Eίσαι πιο όμορφη όταν γελάς, σχόλια αναγνωστών

Akaliakoukou μου, :wait2:

μήπως να αφήναμε τους Κρόνους τα Μπούρτζια και τους Εμπορειούς και να στρωνόμασταν στη δουλειά;;;; :D

Ε;;; :xm: Εεεεεε;;;;;; :precry: Εεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;; :shake:
 
Δεν εχει και ΕΜΟ που να τρωει τα νυχια του!!!
 
Αχχχχ!!!!


Ζέστη!!!! :sweat:



Πώς τα πάτε??? Εγώ υποφέρω...



Σε 6 μέρες ξεκινάμε σε ένα ξενοδοχείο που τραγουδάω Ιταλικές βραδιές κι έχω στρωθεί στο διάβασμα!!!



Έχω αγχωθεί αρκετά, για να είμαι ειλικρινής...


 


Η συνέχεια εδώ θα καθυστερήσει λιγάκι!



Δε θέλω να γράψω κάτι βιαστικά, μόνο και μόνο για να πω ότι το έγραψα...



Συγγνώμη αν σας κρατάω σε αγωνία, δεν το κάνω εσκεμμένα...



Απλά, από τη θεωρία στην πράξη, είναι τελικά αρκετά δύσκολα τα πράγματα...



Θέλω να πω ότι, ενώ υπάρχει μια εικόνα στο μυαλό μου για το φινάλε, η αποτύπωση στο χαρτί μου παίρνει αρκετό χρόνο...
:precry:
 
Ωρες ώρες αναρωτιέμαι αν έχεις υποκλέψει το δικό μου φαν φικ :shake:

Από την άλλη... καταλαβαίνω πως σαν GRM CandyBrotherhood σκεφτόμαστε το ίδιο...

(ειδικά με την Kambia...συνεχώς στο μυαλό μου είναι... :D )

Δε νομίζω να θες να το σταματήσεις στο 5ο κεφάλαιο;;;;;:what:

Ούτε να το διαννοηθείς... :rant:



Θα γράψεις και άλλα... :wave:

Τουλάχιστον 55 και βλέπουμε...:dribble:
 
Χαχαχα!!!


Γι αυτό σου είπα να μη μου το στείλεις!!!



Δεν θέλω να διαβάσω ακόμα το δικό σου για να μην επηρεαστώ!!!



Για την ώρα έχω κάνει ένα σχεδιάγραμμα με 17 κεφάλαια, αλλά μπορεί να αυξηθούν...



Ήδη το πέμπτο είναι λίγο τεράστιο, και ακόμα δεν το έχω τελειώσει...
 
Μπράβο Akaliakoukou μου!!! :wave:

Αν ανεβάζεις ένα κεφάλαιο ανά βδομάδα, θα περάσουμε ένα υπέροχο καλοκαίρι. :cheers:

Θα έχουμε κάτι καινούριο και υπέροχο να περιμένουμε... :cool:
 
Μπραβο akaliakoukou :clap:

Γιατι χθες στο Shoutbox η Juanita διαμαρτυροταν! Δωσε φικ στο λαο :)
 
Απονη akaliakoukou... χτυπας και φευγεις!!! Τι ειναι αυτο που θελει να της πει??? Τι????

(σαν μικρο παιδι που περιμενει μεχρι την επομενη εβδομαδα την συνεχεια του επεισοδιου νιωθω... :cry: )
 
Πω πω!!!


Δεν φανταζόμουν ότι θα έχει τόση αγωνία!...



Επειδή ξέρω τι θα γράψω στη συνέχεια, δεν το είχα καταλάβει!!!



Αυτή η βδομάδα είναι λίγο δύσκολη, αλλά θα προσπαθήσω να τελειώσω το πέμπτο κεφάλαιο σύντομα!!!



(μου βγήκε τεράστιο...
:precry: )
 
Έτοιμο και το πέμπτο!!!!


Θέλω εδώ να πω ότι είναι πολύτιμη η βοήθεια της
Λορένα και της QueenOfHearts στις μεταφράσεις των γραμμάτων της Μιζούκι!


:thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Κηνυγάω τη Λορένα... θα τα λέω και σ΄έσένα;;;;

Επιτέλους, :wait2: λίγο φιλότιμο σ΄αυτό το φόρουμ δεν υπάρχει;;;;

Αργείτε;;;; :shake:
 
Εεεε... της αγιάς Μαρκέλλας σήμερα...


Βοήθειά μας! Και του χρόνου!!!
 
Σωστά!

Μεγάλη η χάρη Της!!!
 
Δεν θα επαναλάβω την εισαγωγή που έκανα στο έργο της Ιωάννας αν και θα μπορούσα νομίζω να το κάνω αυτό όλη την ημέρα!

Μας έχετε πραγματικά "κακομάθει" με το εκπληκτικό επίπεδο της δουλειάς σας και μας έχετε κομπλεξάρει και λίγο επίσης! :wait2:

Περνάω αμέσως στην δουλειά της αγαπητής akaliakoukou!

Δέσποινα εκπληκτική!

Ο λόγος σου ρέει αβίαστα και δημιουργεί εικόνες.

Μου άρεσε ο τρόπος που μεθοδικά υφαίνεις τους χαρακτήρες σου! Τίποτα δεν μένει κρυφό από τον αναγνώστη ούτε η πιο ενδόμυχη σκέψη.Ένα τέλειο έσοπτρον δηλαδή.

Με συγκίνησε η στιγμή που ο Τέρρυ έπαιξε με τη φυσαρμόνικα του ενώ είχε κλειστεί στο καμαρίνι του για να μη βλέπει κανένα.......κανένα εκτός από αυτήν.

Αυτήν που έκανε το μοιραίο λάθος μια νύχτα χαλαρώνοντας την λαβή του να την αφήσει να ξεγλιστρήσει μακρυά του.

Αυτή η νύχτα αν είχε ένα άρωμα σίγουρα θα είχε το δικό της...

...αν είχε ήχο θα είχε το κενό της απόλυτης απουσίας με τον ανεπαίσθητο ήχο του παγωμένου χιονιού που πέφτει....

.......αν είχε γεύση θα είχε σίγουρα τη γεύση ενός παθιασμένοι λυτρωτικού φιλιού που ποτέ δεν δόθηκε και το αλμυρό των καυτών δακρύων.

Με συγκίνησε πολύ η πρόταση γάμου στην Άννυ από τον Άρτσι.Πραγματικά ο χρόνος και ο τόπος ήταν τέλειος.

Αλλά εκεί πραγματικά που ένοιωσα τον εαυτό μου πονώντας να διαμαρτύρεται και να εξεγείρεται ήταν σε αυτό το γράμμα απονενοημένο διάβημα της Candy προς τον Terry που κυριολεκτικά έφτασα στα όρια μου λυγίζοντας.Δεν ξέρω τι βιώματα έχεις Δέσποινα και από που βγήκε όλο αυτό αλλά πραγματικά σου αξίζουν συγχαρητήρια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Turri, σʼευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!

Διάβασε ξανά όμως σε παρακαλώ τα παρακάτω…




Με συγκίνησε η στιγμή που ο Τέρρυ έπαιξε με τη φυσαρμόνικα του ενώ είχε κλειστεί στο καμαρίνι του για να μη βλέπει κανένα.......κανένα εκτός από αυτήν.Αυτήν που έκανε το μοιραίο λάθος μια νύχτα χαλαρώνοντας την λαβή του να την αφήσει να ξεγλιστρήσει μακρυά του.

Αυτή η νύχτα αν είχε ένα άρωμα σίγουρα θα είχε το δικό της...

...αν είχε ήχο θα είχε το κενό της απόλυτης απουσίας με τον ανεπαίσθητο ήχο του παγωμένου χιονιού που πέφτει....

.......αν είχε γεύση θα είχε σίγουρα τη γεύση ενός παθιασμένοι λυτρωτικού φιλιού που ποτέ δεν δόθηκε και το αλμυρό των καυτών δακρύων.
:bow:

Ποιος είναι αυτός που γράφει εκπληκτικά???

Το λέω και δημοσίως… με αγγίζουν κάθε φορά τα κείμενά σου…

Μακάρι να μας γράφεις πιο συχνά…

 




Με συγκίνησε πολύ η πρόταση γάμου στην Άννυ από τον Άρτσι. Πραγματικά ο χρόνος και ο τόπος ήταν τέλειος.
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ συγκινήθηκα φέρνοντας αυτές τις εικόνες στο μυαλό μου…

 




Αλλά εκεί πραγματικά που ένοιωσα τον εαυτό μου πονώντας να διαμαρτύρεται και να εξεγείρεται ήταν σε αυτό το γράμμα απονενοημένο διάβημα της Candy προς τον Terry που κυριολεκτικά έφτασα στα όρια μου λυγίζοντας.Δεν ξέρω τι βιώματα έχεις Δέσποινα και από που βγήκε όλο αυτό αλλά πραγματικά σου αξίζουν συγχαρητήρια!
Εδώ έχουμε ένα θέμα…

Αυτό το γράμμα το έχει συμπεριλάβει η Μιζούκι στη μικρή συνέχεια που έχει δώσει στις νουβέλες της…

Κάθε φορά που το διαβάζω νιώθω ένα σφίξιμο στην καρδιά μου!

Αυτό το γράμμα ήταν η αφορμή να ξεκινήσω να γράφω, όλα αυτά που είχα πλάσει με τη φαντασία μου τόσα χρόνια…

Η Μιζούκι είναι μοναδική!!!
 
Παιδιά, έχω την εντύπωση πως όταν δημοσιεύσει ο Turri το δικό του φικ θα μας ισοπεδώσει... :D

Δεν θα μπορούμε ούτε καν να αρνηθούμε τα τεκταινόμενα...

... ειδικά όταν θα είναι ειπωμένα από μιά τόσο λυρική ψυχή... :eek:

Άλλος ένας λόγος να χαίρομαι που τελικά θα περάσω το καλοκαίρι μου εδώ...

Θα έχω να διαβάζω αριστουργήματα :cheers:

(και να γκρινιάζω που δεν τα τελειώνετε γρήγορα να ξεκινήσετε τα επόμενα :diablotin: )

Akaliakoukou Λορένα :bow:
 
Παιδιά, έχω την εντύπωση πως όταν δημοσιεύσει ο Turri το δικό του φικ θα μας ισοπεδώσει... :D
Θα μας ισοπεδώσει κυριολεκτικά!...
Τύφλα να'χει η Μιζούκι!...
 
Μολις τελειωσα και τα πρωτα κεφαλαια απο το φικ της ακαλιακουκου. Επιτελους, ενα φικ με Τερρυ :hurrah: Μα ναι, δεν μπορει να ξεχαστει τοσο ευκολα αυτος ο ερωτας. Ο,τι και να λενε οι Αλμπερτικες, ο Τερρυ δεν μπορει να φυγει ετσι απλα απο την σκεψη και κατα συνεπεια απο την ζωη της Καντυ.

Μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ η ιδεα του ζωντανου Στιαρ :clap: Ε, ναι καταραμενη Μιζουκι :bash: (φερτε γκιλοτινες-ξεσπαθωνω), δεν θα μας πεθανεις ετσι ευκολα τον καλουλη Στιαρ...αφου δεν υπαρχει πτωμα, οι συγγραφεις μας μπορουν να τον ξαναφερουν στη ζωη!

Επισης μου αρεσε ο τροπος που χρησιμοποιεις τα γραμματα της Καντυ (της καταραμενης ιαπωνισσας συγγραφεως δηλαδη). Αν και το γραμμα που γραφει στον Τερρυ δεν ειναι και ο,τι καλυτερο. Θα με πειτε βαλκανια, αλλα ρε παιδια οταν υπαρχει παθος δεν γραφεις ενα απλο ΥΓ με το declaration of love σου δυο λεξεις...αφου το γραμμα δεν προκειται να σταλει, και το ξερει η Καντυ αυτο, θα επρεπε να γραψει κατι παραπανω! Τελωσπαντων, Μιζουκι ειναι αυτη, δεν περιμενω και πολλα...αλλα περιμενω πολλα και διαφορα απο την συγγραφεα akaliakoukou :clap: Kαλη μου, δωσε Τερρυ στο λαο... :wub: και ασε τη Μιζουκι να κουρευεται ;)

Καλη συνεχεια ;)

Turrican είπε:
Αυτήν που έκανε το μοιραίο λάθος μια νύχτα χαλαρώνοντας την λαβή του να την αφήσει να ξεγλιστρήσει μακρυά του.

Αυτή η νύχτα αν είχε ένα άρωμα σίγουρα θα είχε το δικό της...

...αν είχε ήχο θα είχε το κενό της απόλυτης απουσίας με τον ανεπαίσθητο ήχο του παγωμένου χιονιού που πέφτει....

.......αν είχε γεύση θα είχε σίγουρα τη γεύση ενός παθιασμένοι λυτρωτικού φιλιού που ποτέ δεν δόθηκε και το αλμυρό των καυτών δακρύων.
Βρε Turri, μηπως να εγραφες κ'εσυ ενα φικ? Αλλα εισαι Αντονυκος...ο Τερρυ δεν θα ειχε θεση στις ιστοριες σου :frypan: ...oποτε, αστο καλυτερα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα πάντως θα μου άρεσε ένα φαν φικ με τον Άντονυ!!!

 


Domniki σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!
 
Βρε παιδιά σας ευχαριστώ αλλά δεν αξίζω τόσο όσο νομίζετε!

Στην περίπτωση που έγραφα κάτι μάλλον η έκφραση " Ώδινεν όρος κι έτεκε μυν." θα ταίριαζε κατάλληλα! ;)

dom.....δε το πιστεύω είσαι μια βαλκάνια!!!!!! :animeek:

Μην ανησυχείς όμως! Έχω μια θέση και για τον Terry στο φικ μου!

Εμφανίζεται για περίπου 10 sec και κάνει έναν περαστικό!!! :rofl:
 
Πίσω
Μπλουζα