DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

ChristosM είπε:
Λες? Εχεις ακουσει κατι?
Για τους Αυθαίρετους όχι τόσο για να είμαι ειλικρινής, αλλά οι "Δυο ξένοι" είναι ένα σενάριο που παίζει από το Σεπτέμβρη για DVD κι έτσι.

Πάντως προσωπικά θα προτιμούσα άλλες κωμωδίες. Εκτός αν αλλάξουν ρεπερτόριο και γίνει καμία έκπληξη με σειρές του Mega εποχής (Φρουροί, Θυμός, Αίθουσα κτλ κτλ)
 
sunset89 είπε:
Εκτός αν αλλάξουν ρεπερτόριο και γίνει καμία έκπληξη με σειρές του Mega εποχής (Φρουροί, Θυμός, Αίθουσα κτλ κτλ)
Λέγε μου τέτοια!!!! :dribble::dribble:
 
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Εγώ νομίζω ότι οι "Μήτσοι" θα πάνε κανονικά έως τέλους πάντως....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κωνσταντίνου και Ελένης / Εγκλήματα

Είπαν ότι θα δώσουν και το δεύτερο κύκλο του Κωνσταντίνου και Ελένης και μετά τις γιορτές το δεύτερο κύκλο από τα Εγκλήματα... Τους πήρα τηλέφωνο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Αποτι ειδα στη νεα κασετινα Λαζοπουλου δινει τα τελευταια επεισοδια σαιζον 1994-1995 και 3 εκτακτα που μας φτανουν εως το 2001. Αρα μαλλον φινιτο κι αυτο σε 2 μηνες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα / Δέκα Μικροί Μήτσοι

sunset89 είπε:
... αλλά οι "Δυο ξένοι" είναι ένα σενάριο που παίζει από το Σεπτέμβρη για DVD... εκτός αν αλλάξουν ρεπερτόριο και γίνει καμία έκπληξη με σειρές του Mega εποχής (Φρουροί, Θυμός, Αίθουσα κτλ κτλ)
Όποια από τις παραπάνω σειρές του MEGA που αναφέρεις και να βγει σε DVD (Δυο ξένοι, Φρουροί της Αχαίας, Μεγάλος Θυμός, Αίθουσα του Θρόνου), εγώ θα ήμουν πολύ χαρούμενος! Ίσως για αυτό το λόγο και ορισμένες σειρές να μην προβλήθηκαν σε επανάληψη από το κανάλι στα πλαίσια των 20χρονων γενεθλίων. Μακάρι να υπάρξει συνέχεια μετά τους Απαράδεκτους από το TV Ζάπινγκ...

filterego είπε:
Είπαν ότι θα δώσουν και το δεύτερο κύκλο του Κωνσταντίνου και Ελένης και μετά τις γιορτές το δεύτερο κύκλο από τα Εγκλήματα... Τους πήρα τηλέφωνο.
Σοβαρά? Τέλεια! (είχα αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου για τα Εγκλήματα!)

mhmerotategiatipino είπε:
Αποτι ειδα στη νεα κασετινα Λαζοπουλου δινει τα τελευταια επεισοδια σαιζον 1994-1995 και 3 εκτακτα που μας φτανουν εως το 2001. Αρα μαλλον φινιτο κι αυτο σε 2 μηνες.
Σχεδόν σωστός. Στην 5η κασετίνα έχουν συμπεριλάβει 4 επεισόδια της σεζόν 1994-95 και ένα επεισόδιο του 1996, ένα επ. του 1997, ένα επ. του 1998 και ένα επ. του 2001. Σύμφωνα με την αρχική εξαγγελία, θα έπρεπε (μετά την ολοκλήρωση της 5ης κασετίνας) να ακολουθήσουν άλλα 10 επ. (DVDs), αλλά καθώς προχώρησε τόσο γρήγορα η σειρά από τη σεζόν 1994-95 και έπειτα, μάλλον πάει για συντομότερο φινάλε. Πρέπει να έχουν ήδη αφήσει απ' έξω κάποια επεισόδια από το 1995 και έπειτα, σωστά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Αυτο αναρωτιομουν κι εγω. Βλεποντας τωρα τη σειρα εν συνολω αναρωτιεμαι αν αρχικα οι δυο πρωτες σεζον ηταν μονο απο 8 επεισοδια, εφοσον 3ος και 4ος κυκλος συνεχιστηκαν σε 2 κασετινες. Παλαιοτερα (μαλλον εδω) εγραψα οτι στο τηλεοπτικο προγραμμα του 1993 οι Μητσοι συνεχιζαν εως και τον Ιουνιο. Μηπως ηταν επαναληψεις;Δεν ξερω, χλωμο το τοπιο. Αλλωστε μην ξεχναμε οτι δεν ηταν σειρα αλλα σατιρικα σκετς με καποια ροη οποτε ισως ο Λακης δεν ηταν υποχρεωμενος να ακολουθει τις αντιστοιχες νορμες (8 επεισοδια, 10 επεισοδια κλπ.). Αχ με την απορια θα μεινουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

Καλή χρονιά! Πήρα τηλέφωνο στο Τηλέραμα για τα Εγκλήματα και μου είπαν πως ναι θα βγει ο 2ος κύκλος αλλά δεν ξέρει ακριβώς το πότε γιατί τώρα είναι στις συζητήσεις...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

tonytony είπε:
... Πήρα τηλέφωνο στο Τηλέραμα για τα Εγκλήματα και μου είπαν πως ναι θα βγει ο 2ος κύκλος αλλά δεν ξέρει ακριβώς το πότε γιατί τώρα είναι στις συζητήσεις...
Επιτέλους και ένα καλό νέο έπειτα από την "πίκρα" που μας έδωσε ο Τηλεθεατής και το σταμάτημα των ταινιών της FINOS FILMS...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι ρε γμτ. Ελπίζω όμως οι υπόλοιπες ότι κάποια στιγμή θα βγουν είτε από το περιοδικό είτε από οποιοδήποτε άλλο έντυπο , δε μπορεί...
 
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Παιδιά, έχω μια ερώτηση για τους "Μήτσους". Αν έχει πάρει κανείς/καμιά την κασετίνα που δίνει αυτή τη βδομάδα ο Τηλεθεατής, μπορεί να μου πει ποιας χρονιάς επεισόδια είναι; Φαίνεται αν θα υπάρχει σ' αυτήν την κασετίνα το επεισόδιο με guest star τη Ρένα Βλαχοπούλου που προβλήθηκε τον Ιούνιο του 1995;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Το επεισόδιο με τη Ρένα Βλαχοπούλου είναι το τέταρτο dvd από αυτή την κασετίνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, konkar!
 
Δέκα Μικροί Μήτσοι

appoul είπε:
Παιδιά, έχω μια ερώτηση για τους "Μήτσους". Αν έχει πάρει κανείς/καμιά την κασετίνα που δίνει αυτή τη βδομάδα ο Τηλεθεατής, μπορεί να μου πει ποιας χρονιάς επεισόδια είναι; Φαίνεται αν θα υπάρχει σ' αυτήν την κασετίνα το επεισόδιο με guest star τη Ρένα Βλαχοπούλου που προβλήθηκε τον Ιούνιο του 1995;
konkar είπε:
Το επεισόδιο με τη Ρένα Βλαχοπούλου είναι το τέταρτο dvd από αυτή την κασετίνα.
Ακριβώς! appoul, για περισσότερες πληροφορίες, μπορείς να συμβουλεύεσαι και το σχετικό λήμμα των Δέκα Μικρών Μήτσων στη RetroDB:

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Δέκα_μικροί_Μήτσοι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας και τελειώνουν οι "Απαράδεκτοι" και "Οι 10 Μικροί Μήτσοι" μήπως ξέρει κανείς ποιά σειρά του Mega έπεται σε dvd;Δεν ήξερα που αλλου να ρωτήσω..
 
errikos20 είπε:
Μιας και τελειώνουν οι "Απαράδεκτοι" και "Οι 10 Μικροί Μήτσοι" μήπως ξέρει κανείς ποιά σειρά του Mega έπεται σε dvd;Δεν ήξερα που αλλου να ρωτήσω..
Σίγουρα ρώτησες στο σωστό μέρος! :cool:

Το θέμα είναι ότι ακόμα δεν γνωρίζουμε κάτι βέβαιο...

Πιστεύω ότι τους "Απαράδεκτους" στο TV Ζάπινγκ (τελευταίο DVD: Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου) σίγουρα θα διαδεχτεί μία τηλεοπτική σειρά του MEGA -

από την άλλη μεριά, τους "Δέκα Μικρούς Μήτσους" στον Τηλεθεατή (τελευταίο DVD κατά πάσα πιθανότητα: Παρασκευή 16 Απριλίου), δεν είμαι 100% βέβαιος ότι θα ακολουθήσει κάποια τηλεοπτική σειρά (και ακόμα και αν όντως είναι σειρά, ενδέχεται να είναι είτε του MEGA είτε του ΑΝΤ1...)

Τώρα, όσον αφορά το ερώτημά σου ποια θα μπορούσε να είναι αυτή η σειρά του MEGA:

Σίγουρα θα είναι κάποια πολύ μεγάλη επιτυχία του σταθμού, όπως αυτές που προηγήθηκαν άλλωστε.

Θεωρώ ότι δεν θα είναι κάποια από τις σειρές "Οι Τρεις Χάριτες", "Είσαι το ταίρι μου", "Ντόλτσε Βίτα" και "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;", δεδομένου ότι προβάλλονται αυτό τον καιρό / προβλήθηκαν πάρα πολύ πρόσφατα...

Επομένως, από κωμωδίες θεωρώ πολύ πιθανές (κατά σειρά "πιθανότητας" (προσωπική εκτίμηση)): "Δύο Ξένοι", "Οι Αυθαίρετοι", "Στο Πάρα Πέντε", "Ρετιρέ" και "Εκμέκ Παγωτό".

Προσωπικά, θα ήθελα να είναι "Το Δις Εξαμαρτείν", η προβολή του οποίου τόσο άδοξα διακόπηκε φέτος...

Από την άλλη, από δραματικές/κοινωνικές σειρές, "επικρατέστερες" κατά τη γνώμη μου είναι οι (πάλι κατά σειρά "πιθανότητας" (προσωπική εκτίμηση)):: "Αναστασία", "Η Αίθουσα του Θρόνου" και "Ψίθυροι καρδιάς".

Εσείς ποια νομίζετε ότι θα ακολουθήσει?

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποια θα είναι τελικά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Σίγουρα θα είναι κάποια πολύ μεγάλη επιτυχία του σταθμού, όπως αυτές που προηγήθηκαν άλλωστε.


Από την άλλη, από δραματικές/κοινωνικές σειρές, "επικρατέστερες" κατά τη γνώμη μου είναι οι (πάλι κατά σειρά "πιθανότητας" (προσωπική εκτίμηση)):: "Αναστασία", "Η Αίθουσα του Θρόνου" και "Ψίθυροι καρδιάς".
Κάτι τέτοιο υποπτεύομαι κι εγώ και το έχω ξαναπεί νομίζω. καιρός είναι να δοθεί και καμιά δραματική, αν και τους "Δύο ξένους" θα φάμε στη μάπα, τελικά και θα μείνουμε με τη χαρά. Για κάτι τέτοιο (εγώ προσωπικά) δε δίνω λεφτά.

Θα τους πάρω έτσι κι αλλιώς τηλέφωνο γτ θέλω να τους ρωτήσω κάτι άσχετο, οπότε θα κάνω ΚΑΙ αυτήν την ερώτηση. Θα σας ενημερώσω άμα έχω νεότερα! :)
 
Εγώ πήρα σήμερα στο ΖΑΠΙΝΓΚ τηλέφωνο και ευγενέστατα η κοπέλα μου είπε πως δε ξέρει τίποτα ακόμα , καμία επίσημη ανακοίνωση...Στον Τηλεθεατή δεν ξαναπαίρνω γιατί μου τη σπάσανε τόσο με τις Φίνος και δεν απαντάνε κιόλας...
 
tonytony είπε:
Εγώ πήρα σήμερα στο ΖΑΠΙΝΓΚ τηλέφωνο και ευγενέστατα η κοπέλα μου είπε πως δε ξέρει τίποτα ακόμα , καμία επίσημη ανακοίνωση...Στον Τηλεθεατή δεν ξαναπαίρνω γιατί μου τη σπάσανε τόσο με τις Φίνος και δεν απαντάνε κιόλας...
Ακριβώς την ίδια απάντηση δώσανε και σε μένα στο tv zapping. Επίσης κάλεσα και το 7 meres tv και η απάντηση ήταν ότι δν έχουν ακόμα προγραμματίσει τπτ. Οπότε μάλλον τον Φλεβάρη θα ξέρουν τι θα μοιραστεί στη συνέχεια.

Σιγά μην γνωρίζουν στον Τηλεθεατή από τώρα για τον Απρίλη. Το πολύ πολύ να μοιράσουν την άλλη σειρά του Λαζόπουλου, "Ήταν ένα μικρό καράβι".
 
Σιγά μην γνωρίζουν στον Τηλεθεατή από τώρα για τον Απρίλη. Το πολύ πολύ να μοιράσουν την άλλη σειρά του Λαζόπουλου, "Ήταν ένα μικρό καράβι".

...Και εκεί μετά εγώ θα ξεράσω!!! (sorry κιόλας!...)
 
Πίσω
Μπλουζα