Dragon Ninja - Για πολύ καμένους!!

ειπα για ολοκληρωμενα και λειτουργικα μηχανακια..να καταλαβαινομαστε.
Ολοκληρωμενα?Γιατι?

Επειδη σου φορτωναν με λιγα λεφτα ενα αθλιο monitor και ενα αργο tape που ηθελε επικλησεις στον σατανα για να φορτωσει επιτυχημενα?
 
Επειδη σου φορτωναν με λιγα λεφτα ενα αθλιο monitor και ενα αργο tape που ηθελε επικλησεις στον σατανα για να φορτωσει επιτυχημενα?
Αθλιο μονιτορ ? το συγκρινεις με τις Αθλιες τηλεορασεις που ειχαμε τοτε ?...ελεος

Πρωτη φορα ακουω για προβληματα με το κασσετοφωνο του 464...απο το 82 θυμαμαι τους φιλους μου με Spectrum και ενα κατσαβιδακι στο χερι να ρυθμιζουν αζιμουθια, μηπως υπερβαλλεις ?
 
Το αζιμουθιο ηθελε σε ολα ρυθμιση.

Κολαση στον C64 διοτι δεν "επαιζε" με το αυτι αλλα με ενα χωνι!!

Συγκρινες ποτε την ταχυτητα φορτωματος? Μεσος ορος 3 λεπτακια στον Spectrum κανα 10+λεπτο στον Amstrad..

Μηχανικα ητο χρεπη...Δεν συγκρινοταν με τα "αφτερ-μαρκετ"

Να θυμισω οτι τουλαχιστον στα +2 (και ισως και στα 464) δεν ειχε ποντεσιομετρο εντασης οποτε αχρηστευε "αδυναμες εγγραφες"

"Μην αναπνεετε,φορτωνω Oh Mummy" :D
 
Κολαση στον C64 διοτι δεν "επαιζε" με το αυτι αλλα με ενα χωνι!!
Αρα η κολαση δεν πηγαινε στον 464...οκ



Να θυμισω οτι τουλαχιστον στα +2 (και ισως και στα 464)
Ο +2 δεν υπηρχε το 1984 και το "ισως" δεν ειναι επιχειρημα για οσα ειπες προηγουμενα. ;)
 
Να θυμήσουμε και τη συλλεκτική αξία του Sinclair MK14????

http://cgi.ebay.co.uk/Science-of-Cambridge-Sinclair-MK14-MK-14-Microcomputer_W0QQitemZ140127183650QQihZ004QQcategoryZ4193QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

"The MK14 was one of the first home computers available to the general public in the UK. It was manufactured in about 1978 by Science of Cambridge, the company run by 'uncle' Clive Sinclair"

Ρίχτε μια ματιά σε 4 μερες να δούμε πόσο θα πουληθεί...
 
Κολαση το αζιμουθιο...

Tο 464 Datacorder (τρομαρα του) ειναι της πλακας...(και ολο το κυκλωμα...λογικα μιλαμε για αργο transfer rate ΑLA Οric)

Εγω φορτωνω σε 25 δευτερολεπτα πλεον...πιο γρηγορα και απο δισκετα :D
 
Stormwatch είπε:
Και για τις κυριες του forum, για να εχουν παντα απαλη επιδερμιδα (με την εγγυηση του Ζαχαρη)
product3-enlarge-729774.jpg


http://www.amstrad.com/products/integra/index.html
Σ’ευχαριστώ πολύ αν και τουλάχιστον εμένα,προς το παρόν, και για την επόμενη πενταέτια μου είναι άχρηστο :nono: .Ρυτιδές;Λυπάμαι η λέξη μου είναι άγνωστη.Εγώ θα σου προσφέρω κάτι που τουλάχιστον σου είναι γνώριμο αν όχι τραυματικό. :D :D:D

zxp22qo2.jpg
 
και ολο το κυκλωμα...λογικα μιλαμε για αργο transfer rate ΑLA Οric
Μια παρεξηγημενη ιστορια - ο Oric1 δεν ειχε αργο κασσετοφωνο ΑΠΛΑ δεν δουλευε...ο ORIC ATMOS απο την αλλη φορτωνε ταχυτατα.



Tο 464 Datacorder (τρομαρα του) ειναι της πλακας
Επιχειρηματολογεις τωρα ?

Εγω φορτωνω σε 25 δευτερολεπτα πλεον...πιο γρηγορα και απο δισκετα :D
Και πολυ καλα κανεις - αλλα δεν μπορουσες να το κανεις το 1984 αυτο...κατσαβιδι και παλι κατσαβιδι :biglaugh:
 
telamonas.stokos είπε:
Και πολυ καλα κανεις - αλλα δεν μπορουσες να το κανεις το 1984 αυτο...κατσαβιδι και παλι κατσαβιδι :biglaugh:
Σωστό μερικώς γιατί υπήρχαν και άλλες λύσεις τότε, αλλά οι amstradαδες σε λίγο δεν θα μπορούν να φορτώσουν σήμερα. Τα drives ψοφάνε το ένα μετά το άλλο και χωρίς να υπάρχει υποκατάστατο. Και δισκέτες?
 
σε λίγο; γιατί το 84 έπαιρνες μηχάνημα για το 2007?
 
gtsamour είπε:
Τα drives ψοφάνε το ένα μετά το άλλο και χωρίς να υπάρχει υποκατάστατο. Και δισκέτες?
Λάθος. Υπάρχει καλώδιο που συνδέεις στον 6128 floopy απο pc. Ρώτα τον Amigo για αυτό.
 
Spectrum...ο πρωτος μου υπολογιστης και παντοτινος (παραφραση διαφημισης ΙΟΝ)

Γεια σου τελονιε χασαπη...ρε μην ξεκοιλιαζεται τα μηχανακια :D
 
Ενω εσείς για να τους αλλάξετε μεμβράνες δεν τα ξεκοιλιάζεται;
 
Έχουμε πει πολλές φορές Μάριε.

Σε ένα καλό flame ΔΕΝ ψάχνουμε τίποτα, ούτε προσέχουμε τι λέμε. Πως θα υπάρχει ροή στην κουβέντα;

Αν ψάχναμε δεν θα ξεκινάγαμε καν το thread. :biglaugh:
 
4 βιδιτσες...και ακουμπας ενα καινουργιο πλαστικο

Οχι σπλατεριες... :D
 
Mα που τις είδες τις σπλατεριές; 4 βιδίτσες είναι και το πληκτρολόγιο του 6128 για να αλλάξεις το floopy. Απλά αυτό που χρειάζεται επιπλέον είναι ότι το floopy έχει μία βίδα παραπάνω που πρέπει να ξεβιδώσεις για να το βγάλεις απο την βάση! :)
 
Με μπερδέψατε η σύγκριση γίνεται με τον 6128?

Spectrum VS 6128? Ποιος έχει σειρά μετά η Amiga?
 
Πίσω
Μπλουζα