Duke Nukem Forever

4925918_m.gif
 
<Κακία>

Ωραία, σε αυτό το trailer τα γραφικά είναι επιπέδου Doom 3. Άντε με το καλό στο επόμενο trailer να είναι επιπέδου Crysis.

Κακία>

Keropi oraia i photo sou :p
 
Ας βγει με οτι γραφικα να ναι...δεν την παλευω να αλλαξουν για ν-ιοστη φορα μηχανη γραφικων!!
 
Με τόση αναμονή, θα πρέπει να βγεί Crysis τουλάχιστον ;)
 
keeper7k είπε:
Με τόση αναμονή, θα πρέπει να βγεί Crysis τουλάχιστον ;)
Θα βγει του χρόνου κανονικά, αλλά για να τρέξει σε αξιοπρεπές framerate, θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το 2011, για να το σηκώσει το hardware του pc μας... :p
 
Sneak peek (δειτε το βιντεο μετα το τεταρτο λεπτο...πολυ υποσχετικα πραγματα)
 
To Duke Nukem Forever τελικά έγινε For Never. :biglaugh:

Πάει η 3D Realms...

3D Realms, independent developer of the Duke Nukem action franchise, is closing its doors and its employees being let go, according to multiple industry sources.
News of the closure was first reported by Shacknews, with Gamasutra obtaining separate confirmation. Sources told Gamasutra the studio will be fully shut down by the end of the week.

Formed over twenty years ago as Apogee Software and located in Garland, Texas, 3D Realms was privately owned and run by Scott Miller and George Broussard. It served as developer of the three main Duke Nukem games and as publisher of many more.

For more than a decade, 3D Realms has notoriously been working on various iterations of Duke Nukem Forever, its sequel to the classic FPS Duke Nukem 3D. Forever was announced in 1997, and saw repeated delays.

In the last few years, news about the game began to emerge more frequently, and small screenshots and development tidbits were occasionally released.

Recently, 3D Realms also produced the two Max Payne games by Remedy Entertainment, published Human Head Studios' Prey, and brought Duke Nukem 3D to Xbox Live Arcade.

[Update: Gamasutra has received a statement from Deep Silver and Apogee Software, the label recently resurrected by 3D Realms for its retro-flavored offerings.

The companies state that development of Duke Nukem Trilogy, a Nintendo DS and PSP platformer compilation of Duke Nukem: Chain Reaction, Duke Nukem: Critical Mass and Duke Nukem: Proving Grounds, is unaffected by today's news.

Development of the trilogy is being handled by Frontline Studios. An

Από Gamasutra
 


και ετσι ο DNF εκανε το τελευταιο του τσιγαρακι και απεβιωσε μετα απο 12 χρονια και 9 μερες...

αν δεν δουλευει το link...το χρονικο
 
Παίδες μάλλον δεν τον χάσαμε ακόμα τον Δούκα.Μεταφέρω τα λόγια του Bad Sector από το forum του PCMaster:

"Εγώ πιστεύω πως είναι κόλπο του Scott Miller. Πριν καιρό μετέφερε όλα τα παιχνίδια πλην του DNF από την 3D Realms στην Radar Group. Δείτε τα παιχνίδια εκεί: δύο από αυτά είναι unannounced και για κάποιο λόγο το σηματάκι έχει το μανιτάρι της ατομικής έκρηξης. Πέρα από αυτό, τα παλαιότερα παιχνίδια της 3D Realms μεταφέρθηκαν σε ξεχωριστή εταιρία με το όνομα Apogee.

 


Αυτό που πιστεύω οτι θα γίνει (μια και officially ακόμα δεν έχει αναφερθεί κανείς στο DNF) είναι να δημιουργηθεί μια νέα εταιρία κάτω από την Radar Group η οποία θα "αγοράσει" τα απολύτως απαραίτητα δικαιώματα από την 3D Realms για το DNF και θα τελειώσει εκεί η ιστορία.


 


Η Take Two έχει τα δικαιώματα για το publishing και τίποτα περισσότερο (θα μπορούσε κάποιος να υποθέσει πως το παιχνίδι είναι πλέον τελειωμένο και η όλη σκηνή είναι για να "ξεκολλήσει" η 3D Realms από την Take Two ώστε το publishing να το αναλάβει εξ'ολοκλήρου η Radar Group).
"

Μάλιστα.Οπότε ίσως το δούμε.

Επίσης η 3D Realms είναι θυγατρική της Apogee,δεν έκλεισε η ίδια η Apogee.
 
Να και μια φωτο που εβγαλα σημερα στο πατρικο μου απο το PC Gamer, τευχος των Χριστουγεννων του 1999 (το ζουμι ειναι κατω δεξια)

picture.php
 
Χαχαχα!!!! Φοβερό...

Να σημειώσω το βίντεο που βγήκε στον αέρα:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VY_I0RRLfiE]YouTube - Duke Nukem Forever leaked gameplay

Δεν έχει και πολύ καλές κριτικές, αλλά εμένα μου αρέσει.
 
Εγώ γιατί αρχίζω να πιστεύω ότι το παιχνίδι θα βγει τελικά και η ακύρωσή του πρόκειται για καλοστημένο κόλπο,ώστε να το ξεγράψουμε ;;;
 
Δεν νομίζω, αλλά το κλείσιμο της εταιρίας δεν μου λέει κάτι. Εδώ τόσα και τόσα πέρασε, αυτό θα το καταβάλει;
 
Μα έτσι κι αλλιώς,η Apogee όπως αναφέρθηκε συνεχίζει,έτσι δεν είναι ;
 
Αν κυκλοφορίσει πάντως θα απογοητευτώ. Αφενώς γιατί δεν θα υπάρχει πλέον ως αστικός θρύλος του gaming και αφετέρου γιατί όσο καλό και αν είναι τελικά δεν θα φτάσει τα standard που έχουμε πλάσει στο μυαλό μας τόσα χρόνια.

Ας μείνει στα σκαρία.. 4ever!
 
Χα,χα,χα,ωραία προσέγγιση αυτή φίλε Darth21 και δε μπορώ να πω ότι τελικά απέχω και πολύ απ' όσα έγραψες!!!
 
Ενα εξαιρετικα ενδιαφερον φρεσκο αρθρο απο το Wired που διαπραγματευεται πως η επιτυχια "σκοτωσε" τον Duke

On the last day, they gathered for a group photo. They were videogame programmers, artists, level builders, artificial-intelligence experts. Their team was — finally — giving up, declaring defeat, and disbanding. So they headed down to the lobby of their building in Garland, Texas, to smile for the camera. They arranged themselves on top of their logo: a 10-foot-wide nuclear-radiation sign, inlaid in the marble floor...
fail_duke_nukem11_f.jpg
 
Aν βγει το Forever να ερθει ο Duke να μου τρυπησει την μυτη.
 
Πολυ ενδιαφέρον το άρθρο του wired...
 
Πίσω
Μπλουζα