DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Πολύ σωστά. Εγώ αγόρασα τα DVD των Απαράδεκτων, Εγκλήματα και συνεχίζω με τα Κωνσταντίνου και Ελένης. Κατέβασα τα divX μόνο και μόνο για να τα έχω μαζί μου στις διακοπές κλπ διότι ήταν πιό γρήγορο από το να τα κάνω μόνος μου divX από τα DVD μου.

Παρ' όλ' αυτά ΑΓΟΡΑΖΩ τα DVD ;)
 
Οι τρεις Χάριτες

Απο την Πέμπτη μαζί με το Τηλέραμα κυκλοφορούν οι Τρεις Χάριτες. Αυτή την εβδομάδα τα 2 πρώτα επεισόδια!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

filterego είπε:
Πολύ σωστά. Εγώ αγόρασα τα DVD των Απαράδεκτων, Εγκλήματα και συνεχίζω με τα Κωνσταντίνου και Ελένης. Κατέβασα τα divX μόνο και μόνο για να τα έχω μαζί μου στις διακοπές κλπ διότι ήταν πιό γρήγορο από το να τα κάνω μόνος μου divX από τα DVD μου.Παρ' όλ' αυτά ΑΓΟΡΑΖΩ τα DVD ;)
Έτσι ακριβώς και μπράβο σου! Κι εγώ το ίδιο έκανα!

katiaki1 είπε:
Απο την Πέμπτη μαζί με το Τηλέραμα κυκλοφορούν οι Τρεις Χάριτες. Αυτή την εβδομάδα τα 2 πρώτα επεισόδια!!!!!!
Αλήθεια? Πολύ αγαπημένη σειρά! Από την άλλη μεριά, μόλις ολοκληρώθηκε η επανάληψή τους ύστερα από τόσα χρόνια και τώρα το αποφάσισαν? Τι να πει κανείς για τις επιλογές των περιοδικών...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

bernard.c είπε:
Αλήθεια? Πολύ αγαπημένη σειρά! Από την άλλη μεριά, μόλις ολοκληρώθηκε η επανάληψή τους ύστερα από τόσα χρόνια και τώρα το αποφάσισαν? Τι να πει κανείς για τις επιλογές των περιοδικών...
To πιο περίεργο θα είναι να πουλήσει κιόλας! Εκεί να δεις γέλιο που έχει να πέσει. :p Άβυσσος η ψυχή του Νεο- Έλληνα τηλεθεατή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Έλα ρε γαμώτο δε το πιστεύω!!!Καλά μας κοροιδεύουνε???Χάθηκαν οι σειρές???Δε λέω , άριστη σειρά αλλά πιστεύω πως όσοι την ήθελαν την έγραψαν...Μα τι να πω πια με τις επιλογές τους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες / Εγκλήματα

katiaki1 είπε:
Απο την Πέμπτη μαζί με το Τηλέραμα κυκλοφορούν οι Τρεις Χάριτες. Αυτή την εβδομάδα τα 2 πρώτα επεισόδια!!!!!!
Και ο δεύτερος κύκλος των Εγκλημάτων πάει στις καλένδες?? Έλα ρε γμτ, δεν λέω πολύ ωραία σειρά..αλλά ήθελα τη συνέχεια του 2ου κύκλου (και υπέρτατου) κύκλου των Εγκλημάτων...Άσε που θα δίνουν μόνο δύο επεισόδια, που σημαίνει ότι θα είμαστε ένα χρόνο μεγαλύτεροι, μέχρι να ολοκληρωθεί η σειρά (και αν την ολοκληρώσουν)...Έλεος!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Πρόσεξε κανείς/καμιά την τιμή κάθε τεύχους;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Είναι ακριβώς 90 επεισόδιο δια 2 (αφού έχει 2 σε κάθε dvd) σύνολο 45 εβδομάδες!!!Το τελευταίο dvd δηλαδή θα δοθεί στις...17 Φεβρουαρίου 2011!!!Πάνε καλά???Ποιος έχει την υπομονή να το μαζέψει???Απορώ ειλικρινά τι μυαλό κουβαλάνε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

sunset89 είπε:
To πιο περίεργο θα είναι να πουλήσει κιόλας! Εκεί να δεις γέλιο που έχει να πέσει. :p Άβυσσος η ψυχή του Νεο- Έλληνα τηλεθεατή.
Άβυσσος δεν λές τίποτα. Εγώ θα την αγοράσω πάντως μιας και ποτέ δεν την είχα δει ολόκληρη ούτε όταν προβλήθηκε το 1991, αλλά ούτε και τώρα στην τελευταία επαναπροβολή της.

Και θα την έχω και με τους τίτλους της και με τα όλα της. Είμαι χαρούμενος θα έλεγα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Είδα τελικά τη διαφήμιση. +4,40 ευρώ, άρα θα είναι 5.90.

tsalk είπε:
Και θα την έχω και με τους τίτλους της και με τα όλα της. Είμαι χαρούμενος θα έλεγα.
Θα την έχουμε όμως χωρίς τα... "εξαιρετικά" pop-up facts: να μη μάθεις πχ. για μια γυναίκα στην Αυστραλία που πέθανε εξαιτίας μιας κατσαρίδας;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

appoul είπε:
Θα την έχουμε όμως χωρίς τα... "εξαιρετικά" pop-up facts: να μη μάθεις πχ. για μια γυναίκα στην Αυστραλία που πέθανε εξαιτίας μιας κατσαρίδας;;;
Ή αυτό που έπαιζε στο 50% των επεισοδίων - 'Οι 3 πρωταγωνίστριες είχαν συνεργαστεί πρίν, στην σκηνή του Ελεύθερου Θεάτρου'...Χαχαχαχα

Ακριβό για 2 επεισόδια 5.90Ε . Τα εγκλήματα με 3 επεισόδια και έιχαν 4.90Ε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Χαμένη ευκαιρία ήταν τα pop-up facts. Ας πούμε, δεν σχολίασαν (και διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι η υπηρέτρια που είχε κουβαλήσει η Ζωζώ Σαπουντζάκη στο σπίτι των Χαρίτων για να ετοιμάζει τα εδέσματα όσο θα κρατάει το χαρτοπαίγνιο ήταν πραγματικά η οικιακή βοηθός της "βασίλισσας της νύχτας"!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

appoul είπε:
Χαμένη ευκαιρία ήταν τα pop-up facts. Ας πούμε, δεν σχολίασαν (και διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι η υπηρέτρια που είχε κουβαλήσει η Ζωζώ Σαπουντζάκη στο σπίτι των Χαρίτων για να ετοιμάζει τα εδέσματα όσο θα κρατάει το χαρτοπαίγνιο ήταν πραγματικά η οικιακή βοηθός της "βασίλισσας της νύχτας"!
Τελικά τα μέλη της δικής μας tv-team έπρεπε να επιμελούνταν τις λεζάντες στα megalicius classics!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα / Οι τρεις Χάριτες

whatohh είπε:
Και ο δεύτερος κύκλος των Εγκλημάτων πάει στις καλένδες?? Έλα ρε γμτ, δεν λέω πολύ ωραία σειρά..αλλά ήθελα τη συνέχεια του 2ου κύκλου (και υπέρτατου) κύκλου των Εγκλημάτων...
Κι εμένα αυτή ήταν η πρώτη μου σκέψη... Και για να είμαι ειλικρινής, όσο και αν αγαπώ τις "Τρεις Χάριτες", δε μου αρέσει το γεγονός ότι το Τηλέραμα άφησε τα "Εγκλήματα" στη μέση... :(

tonytony είπε:
Είναι ακριβώς 90 επεισόδιο δια 2 (αφού έχει 2 σε κάθε dvd) σύνολο 45 εβδομάδες!!!Το τελευταίο dvd δηλαδή θα δοθεί στις...17 Φεβρουαρίου 2011!!!Πάνε καλά???Ποιος έχει την υπομονή να το μαζέψει???Απορώ ειλικρινά τι μυαλό κουβαλάνε...
whatohh είπε:
Άσε που θα δίνουν μόνο δύο επεισόδια, που σημαίνει ότι θα είμαστε ένα χρόνο μεγαλύτεροι, μέχρι να ολοκληρωθεί η σειρά (και αν την ολοκληρώσουν)...Έλεος!!
Καλά τα λέτε παιδιά! Ένας ολόκληρος χρόνος (και αυτό αν αποφασίσουν τελικά να διαθέσουν όλη τη σειρά και όχι μόνο 1 ή 2 (ή το χειρότερο, 1 και κάτι) κύκλους από τους 3 της σειράς σε DVD...)

tsalk είπε:
Άβυσσος δεν λές τίποτα. Εγώ θα την αγοράσω πάντως μιας και ποτέ δεν την είχα δει ολόκληρη ούτε όταν προβλήθηκε το 1991, αλλά ούτε και τώρα στην τελευταία επαναπροβολή της.Και θα την έχω και με τους τίτλους της και με τα όλα της. Είμαι χαρούμενος θα έλεγα.
Αν τη διέθεταν σε DVD έστω και ένα χρόνο πριν, θα πέταγα στα σύννεφα! Πραγματικά! Τώρα όμως? Λίγο μετά την ολοκλήρωση της προβολής της και την εγγραφή της σε βίντεο, DVD κτλ από όλους τους φανατικούς (και μή) τηλεθεατές της σειράς? Και στο κάτω-κάτω, γιατί την "καταδικάζουν" κατ' αυτόν τον τρόπο? Και τέλος, εφόσον έχουν τη διάθεση να προσφέρουν σειρά των έκτακτων Ρέππα-Παπαθανασίου, γιατί όχι "Το δις εξαμαρτείν", τη μετάδωση του οποίου σταμάτησαν στο τέλος του 1ου από τους 3 κύκλους επεισοδίων? (γκρινιάζω τώρα, αλλά τη σειρά θα την πάρω σε DVD 1) διότι είναι από τις αγαπημένες μου και 2) για να ενισχύσω την προσπάθεια..) #)

appoul είπε:
Είδα τελικά τη διαφήμιση. +4,40 ευρώ, άρα θα είναι 5.90.
Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία!

appoul είπε:
Θα την έχουμε όμως χωρίς τα... "εξαιρετικά" pop-up facts: να μη μάθεις πχ. για μια γυναίκα στην Αυστραλία που πέθανε εξαιτίας μιας κατσαρίδας;;;
Χαχα, καλό!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Τέλεια νέα!!!! Και την ήθελα σε dvd. Τα έχω κατεβάσει βέβαια από το ίντερνετ αλλά θα πάρω τα dvd για να ενισχύσω την προσπάθεια και για να τα έχω σε καλύτερη ποιότητα. Το μόνο εκνευριστικό στην υπόθεση είναι ότι θα είναι 2 επεισόδια σε κάθε dvd. Μα είναι τρελοί? 1 χρόνος για να ολοκληρωθεί η σειρά? Αυτό κι αν είναι εκμετάλλευση. Τέλος πάντων όμως. Αντε, και μόλις τελειώσει το Κων/νου και Ελένης να πάρει σειρά και το Δις Εξαμαρτείν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konkar είπε:
Αντε, και μόλις τελειώσει το Κων/νου και Ελένης να πάρει σειρά και το Δις Εξαμαρτείν.
Να υπογραμμίσω λίγο ότι μιας και το 7μέρες... είναι του ΑΝΤ1 ίσως αποτελει εκδοχή απίθανη να μοιράσει σειρά του Mega. Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο, αλλά μάλλον το συγκεκριμένο έντυπο ΑΝ συνεχίσει τις προσφορές, θα επιμείνει... Αντενικά.

Το Tv Zapping είναι το πιο προσφιλές στο Mega! Aπό κει να περιμένετε κωμωδίες του Μεγάλου Καναλιού!
 
Οι τρεις Χάριτες

265,5 euro βγαίνουν συνολικά όλα τα DVD!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Εμενα με εκνευριζει αυτο ακριβως απο τη μια, οτι μολις ολοκληρωσαμε τη σειρα ως τηλεθεατες μαζι με τα εορταστικα και τα επεισοδια τα εχουμε σε 3 ντιβιντι κι οχι σε 45 (και παλι αν βγουν ολα). Δε χωραω αλλο παιδια!!! Απο την αλλη θα τα παρακολουθω ηλεκτρονικα ωστε αν ξεκινησει ο τριτος κυκλος, λεμε τωρα, να συγκρινω με οτι εχω και τις ελλειψεις (τιτλους αρχης κλπ.) να τις εχω πληρεστερες. Ατιμο κολπο, ομως, ατιμο κι ειναι κριμα!!!Οργανωθειτεεεεε!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

mhmerotategiatipino είπε:
μολις ολοκληρωσαμε τη σειρα ως τηλεθεατες μαζι με τα εορταστικα και τα επεισοδια τα εχουμε σε 3 ντιβιντι
Σε 3 dvd???? 90 επεισοδια? Φανταζομαι τι συμπιεση θα εχουν υποστει τα δυστυχα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα