[El Greco] Παταπούφα

χι, χι, χι!! ποιά παταπούφα είναι? η μικρή έχει χέρια κολλητά μέσα στο βαμβάκι και αν βάλεις προσεκτικά κόλλα χωρίς να λερωθεί το ύφασμα, θα κολλήσει 100%. Και στη δική μου έτσι κόλλησα τα χεράκια της! ;)

Ωχ, τώρα που βλέπω τον παταπούφο μας, έχει το ένα του μάτι μονίμως κλειστό!! :eek: Αναστασία μου, το ίδιο πρόβλημα είχε και ο δικός σου?

Χε, χε, κλείνει το μάτι στην παταπουφίτσα μου! :D

picture.php
 
Δεν είναι η μικρή αλλά η μεγάλη και μέσα έχει αφρολέξ!!!! Αλλά θα το προσπαθήσω με κόλλα. Eυχαριστώ mytinyworld :D
 
Kambia μου καλη επιτυχια με την παταπουφο/επισκευη!

mytinyworld είπε:
Ωχ, τώρα που βλέπω τον παταπούφο μας, έχει το ένα του μάτι μονίμως κλειστό!! :eek: Αναστασία μου, το ίδιο πρόβλημα είχε και ο δικός σου?

Χε, χε, κλείνει το μάτι στην παταπουφίτσα μου! :D
mytinyworld μου ο παταπουφος μου ειχε το ματακι του βυθισμενο προς τα μεσα και γενικα επεπλεε λιγο στην εσοχη. Το ξεμονταρισα τελειως και το σταθεροποιησα. Πιστευω πως ο δικος σας εχει πιο απλο προβλημα. Δεν χρειαζεται τετοια διαδικασια! Μονο που δεν εχω ιδεα πως διορθωνεται. #)

Οι παταπουφες της abbey ειναι σκετη γλυκα!!! :) Τελεια χρωματα!
 
Kambia είπε:
Δεν είναι η μικρή αλλά η μεγάλη και μέσα έχει αφρολέξ!!!! Αλλά θα το προσπαθήσω με κόλλα. Eυχαριστώ mytinyworld :D



Kambia αν θέλεις ακoλούθησε ακριβώς αυτό που βλέπεις και το πρόβλημα λύνεται εύκολα

picture.php


1 Πήρα μια γυριστή βελόνα και την έκοψα, πέρασα τον σπάγκο

2 Από την μεριά που έβαλες τον σπάγκο βάζεις την βελόνα στο ύφασμα που αν προσέξεις καλά θα δεις ότι έχει διπλό ύφασμα ραμμένο εκεί ώστε να περάσει η βελόνα από μέσα κάτι σαν τούνελ (αυτό και αν είναι άσχετο :eek: )

3 Εφόσον περάσει ο σπάγκος βάζεις το χέρι και μετά το δένεις σφιχτά και είσαι οκ #)

Ελπίζω να σου φάνηκαν χρήσιμες η πληροφορίες και να σε πρόλαβα να μην χρησιμοποιήσεις κόλλα :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El_Greco_Fanatic είπε:
Ελπίζω να σου φάνηκαν χρήσιμες η πληροφορίες και να σε πρόλαβα να μην χρησιμοποιήσεις κόλα :cry:
Ωωωω, sorry παιδιά, αυτή η παταπούφα με το αφρολέξ έχει τελείως διαφορετικά χέρια από την μικρή :eek: , δεν νομίζω ότι μπορούν να κολλήσουν με κόλλα.. Kambia, ελπίζω να σε πρόλαβε ο el greco fanatic και να μην έχω τύψεις μια ζωή για την παταπούφα σου! #) :cry:
 
Ολα καλά mytinyworld με πρόλαβε ο El_Greco_Fanatic με το κατατοπιστικότατο tutorial του.

Χίλια ευχαριστώ El_Greco_Fanatic. Σύντομα θα σας βάλω φωτογραφίες από την "εγχείρηση"
 
Ουφ!!! :sweat:Ησύχασα! Περιμένουμε φωτο. Καλή επιτυχία! :)
 
Μιας και όλοι είστε σε διαδικασία να φτιάξετε κι από κάτι, αποφάσησα κι εγώ να φτιάξω μια μικρή παταπούφα που είχε ξεκολήσει το πλαστικό χέρι..!!! Αλλά μάλον είναι σαν την πρώτη περίπτωση που λέει η ΜΥΤΙΝΥ, διοτι δεν έχει υποδοχή για να βάλω σπάγγο..!! Μαλλον θέλει απλή κόλλα..!
 
Makisimos μην χρησιμοποιήσεις απλή κόλλα γιατί ξεραίνετε και κάποια στιγμή ξεκόλλα και άντε πάλι από την αρχή..να το κολλήσεις με βενζίνο-κόλλα, την περνάς γύρο από το χεράκι και μετά σιγά σιγά πιέζεις μέχρι να κολλήσει το έχω δοκιμάσει ,σίγουρα γίνετε σωστή δουλεία έτσι :)
 
Μια φιλη μου που μετακομισε προσφατα βρηκε μια σε αθλια κατασταση στην αποθηκη ειπε πως θα μου την δωσει. Εγω σκοπευω να την πλυνω και να την βγαλω φωτο. Αν τελικα την ξαναβρω την χαριζω ευχαριστως.
 
Να και η μικρή μας οικογένεια από παταπουφες προς το παρών κανένα boy αλλά σιγά σιγά θα έρθουν και αυτά ..αλώστε είμαστε νέοι στην παταπουφο οικογένεια ;)

Τώρα ,από τον σπίρτοτυχερούλη πώς βρεθήκαμε να μαζεύουμε τα πάντα αυτό είναι long story :p

Ένα μεγάλο ευχαριστώ πηγαίνει στην mytiny που για πολλοστή φορά μας έχει βρει θησαυρούς όπως αυτή την μεγάλη patapoufa που είναι και αγαπημένη της κόρης μας :thanx2:

picture.php
 
Έκτακτες, El Greco Fanatic, να τις χαίρεστε! :) :) :) Καλά κάνετε και μαζεύετε τα πάντα, σώζετε πολλά παιχνίδια και σας αξίζουν συγχαρητήρια! :)

Βλέποντας τη μεγάλη Παταπούφα... θέλω να ρωτήσω... Πόσα μεγέθη Παταπούφας έχουμε; 3; Μικρή-μεσαία και μεγάλη; Υπάρχει κάποιο ενδιάμεσο; Ρωτάω γιατί έχω μια φωτογραφία με την παιδική μου Παταπούφα (ποιος ξέρει πού τη σκόρπισα...) λίγο μετά τη βάφτισή μου και η Παταπούφα είναι σχεδόν όση κι εγώ... Είναι ίση με τη μεγάλη του El Greco Fanatic ή μεγαλύτερη, άραγε;
 
El_Greco_Fanatic είπε:
Να και η μικρή μας οικογένεια από παταπουφες προς το παρών κανένα boy αλλά σιγά σιγά θα έρθουν και αυτά ..αλώστε είμαστε νέοι στην παταπουφο οικογένεια ;) Τώρα ,από τον σπίρτοτυχερούλη πώς βρεθήκαμε να μαζεύουμε τα πάντα αυτό είναι long story :p
Ποσο γελασα!!!!!! :D :D:D:D:D

Ειναι απλα Πανεμορφες!!!!! :flower: :flower: :flower: :flower:
 
Αυτή η μεγάλη παταπούφα με τα σγουρά μαλλιά είναι όλα τα λεφτά..!!! Μπράβο στην ΜΥΤΙΝΥ που σας την χάρισε..!! :D Πολύ σπάνια πρέπει να ειναι και η μικρή ροζ με τα σγουρά μαλλάκια γιατί και το ρούχο δεν ειναι από τα συνηθησμένα όπως τα άλλα αλλά και μικρή σε μέγεθος με σγουρά μαλλιά δεν έχω ξαναδεί..!! :D
 
Fraoulitsa και Αναστασία σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά λόγια :) :)

Από ότι μαθαίνουμε και εμείς από εδώ η παταπουφες κυκλοφορούσαν σε 3 μεγέθη η μεγαλύτερη είναι σαν και αυτήν που βλέπουμε εδώ αλλά όπως έχω αναφέρει και στο παρελθών με την El Greco ποτέ δεν γνωρίζεις τι σου επιφυλάσσει το αύριο8)

Makisimos σε ευχαριστούμαι!!!

Για την mytiny τι να πω δεν έχω λόγια #)

Η παταπουφες με σγουρά μαλλιά είναι αδυναμία της οικογένειας τελικά

Εχουμε στρέψει το βλέμμα μας προς αυτές πλέων!!!! Και ιδικά αυτές με την συσκευασία είναι πολύ σπάνιες στα σίγουρα #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας φωτογραφίες απο μία πανέμορφη κούκλα της οποίας το κουτί μου έχει πολύ αρέσει... :)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Είναι μία Πατατούφα που μιλάει ή μάλλον θα έπρεπε να μιλάει γιατί δυστυχώς κάποιος που θέλησε να την δουλέψει αρκετά χρονάκια πρίν,ξέχασε την μπαταρία μέσα με αποτέλεσμα να "ξεράσει" και να καταστρέψει τον μηχανισμό(υποθέτω γιατί δν την δοκίμασα)

Ελπίζω να αρέσει και σε εσάς :)
 
Δέν ξέρω αν φαίνεται απο τις φωτογραφίες,αλλά η Παταπούφα αυτή....είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!

:)
 
Ναι σιγα μην σκας, και η δική μου, που ήταν σφραγισμένη και χωρίς μπαταρίες στον μηχανισμό, δεν λαλάει, οπότεε..!!! :(

Πο ποοοο DONKIX με έβαλες σε σκέψεις τώρα..!!! Τι εννοείς τεράστια????? Μήπως θα σου είναι εύκολο να μας πεις το μέγεθος, γιατι έχω κι εγω μια σε τετοιο κουτί αλλά είχα την εντύπωση ότι κυκλοφόρησε σε one size..!

Θα μου πεις βέβαια πως να τσεκάρουμε το μέγεθος..!! Μήπως μα καμιά μεζουρίτσα??? :D

ΥΓ Πο πο ξαναδιαβασα το ποστ μου και μου φάνηκε πολύ kinky..!! :D :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:)

Κάτι παραπάνω απο μισό μέτρο...52 εκ....το κουτί.

:)
 
Donkix την έχεις πιο μεγάλη..!! :D Η δική μου είναι 43 εκατοστά..!! :(
 
Πίσω
Μπλουζα