[El Greco] Φασόλας

Ευχαριστώ πολύ Paspartoo. Το εισητήριό σου θα εκδοθεί όπου να ΄ναι :)
 
Αυτα είναι πολύ ευχάριστα νεα , να τον χαίρεσαι είναι πρώτος , και ο Αι Βασίλης μια χαρά είναι .. ξέρω πώς νιώθεις όταν επιτέλους βρίσκεις αυτό που αναζητάς χρόνια :D :D:D:D




Θα συμφωνήσω γιατί μου βγήκε και εμένα η Goloumistikiφωνούλα κάποια στιγμή :eek: o_Oo_Oo_O




και πάλι να τον χαίρεσαι!!!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ El Greco Fanatic, είναι αλήθεια πως το συναίσθημα αυτό δεν χωράει σε λόγια...
 
:beer: :happyjump: :clap: :cheers:

Απίστευτο συναίσθημα, αν είναι το ίδιο το παιχνίδι με την δική σου παιδική ενέργεια! :)

Τώρα που έχουν αρχίσει να βρίσκονται τα χαμένα παιχνίδια, βοηθήστε plz να βρούμε και μια κούκλα σαν αυτή την παιδική μου :cry: :please: Η δική μου αποκλείεται να βρεθεί.... :(
 
Για πες μου πως ήταν να έχω το νου μου. Δεν έχεις καμιά φωτογραφίτσα της από τα παλιά να μας τη δείξεις; Τι εταιρίας ήταν; Για λεγ!
 
Ηταν el greco και έχω μόνο μια φωτογραφία της από τότε.... Ηταν δώρο της νονάς μου :(

picture.php


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Η ιστορία της χαμένης μου κούκλας είναι εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=12366&page=10
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φασόλας [El Greco]

krios χάρηκα πάρα πολύ που βρήκες το Φασόλα! Να τον χαίρεσαι.Ήρθε στα καλύτερα χέρια!

Πολυαγαπημένη mytinyworld όπου τη βρω θα στη στείλω! Θα ψάχνω...
 
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Αν το ήξερα νωρίτερα...μια εβδομάδα πριν... Θα τη προλαβαιναμε.Κρίμα αλλά θα είναι στα υπόψη.
 
krios είπε:
Αν το ήξερα νωρίτερα...μια εβδομάδα πριν... Θα τη προλαβαιναμε.Κρίμα αλλά θα είναι στα υπόψη.
Θέλεις να πεις ότι μια βδομάδα πριν την βρήκες και τη χάσαμε?? :eek: o_Oo_O
 
Ας πούμε πως ναι. Ήταν έτσι αλλά τα πόδια δεν ήταν πανινα και φορούσε φουστανι ροζ. Μην ανησυχείς θα βρεθεί. Εδώ βρέθηκε ο φασολας σχεδόν σαράντα χρόνια μετά και σε αψογη κατάσταση!!!
 
Υποθετω Κριος οπως βρεθηκε και το στρουμφοτηλεφωνο ε???? Πο πο τι παθαμε για λιγο τα χασαμε τα παιχνιδακια μας..!!! Πανεεεεεεεεε....!!!!!!! :( :( :(
 
Ο Θρυλικός Φασόλας επιτέλους ευρέθη!!! '

Μετά από τόσα χρόνια, ξαναβλέπω τον περίφημο κούκλο που κάθε γιαγιά, μαμά ή νονά που σεβόταν τη θέση της (και είχε βαρεθεί τις πολλές γκρίνιες #) ) είχε δωρίσει στο αγαπημένο της παιδί!!! :)

Κριέ, θα είσαι τρισευτυχισμένη τώρα!!!
 
Φίλε makisimos οπως σου είχα πει υπήρξε το τηλέφωνο και κούκλες τη el Greco όχι bibibo αν θυμάσαι. Κρίμα τι να πω.

Χουανιτα ποτέ δεν θα παψω να ψάχνω και τους υπόλοιπους (και θα τους βρω και θα τους πάρω.Φασολα-φαγανα :) )
 
Eιναι αυτο που λενε φιλη Κριος..."το χασαμε το κορμι πατριωτη"..!!χεχεχεχεχε :)
 
Krios μου μακαρι καθε σου ονειρο να υλοποιειται και να γινεται αληθινο, εστω και μετα απο πολλα χρονια, ετσι οπως βρεθηκε ο Φασολας σου!!!! :)

Ποτε δεν πρεπει να παυουμε να ελπιζουμε και να ψαχνουμε!

Ειναι και τα δυο κουκλια πολυ πολυ σπανια και ιδιαιτερα το δευτερο, εχει κατι το πολυ χειροποιητο επανω του, σαν να βγηκε απο κουκλοθεατρο!!! :) :)

Υ.Γ. MytinyWorld μου, εγω εχασα την παιδικη μου bibi-bo και τωρα χαρη σε εσας τα αγαπημενα ρετροαδερφακια μου, μου χαριστηκαν 3 ολοκληρες bibi-bo, με προικα ενα σωρο ρουχα, συν εναν Τζον Τζον, που ηταν απιαστο ονειρο, οποτε μην χανεις ποτε την ελπιδα σου, θα βρεθει η κουκλα σου, δεν μπορει!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα κουκλάκι της δεκαετίας του '70 για πραγματικά ρετρομανείς: Το Φασολάκι. Είναι ο γιός του Φασόλα, γνήσια μικρογραφία του (απόδειξη ότι το αριστερό του ματάκι ''φεύγει'' όπως και του μπαμπά του, έχει βελέντζα μαλλί και είναι και καραφλούτσικο). Είναι απίστευτα μαλακό και χαριτωμένο κουκλάκι. Το ύψος του είναι 30 εκατοστά και στο σώμα είναι σαν μεγάλος τυχερούλης. Είναι από το ίδιο ύφασμα του τυχερούλη και μέσα είναι γεμισμένος με το ίδιο υλικό. Συγκαταλέγεται στην ομάδα των bean-dolls με τη διαφορά πως η οικογένεια φασόλα είναι όνομα και πράγμα. Το αντίστοιχο emotion της έκφρασης που είχει είναι αυτό: :eek: και όχι αυτό: :p ...αν και τα μωρά βγάζουν συχνά τη γλωσσίτσα τους. Το καλύτερο; Τα γράμματα με τα οποία είναι γραμμένο το όνομά του που έχουν ζωγραφισμένα ανθρωπάκια και ο τόνος που είναι λουλουδάκι.

Γενικά όπως έχουμε αναφέρει οι περισσότερες κούκλες της Ελ Γκρέκο έχουν σηκωμένα φρύδια, σαν να εκπλήσσονται από κάτι. Ορίστε λοιπόν περί ποιού μωρού μιλάμε και εύχομαι να σας αρέσει κι εσάς:

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι όμορφο που είναι!!! :)

Η Φασολοοικογένεια μεγαλώνει!!! :cool: :baby2: :cool:
 
Κριέ είναι απίστευτα γλυκούλι!!!!!!! Να το χαίρεσαι!!!! Τελικά η el greco έχει τρομερή ποικιλία στους φασόλες!!!! Συλεκτικό κουκλάκι όχι αστεία :flower: !!!!!
 
Το Φασολακι είναι πολύ αστείο και ειλικρινά το πιο μαλακό κουκλακι από όλα όσα ξέρω. Φυσικό κι επόμενο ασφαλώς μιας και προοριζόταν για πολύ μικρά παιδάκια. Τρομερή φάτσα!!!
 
Φασόλας [El Greco]

Καλή μου krie χαίρομαι πολύ που βρήκες και το φασολάκι!Είναι η φασολοοικογένεια στα κατάλληλα χέρια τώρα που θα τους δώσουν τόση αγάπη και φροντίδα!Να τα χαίρεσαι! :D
 
Πίσω
Μπλουζα