σωστά" (δηλαδή το τυπικό ντύσιμο του κάγκουρα). Αν είναι δυνατόν! Να κλείνεις τραπέζι, και να σου λένε όχι...
 
Παιδιά έχω πάει αρκετές φορές και στο Vinilio και στη Boom Bomm. Μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίσαμε κανένα τέτοιο πρόβλημα και στα δύο μαγαζιά. Βέβαια την τελευταία φορά που πήγα στη Boom Boom ήμασταν 4 γυναίκες και ένας άντρας οπότε μάλλον δεν υπήρχε πρόβλημα.

Το vinilio είναι οπωσδήποτε καλύτερη επιλογή αλλά είναι πάρα πολύ μικρό σε βαθμό κακουργήματος. Όποτε πάμε ενώ έχει εκπληκτική μουσική και πορωνόμαστε δεν μπορούμε να χορέψουμε, τι να χορέψουμε ούτε να αναπνεύσουμε δεν μπορούμε.

Επίσης την τελευταία φορά (και η αλήθεια είναι πως από τότε τα πήρα και δεν ξαναπήγα) είχα πάρει τηλέφωνο ένα μήνα πριν για να κλείσω ένα τραπέζι για τα γενέθλια μου. Ο τύπος μου απάντησε πως δεν υπήρχε απολύτως τίποτα (ήθελα Σάββατο) μπορούσε μόνο Παρασκευή. Πολλοί από εμάς όμως δουλεύαμε Σάββατο και το να πάμε Παρασκευή ήταν αδύνατο διότι θέλαμε να ξενυχτήσουμε και να το ευχαριστηθούμε.

Το θεωρώ απαράδεκτο ένα μήνα πριν να μην έχει τραπέζι. Στην τελική και στον Σφακιανάκη να έπαιρνα όλο και κάτι θα είχε. Μου τη δίνει απίστευτα όταν θέλω να δώσω τα ωραία μου λεφτά και τρώω και πόρτα από πάνω.

Η Boom Boom πάλι είναι πολύ μεγαλύτερη και βάζει επίσης αρκετά καλή μουσική αλλά γεμίζει και αυτή ασφυχτικά. Γενικότερα στεναχωριέμαι να θέλω να πάω σε ένα τέτοιο μέρος που το γουστάρω απίστευτα και τελικά να μη μπορώ λόγο έλειψης χώρου. Έχουν σκεφτεί κι άλλοι μήπως ότι θα πρέπει να ανοίξουν και άλλα τέτοια μαγαζιά γιατί τελευταία είναι της μόδας;

Ή μήπως, λέω μήπως το Vinilio θα έπρεπε να σκεφτεί την πιθανότητα να μεταφερθεί σε έναν μεγαλύτερο χώρο επιτέλους; Δηλαδή είναι λογικό όλα αυτά τα χρόνια να διώχνει κόσμο λόγο κινδύνου ασφυξίας;;;
 
Εγώ έχω φάει πόρτα σε μαγαζί της παραλιακής όπου πήγα με τη γυναίκα μου, λόγω της αραβικής καταγωγής της... :)
 
Ρε παιδια μην ειμαστε απολυτοι.

Καποιο "φιλτραρισμα" πρεπει να γινεται στη πορτα.

Στο κατω-κατω πληρωνεις λεφτα να περασεις καλα σε ενα μαγαζι με εναν αλφα χαρακτηρα.Δεν θες στα ποδια σου καποιους "εκτος κλιματος".

Εκαστος στο ειδος του και ο Λουμιδης στα καφεδια

Μαθηματικα θα πεσουν σφαλιαρες ή στη καλυτερη παρεξηγησεις...

IMHO of course...
 
Vagelis είπε:
Εγώ έχω φάει πόρτα σε μαγαζί της παραλιακής όπου πήγα με τη γυναίκα μου, λόγω της αραβικής καταγωγής της... :)
Αυτό το βρίσκω τουλάχιστον απαράδεκτο για να μη το πω ρατσισμό. :mad:

Ντροπή...
 
Επειδη ποσταραμε ταυτοχρονα με τον Βαγγελη,δεν ειχα διαβασει το ποστ του.

ΑΥΤΗ η περιπτωση πραγματικα ειναι απαραδεκτη!!
 
Σκέφτεστε να φάτε πόρτα από ΑΛΒΑΝΟ πορτιέρη ;

Σε μαγαζί που είναι οι μισοί Αλβανοί ;

Μιλάμε για τρελή ήττα.
 
Το φιλτράρισμα είναι παράνομο.

Ο ιδιοκτήτης φυσικά και θέλει να του έρχονται συγκεκριμένου τύπου πελάτες, αλλά μπορεί να το καταφέρει με άλλους τρόπους. Π.χ. αν θέλει να έρχονται περισσότερες γυναίκες, μπορεί να κάνει βραδιά γυναικών με δωρεάν ποτά, αλλά δε μπορεί να απαγορεύσει την είσοδο σε άντρες μπακούρια, γιατί είναι παράνομο. Δεν έχει δικαίωμα να επιλέγει πελάτες με αυτόν τον τρόπο, όπως και οι ταξιτζήδες δεν έχουν δικαίωμα να επιλέγουν κούρσες.

Στην περίπτωση που φάγαμε πόρτα λόγω της γυναίκας μου, το κατάλαβε, αλλά εγώ επέμενα ότι "όντως δε μας βάλανε επειδή δεν είχαμε κλείσει τραπέζι και το μαγαζί ήταν γεμάτο" και δεν το έκανα θέμα ακριβώς για να μη νιώσει ακόμα πιο άσχημα.

Φανταστείτε δηλαδή εγώ να μην πουλάω παιχνίδια του Atari επειδή ήμουν Amig-άς!...
 
Vagelis είπε:
Φανταστείτε δηλαδή εγώ να μην πουλάω παιχνίδια του Atari επειδή ήμουν Amig-άς!...
Έλα τώρα,μη μπλοφάρεις,πες ότι το κάνεις κιόλας...!!!:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Σοβαρά τώρα,δε ξέρω ρε παιδιά,το "φιλτράρισμα" μας ενοχλεί όλους όταν αφορά εμάς,αλλα μας εξυπηρετεί ίσως όταν βλέπουμε να "τρώνε πόρτα" κάποιοι τύποι πιθανότατα εστίες και αίτια φασαρίας,είτε λόγω πειραγμάτων σε κοπέλες,είτε λόγω υπερβάλλοντος.....τσαμπουκά !

Δυστυχώς όμως,το "φιλτράρισμα" δε γίνεται μόνο σ'αυτούς,αλλα εξυπηρετεί κι άλλους σκοπούς,όπως αρχικά να διαμορφώσει μια φήμη το μαγαζί ότι "είναι τίγκα στις γυναίκες" (εμ μας πως να μην είναι,όταν παρέα με 1 άντρα + 5 γυναίκες μπαίνει αέρα,ενώ το αντίθετο έχει φάει την πόρτα από.....1 χιλιόμετρο απόσταση !! ),ότι έχει "καλό κόσμο" και βεβαίως να κάνει πιο εύκολο για τα ματσό φιλαράκια του εκάστοτε αφεντικού τις γνωριμίες με γυναίκες,,ελλείψει άλλων "μπάκουρων"...

Κι αν το τελευταίο σας φαίνεται υπερβολικό,μη σας φαίνεται καθόλου,ισχύει και παραϊσχύει και αυτό μπορεί να σας το βεβαιώσει σχεδον οποιοσδήποτε έχει δουλέψει σε τέτοια μαγαζιά....

Το ότι το "φιλτράρισμα" στην τελική είναι 1000% παράνομο βέβαια,εξυπακούεται.....

Έχω την αίσθηση όμως οτι ξεφύγαμε πάλι από το θέμα του topic....
 
Για να επανέλθουμε on topic...

Barbarella Athens ... και τα μαλλια ... αφάνα:afro:

[yt]v6K44Cw2S5M[/yt]

OFF TOPIC αλλα αξιοσημείωτο...

Vagelis είπε:
Εγώ έχω φάει πόρτα σε μαγαζί της παραλιακής όπου πήγα με τη γυναίκα μου, λόγω της αραβικής καταγωγής της... :)
Αν ήσουν με 10 άντρες μπακούρια αλλά αραβικής καταγωγής και "πετρελαϊκής" οικονομικής κατάστασης θα σας άνοιγαν τις πόρτες διάπλατα και ο πορτιέρης θα έτρωγε κυριολεκτικά την πόρτα με μαχαιροπήρουνο είς ένδειξη ευγνωμοσύνης που κάνατε την τιμή και του είπατε καλησπέρα!

Αν ήταν Ρωσίδα και την συνόδευε κανένα φραγκάτο πουρό , πάλι θα πέρναγε με τεμενάδες την πόρτα!

Είμαστε ώρες ώρες ψιλο-ρεζίλης λαός... ντροπή μας sometimes ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Vagelis είπε:
Εγώ έχω φάει πόρτα σε μαγαζί της παραλιακής όπου πήγα με τη γυναίκα μου, λόγω της αραβικής καταγωγής της... :)
κι εσύ ρε Βαγγέλη, γιατί δεν σκέφτηκες να το κυνηγήσεις δικαστικά; γιατί τους αφήνουμε όλους αυτούς να μειώνουν την δημοκρατία μας;
 
Starbuck είπε:
... γιατί δεν σκέφτηκες να το κυνηγήσεις δικαστικά; γιατί τους αφήνουμε όλους αυτούς να μειώνουν την δημοκρατία μας;
Αν εξέλειπαν οι πορτιέρηδες, η δημοκρατία στην Ελλάδα θα καθίστατο "εξαγώγιμο είδος" ! :diablotin:
 
Πολυ ενδιαφερουσες οι παρατηρησεις σας παιδια.

Τα πραγματα ειναι απλουστατα. Αν δε γουσταρουμε τον τροπο που λειτουργει ενα μαγαζι Δεν Παμε!

Η νυχτα και οι ανθρωποι της ειναι "above the law" . Κοινως, αν δε γουσταρουν τα μουτρα σου, σε στελνουν στο νοσοκομειο και δεν τρεχει και τιποτα. Δεν βγαζεις ακρη και δικιο να εχεις Χ1000.

Η ιδεα του φιλτραρισματος ειναι δυστυχως απαραιτητη. Αν εσεις ειχατε ενα καταστημα, πχ κυριλε restaurant, και εσκαγαν τυποι με διχαλη σαγιοναρα θα τους βαζατε μεσα?? Τωρα αν οι εν λογω βρωμιαρηδες σου κουνουσανε χιλιοδολαρο και μασουσες, αυτο ειναι αλλο θεμα.

Καλο ειναι να αποφευγουμε κακοτοπιες. Δηλαδη λεκτικους διαξιφισμους με "πορτες" και λοιπα ατομα. Ξαναλεω αν δε μας αρεσει αυτο το στυλ μαγαζιων , καλο ειναι να μην παταμε.

Και κατι αστειο για το τελος. Ακομα και η "πορτα" εχει αλλαξει.

Απο τους ρετρο γοριλες-αποφοιτους γυμναστηριων-με μουτρα Μarcus Fenix ματαλλαχτηκαν σε trendy-asexual-μοντελοκονιορδους. Κατι ειναι κι αυτο.

Το μεροκαματο να βγαινει
 
Τεσπα...μολις εμαθα οτι ο ΜΕΓΑΛΟΣ DJ Palmer ειναι εδω!

Οταν ξεπηξω,γουσταρω να κανουμε ενα ντου!

Εν τω μεταξυ παω να ξεθαψω το ComputerGuy...

front%20palmer%20computer%20gay%20%20low.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα