E-mail στον Αντρέα Παρασκευά Τσουρινάκη....

το αφιέρωμα για τα ποδοσφαιράκια σας άρεσε?
 
DINO είπε:
Πάντως δεν το ήξερα οτι γίνονταν reviews στο PC Master σε παιχνίδια που είχαν γίνει ήδη review στο PIXEL...
Ασε, είναι πονεμένη ιστορία... :D

Bασικά εγώ, ενώ είχα υπ' όψιν ότι γινόντουσαν review ίδια adventures στα δύο περιοδικά, δεν γνώριζα ότι ο Αντρέας έγραφε και κάποια reviews στο PCM που δεν θα έβλεπα ποτέ στο Pixel !!

Aν το ήξερα αυτό, θα είχα ξεκινήσει να αγοράζω PC Master νωρίτερα !! :D
 
Θελουμε αμεσα συνεντευξη του κυριου Τσουρινακη οπου θα μιλαει για ολους και για ολα.
 
Νομιζεις δεν το εχουμε υποψιν μας? :)
 
Έλα και βγαίνουν τρομερές ειδήσεις!!!!! :cool:
 
Δεν υπαρχει ειδηση. Τον "κυνηγαμε" διακριτικα χρονια τωρα. Πιστευω οτι θα καμψουμε τις "αντιστασεις" του. Εχουμε αρκετους κοινους γνωστους που θα διευκολυνουν ελπιζω την προσεγγιση. Θα σας κρατουμε ενημερους.
 
Χτες το είδα το thread και έπαθα πλάκα. Το μοναδικό όνομα που θυμάμαι από την εποχή που έγραφε στο PC Master. Τότε έπαιζα ανελειπώς adventure και διάβαζα τα reviews του συνεχώς. Όταν έπαιρνά το PC Master άνοιγα κατευθείαν στις σελίδες του. Πόσοι τίτλοι!!!

Δυστυχώς τα έχω πετάξει τα τεύχη, και ήταν πολλά.

Θα συμφωνήσω με κάποιους που αναφέρουν ότι δεν ήταν και τα καλύτερα δυνατά reviews, αλλά ήταν ευχάριστα και σου έδιναν μια καλή αίσθηση του παιχνιδιού. Έχω ζηλέψει τη δουλειά του άπειρες φορές. Να παίζεις παιχνίδια και να γράφεις σχόλια... Αχ!!!

Εύχομαι να είναι καλά και ελπίζω να δούμε σύντομα σχόλιά του στο GRM.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω πόσοι το έχουν υπόψη αυτό αλλά υπάρχει μια ραδιοφωνική εκπομπή στην οποία ήταν καλεσμένος ο Αντρέας. Δεν θέλω να σχολιάσω το περιεχόμενο κ.τ.λ της εκπομπής αλλά οφείλω να το αναφέρω.

 
Την είχαμε σχολιάσει όταν είχε γίνει, κάμποσες σελίδες πίσω. Ευχαριστούμε πάντως.
 
Ωραία και συγγνώμη για το διπλό post. Απλά επειδή μόλις είδα τώρα τα σχόλια σας και η αλήθεια είναι ότι ήμουν λίγο διστακτικός στο να εκφέρω την γνώμη μου, την χαρακτηρίζω και εγώ το λιγότερο ως παρωδία την εκπομπή. Αν και πάλι όπως σας λέω ήμουν λίγο διστακτικός στο να κάνω κάποια δήλωση διότι ούτε γνωρίζω τα παιδιά που παρουσιάζουν αλλά η στάση αυτή μπορεί να χαρακτηριστεί το λιγότερο ανώριμη και χωρίς κανένα ίχνος σεβασμού προς τον Αντρέα και τους αναγνώστες του. Δεν λέω ότι ήταν ανάγκη να ξέρουν τα πάντα πριν τον καλέσουν (αν και ίσως ήταν εδώ που τα λέμε στην συγκεκριμένη περίπτωση) αλλά μπορούσαν να διαβάσουν 2,3 πράγματα (ξεκίνησε το 95, απλά έλεος, το πιο τυπικό αυτό) και να ετοιμάσουν ένα όμορφο και σοβαρό script με κάποιον γνωστό τους που γνωρίζει 5-6 πράγματα περί του Αντρέα, της πορείας του και του θέματος γενικότερα. Το 70% της εκπομπής ήταν εκτός τόπου και χρόνου (θα έλεγα και μεγαλύτερο ποσοστό αλλά δεν θα το κάνω γιατί σέβομαι την παρουσία του Αντρέα και την στάση του απέναντι στην όλη κατάσταση).

Για να μην αναφέρω και το άλλο που είπε ο manos το οποίο είναι και το πιο βασικό μειονέκτημα του όλου εγχειρήματος και αυτό που το καθιστά ως αποτυχημένο. "Αυτό λοιπόν που δε καταλάβανε τα παιδιά που κάνανε την εκπομπή αυτή,είναι ότι σε μια τέτοια περίπτωση,κάνεις εκπομπή για τον Τσουρινάκη,κι όχι με τον Τσουρινάκη.Έχουν χαώδη διαφορά αυτά τα δύο μεταξύ τους.Νομίζω αυτό είναι πολύ εύκολο να το αντιληφθεί ο καθένας μας..."

Αυτά από μένα. Τα υπόλοιπα είναι προφανές.
 
Παρεπιπτόντως, όπως λέει ο Αντρέας στο part 1, είχε λάβει μέρος μπροστά από την κάμερα στο δεύτερο computer show, το οποίο δινόταν μέσω του περιοδικού. Μήπως το έχει κάποιος κάπου να το ανεβάσουμε ? Θα ήταν πραγματικά πολύ ωραίο να μπεί στο αρχείο και να το δούμε.
 
Πριν λιγες μερες ανεβηκε

στο youtube. Αρκετα ενδιαφερον.
 
[video=youtube;ku-UoW-btg0]


Για όλα τα παιχνίδια που μας ταξίδεψε ...
 
Παρεπιπτόντως, όπως λέει ο Αντρέας στο part 1, είχε λάβει μέρος μπροστά από την κάμερα στο δεύτερο computer show, το οποίο δινόταν μέσω του περιοδικού. Μήπως το έχει κάποιος κάπου να το ανεβάσουμε ? Θα ήταν πραγματικά πολύ ωραίο να μπεί στο αρχείο και να το δούμε.
Γιατί ρε παιδιά, αρκετά ρεζίλι δεν είχαμε γίνει τότε; Πρέπει να μας το θυμίσετε δηλαδή; :p
 
Olorin είπε:
Γιατί ρε παιδιά, αρκετά ρεζίλι δεν είχαμε γίνει τότε; Πρέπει να μας το θυμίσετε δηλαδή; :p
Οτι πειτε(Yes PcMaster) αλλωστε ,που να το ψαχνω τωρα ,αραγε θα σωζεται το Dvd ???? του 2003 ???

Παντως αν δεν κανω λαθος , πρεπει να ησουν noob-συντακτης μολις 1 αντε το πολυ 2 μηνων συντακτης, οποτε ποιος ο λογος να αισθανεσαι αβολα ????

Y.Γ. Τι να πει και η Ζωη Μαρμαρα

("Lara Croft 5000 καμπυλες,Ζωη Μαρμαρα 5 καμπυλες" comment by V ή το "Ασε το ποντικι κατω κι αντε πιασε κανα πιατο" By Ν.Κοντης)

Υ.Γ2 αλλωστε ο Τσουρινακης κανει την εμφανιση του σολο στο Closeup.mpeg, στο οποιο αποσπασμα -η υπολοιπη συντακτικη ομαδα- εμφανιζεται μολις στα τελευταια δευτερολεπτα .....(update)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Οτι πειτε(Yes PcMaster) αλλωστε ,που να το ψαχνω τωρα ,αραγε θα σωζεται το Dvd ???? του 2003 ???Παντως αν δεν κανω λαθος , πρεπει να ησουν noob-συντακτης μολις 1 αντε το πολυ 2 μηνων συντακτης, οποτε ποιος ο λογος να αισθανεσαι αβολα ????

Y.Γ. Τι να πει και η Ζωη Μαρμαρα

("Lara Croft 5000 καμπυλες,Ζωη Μαρμαρα 5 καμπυλες comment by V)
Άσε, ανέβασε στο facebook η Μαρμαρά ένα κλιπάκι πριν μερικές βδομάδες και τρόμαξα με αυτά που είδα... Ήμουν νιος και γέρασα... :(

Τεύχος Μαΐου 2003 ήταν πάντως. Το θυμάμαι γιατί ήταν το πρώτο μου "κανονικό" τεύχος (του Απριλίου έκλεινε η ύλη την επομένη της πρόσληψής μου, οπότε πρόλαβα απλώς να γράψω μερικές ειδήσεις, ίσα-ίσα για να δω το όνομά μου κι εγώ στα credits). Μέχρι και τα... περιεχόμενα είχα γράψει (κυριολεκτικά, ο Κλάδης είχε αναλάβει κάτι προβλήματα με κάποιες ελαττωματικές παρτίδες DVD, οπότε για λίγες μέρες είχα αναλάβει χρέη βοηθού Αρχισυντάκτη).

Θυμάμαι πως για τις περισσότερες ατάκες ή αυτοσχεδίαζε επί τόπου ο Βαγγέλης ή μας ζήταγε να σκεφτούμε κάτι δευτερόλεπτα πριν αρχίσει να τραβάει ο καεραμάν (Έλεγε π.χ. ο Βαγγέλης "Το επόμενο θέμα θα είναι για τη Lara. Έχετε καμιά αστεία ατάκα να πούμε;" και συνήθως κάτι πετάγαμε εγώ με τον Κυρίτση που την είχαμε δει πιο χιουμορίστες, χωρίς να το πολυσκεφτούμε και ανάλογα αν ο V τις θεωρούσε καλές, τις χρησιμοποιούσε). Ίσως αν είχαμε λίγο χρόνο να ασχοληθούμε να έβγαινε κάτι πιο αστείο, πιο οργανωμένο έστω, αν και έτσι το εντελώς ερασιτεχνικό (παρόλο που είχαμε κανονικό σκηνοθέτη και καμεραμάν) έβγαζε μια cult-ίλα, όσο να'ναι... :cool: :p

Παραήμουν noob-editor τότε πάντως. Αν δεν κάνω λάθος, καμιά 20αριά μέρες είχα κλείσει όλες κι όλες όταν έγιναν τα γυρίσματα. Θυμάμαι ότι με είχαν βάλει να φτιάξω κι έναν οδηγό χρήσηςτου ΜΑΜΕ (και άλλον έναν νομίζω για το πώς φτιάχνουμε τις δικές μας εμφανίσεις στο FIFA).

Ο Αντρέας πάντως απο ό,τι θυμάμαι δεν ήταν παρών στα σκετσάκια που κάναμε στα γραφεία της Compupress παρά μόνο στα γυρίσματα στο στούντιο με τις παρουσιάσεις παιχνιδιών (είχαν γίνει νωρίτερα την ίδια μέρα). Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν το στούντιο του Polis TV...

//Sorry για το off-topic...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Εχει κατι σχετικο με τα adventures αυτο το βιντεο; γιατι δεν το επιασα

Λατρευω την Περουβιανη μουσικη παντως :p
 
Olorin, δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι ! Αλλά ας το ανεβάσει κάποιος να το δούμε !!!!!!!!!
 
Rakeesh είπε:
Εχει κατι σχετικο με τα adventures αυτο το βιντεο; γιατι δεν το επιασα
Θεωρηστε το πρωτο quiz μου .

Αν το βρειτε την διασυνδεση video-adventures θα ανεβασω το Video απο το Computer Show 2 (edited μονο με τα πλανα του Τσουρινακη).

Y.Γ. Ο Fotis_KFOR αποκλειεται απο την συμμετοχη στο "quiz" :p (για το billy το σκεφτομαι ακομα...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι περιπέτειες του Ανδρέα στο Περού, που είχαν δοθεί και σε ένα CD του PC-Master :D
 
Πίσω
Μπλουζα