Disco των 80's!!!!!

Οι σημερινοί σαραντάρηδες -όπως εγώ- έχουν μηδενικές αναμνήσεις από ντισκοτέκ αφού ουσιαστικά αρχίσαμε να βγαίνουμε γύρω στο 1990! 'Ηδη οι τελευταίες παρήκμαζαν και είχε αρχίσει η μετατροπή τους σε κλαμπς αφού η eurodance ή η house μουσική είχε πλέον επικρατήσει!
 
spyros_s είπε:
Οι σημερινοί σαραντάρηδες -όπως εγώ- έχουν μηδενικές αναμνήσεις από ντισκοτέκ αφού ουσιαστικά αρχίσαμε να βγαίνουμε γύρω στο 1990! 'Ηδη οι τελευταίες παρήκμαζαν και είχε αρχίσει η μετατροπή τους σε κλαμπς αφού η eurodance ή η house μουσική είχε πλέον επικρατήσει!
Γεγονός... ήταν μια, κατά κάποιο τρόπο, μεταβατική περίοδος. Και η μουσική είχε αλλάξει και το στυλ των μαγαζιών άρχισε να γίνεται διαφορετικό. Παρόλα αυτά γύρω στο '89-90 έβρισκες ακόμα μαγαζιά που είχαν μια αρκετά disco ατμόσφαιρα.
 
Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρίσκω.

1ο μου post και είπα να βάλω ένα βιντεάκι από τους Dreamer & the full moon σε μια live εμφάνιση από τη Barbarella

 
φοβερο το βιντεακι φιλε!

ευχαριστουμε!
 
DORIAN GRAY στην Αργυρούπολη με επικό DJ PALMER!!! Εισαγωγή προγράμματος με καπνούς, φωτορυθμικά, strobo, διαβόλους και τριβόλους! Ο Palmer με τσίτα το echo στο μικρόφωνο να τραγουδάει cover τα κομμάτια που έπαιζε και εμείς να παραληρούμε! χαχαχαχαχαχαχα. Μεγάλο must το ανακατευτήρι στο ποτό το οποίο ήταν συνήθως πλαστική μαϊμού, φοίνικας ή σπαθί!
 
Φωτό από την Αυτοκίνηση, παρμένη από το γκρουπ retromaniax στο facebook. Λεπτομέρεια: αυτός τέρμα κάτω στη φωτογραφία με το ριγωτό μπλουζάκι πρέπει να είναι ο μπασκετμπολίστας του Παναθηναικού, του Άρη και της Εθνικής, Δημήτρης Κοκολάκης!!!!

Προβολή συνημμένου 104229

Και μια επιλογή από σχετική μουσική που μπορείτε να ακούσετε στην ενδιαφέρουσα σελίδα που βρίσκεται εδώ.
Ρε παιδιά μπροστά-μπροστά στη φωτογραφία ο κύριος με το μουστάκι ο Δημήτρης Κοκολάκης δεν είναι; η κάνω λάθος; (πρώην μπασκετμπολίστας)
 
Πίσω
Μπλουζα