[El Greco] Μικρό μου Πόνυ G1 και G2

Cococinel είπε:
Απαρηγόρητη είμαι!!!!!! :cry: Πόσο καιρό το ψάχνω..!! Τι τυχερός που είσαι!
Ψάξε σε αγγελίες. Ξέρεις από γνωστή εφημερίδα αγγελιών. Έχει και ιστότοπο. Το βρήκα και εκεί στα 40 ευρώ. Δεν το πήρα απλά ήθελα να δω πόσο πουλιέται... σίγουρα θα το βρεις κάποια στιγμή!!!
 
Cococinel είπε:
Απαρηγόρητη είμαι!!!!!! :cry: Πόσο καιρό το ψάχνω..!! Τι τυχερός που είσαι!
Αυτό το επιτραπέζιο το βρήκα πρόσφατα στο ebay και θυμήθηκα που το είχα κι εγώ μικρή! Το βάζω εδώ βασικά επειδή δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό θέμα. Εσάς σας θυμίζει κάτι; Προβολή συνημμένου 80392
Υπάρχει και θέμα με το επιτραπέζιο αυτό :)

[ΜΒ] Μικρό μου Πόνυ: Κάστρο των ονείρων
 
Kambia είπε:
Αχ δεν το είχα δεί! Ευχαριστώ Kambia!!! #)

Kingtiger077, αλήθεια;;; Αν σου είναι εύκολο θα μου στείλεις το λινκ με πμ; :please: :)

Τώρα μου ήρθε η ιδέα οτι μπορεί και να μην λέμε το ίδιο.. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ αχ! Είχα κ εγώ 2 μικρά πόνυ, ένα πορτοκαλί με μωβ μαλλιά κ ένα μωβουλί. Είχα παίξει πολύ με αυτά αλλά δυστυχώς δε τα έχω πια καθώς θυμάμαι ότι μου τα πήρε αργότερα ο σκύλος κ τα μάσησε...

Μ'έπιασε λοιπόν μια νοσταλγία κ έτσι έψαξα κ βρήκα στο ebay πόνυ της Haspro σε καλή κατάσταση κ τα πήρα, γύρω στα 10 ευρώ το καθένα, πήρα την Peachy κ την Bluebelle. Θα πάρω μερικά ακόμα earth pony αμα βρω καλές τιμές γιατί μ'αρέσουν κ παρ'όλο που δεν είχα άλλα χρώματα εκτός απο 2, κάτι μου κάνουν, ένα κλικ, μου θυμίζουν, μ'αρέσουν...

'Οταν πάντως είδα την Bluebelle της El Greco να πωλείται, θυμήθηκα τη δική μου κ κόντεψα να κλάψω απο χαρά, τι κρίμα που οι τιμές είναι απλησίαστες!!!
 
Cococinel είπε:
Αχ δεν το είχα δεί! Ευχαριστώ Kambia!!! #) Kingtiger077, αλήθεια;;; Αν σου είναι εύκολο θα μου στείλεις το λινκ με πμ; :please: :)

Τώρα μου ήρθε η ιδέα οτι μπορεί και να μην λέμε το ίδιο.. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Τώρα είδα ότι γράφεις επιτραπέζιο....δεν λέω για επιτραπέζιο εγώ, κοίτα το ποστ #408 του Σταύρου στην έκτη φωτό να καταλάβεις για ποιο λέω!

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?12146-El-Greco-%CC%E9%EA%F1%FC-%EC%EF%F5-%D0%FC%ED%F5-G1-%EA%E1%E9-G2&p=419013&viewfull=1#post419013
 
kingtiger077 είπε:
Τώρα είδα ότι γράφεις επιτραπέζιο....δεν λέω για επιτραπέζιο εγώ, κοίτα το ποστ #408 του Σταύρου στην έκτη φωτό να καταλάβεις για ποιο λέω!http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?12146-El-Greco-%CC%E9%EA%F1%FC-%EC%EF%F5-%D0%FC%ED%F5-G1-%EA%E1%E9-G2&p=419013&viewfull=1#post419013
Όχι, όχι δεν εννοούσα το επιτραπέζιο. Αυτό εντάξει, το έβαλα επειδή τυχαία το βρήκα στο ebay, το θυμήθηκα και είπα να το μοιραστώ χεχε! Ναι, είδα την φωτο.. Δεν είναι αυτό που ψάχνω. Ψάχνω για το σαλονάκι ομορφιάς.. Η μοίρα συνεχίζει να μου δείχνει το σκληρό της πρόσωπο!!!! Grrrrrrrr! Snif klaps ligm..!! :icon_cry:

Nikki είπε:
'Οταν πάντως είδα την Bluebelle της El Greco να πωλείται, θυμήθηκα τη δική μου κ κόντεψα να κλάψω απο χαρά, τι κρίμα που οι τιμές είναι απλησίαστες!!!
 


Πόσο σε καταλαβαίνω!!!! Το έχω πάθει άπειρες φορές. Με γεια τα μικρά σου πόνυ !!
:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πόνυ και ο στάβλος υπήρχαν και η candyforever ολοκλήρωσε το σετ με τα αξεσουάρ... :thanx2: :thanx2: Και ιδού το σαλονάκι ομορφιάς ολοκληρωμένο!! :D

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτά είναι τα δικά μου πόνυ, τα οποία όμως είναι Hasbro, γιατί, όπως τα περισσότερα παιχνίδια μου, τα έπαιρνα δώρο από συγγενείς στο εξωτερικό. Γι'αυτό και ξέρω μόνο τα Αγγλικά τους ονόματα: Το μεγάλο είναι ένα Μoonstone Unicorn, δηλαδή μονόκερως με το όνομα Φεγγαρόπετρα. Στο ποδαράκι του γράφει 1983. Το μωρό πόνυ είναι ένα Skywishes Pegasus, γι'αυτό και το σύμβολο του χαρταετού και τα φτερά. Στα μαλλιά και στην ουρά έχει και χρυσά. Αυτό γράφει 1984. Έχουν και τις χτένες τους, αλλά κάπου τις έχω καταχωνιασμένες με άλλα παιχνιδάκια και πρέπει να τις ψάξω.

SAM_0084.jpg
 
Να ρωτήσω κάτι που είμαι λίγο άσχετος με τα Πόνυ; Βρήκα σε μαγαζί δυο κομμάτια από τον στάβλο-βαλιτσάκι που φαίνεται στην τρίτη φωτό που έχει ποστάρει εδώ ο stayros. Ρώτησα την ιδιοκτήτρια και μου είπε πως αυτό πουλιόταν χωρίς Πόνυ μέσα. Είναι απλά μια βαλιτσούλα με θήκη. Ισχύει αυτό; Αξίζει να τα πάρω;

Βέβαια, μόνο και μόνο που λέει el greco από κάτω με τραβάει σαν μαγνήτης!!!
 
Απο τα λιγα που γνωριζω...ειναι οτι σωστα σε πληροφορησε,

Σταβλος-Βαλιτσακι και Σταβλος-Σπιτακι ηταν χωρις Πονυ μεσα. :)

Βεβαια,περιμενε και καμια επιβεβαιωση απο καποιον/α πιο ειδικο/η επι του θεματος

για να μην σε παρω και στον λαιμο μου... :precry:

Αλλα οπως ειπες....

kingtiger077 είπε:
....μόνο και μόνο που λέει el greco από κάτω....
...αξιζει ο κοπος! ;)
 
Φυσικά είχα Πόνυ: την Λίλυ (μώβ σώμα, με μωβ μαλλιά). Η αδερφή μου είχε ένα ροζ (σώμα και μαλλιά). Τα έχουμε ακόμα στα κουτιά τους, που παρεπιπτόντως ήταν και είναι πανέμορφα :p
 
Ναι και κάποιες διαφημίσεις από μικρό μου πόνυ.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ροζ πόνυ με τα πατίνια της διαφήμισης το έχω! Ήταν το πρώτο μου πόνυ και ο λόγος που τα λάτρεψα τόσο πολύ ως παιχνίδια. Σε σύγκριση με τα άλλα πόνυ μου που έχουν σχετικά μαλακό σωμα αυτό είναι τελείως άκαμπτο, ούτε το κεφάλι δεν γυράει. Είναι και πιό βαρύ. Το μόνο μου παράπονο είναι ότι μερικά ροδάκια ήταν από κατασκευης τους κολημένα, οπότε δεν κυλούσε και τόσο από μόνο του.
 
Ερώτηση, εάν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει : τα ιταλικά πόνυ της δεκαετίας του 90 διαφέρουν από τα άλλα ευρωπαικά πόνυ?
 
Βρήκα στο πατρικό μου τα μικρά πόνυ που είχαμε. Βρήκα επίσης τον κατάλογο που ήταν στο κουτί του δικού μου.

Η μυρωδιά του πόνυ παραμένει ίδια, όπως την θυμόμουν! Είναι πανέμορφα τα παλιά πόνυ της El Greco ❤️

1.jpg

2.jpg
 
❤️❤️Ουαου

Φαντάζομαι είναι πολύ σπάνια τα πόνυ μέσα στο κουτί και ειδικά με την εργοστασιακή μυρωδιά στο Πόνυ
 
Πίσω
Μπλουζα