DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Άγγιγμα Ψυχής / Κωνσταντίνου και Ελένης

Και εκεί που αναθαρρήσαμε και είπαμε ''Δόξα σοι ο Θεός'' με τις προσφορές που έβαλαν, άντε πάλι τώρα ''Βοήθα Παναγιά''...Τι είναι αυτά???

Ευχαριστούμε πολύ Rapide.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να σε ευχαριστήσω κι εγώ για την ενημέρωση Rapide, αλλά να πω ότι απογοητεύτηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

"Ψυχραιμία όλα παίζουν": αυτό δυστυχώς συμπεραίνουμε για άλλη μια φορά. Εκεί που ελπίζαμε σε περισσότερες τηλεοπτικές σειρές και κάναμε όνειρα για την επόμενη, "μας την έφερε" το TV Ζάπινγκ... Καλά, ταινίες? Αφιέρωσαν πολύ χρόνο για να το σκεφτούν? Δεν ξέρω αν μπορώ να διατηρήσω την ψυχραιμία μου... :(

Όσο για τον Τηλεθεατή, δυστυχώς δεν προσβλέπω σε τίποτα καλό μετά τους "10 Μικρούς Μήτσους" (δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο, απλά έχω κάποιο "κακό" προαίσθημα)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άγγιγμα Ψυχής

Εγω δυστυχως ως φαν της Ναθαναηλ και του αυθεντικου, θα παρω και το Αγγιγμα ψυχης κι ας εχει ανεβει σε χιλια δυο σημεια για τον καθενα που του αρεσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντως μπορεί τώρα που το Tv Zapping μοιράζει ταινίες, να πάρουν φόρα και τα υπόλοιπα έντυπα και να αραδιάσουν ό,τι ταινία έχει βγει μετά το 1989 και ανήκει στο νέο/σύγχρονο ελληνικό κινηματογράφο. Άλλωστε με τις ταινίες, σκέφτονται ότι δε ρισκάρουν τόσο όσο ρισκάρουν με τις σειρές. Δηλαδή αν σε κάποιον δεν αρέσει μία σειρά 20 επεισοδίων που μοιράζεται, για δέκα εβδομάδες, δε θα πάρει το περιοδικό με την προσφορά. Αλλά αν σε κάποιον δεν αρέσει η μία ταινία, απλά δε θα το αγοράσει τη μία εβδομάδα.

Ας ελπίσουμε να μην γίνει έτσι η δουλειά... Αλήθεια μήπως είχαμε νέα για τα "σχέδια" του "Τηλεθεατή" μετά τους "Μήτσους";;;
 
Το σίγουρο είναι πως την άλλη Πέμπτη τελειώνει και θα μάθουμε...Εγώ μπήκα στον πειρασμό και πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αλλά δεν μου είπανε...Μου είπανε να πάρω Τρίτη.Θα σας ενημερώσω.
 
Χεχε, εσύ πια tonytony θα πρέπει να τους ξέρεις στα περιοδικά με τα μικρά τους ονόματα! ;) Αστειεύομαι! Σε ευχαριστούμε πολύ για την έγκαιρη πάντα ενημέρωση σχετικά με τα σχέδια των τηλεοπτικών περιοδικών!
 
Παιδιά τελικά, μάθαμε ποια θα είναι η επόμενη σειρά του Τηλεθεατή; Στην τηλεόραση μόνο τους Ύμνους του Γαϊτάνου διαφήμιζαν! Τέλος και από αυτό το περιοδικό οι σειρές δηλαδή;;;; :( :(
 
Μάλλον ναι...Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι ώσπου να ολοκληρωθεί ο Γαιτάνος δε θα μπει κάτι καινούριο...Αλλά αύριο θα ξέρουμε 100%.Μπορεί πάλι να μην ήθελε να μου πει!Άλλωστε και αύριο Λαζόπουλο θα έχει και από την άλλη Πέμπτη θα έχει κάτι...αν έχει!
 
Μάλιστα! Κρίμα πάντως! Σε ευχαριστούμε πολύ Αντώνη για την ενημέρωση! :)
 
Ήρθε το τέλος των σειρών στα περιοδικά???Δε ξέρω...ελπίζω πως όχι! Αλλά στον Τηλεθεατή μετά τους Μήτσους ξεκινά μια σειρά 7 dvd με τις καλύτερες ταινίες της...Barbie!!!Κρίμα...τι να πω δε ξέρω...
 
tonytony είπε:
Ήρθε το τέλος των σειρών στα περιοδικά???Δε ξέρω...ελπίζω πως όχι! Αλλά στον Τηλεθεατή μετά τους Μήτσους ξεκινά μια σειρά 7 dvd με τις καλύτερες ταινίες της...Barbie!!!Κρίμα...τι να πω δε ξέρω...
Barbie??? Καλύτερα να βάζανε τη Barba! Τέλος πάντων, ας περιμένουμε, ίσως δε θέλουνε να αποκαλύψουνε ακόμη τα χαρτιά τους. (άσε που θα σε έχουνε μάθει πια Αντώνη και θα νομίζουνε ότι σε βάζουν τα αντίπαλα περιοδικά για να ανιχνεύεις πληροφορίες :p (αστειεύομαι)).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά, τα παραπάνω νέα για τα περιοδικά δεν τα σχολιάζω...

Το περίμενα ότι ο Τηλεθεατής δεν θα συνέχιζε με κάποια σειρά...

Βασικά, τη μεγαλύτερη απογοήτευση την πήρα με το TV Ζάπινγκ. Εκεί περίμενα μια συνέχεια έπειτα από τους "Απαράδεκτους"... :(
 
Το TV ζάπινγκ, μετά τις ταινίες, ξέρει κανείς τι θα δώσει;
 
Τώρα που πέρασε το Πάσχα (κατά συνέπεια και ο καιρός γενικότερα), μήπως τα λαγωνικά του tv-team έχουν καμία πληροφόρηση περί περιοδικών και σειρών; Με το Tv-Zapping που ρωτά και ο Rapide από πάνω, τι έγινε; Το "'Αγγιγμα Ψυχής" πόσες εβδομάδες έχει ακόμη για να τελειώσει;
 
Άγγιγμα Ψυχής / Κωνσταντίνου και Ελένης

Στο Ζάπινγκ οι πρώτες 4 ταινίες ολοκληρώθηκαν αλλά δεν ανακοινώθηκε κάτι για το επόμενο τεύχος. Ξεκίνησε μια σειρά εγκυκλοπαιδειών της Disney (άσχετο , απλά το αναφέρω). Το Άγγιγμα Ψυχής μαζί με το Κωνσταντίνου και Ελένης θέλουν ακόμα 11 εβδομάδες να ολοκληρωθούν!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε Antony για την πληροφόρηση. Όπως πάντα ακριβής! ;)
 
Δεν ξέρω βρε παιδιά, αλλά έχασα τον "ενθουσιασμό" μου με τα περιοδικά, διότι και αυτά από ότι φαίνεται έχασαν το δικό τους ενθουσιασμό με τις τηλεοπτικές σειρές. Ενώ ξεκίνησαν όλα μαζί με τόσες σειρές, τώρα παρέμεινε μόνο το "7 Μέρες TV", ενώ από τη μεριά των υπολοίπων βλέπω μια γενική αδιαφορία... :(
 
bernard.c είπε:
Δεν ξέρω βρε παιδιά, αλλά έχασα τον "ενθουσιασμό" μου με τα περιοδικά, διότι και αυτά από ότι φαίνεται έχασαν το δικό τους ενθουσιασμό με τις τηλεοπτικές σειρές. Ενώ ξεκίνησαν όλα μαζί με τόσες σειρές, τώρα παρέμεινε μόνο το "7 Μέρες TV", ενώ από τη μεριά των υπολοίπων βλέπω μια γενική αδιαφορία... :(
Φίλε Μπέρναρντ, θαρρώ πως η οικονομική κρίση φταίει και γι' αυτό; :(
 
stakovios είπε:
Φίλε Μπέρναρντ, θαρρώ πως η οικονομική κρίση φταίει και γι' αυτό; :(
Ξέρω κι εγώ? Δεν είναι ότι σταμάτησαν τα DVDs, απλά φαίνεται ότι σταμάτησαν με τις τηλεοπτικές σειρές. Δε νομίζω ότι η απόκτηση των δικαιωμάτων για τις ξένες ταινίες που διανέμουν τους κοστίζει λιγότερο...

Αν κάπου θα έπρεπε ίσως να αποδοθούν ευθύνες, είναι ίσως στο γεγονός ότι τα DVDs των Ελληνικών σειρών προφανώς δεν πούλησαν όσο περίμεναν οι εκδοτικές εταιρίες, για αυτό και τα σταμάτησαν. Και γιατί δεν πούλησαν? Διότι λίγοι άνθρωποι τα αγόραζαν τα περιοδικά με τα DVDs και οι περισσότεροι περίμεναν να τα βρουν στα διάφορα sites και να κατεβάσουν τις σειρές από εκεί.... Την ξέρετε την έκφραση: "Βάλαμε τα χεράκια μας και βγάλαμε τα ματάκια μας"? Καλά να παθούμε λοιπόν... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο ακριβως πιστευω και εγω και μαλιστα το ειχα προβλεψει τοτε. Και ειναι πολυ λογικο. Απο την στιγμη που πολλοι fan των σειρων αντι να αγοραζουν τα dvd και να υποστηριζουν αυτη την κινηση τα κατεβαζαν απο το ιντερνετ, χαλασε η δουλεια. Και ναι, το ξερω πως τα λεφτα ηταν αρκετα (ειδικα σε καποιες περιπτωσεις οπως οι Δεκα Μικροι Μητσοι) ομως απο την στιγμη που αγαπας ενα προιον το υποστηριζεις για να μην το χασεις...
 
Πίσω
Μπλουζα